Augustikuiselt “ale”

Blogides, v.a kõige veendunumad, on praegu vähe lugeda. Inimesed puhkavad, reisivad või lihtsalt ei istu toas arvuti taga. Äärmisel juhul ilmutatakse mõni tõtakas pilt. Tühjendasin minagi fotoka mälukaardi arvutisse ja vaatasin “saagi” üle.

Üks roos õitses…

Roosid õitsevad siin umbes iga kuu aja tagant korra, pikem vahe tuleb külmal aastaajal novembrist umbes aprillini. Meie omad on nati rääbakad, kuna parasvöötmest saatis mind teadmine, et roos tuleb peale õitsemist korralikult tagasi lõigata… Siin neid aga nii väga ei lõigata, kuna kliima on enemasti kuum ja kuiv, siis tundubki et see neile eriti ei meeldi. Tagasi lõikamata roos, millel head kasvutingimused (pange hoolega sõnnikut, õpetas aednik), võib võtta umbes sellised mõõtmed (siin u kahemeetrine põõsas):

Kuid potis sellist põõsast vist ei kasvata, see tahab jalgupidi mullas olla.

***

Ja mis see siis on??? – Meie oma õunasaak! Ehk kõik, mis meie kahest potiõunast järgi jäi.

Esimene õun läks (veel noore ja rohelisena) selle nahka, et Kaks seda muudkui piilus ja piilus, käed ilusti külgedel rippu ja peas nii vaga nägu, et ei olnud minul südant teda ette keelama hakata. Niigi lendab neid “ei-sid” päeva jooksul rohkem kui küllalt. Kuni ühel hetkel, kui uuesti vaatasin, oli puu otsas üks õun vähem ja Kahe peos üks rohkem… Ai-ai-ai!!!

Teist siis valvasime kiivalt, kuni see juba kaunilt punapõskseks muutus, kuni mingil põhjusel jäi paar päeva katusele minemata. Uuesti sinna jõudes oli õun jubas ühest otsast pruun… Võtsime ta siis kähku maha ja serveerisime asjaosalistele proovisuutäie – igaühele jätkus täpselt üks tükike. Oli magus küll!

***

Veel ühe Egiptuses elava eestlanna blogis hakkas silma pere vanavara hulgast leitud proteesjalaga eeslike. Meenus, et meilgi on selliseid loomi nii mõnigi:

Kõrvaproteesiga jänes-poiss (noorpõlves Ühe lasteaia-seljakott).

Ja üks algselt kommituutut kaunistanud vedruloom, mis enne oli kass, kuid nüüd… kas tõesti hiir? :-O

***

Ja viimaste fotode hulgas eile üles võetud protsessioon… armastav ema vastnaitunud tütrele toidumoona saatmas, abiks sugulased, tuttavad ja naabrinaised. Ramadan on iga hetk algamas ja vaja siis ju patuste 😉 tegemistega enne ühele poole saada. Sestap kestab pulmitamine hoogsalt juba juunikuust saati, ainuüksi meie tänavajupil vähemalt üle nädala üks.

s

***

Roosifoto inspireeris meie “oma meest Kairost” proua Sirjet jagama meiega fotosid harilikest roosidest harilikel Kairo tänavatel (OK, natuke paremat sorti linnaosas). Kairos õitsevad roosid ka jaanuaris (vt kommentaar allpool). Kui Kairo ongi veidi rõõmsama kliimaga koht ka – kõlbab elada aastaringselt! Meil siin veidike Vahemere pool on kohati (Eestiga võrreldes) nagu vihma käest räästa alla – on ainult kas liiga kuum, või liiga külm, ja ainult väga vähe tõeliselt mõnusat aega vahepeal :D.

Kuid valgust on küll igas päevas, ja see vist ongi kõige olulisem.

Aga fotosid vaata uuelt Kairo leheküljelt:

https://innovatsioon.wordpress.com/egypt/kairo-igapaevane-elu/

Advertisements

8 thoughts on “Augustikuiselt “ale”

 1. Minu meelest on see nii armas komme et vastabiellunud ei pea muretsema esialgu toidu pärast ja saavad vabalt nautida abielu esimesi nädalaid. Minul mehe ema saatis meile peale pulmapidu nädalatoidu ja minu meelest on see ääretult armas ja hooliv komme. Kas sina siis alustasid oma abielu köögis süüa vaaritades?

