Maasikatest, sidrunitest ja muust tühjast-tähjast

Mõtlesin, et äkki te pole ammu värskeid maasikaid näinud : -P.

Meile ämm paar päeva tagasi just tõi ja olid väga ilus kotitäis seekord – ei liiga vesised ega ka üleküpsenud-lödid. Kuna ootamatult (nagu Egiptuses sageli, ka Teispoole jaoks) saabus kolmapäeval järjekordne riigipüha – Kristuse ristimispüha. St kas ta just riigipüha oli, ma ei tea, kuid koptidel oli voli koju jääda ja ka koolid teadaolevalt pidasid vabapäeva. Seega oli õhtul oodata pidutoitu – praetud keedumuna ja.. teate isegi juba : -)

Aga mida siis maasikatega teha? Ära süüa? Igav… Pealegi ei sisalda ämma pidulauad harilikult minu lemmik-käiku ehk desserti. Mis pidu see on, kui torti ja kooki ei ole?

Millega mulle meenus, et jõuludest jäi järgi paras jupp liivatainast sügavkülma. Sellest andis välja isegi veel kaks koogipõhja. Ühe niisiis želatiiniga maasikakoogi jaoks ja teisega seoses tuli miskipärast meelde sidrunikook. Minu lemmik-kook nondest aegadest, kui välisinvestorid olid Eestis alles haruldane nähtus ja, noh, peaaegu et soolapuhujatega võrdse renomeega. Kui Kanadast tulnud Lembit Soots peaaegu poolvägisi ehitas Piritale Toidutare, kus allkorrusel müüdi ameerikalikult hiigelsuuri kaneelisaiu, aga ülal (tollal veel) elegantses kohvikus tervelt kaht eri sorti filtrikohvi (Presidentti ja Paula?) ja… sidrunikooki. Küll see oli õhuline ja lahe suutäis!

Talvehommikul sealt mööda tööle sõites oli mul ikka kombeks vahel kohvikust läbi astuda ning endale ja  kolleegidele kohvi kõrvale kaneelisaiu kaasa osta. “Kas need on värskelt küpsetatud?” imestasin esimesel korral, kuna saiad tundusid suisa soojad veel. “Ei, meie pagar küpsetab öösel ja hoiab suure kasuka all,” teavitas emalik vanem daam leti tagant naeratusega.

Mingi aja pärast see pagar koos oma kasukaga sealt paraku kadus, Toidutare vahetas omanikku, ja kadusid ka soojad kaneelisaiad, kuigi sidrunikook vist isegi jäi. Lembit Sootski on läinud aastal meie hulgast lahkunud, just märkasin. Oli vist üks tragi mees.

Ühesõnaga tuli meelde see sidrunikook, mis oli tundunud nii peen ja keeruline, ja otsisingi veebist retsepti, mille leiad näiteks siit:

http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=1090

Osutus tegelikkuses üsna lihtsaks valmistada ja minul tuli välja selline (minu kohta päris ilus):

Tõlgendasin seda Kõigekõrgema sügava armulikkuse näitajana, kuna staažikamad blogilugejad peaksid hästi mäletama minu põhimõttelist suhet kopti ristimispäevadega… Hiljutistele õelapse ristmistele ma sestap isegi ei läinud, kuna ei tahtnud olla ainus inimene ruumis, kes stressab selle pärast, et abona veest välja tõstetud titte kütmata ruumis nagu ikka poolkuivatatult ja märja peaga paljalt laual hoiab pikaldase õnnistamise ja võidmise toimingu tarvis. Aga see selleks.

Ühesõnaga, algul eelistasidki kõik sidrunikooki, kuni järgmisel päeval taipasin maasikakoogi juurde serveerida palli värsket vahukoort…

Unustasin küsida, mis maasika kilo maksis, aga umbes 3LE peaks vist praegu olema.

***

P.S. Eeloleval teisipäeval ootab ees politseinikele pühendatud püha. : -) Mitu püha teil Eestis sel aastal nüüd oligi, mis laupäevale või pühapäevale ei lange? : -P

Advertisements

6 thoughts on “Maasikatest, sidrunitest ja muust tühjast-tähjast

 1. mmm, palun järgmine kord sidrunikooki ka kairosse kaasa vötta! muuseas meil maksis köige odavamal ajal maasikakilo 8.-, muidu ikka 10.-, aga sellegi hinna peale ei viitsi väga kövasti kurtma hakata 🙂

  • Ma’adi hinnad? 😛 Sharmis ka umbes sellised, kuigi “rohelistelt” küsitakse rohkemgi.

   Koogi asjus – teen, mis suudan! 😀

   • Sharmis varem vähemalt oli stabiilselt 5-6 poundi, aga no see oli paar aastat tagasi ka juba.
    Aga meil siin ka praegu 3-4 poundi.
    Mul on hea soovitus neile, kes elavad rikaste rajoonides – käige vaeste rajoonides ostmas, seal kõik kaubad imeodavad 🙂

 2. Oi kui huvitav teada, et nii suured hinnavahed. Kuid…..ka Heliopolises on täiesti erinevad hinnad, oleneb kuskohast osta. Oleme siiski ostnud 3.50-ga ja see hind pole sugugu kõige madalam. See langeb veelgi.

 3. Mmmmmmmmmmmmm… ma ei oska muud öelda.
  Pildi peal küll tordid ilusad ja isuäratavad. Ema kunagi küpsetas mul ka ühte sarnast sidrunikooki ja ma mäletan et oli väga väga hea ja maasika tort ei saagi teist maitset olla kui ainult väga väga hea.
  Ja nii pole ilus siin rääkida maasikatest kui meil siin Eestis lumi nabani 🙂 🙂 🙂
  Ootan juba kevadet, et uuele Egiptuse ringile saada ja loomulikult maasikaid, meloneid, mangosid, guaavi mahla(minu suur lemmik)ja nii edasi manustama hakata.
  Ja loomulikult järjekordne super lugemine. Aitähh!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s