17. jaanuari tulvavesi Sharm el Sheikhis

Lugupeetud  blogilugeja soovis uudiseid nädala alguse tormi kohta Sharmis (ning Hurghadas ja mujalgi). Kuid mida ei tea, seda ei tea! Tulvavete laastamisala olnuvat küll ulatuslik, lausa ülalt Assuanist  Vahemere-äärse Al Arishini, kuid haaras ainult meist teisele poole Kairot jäävaid piirkondi, siin Deltas oli nii vaikne, et nõela kukkumistki võinuks kuulda, kuigi siiski sadas öösel tasahilju just nii palju, et teed said lögaseks ja meie kohalikku linnakesse tekkis ohtralt suuremat sorti lompe. Ämm teadis hommikuste uudiste põhjal midagi mainida, kuid see oli ka kõik.

Kuid kus häda kõige suurem… veidi muljetatakse tormist Sharmi naistefoorumi lehel, koos pisukese fotoreportaazhiga, ja lõpus on mõned lingid ka ingliskeelsete Egiptuse päevalehtedeni, kus asjast mõningase ülevaate saab.

http://www.sharmwomen.com/wb/pages/posts/floods-in-sharm564.php

Mh Sharmi lennuterminaali katus olla sisse kukkunud, küll mitte tolle uue terminaali mägesid ja nõlvu meenutav katus, vaid hoopis vana terminaali lamekatus!… Kes teab, see kinnitagu.

Mägedest on siiski nii palju kasu, et sama kiiresti kui kõik see vesi alla kokku jõuab, liigub ta sealt ka edasi, seega vast käesoleval nädalal startijad peavad suplemiseks ikka lähimasse randa kõmpima.

Eelmine taolise mastaabiga üleujutus oli 1994. aastal.

Advertisements

One thought on “17. jaanuari tulvavesi Sharm el Sheikhis

  1. Hea oli seda kohe lugada, olen tihe sharmi külastaja. Nyyd ka plaan tulla 29dal.jaanuaril, mõtlesin äkki asi teil ikka väga hull, kuid loodame et siis kõik korras ja päike paistab ja kuiv:)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s