Paula lugu

Paula (hääldatakse: puula) on Teispoole sõber ja pärit koptide ühest suuremast keskusest Kesk-Egiptuses – Minyast. Paula töötas koos Teispoolega Sharmis, algul kelnerina, siis sukeldumiskeskuses, kus palk oli veidikegi parem.

Paula isa on surnud ning tema vana ema ja õed-vennad on täielikult Paula ülalpidamisel. Ning Paula kartis, et keegi võib pahatahtlikult ära kasutada, et ema on juba vana ja paljudest asjadest enam ei jaga, ning tema äraolekul emalt välja petta pere maja ja maavalduse. Seda tuleb ette… Seetõttu läks ta pere juurde Minyasse tagasi. Töötab hommikupoole koolis õpetajana ja õhtupoole apteegis. Kodust lahkub kell 6, praamiga üle jõe ja sealt bussiga linna. Koju jõuab kui apteek uksed sulgeb, pärast keskööd. Augustikuus tuli Paula meile kaheks päevaks külla, need olid tema esimesed vabad päevad viimase nelja aasta jooksul.

Ütlesin, et tahad otsin sulle Eestist pruudi – kena poiss ju, haritud, räägib inglise keelt, ei joo, ei suitseta, töökas, 32 aastat vana. Ütles, et ei taha. Tema ei saa kodust lahkuda, sest mis siis perest saab. Aga välismaa tydruk ei oleks iialgi õnnelik seal, kus tal elada tuleks.

Nii ta rabab ikka edasi tööd teha, teenib õpetajana ehk umbes 50 eurot kuus ja apteegist teist nii sama palju juurde. Sellest peab peret ülal ja paneb kõrvale, et vähehaaval ehitada maja, et kunagi siiski ka abielluda. Ja võib-olla isegi õde mehele panna…

Advertisements

2 thoughts on “Paula lugu

  1. Mis teha, igal oma saatus. Milline koduarmastus ja austus tal (müts maha). Kena noormes, pole midagi öelda, aga noorus on n-ö “maha maetud” 😦

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s