Erakorraline lumi Egiptuses

Mis sa kostad, Kairos tuli täna öösel maha lumi! Kuni meteoroloogid alles selgitavad, millega täpselt tegemist, pöörduti selgituse saamiseks kuuldavasti ajaloolaste poole, kes vanadest ürikutest kibekiiresti leidsid, et viimati olevat sellist ilmaimet siin kandis nähtud siis, kui suur väejuht Salah el Din Kairo vallutamist kavandas ja Muqattami mäe jalamil oma telgis nii ära külmus, et  otsustas kibekiiresti püstitada telgi asemele Tsitadelli.

Hommikustes uudissaadetes arutati, kas siin võiks mängus olla Mubaraki poolehoidjate käsi või on siiski tegemist Iisraeli vandenõuga turisminduse halvamiseks Egiptuses, ning revolutsiooniparteid on kutsunud üles miljonimarsile*  Tahriril protestiks stagnatsiooniliste ilmaolude vastu. Agentuuride teatel on linnas üldiselt siiski kõik korras, kuna reedese puhkepäeva tõttu pole liiklejaid palju ja plekimõlkimised seega pole ulatunud üle tavapärase taseme – pääseb läbi küll.

Siiski kannatab turistide vedu püramiidide platool – juba mitmeid ja mitmeid kaamleid ja hobuseid on täna hommikul liiklusest kõrvaldatud, kuna nende kabjad kippusid libisema. Turismi ergutamiseks seetõttu kavandatakse kaameliretkede asemel avada ajutine slaalomirada Cheopsi (Khufu) püramiidi ja Sfinksi vahele jääval lõigul, seal on paar hüpeka kohta ka. Eeskätt on atraktsioon suunatud jõukatele turistidele Laheriikidest ehk et nii pea kui lennukid Kairo lennuväljal jälle rattad viisakalt veerema saavad, kavatsetakse avada sinnakanti lisareise.

Linnavalitsus on samas palunud kiires korras abi peavarjutute kairolaste hüvanguks. Kui teil on annetada patju või tekke, siis saatke need palun käesoleva blogi aadressil – need saavad operatiivkorras lahkesti edastatud!

Eesti konsulilt Egiptuses ei õnnestunud hommikuse uudisväljaande ajaks kommentaari saada. Suursaadiku telefonil vastas unine abikaasa, kes ütles, et saadikut oli alles kuulda köögis kohvitassidega kolistamas ja laske ikka inimesel enne tööpostile jõuda. Õige kah!

Vaata ka fotoreportaazhi:

* Araabia keele iseärasuste tõttu on raske pakkuda, kas peetakse silmas Miljoni Lumehelbekese või siiski Miljoni Lumememme marssi, kuna kõike lume ja jääga seonduvat väljendatakse selles keeles ökonoomselt ühe ja sama sõnaga – talg.

***

Ettevaatlikku 1. aprilli Eestissegi!

Advertisements

5 thoughts on “Erakorraline lumi Egiptuses

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s