Koolivägivald Egiptuses

Tundub, et olgu süsteem milline tahes, riiklik koolikeskkond on probleemne igal pool. Võiks arvata et autoritaarses ja religioosses Egiptuses vägivalla probleem koolides puudub, et asjaosalised käivad nööri mööda ja juhinduvad ebamaiselt kõrgest moraalist?

Selgus, et nii see paraku pole. Vaid mõni nädal tagasi küttis egiptlaste meeled üles kahe koolivägivalla tõttu hukkunud väikese lapse juhtum. Neist kirjutati lehes ja kõneldi tele jutusaadetes. Nimelt üks neljanda klassi poiss sai oma matemaatikaõpetajalt kolkida nii, et ta selle tagajärjel suri. Ning üks väike tüdrukuke, samuti kartusest, et õpetaja teda lööb, suri paanikahoo tõttu… 😦

Uuringute kohaselt on sellise vägivalla ohvriks koolides sattunud kuni 90% õpilastest, loogilise tagajärjega, et koolikohustusest üritatakse üldse kõrvale hoida. Kuigi valitsuse korraldusega on õpilaste füüsiline karistamine selgesõnaliselt ära keelatud.

Muidugi pole ka õpetajate olukord kerge – klasside keskmine suurus on 50-70 õpilast, ja siinne laps, eriti puberteediikka jõudnud neiu või noormees, pole just vaguralt paigal püsiv tiibadega inglike.

(Läinudnädalase Al-Ahrami ainetel, vt terviktekst siin: http://weekly.ahram.org.eg/2008/923/fe1.htm)riigikool Egiptuses

Samal ajal on inglisekeelses erakoolis klassi suuruseks kümmekond õpilast ja õppetöös on abiks arvutiprogramm, mis ülesande lahendamisel kohe ka ära näitab, kas vastus on vale või õige, ja kus võiks viga olla. Kuidas erakoolides vägivallaga lood on pole kuulda olnud, kuigi arvata võib, et kuna õpetajateks on peaasjalikult kohalikud või spetsiaalselt imporditud välismaalased, ja palgad on kordades üle muu keskmise, siis vähemalt oma õpetajat laps siin kartma ei pea. 

Oma lasteaedade võrk on ka kohalikel kristlastel ehk koptidel, samuti selle eesmärgi ja suunitlusega, et neis lapsi ei lööda, ning jõukamates piiskopkondades on kuuldavasti avatud ka religioosselt madalat profiili hoidvaid (et sobida nii koptidele kui moslemitele) koole.

 erakool Egiptuses

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s