Minu hotellid

Olles pikka aega küüsi närides jälginud Facebookis üht (samuti) lapseema, kellega kaks aastat tagasi tutvusin Sharmis, kes veel kaks kuud tagasi elas Dubais, kaks päeva tagasi lahkus Singapurist, jääb nüüd nädalaks Monte Carlosse, lahkub seejärel kaheks nädalaks oma villasse Costa del Soli ning sealt sünnikoju Rootsi, ja kahe kuu pärast peaks olema Seychellidel, kus tema abikaas juhib uut valmivat luksushotelli…

…ei jäägi muud üle kui nentida, et “küll mõnel on vedanud”. Kuigi vististi leiavad inimesed endile elustiile karakterile vastavalt, ehk siis tegelikult ei kujutagi ma iseend hästi ette sellises elutempos, kus iga paari kuu tagant tuleb ringi kolida kogu elamine, leida uued lasteaiad, eelkoolid, lapsehoidjad ning endale sõbrannad ja päevane tegevus (või – soovi korral – töö). Ning rohkeid pealiskaudseid tutvusi ja õhtusööke, mida selline eluviis “ringis püsimiseks” eeldab.

Kuid ikkagi tuleb nentida, et siin ekraani ees istudes tuleb igatsus peale ja mõte läheb liikvele… Siis tulevad appi kas unistused, mis aitavad sihte seada, või siis mälestused, mis pakuvad lohutust. Täna Facebooki õnneseene saabumist Monte Carlosse jälgides tulidki äkki meelde omad sharmantsed hotellielamused varasemast elusperioodist, isiklike ja töiste reiside raames. Mõnda kõlbab teistelegi soovitada ;).

(Rica) Hotel Gamla Stan, Stockholm

Tagasihoidlikes mõõtmetes, kuid väga sarmikas hotellike Stockholmi vanalinnas. Sisustatud “kui mu vanaema oleks mõisaproua” stiilis valge mööbli ja satsiliste tekstiilidega. Kõige enam jäi meelde hommikulaud – rootslased rootsi lauaga ei koonerda, asjaomane asutus pakkus tööinimese tagasihoidlikuks hommikuampsuks näiteks pähklitega täidetud sinihallitusjuustu.

Finantseeris üks mu esimesi ülikoolijärgseid töökohti, kus arvati, et mind tuleks nädalaks Eestist Rootsi, firma peakontorisse moodsaid töövõtteid jm kombeid tudeerima tuua.

(Scandic) Hasselbacken, Stockholm

Et siit sai alguse sama firma üks meeskonnatunde tekitamisele pühjendatud purjeretki Stockholmi arhipelaagis, siis majutati kaugemalt kohale sõitnud kohe kai lähistele, Djurgardenisse. Scandicu keti **** hotell polegi tagantjärgi vaadates teab kui luks, kuid valgusküllaste verandadega elegantne hoone avaldas muljet sellegipoolest.

Tuba oli minimalistlikult igav juba tollal, see-eest avanes vannitoas suurt seinapeeglit kõrvale tõugates… soome saun :).

(Helnan) Saltsjöbaden, Stockholm

See Stockholmi-lähedases tuntud jahisadam-suvekuurordis paiknev hotell oli eeskätt lähenedes ja asukoha poolest kaunis. Kohale jõudsime vastu ööd ja lahkusime varahommikul – ma isegi ei mäleta, milline tuba välja nägi.

Marriott Bangkok Resort & Spa (praegu: Anantara Riverside Spa & Resort)

http://bangkok-riverside.anantara.com/

Bangkokki viis meid firma 4-päevane seminar, aga seal on ikka tore peatuda hotellis, kuhu bussi asemel ka laevaga pääseb. Jõel pole ummikuid ja ka palavus on talutavam. Esimest korda nägin hotelli, mille fuajeel seinu polnudki – reception avanes otse õue. Esimest korda nägin nii laiu voodeid, ja nii pehmeid pakse vaipu üldruumides. (Marriott on küll praeguseks hoone käest andnud kohalikule uuele Anantara ketile.)

