Millest on tehtud väikesed tüdrukud???

Egiptuses ostetakse lastele ikka pühadeks uued rõivad – harilikult sügisesteks pühadeks soojemad talvised ja kevadisteks õhemad suvised. Mõnes peres seda ainsat komplekti seejärel kantaksegi, iga päev kui see pesus pole, kuni uute pühadeni välja. Mis ju tegelikult igati keskkonnasõbralik elustiil on.

Pole siis ime, et pühade lähenedes hakkas kolmeselt Lapselt nr 1 kuulma järgmist.

“Issi!???”

“Ümhh…?”

“Issi, ma tahan seelikut ja vööd!”

“Ah soo.”

“Seelikut ja vööd, ja kotti, ja mobiili…”

[ :-O ]

Ja päev hiljem uuesti: “Issi!!”

“Amhh…?”

“Ma tahan seelikut, ja vööd, ja kotti, ja mobiili, ja buutse, ja käevõru!”

Seda täpsustamist jätkus veel mõni päev. Hommikul lasteaias toimus teadagi info ja kogemuste vahetus, mille tulemusel ka need tirtsud, kes enne midagi küsida ei mõistnukski, kah endile pikad soovide nimekirjad kokku said.

Ja tõsi see oli, et kleite on meil kapis rohkemgi – kuna siinses tolmuses ja kivises keskkonnas last paljaste põlvedega nii heal meelel välja ei saadagi, siis need jäävad enamasti poole kasutusega, harvu pidupäevi ootama. Kuid üht korralikku “keerutamise” seelikut vanemal lapsel enam polnudki, eelmisest oli ta talvega lihtsalt välja kasvanud. Ning ka väiksem tüdruk oli seelikuikka jõudnud. Seega kaks seelikut läks meie peres loosi küll. Et minu siinse lemmikfirma CONCRETE selle suve kollektsioon oli tõeliselt silmi köitev – oleks raha puuga seljas, oleks kohe rohkem ostnud  (tegemist on kohaliku nn kalli firmaga, kus pluusid maksavad keskmiselt 100 ja seelikud 150LE ehk siis tänavahindadest keskmiselt kolm kuni viis korda enam) –  siis kleebin siiagi lingi nende look book’ini.  Sest omamoodi kurb on, et kuurortides võimutsev prahikaup turisti jaoks Egiptusest täiesti vale mulje jätab.

http://concrete.com.eg/girls

vali sealt vasakult: Look Book. (Meie pere lemmikvärv on punane. 😉 )

***

Nii. Ja kuna Concrete on ainult issidele ja lastele, siis emmed võivad sirvida värsket Dalydress suvekollektsiooni. Umbes 200-250LE eest emb-kumb jupp linakostüümi – pole ka paha! (Kotid, vööd jne kahjuks on süntonahk, nii palju kui ma neid näppinud olen, kuid muidu päris huvitavad.)

www.dalydress.com

Advertisements

2 thoughts on “Millest on tehtud väikesed tüdrukud???

  1. Päris ilusad riided seal poes.. Silma torkas see et modellid olid heledad 🙂 Kohe üldse mitte tüüpilise egiptlase välimusega 🙂 🙂

    Kairost avastasin hiljuti Nexti, mis müüb ka ilusaid riideid nii lastele kui suurtele, aga ostma sealt eriti küll ei kipu. Inglismaaga võrreldes on hindadele ikka kõvasti otsa pandud. Ja Inglismaal toimuvad hooaja lõpus allahindlused kust hea õnne korral võib lausa poole hinnaga saada..

  2. Jah, üldine arvamus on, et eurooplannadega saadud lapsed on ilusamad :P. Umbes sellised siis ongi. Kuigi egiptlane ongi ka umbes sama segatud rahvus kui eestlane – kui ringi vaadata, siis kohtab ikka igasugust tüpaazhi.

    Kairos on Euroopa popimad kaubamärgid kindlasti esindatud, kõike ei pruugigi teada, mida sealt leiaks. CityStaris on nt Mothercare ja suur kahekorruseline H&M, kus jalutavad ringi elusuurused jänesed ja karud ja.. :D. Kuid hindade suhtes on Sul täielik õigus – kui importkauba poes Egiptuses on hooaja lõpu allahindlus 50%, siis alles on hind umbes Euroopaga võrdne :). Õnneks saab seda veidi leevendada sellega, et igapäevaseid juppe osta tavapoodidest, nii 10 ja 20 LE eest, ja siis vahel lubada endale neid unistuste seelikuid jms :).

    Tore et Inglismaal siis miski ka odav on. 😛

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s