Eesti laste laulu- ja mänguring Egiptuses

Eile see käivitus, saadikupere ja tublide Kairo emade eestvedamisel! Meie Üks ja Kaks käisid ka ning kuigi ühestki sõnast aru ei saanud, nautisid “Kes aias” ja “Lapaduud” südamest. Kes veel asjast ei tea, siis teavet saab näiteks siit:

http://eluegiptuses.blogspot.com/

Ning, kes veel Egiptuses elavad – kas saatkonnal on teie meiliaadress üritustest teavitamiseks? Saatke neile!

Advertisements

7 thoughts on “Eesti laste laulu- ja mänguring Egiptuses

 1. Saan siit aru, et lapsed (Üks ja Kaks 🙂 ) eesti keelt siis ei räägi, kui lauludest aru ei saanud…?

  • Räägivad! Üks oskab öelda “kala” ja “kurki” ning Kaks oskab öelda “sokid”. Ning mitte ainult nemad, vaid terve meie siinne pere räägib nüüd “kurki” ja “sokid”, mitte “hijaar” ja “sharaab”! Tehke järgi! 🙂

   Kuid kui tõsiselt, siis rohkem me eesti keelt ei räägi jah. Elame araabia keelekeskkonnas ja keel on eeskätt kommunikatsioonivahend, eneseväljendamiseks vajalik. Oluline on, et lastest saaksid aru kõik pereliikmed, mängukaaslased, kasvataja ja – vajadusel – arst! Seega loomulikult araabia keel.
   Siiski, eile vist väikese pisiku ikkagi saime :).

 2. Emme, ikka eestlasena peaks ka lastele oma emakeelt õpetama, sest ükski oskus ja teadmine elus, ei jookse mööda külgi maha 😉 Edu teile!

  • Mitte midagi ei pea, millel ei ole mõtet. Siin oleneb palju Eestis elavatest eestlastest, kas eesti keele oskamise mõte säilib, kasvab või ainult järjest kahaneb, kas eestlusega seonduvad positiivsed emotsioonid või mis just.

 3. Mul oli ka kurb avastada, et emakeelt Su lapsed ei saa. Kas Sul eestisse lähedasi inimesi ei jäänud, kellega suhtlemine lastele rikkus oleks, kui Sa ise sellest ei hooli. Sinu keelt on küll kena lugeda.

  • Tere Ivi! 🙂 Praegu näiteks ei ole teada, kas me enam üldse kunagi Eestisse satume, ja mulle üldiselt ei meeldi õppida või õpetada midagi asja eest teist taga. Keel ei ole suveniir, keel on väljendusvahend, mille mõte on, et inimene oleks inimesele arusaadav. Seepärast põhimõtteliselt ei ole ma ka eriline väikekeelte kaitsja, mis inimesi mitte ühendavad, aga lahutavad. Sisuliselt siis töötavad oma põhimõtte vastu.
   Kuid keeltega üldiselt on nii, et kohe kui inimesel on keelt vaja, õpib ta selle ka ära. Nii et, kohe kui meil eesti keelt vaja minema hakkab… 😉
   Eesti-vanaemaga suhtlemine tõesti kannatab, kuid see-eest sujub hästi siinsega suhtlemine, mis on hakkamasaamise mõttes olulisem, ja ka väga rikastav :-).

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s