Hotellid Kairo lähistel

alapealkirjaga: Kairosse ujuma!

Et jaanuarirevolutsiooni järel pöörles Egiptuse turismisektor mõnda aega tühituuridel, hakkas märtsi saabudes postkasti potsatama hotellide pakkumisi egiptlastele ja residentidele, ikka üks odavam kui teine ja üks parem kui teine. Meie pikalt teleri ees läppunud kered vajasidki luhvtitamist ka, sestap võtsin pakkumised põhjalikult ette ja kaesin, et kuhu siis võiks üks lastega pere suunduda, kui päevaks-paariks kodust eemale ihkaks ja ennekõik et – ihkaks ujuma!

Jagaksin need hotellid selguse mõttes kahte rühma – (1) hotellid püramiidide vahetus läheduses ja (2) hotellid veidi kaugemal, kuid ka piisavalt lähedal püramiididele ning lähedal Dream Park ja Magic Land lõbustusparkidele ning viimasega ühendatud Media Cityle. Viimane on vaatamisväärsus omaette ehk et siin asub Egiptuse filmilinnak, kuhu muuhulgas on filmimise hõlbustamiseks üles ehitatud mitmeid pealtnäha autentseid olustikke – vaaraode-aegne templilinn, ehe Egiptuse küla, kvartalid Kairo vanalinnast ja Aleksandriast, isegi miniatuurne Sharm el Sheikhi rannalõik 😉 – kokku 15 sellist erinevat kvartalit. Tutvustavaid videofilme ja fotosid näed siit:

http://www.empc.com.eg/English/Outdoor/Popular-area-video.html

***

Meie endi tähelepanu pälvis rohkem teine rühm, et vajadusel saaks veemõnud ühendada lõbustuspargi külastamisega. Kuid nende jaoks, kes ehk Kairo vaatamise omal käel ka paari päikesepäevaga basseiniserval sooviks ühendada – siit leiab mitu huvitavat majutusasutust, mis ju kesklinnast kõigest väheldase taksosõidu kaugusel.

I HOTELLID, MILLE TUBADESSE PÜRAMIIDID PAISTAVAD

Gizas paikneb Tripadvisori hinnangul vähemalt 34 hotelli, mis paraku on tuntud enamasti pigem asukoha kui muude veetluste poolest. Ehk lühidalt öeldes – need umbes 80ndate hotelliehitusbuumi tulemused on praeguseks üks igerikum kui teine. Kuid parasjagu potsatas postkasti pakkumine ühelt äsja uuenduskuuri läbi teinud hotellilt. See paelus pilku ja pakkus huvi…

Le Meridien Pyramids Hotel

Kes soovib püramiide nautida aupaklikust kaugusest, varbad vees, saab seda teha just siin (NB! fotol üks bassein tervest hoovitäiest):

Satus valikusse (lisaks vaadetele) seetõttu, et 2010. aastal värskelt renoveeritud toad ja elegantne avatud kokkamisjaamadega restoranipool peaks rahuldama ka neid, kel kombeks näpuga tolmumist kontrollida või kes Louis XV stiilile silme ees 😉 vaheldust otsivad:

Samade tegijate hallata on ka Sheratoni kett.

Fotod “näpatud” hotelli Facebooki lehelt, kuna otse linkida neid ei saa.

Moevenpick Resort Cairo – Pyramids

Kui Meridienile üldse midagi ette heita on, siis ehk et aiapool on nigelam, et mitte öelda – olematu. Kes eelkõige lopsakas roheluses puhata soovib, sealt põgusaid retki suurlinna vaatamisväärsuste juurde korraldades, ja Mövenpick ju on vähemalt Egiptuses ka üks parima köögiga hotelle, kus teeninduselegi väga ette heita pole, siis bassein siin on küll 70ndate stiilis hotelliseinte vahele mahutatud igavake, see-eest on toad rühmiti laiali puistatud Mövenpicki hiigelsuurde aeda, kus mh avarake laste mängunurk olemas. Hommikul libistate lahti terrassile viiva klaasukse – aga seal on lilled, linnud, päike…

Parim vaade püramiididele – muidugi katusekohvikust:

Sellised põgusad tähelepanekud püramiidide naabrusest siis. Välja jäi asjalikumatest veel  Oberoi Mena House, mis aga ei kuulu ei soodsalt pakutavate ega üllatuslike leidude hulka, kuna on lihtsalt püramiididele konkurentsitult lähim hotell, pealegi sellise ajaloolise tausta ja interjööriga, mis selle hotelli viib juba aste kõrgemasse luksushotellide klassi.

