Kairo ooperimaja sügistalvine programm väljas!

Ma tegelikult ei uskunud, et see enne ramadani lõppu üles pannakse, aga… siin ta on:

http://www.cairoopera.org/ecalendar/index.aspx

Kiirelt üle vaadates hakkas silma näiteks oktoobri lõpus 25.-28. okt neljal päeval järjest mängitav muusikal “Tut Ankh Amon”, kus vististi Austria trupile sekundeerivad Kairo ooperi orkester ja tantsijad. Eriti palju infot etenduste kohta pole ooperimajal kombeks anda, aga üht võimalikku Tutankhamonit “muusikalikuningatelt” Stiles ja Drewe saab veebist kuulata siit:

http://www.stilesanddrewe.biz/tutankhamun/listen_to_tutankhamun/music_pages_tutankhamun.html

Pole paha!  🙂

Oktoober tundubki olema muusikalide kuu – paar nädalat varem, 13.-17.10 mängitakse külalisetendust USAst – muusikali “Chicago”. (Kui nüüd keegi sõidab Egiptusse selleks, et nautida ameerika muusikali. 🙂 )

Novembri lõpus nagu ikka toimub Kairo rahvusvaheline filmifestival, kuid kuu algab 1.-10.11 samuti väga silmapaistva kümnepäevase Araabia muusika festivaliga. Täpsemat kava tuleb ilmselt hiljem guugeldada.

Detsembris, 14.-17.12, lõpuks ometi üks läbinisti Egiptuse etendus – ooper “Miramar”, mis kirjutatud Egiptuse nobelisti Naguib Mahfouzi samanimelise raamatu ainetel. Tegevus toimub romantiliselt 1960ndate aastate Aleksandrias, kuhu on pealesunnitud abielu eest põgenenud noor külatüdruk, kes leiab töö pansionis “Miramar”. Selle elanikud, kellest igaüks isepidi karvane ja sarvedega, üritavad igaüks omal moel noorele kenale neiule külge lüüa. Siis aga leitakse üks neist surnult…

(Romaani peetakse tolle ajastu Egiptuse allegooriaks, kus vastselt riigikorra muutuse läbi teinud riik juba on jõudnud selles pettuda. Omavahel kisklevad parteid, kellest üks “ei meeldi”, teisest “ei saa aru” jne, …kas ei tule see nii tuttav ette?)

Ning jõulutunde juhatab sisse juba traditsiooniliselt aasta lõpus mängitav ballett “Pähklipureja”. Vähemalt nii kaua, kui mina olen Egiptuses elanud, on jõuludeks alati mängitud “Pähklipurejat” :). Kuigi mis muu nii kenasti sobikski.

***

NB! kergema muusika sõbrad, kes ka arabostiilist ära ei ütle – ärge ka unustage Nagwa/Najwa Karami kontserti Sharmis 17. novembri paiku. Nii võimsa häälega nii veetlevaid lauljannasid pole maailmas palju!

http://www.youtube.com/watch?v=CZMOlmfi-jk

http://www.soho-sharm.com/sharm-events

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s