Mandarin Oriental, Bangkok, Sala Nim Raam

Selles maailma hotellitippude klassikaks loetavas asutuses mitmekümne inimesega peatuda olnuks lihtsalt liiga kallis, kuid Orientali banketisaal Sala Nim Raam, jõe vastasküljel, on samuti päris kuulus. Siin pakutakse keelt alla viivat tai kuisiini, ja saateks kauneid tantsulisi etteasteid – “Tai ühe õhtuga” on kontsepti nimi. Pooled istmed saalis paiknevad tegelikult põrandapinnal ja lauad nende vahel süvendis – vastutulek välismaalastele, kes tervet õhtut põlvitades veeta ei suudaks, kuid et üldmulje ikkagi jääks tailik – otse kui õhtustaks terve see mees madalate laudade ääres põrandal istudes. Kuna oli välja kuulutatud ikkagi 5* õhusöögiga, siis mäletan et kuumusest hoolimata vedisin oma märtsikuiste säärte katteks jalga sukkpüksid. Kuid kohale jõudes selgus, et selles restoranis antakse jalanõud garderoobi hoiule… küllap jällegi suurema tailikkustunde sisendamiseks. Küll mul oli piinlik oma sukapüksistatud pöidade pärast! Kuigi vaevalt keegi peale mu enda märkaski. 😀

Keegi on oma kogemuse ka üles kirjutanud, sellest saab lugeda-vaadata siin:

http://latztravelandfoods.wordpress.com/2011/05/20/bangkok-buffet-thai-buffet-by-the-river-at-mandarin-oriental/

Hotel Ambassade, Amsterdam

http://www.ambassade-hotel.nl/en/a-virtual-tour-of-the-hotel/deluxe-kamer/72

Üpris populaarne “siseringi” hotell, millesse ööbima pääsemiseks peab peaaaegu et tutvust omama, või igatahes aegsasti reageerima. Et kanaliäärsed majakesed Amsterdamis on Tallinna Saiakangi mõõtu, siis hotelli 59 toakest on hajutatud tervelt 10 kõrvutiseisva majakese sisse. Toast treppe ja käänlevaid koridore pidi hommikusöögile minek eeldas kas mõnigast orienteerumisannet või siis igatahes head õnne. Mäletan ka, et terve selle pikendatud nädalavahetuse vaevlesin ägeda ülesöömise käes, sest Amsterdam pakub hulgaliselt silmapaistvaid söögikohti, kuigi hotelli hommikusöögilauast ainuüksi oleks piisanud terveks eesootavaks 24 tunniks. Juba seal ei suutnud millestki loobuda…

Finantseeris üks tollane akadeemilisemat laadi boyfriend, või õieti küll vist Amsterdami Ülikool, kes ta asjatama oli kutsunud ja hotelliga ajaloolisi pikki suhteid omas. No aitäh neile igatahes!

Savoy, Sharm el Sheikh

http://www.savoy-sharm.com/savoy/accommodation.aspx?LangID=1

Miks täpselt Savoy’d loetakse Sharmi üheks tipphotelliks, kuigi ta (väljaspool uut Royal Savoy tiiba) pole sugugi kõige luksuslikum, on raske seletada. Tal on küll üks Sharmi põrutavamaid arhitektuure – õhust vaadates krabi meenutav, mille sõrad moodustuvad kuuest numbritiivast. Ja tubadesse sisenemiseks tuleb kõndida mööda Lõuna-Eurooopa kloostreid meenutavaid pikki avatud võlvialuseid – otse päikesest tuppa ja toast taas otse valguse ja õhu kätte. Standardtoad ei olegi nii erilised, kui välja arvata igaühe juurde kuuluv, samuti toasuurune terrass, mis tekitab pärsia printsi tunde automaatselt ilmselt igaühes, ja vesipiip sobiks sinna muidugi ka; kuid eeskätt on üldruumid ja territoorium kujundatud nii, et absoluutselt kõik vaated on 100% nauditavad. Tõeline iluarmastajate hotell siis. (Toit olevat ka üks parimaid Sharmis.)

See siis lõpuks oma käega valitud ja punkti panemiseks ka üldse mitte paha. (Punkt muidugi loole, mitte unistustele. ;-))

Advertisements

One thought on “Minu hotellid

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s