***

II DREAMLAND/MAGIC LAND HOTELLID

Ka teise rühma hotellideni paistavad püramiidid ära, kuigi teeserva olustikku kujundavad pigem uusarendused. Just siin kandis elavad sageli need hirmrikkad, kes endale mitmekümnetoalist basseiniga villat ehitada suudavad, kuigi mitte ainult – stiile ja suurusi on igale rahakotile.

Asukoht püramiidide/Kairo suhtes siit:

Ja Magic Landi/Dream Parki ja hotellide omavaheline paiknemine lähemalt siit:

Vahetult filmilinnaku ja Magic Landi läheduses asub samuti Mövenpick, mis aga jäi valikust kohe välja, sest nii madala haljastusega kohta ja lagedat basseiniveert polegi tükk aega näinud. Ei olnud lootustki, et seal märtsikuu tuulise ilmaga selga märjaks julgeks teha ja samamoodi ju ei tahaks lapsi viia suvise lauspäikese praadida. Sestap jäid valikusse peamiselt hoopis Dreamlandi hotellid. Dreamland on samuti uusarendus – õige kopsakas selline, kus ühes servas paiknevad villad, keskel järvekestega golfipargid ning teises veeres hotellid, spa, kaubakeskus ja lõbustuspark. Kõik nö. eksklusiivsemale maitsele. Ning kuigi siinsed Hilton ja Sheraton, tegelikult Kairo kesklinna nimekaimudele sarnaselt, päris 5* klassi tippu ehk ei kaunista – rohkem selline sissetöötatud-lohvakas tase, siis päevakese veetmiseks on kõik üsna võrdsed, igaüks omade plusside-miinustega.

Meelelahutuspool seal rajoonis on suht tänapäevane – lastele lõbustuspargid, isadele golf (?) ning emad saavad valida Sothys spa või isegi kuni 4 lähestikku asetseva ostukeskuse vahel, sellised Ülemiste kuni Rocca al Mare keskuse mõõtu arendused :P.

Hilton Pyramids Golf Resort

Hilton on Hilton, päris toredakese basseiniserva ning, kellele see teave ära kulub, selle kandi ainukesema lasteklubi ja laste mängunurgaga – pealtnäha üsna õdusakesega!

Issidele otsepääs golfimurule ja emmedele kõrvalmajas Sothys spa:

Kuid ka õuebasseiniga on veidi vaeva nähtud, kes selle veeres päeva veeta soovib.

Kuid Dream Parki siit ei kõnni! Just selline totakas kaugus 2-3 km, mida autoga sõita nagu vähe, piki kõrbenaamteed jala vantsida aga paljuvõitu. Kes Dream Parki plaani võtavad, neile sobiks hoopis peatuda otse lõbustuspargi aia taga:

Sheraton Dream Park

Suur kõrge hoone ja bassein selle taga – enamat siin pole, kuid ega enamat polegi vaja, kui kohe teisel pool aeda on lopsakas park tulvil atraktsioone igale vanuseastmele.

Sissepääs parki u 60 egp per nina, avatakse kell 10.00 ja lahti on kuni 19.00, nädalalõppudel ja vastu rahvapühi kuni 21.00, siis töötab nimelt ka kontserdilava.

Päevasel ajal on selles hotellis küll ainult ujujatele tegevust, see-eest on tegemist Kairo kandi ühe kenama ja avarama bassseiniveerega. Miks mitte just siia – päevakeseks vette ihkajad?

Swiss Inn Pyramids Golf Resort & Swiss Inn Plaza

Lõpuks me endi jaoks jäi peale ikkagi lihtsalt kõige ILUSAM hotell, et mitte öelda – kes kõige paremini meelitada suutis. Swiss Inni ketist ei teadnudki ette enamat midagi, kui et nende noored turundajad Facebooki järjest põnevamaid pakkumisi ja ilusamaid vaateid saatsid. Kui ka küsimustele kenasti vastati, bassein kinnitati tõesti soojendatud olevat ja ka muud puhkajad näisid teeninduse-toitlustusega rahule jäävat, siis lõpetasimegi heinakuhjade vahel kõhklemise ja tegime bronni telefonitsi ära. Residentidele pakuti ööbimist ja hommikusööki just võileivahinna eest, meie vanuses lapsed nagu ikka täiesti tasuta.

