Kas Eestis ka uus aasta tuli?

Kui selle teemarea avasin, mõtlesin ise korraks, et huvitav, mis teema see saab olema, mis üldse veel Eesti asjus sõna võtma sunnib. Või juhtub mõne aasta pärast nii, et kuuldes sõna Eesti, mõtlen „Hmm.. Eesti… Misasi see on?“ Sest mida kommenteerida – kaklusi? Keegi pani kellelegi ära? Leiti uus patuoinas tümitamiseks kollektiivselt ja rahvalikult? Kui Hiina kalendri järgi vahetus roti aasta härja aastaga, siis Eesti kalendri järgi ilmselt kadeduse aasta viha aastaga, või vastupidi? Või vinguva väikluse aasta sisutühja suurelisuse aastaga? No see selleks, midagi uut selles nendingus paraku pole.

Aga täna on lõpuks aega kirjutada, kuidas tuli uus aasta Egiptuses. St ei tulnudki kuidagi, sest uus aasta väljaspool kuurorthotellide ja (üksikuid Kairo) banketisaali ja klubisid ei tule siin kuidagi ega olegi mingi sündmus. Kaks päeva varem oli saabunud moslemite uusaasta, seda tähistas harilikust elavam öine helifoon majast mööduval tänaval – noored lasid ringi autode, mootorrataste jm käepäraste liiklusvahenditega, tuututasid ja mängisid muusikat. Muu maailma uusaasta oli aga täiesti vaikne öö kahe tööpäeva vahel. Sirvisin satelliitkanaleid.. ei tulnud midagi õieti ka Euroopast, Itaalias jätkas häirimatult Teleshop oma paljudes versioonides, Prantsusmaal nagu ikka näidati tähtpäevade puhul tsirkust, Saksamaal mingit filmi ja poolakatele rääkis parasjagu president nende mulle arusaamatus keeles. Keerasin, nagu uusaastaöödel varemgi, Venemaa peale, kust tuli korralikku glamuurset estraadi – ikka veel miniseelikus Pugatshovat ja tema kõrvale uusi nappe tähti ja tähekesi, sekka anekdoote vanadelt tegijatelt jne. Siis aga (uus aasta Moskvas oli juba saabunud) korraga Vilnius… Gediminase platsilt (vististi on see nimi?) kuvanes ekraanile sulnis värvide ja valguse vaatemäng öises taevas – valgus, suits ja sädemed kunstipärases harmoonias. Vähemalt tund aega kestnud valgusemängu kandis juhtiv Vene satelliitkanal üle täispikkuses ja otseülekandes. Flickr ja Youtube on praeguseni videoid ja fotosid tulvil, 300 000+ kirjet guuglis… Nt ühed kenad fotod siin:

http://www.flickr.com/photos/linas/tags/newyear2009vilnius/

Mõte liikuski kohe nostalgiliselt Vilniusele, millal sai viimati seal käidud? Meenusid elegantsed bulvarid, teistmoodi armas vanalinn… hulk positiivseid emotsioone. Tekkis tahtmine neid uuesti kogeda, Vilniuses uuesti viibida.

Ms, mis selle Eesti pealinna nimi oligi.. kas seal ka uus aasta tuli?

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s