  Ja siis ma natuke ikka täpsustaks, et sa nagu ütlesid sellise lause: “Ramadan on iga hetk algamas ja vaja siis ju patuste 😉 tegemistega enne ühele poole saada.” Et ma hästi ei saa aru sellest lausest. Abielu ei tähenda seda et keegi kusagil pattu hakkaks tegema. Pigem asja mõte on selles et Ramadanil me pühendume Jumalale rohkem kui ülejäänud aasta. Mitte seda et ülejäänud aasta kõik hoolega patustaks. Ramadanil moslemid paastuvad ja igaüks püüab sel ajal veelgi pare moslem olla ja end arendada, õppida veelgi rohkem oma religiooni ja palvetada rohkem kui 5 korda päevas…. Abielu algus on kõigil ju selline aeg kus soovitakse olla ninapidi koos ja veeta mesinädalaid, seega Ramadanil oleks see kahele noorele lihtsalt raske ja polegi vaja seda pühal kuul teha. Kui sa vihjasid kuidagi seksuaalvahekorrale siis see on islamis kahe abielus inimese vahel täiesti normaalne tegevus ilma igasuguse patuta sealjuures. 🙂

 2. Hehee… Meie alustasime hoopis vabaabieluga vabades Sharm el Sheikhi tingimustes ja sealse meeldiva restoranivaliku keskel. Kuigi mulle on ka eluaeg meeldinud meesterahvad, kes köögis iseseisvalt hakkama saavad, muusugusega ma polekski abiellunud ka ;). Nii et meie jah vaaritasime ikka ise, aga see oli mäletamisi päris tore periood :).

  Mis moslemitesse puutub, siis eks ma räägin siit oma teadmiste tasemelt ja mida ümberkaudsetelt kuulen. Nii et aitäh täpsustamast! Kuigi – päeval vist siiski ei ole seksimine soositud ehk et asi käib muu paastumise/mittepaastumisega ühes taktis. Kuid öösel võib! (Sul viimane aeg see järgi kontrollida! :P)

  Üldiselt, üks ja sama asi nii koptidel kui moslemitel, et Kõigevägevam on üks ütlemata suure egoga ja armukade olevus ja väga vähe sallib seda, et keegi (nt värske pruut) tema lambukese tähelepanu Temalt röövib. :-O Nii et koptid ka paastuaegadel ei abiellu ja, noh, ideaalis ei ole üldse tore, et abiellutakse, aga no siis ei tuleks ju jälle lambukesi kuskilt juurde, nii et nii pool-vastutahtmist seda siiski talutakse. 🙂

 3. See on õige et päikesetõusust kuni loojanguni ei tohi ka seksuaalvahekorras olla, see käib paastumise juurde (mina tean seda väga hästi, mul juba kolmas Ramadan tulekul, Alhamdulillah). Lihtsalt mulle jäi mulje et sa nagu annaksid mõista et see oleks nagu kuidagi patu alla käiv tegevus. Et islamis vähemalt on see täiesti normaalne tegevus, isegi nõutav. Ära sa nüüd hakka mõtlema siin et peab olema vahekorras ka siis kui üks osapooltest ei soovi jne. jne.

  Viimane lõik on küll täiesti absurdne märkus. Islamis on abielu samuti väga oluline. Keegi ei röövi Jumalalt tähelepanu, me saame olla õigel teel ka abielus olles, need kaks asja ei ole vastandlikud. Koptide kohta ma tõesti ei oska midagi öelda aga islamist on kül asi täiesti mööda. Kui sa nüüd tegid selle järelduse Ramadani põhjal siis peaks hakkama pikalt ja laialt lahti seletama selle kuu tähendust moslemitele ja paastu eesmärki. Ma siin ei hakka pikalt seda rääkima aga lühidalt öeldes on see püha ja imeline kuu, kus õpitakse juurde/tuletatakse meelde oma religiooni ikka laiemalt. Mõtiskletakse oma religiooni üle. Loetakse pühakirja….. Paastu enda mõte seisneb selles et inimesed ära ei unustaks kui tänulikud me oleme erinevate hüvede eest siin ilmas. Kui sa natuke mõtiskled selle üle siis ehk ei tundugi see nii kummaline enam 🙂

