Paula lugu

Paula (hääldatakse: puula) on Teispoole sõber ja pärit koptide ühest suuremast keskusest Kesk-Egiptuses – Minyast. Paula töötas koos Teispoolega Sharmis, algul kelnerina, siis sukeldumiskeskuses, kus palk oli veidikegi parem.

Paula isa on surnud ning tema vana ema ja õed-vennad on täielikult Paula ülalpidamisel. Ning Paula kartis, et keegi võib pahatahtlikult ära kasutada, et ema on juba vana ja paljudest asjadest enam ei jaga, ning tema äraolekul emalt välja petta pere maja ja maavalduse. Seda tuleb ette… Seetõttu läks ta pere juurde Minyasse tagasi. Töötab hommikupoole koolis õpetajana ja õhtupoole apteegis. Kodust lahkub kell 6, praamiga üle jõe ja sealt bussiga linna. Koju jõuab kui apteek uksed sulgeb, pärast keskööd. Augustikuus tuli Paula meile kaheks päevaks külla, need olid tema esimesed vabad päevad viimase nelja aasta jooksul.

Ütlesin, et tahad otsin sulle Eestist pruudi – kena poiss ju, haritud, räägib inglise keelt, ei joo, ei suitseta, töökas, 32 aastat vana. Ütles, et ei taha. Tema ei saa kodust lahkuda, sest mis siis perest saab. Aga välismaa tydruk ei oleks iialgi õnnelik seal, kus tal elada tuleks.

Nii ta rabab ikka edasi tööd teha, teenib õpetajana ehk umbes 50 eurot kuus ja apteegist teist nii sama palju juurde. Sellest peab peret ülal ja paneb kõrvale, et vähehaaval ehitada maja, et kunagi siiski ka abielluda. Ja võib-olla isegi õde mehele panna…

Advertisements

2 thoughts on “Paula lugu

  1. Mis teha, igal oma saatus. Milline koduarmastus ja austus tal (müts maha). Kena noormes, pole midagi öelda, aga noorus on n-ö “maha maetud” 😦

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s