Avame Eesti saatkonna Kairos

“On the occasion of the inauguration of the Embassy of the Republic of Estonia in Cairo and the official visit by the Minister of Foreign Affairs Mr Urmas Paet, You are cordially invited to participate…” jne.

Lõpuks see siis juhtub – eestlaste talvepuhkuse üks lemmik-sihtriike saab ometigi ka Eesti saatkonna.

Huvi uue riigi vastu saab sageli turismireisilt alguse ja esimesele tutvusele võivad peatselt järgneda tõsisemad ettevõtmised, eriti kui on ka keegi, kes kaasa aitab. Egiptus on suur ja isukas turg, kus ligi kolmandikul rahvastikust seisab iseseisva elu alustamine ja sisustamine alles ees. Ning ettevõtmisega algust teha, kuigi juriidiliselt ja kultuuriliselt veidi keerukam, on igatahes märksa odavam… 😉

Kuigi esialgu, nagu ka asjur realistlikult märkis, on vaja saatkonna töö elementaarsel tasemel käima saada ehk uksed avada. Eeloleval esmaspäeval, 1. märtsil, just see hetk saabubki.

Saatkond hakkab asuma elegantses üpriski läänelikus Zamaleki rajoonis El Gezirah saarel, keset Kairo linna, keset Niiluse jõge. Siin paiknebki suur osa muidki saatkondi ning elavad muud rikkad, ilusad või muidu edumeelsed egiptlased või residendid. Abou el Feda tänav on Zamaleki kaugemat serva pidi jooksev jõepromenaad, kus meie saatkond saab paiknema lisaks ka Zamaleki keskseima äritänava 26th July Street vahetus läheduses, Egiptuse kõigi aegade kuulsaima lauljanna Om Khoultommi kunagise villa asukohta ehitatud kõrghoones. Kas võib veel lihtsamat kohta soovida?

“El Beit Om Khoultomm” ehk Om Khoultommi maja küsides oskab teile teed juhatada küll iga egiptlane, kes just eile sündinud pole. Ühtlasi asub kõrvaltiivas HSBC panga Egiptuse peakontor.

http://www.vb.com/hsbc/hsbc-egypt.jpg

Kuigi saatkond ise tundub et tuleb tilluke ja saame seda ju jagama koos lätlastega, on tähistamiseks valitud väärikas keskkond. Marriotti hotelli (Zamalekis) ajalooliselt kaunis peahoone:

http://static.panoramio.com/photos/original/7271526.jpg

…ehitati kunagi majutama Suessi kanali avamisele 1869. aastal saabuvaid Euroopa monarhe, ning Salon Vert ehk Roheline salong on mitte küll suurim, kuid üks kauneimaid ruume selles:

Vt ka  http://www.youtube.com/user/Mosaa3d#p/a/u/1/UFyYRRdhyDU (Shukran, Mosaa3d!)

Eestlase keskmise enesehinnanguga igati harmoneeruv keskkond, või mis. 😛 Oleme põnevil…

***

Millega seoses mulle just meenus, et… appike, mul ei ole midagi selga panna! ;-O

(Ärge siis lähipäevil postitusi oodake, olen ära, poodlemas!)

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s