Ambitsioon Egiptuse moodi

Oma linnakesse sõites või siit väljudes möödume alati sellest pooleliolevast villast sõidutee serval keset põlde. Selliseid on paar tükki veel ja ühel päeval ei pidanud ma vastu ja klõpsutasin ühe sellise üles. Ei, see pole Lollidemaa Egiptuse moodi, kuigi maja on “ei kusagil” keset põldu. See on ambitsioon Egiptuse moodi.

Mees, kes maja ehitab, või võib-olla nt vennad kahe või kolme peale, tõenäoliselt ei hakka mitte kunagi ise sellises majas elama – oh ei! Võimalik, et nad elavad siin kusagil meie lähistel, teisel pool naabrite lehmalauta, kus nende naised pesevad nõusid tänavale paigaldatud suures malmvannis, reedeti küpsetavad ise leiba, sest nii on odavam. Võimalik, et peres pole autotki, ehk äärmisel juhul motikas.

Maja ehitatakse müügiks. Tõenäoliselt mitmeid aastaid palehigis välismaal – nt Itaalias või Saudi-Araabias töötades kokku kraabitud raha eest, mis end nii ju veel mitmekordselt tasa teenib. Külades ja linnades siin kandis on asustus nii tihe, et kui vaba maalappi leidubki – tõenäoliselt mõne lagunenud hurtsiku all –  on selle hind siinsetes tingimustes üle mõistuse soolane. Ja ega keskkondki poleks “rikkurile” sobilik. Tuttav hambaarstiprouagi nõudis abikaasalt linnakorterit, kuna eelistab galabeyale euroopalikke kostüüme, ning muidugi katmata pead. Linnas on üksikul naisterahval sellisena lihtsam ringi liikuda, et vajalikud asjad ajada.

Kes võiks siis villa osta? Tõenäoliselt mõni rikkam ja linlikum pere, nt too mees, kes meie kandis äsja veel kolmandagi köögitehnika ja -tarvete poe avas, või too, kellele kuulub Chrysleri kohalik esindus… Või hoopis gaasiahjude ja külmkappide koostetehase omanik… ei too ehk pigem piidleb omandamiseks villat kusagil Põhjarannikul.

Vot selline suhkruvativilla. Tundub, et saab varsti ka naabri…

Advertisements

2 thoughts on “Ambitsioon Egiptuse moodi

  1. mulle paistab et seal villas on mitmeid kortereid. vaevalt et üks inimene kogu selle majalahmaka endale ostis. Kuigi egyptlasi iial ei või teada 😉

    iseenesest ilus maja ja looduse keskel – minu unistuste maja paistab olema 🙂

    • Majad on siin jah harilikult korruste kaupa “korteriteks” jaotatud, vanemad elavad all ja lapsed noorperedega riburada nende kohal. Ainult päris “rikkurite” villad ehitatakse ainult ühele perele, ameerika stiilis – eluruumid all, magamisruumid üleval, ja suur trepihall :). Aiaküljel siis muidugi bassein ;).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s