 4. Kommentaar abielu kohta oli koptide, st piibli põhjal, kus on üeldud umbes et – kui te muidu ei saa, no eks te siis vähemalt abielluge, ärge siis lausa niisama kah toimetage… Aga see selleks. 🙂 Eks igaüks leiab vastavalt oma rikutuse astmele, nii et minu kätte küll ärge pühakirju lubage. :-O

  Kuid, kui tohib korraks mainida, õed eestlased islamis, siis ärge jumala pärast iga kord nii erutatult reageerige, kui ma moslemitest sõnakese poetan. Teie olete ju ise omal soovil hakanud ja veendunud järgijad, ja keegi ei kahtlegi, et olete kui õunapuuõie hingeõhk tuules. Aga moslemeid on maailmas palju ja enamik on oma usku lihtsalt sündinud. Ehk: nii palju kui on maailmas moslemeid, nii palju on ka veendumuse astmeid. Mõned on asja suhtes üsna leiged, ja jumal tänatud, vähemalt nad ei haara iga kord “relvi”, kui sõnakese poetad.

  Mõned inimesed mõtlevad ise ja käituvad ise üsna inimlikult. Ei pea raamatust näpuga käske veerima ega spetsiaalseid olendeid välja mõtlema. Kuid kuidas kellelegi antud on. Kaunist ramadaniaega sellegipoolest!

 5. Ei tahtnud ma jätta endast mulje et siin relvadega vehin, vaid pigem selgitada su lugejatele et autor pole teemas kohane ja esitab ebaõigeid väiteid islami ja moslemite kohta.

  Aga see sarkastiline märge oli küll suht solvav. Aga eks ta nii ongi et lihtsam on teha kedagi naerualuseks kui tunnistada et räägid teemast mida ei mõista.

  Igaljuhul sinu blogi ja sain aru et minu kommentaarid sulle ründavana ja ebameeldivana tunduvad. Eks ma siis hoian end edaspidi eemale.

  • Miks ebaõigeid väiteid? Näitan lihtsalt, et islamil on palju palgeid, ka selliseid, mida Sina tunnistada ei taha. Mis eemalehoidmisse puutub, siis – kui ei saa maailmaga suhtlemisega hakkama, siis hoiakse jah omaette. Nii need rühmitused tekivad… Kuid mina küll kedagi ei peleta ega tundu ükski kommentaar mulle ebameeldiv – arvamusi on palju maailmas ja kui mu blogi neid peegeldab, siis on ta lihtsalt üks realistlik blogi. Kuid kõnekas on see erutumine küll! Kui keegi nii tundlik on igasugu (mitte eriti oluliste) ütluste kohta, siis viitab see üsna selgelt isiku ülemäärasele ebakindlusele. Igasugu religioossed sektid tõmbavadki eelkõige selliseid ebakindlaid, kes (piltlikult öeldes) omal jõul püsti ei püsi. Vastupidi, kui oled eneses kindel, siis nii väga ei hooli, mida arvatakse või öeldakse, ja rühmituste abi pole ka vaja, saad üksigi hakkama.

   Mina ei soovi kedagi solvata, lihtsalt räägin asjadest, nagu need on.

 6. See tumepunane roos pildil on imeilus, meenutab Eestis kasvatatavat “Baccara” nimelist roosi. Tahaks aga natuke täpsustada rooside õitsemisaegu. Kairo kohta võin kinnitada julgelt, et siin õitsevad roosid siiski aasta läbi. Saadan pilte meie kodupargist, mis on pildistatud selle aasta jaanuari keskel. Las blogi omanik otsustab, mida üles riputada kõlbab.

  • Võib-olla on viga selles, et meie roosid kasvavad potis ja neil hakkab siis kergemini “külm”. Kuigi väike ilmavahe Kairoga on siiski ka – meil siin natuke külmem, natuke tuulisem, natuke pilvisem. Millalgi pärast uut aastat langetavad puud lehed ja uuesti lehtivad alles märtsis. Kuid kasv pidurdub juba varem.

   Sharmi ja Hurghada ilm erineb Luxori ilmast, kõik need erinevad Kairo ilmast ja see veel omakorda päris Vanemere-äärsest ilmast, no meie siin vahepeal.

   Pargipildid lähevad teksti sappa. Aitäh!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s