Ja mida siis kosta? Kui lastele tegevust pole vaja otsida (päris pisikesed või siis et basseinist väljuma keelduvad, nagu meie omad) või soov just ilma lasteta kena päeva või mitutki keset lopsakat rohuaeda veeta, siis kahtlemata kõlbaks just siia tulla. Toit on lihtne, kuid köök on hea ja eurooplase maitsele orienteeritud, teenindus sõbralik ja püüdlik, mitmete meeldivate nüanssidega. Vaated imelised!

Bassein iseenesest on ilmselt kolmest väikseim ja igavaim ning (hoiatus talvistele reisijatele) mitmelt poolt tuultele avatud, kui ühelt poolt ju avaneb kilomeetrite pikkune golfiväljak ja teiselt poolt kõrb. Kaelanärvi põletik on nii kerge tulema, kuigi soojendus töötab 24 t, nii et ka varavalges suplejat ootab korralik soe vesi. Basseini pigem Sheratoni, siis. Kuid kuumal päeval linnast välja einestama, partneriga romantilisele minipuhkusele või õhtusöögile, segaseltskonnaga golfi- ja spapäeva nautima – siin on kahtlemata tegemist ühe Kairo varjatud pärliga.

***

Mida siis lõpetuseks öeldagi – Kairo väärib otsereisi siia! 😀 Ise kombineeriksin ilmselt sellise linnalähedase hotelli pakutava basseiniveere-päikesepuhkuse paari ööga mõnes kesklinna arvukatest soodushotellidest – sellistest, mida üks pere maja ühel korrusel peab, ja kust otsepääs vilgastele kaubatänavatele all, kus ehedate egiptlaste pärusmaa, aga ka Khan el Khalilile ja kesklinnas või selle lähedal paiknevatesse muuseumidesse.

Nii saab ära vaadata ajaloo, kogeda suurlinna siginat-saginat, aga ka talvepäikest ja tibake rohelist silmailu nautida, ja rahakotti ei pruugigi nii suur auk kuluda.

Kairos või sellest eemal asujad aga saavad tibakese vaheldust ja/või tsivilisatsiooni nautida, nt need, kes seda soovivad, rahulikult ujumas käia, ilma et muretsema peaks, kas bikiinidega koos ikka ka põlvpüksid ujumiseks kotti pandud said. 😉 Lähemal ikka, kui randa sõita. Ja soojem ;).

***

Kõigi nimetatud asutuste kohta leiad lisainfot enamasti vähemalt kolmest allikast:

  • Tripadvisor.com
  • Facebook (sh kuumad pakkumised sageli sealt!)
  • hotelli enda koduleht

Sooduspakkumisi residentidele vahendavad nt intoegypt.com ja freedaysegypt.com. Kõik ülalnimetatud hotellid olid veebruaris-märtsis hinnaga al u 300-350egp/tuba/öö koos hommikusöögiga, basseini kasutamine päevaks u al 250 egp, tingimused hotelliti erinevad (mõnel pool selle eest kuni 3 in., mõnel pool 1 in + lõunasöök)

Advertisements

One thought on “Hotellid Kairo lähistel

  1. Meil Eestimaal ei lõpe ega lõpe talv äta. Lund tuleb ikka veel juurde ja juurde. Täna pealelõunal hakkas jälle sadama 😦
    Ja siis veel tuli uudis, et TazTour lõpetab vähemalt selleks hooajaks kõik Egiptuse reisid ja TezTour Egypt kontor pannakse hoopis kinni. Aga õnneks on ikka teisi firmasid ka, mis soovijaid endiselt sooja päikese alla lennutab.
    Siit artiklit lugedes tuli kange tahtmine Kairosse ujuma tulla 😀 Olen olnud Kairos hotellis, mille aknast hommikul välja vaadates avastasin, et püramiidid paistavad. Kahjuks ei kirjutanud ma tollel reisil midagi üles ja digifotokat ka veel ei olnud, millega oleks võinud ohjeldamatult klõpsida. On vaid paar paberfotot vaatest püramiididele ja toale. Ja nii ma ei mäletagi, mis oli selle hotelli nimi, kus ma Kairos olen olnud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s