Sünnipäev

Reedel pidasime  Okka teist sünnipäeva. Tegelikult saab ta kaheseks alles eeloleval reedel, kuid et tänasest hakkas põhimõttekindlam osa meie malbelt kristlikust perest paastuma, pidasime sünna ette ära. Sest kes siis koogita jääda tahab!

Päev kulges juba traditsiooniliselt ikka nii, et algust tegime kohe hommikul. Pikem pidu on ju ikka parem? Isa ja käepäraselt kodune tädi moodustasid kohe hommikusöögi järel õhupallide puhumise toimkonna ja kogu see ilu sai katuseterrassile üles riputatud. Ema, kes oli kella kaheni öösel kooke küpsetanud ja kingitusi pakkinud, võttis vaba päeva, kuid enne veel said sünnipäevalaps ja tema külaline – oma vanem õde – selga seks puhuks ostetud uued kleidikesed. Ja pärlikeed! Natuke uhkem on ju ikka parem?

Siis hakkasid kingitused välja ilmuma, vähehaaval, et oleks põnevam.

Vahepeal ilmus ka teine tädi mehega ja anti natuke süüa.

Siis ilmus päeva peakingitus – tädide ostetud mootorrattas!  Motikas teeb politseisireeni häält ja töötab pistikust laetava akuga. Kõiki kingitusi oli kaks (et päev ei mööduks kakluste ja jonnimise saatel, kummal ikkagi on rohkem õigust sünnipäevalapse kingitusele – tal endal või külalisel), kuid motikas õnneks imponeeriski peamiselt vanemale õele, väiksem seda veidi kartis vist.

Lõpuks kui kõik oli nähtud ja tehtud, tuli vanem laps ja küsis :”Ema kas võib minna liivakasti mängima?” Sellise häälega nagu oleks tal kingitustest ja peost juba tõeliselt villand :).

Seal see päev siis lõpule veereski, koos päikesega.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s