Mida egiptlane sööb

Toidust on juba juttu tehtud siin kõrval, turistidele mõeldud pealkirjastikus (ja vaata ka uusi lisandunud fotosid) ja tegelikult on tänase postituse mõte ka lihtsalt ühe foto näitamine. Nimelt, paast on juba kestnud kuus nädalat, ja kestab veel kaks, ehk et vähehaaval on vähem pühendunutel alanud neelud “millegi hea” järele. Oletan. Sest neljapäeval igatahes teatasid Teispoole ema ja õde, et järgmisel päevaks plaanivad nemad mahshi-pidusööki. Mahshi riisiga täidetud juurviljade üldnimetus, seekord tehti neid lausa 4 sorti korraga – täidetud paprika, täidetud suvikõrvits, täidetud munataim, ja kapsarullid kui täiesti möödapääsmatu mahshiliik nagunii.

Muidugi taipasin kaamera haarata kui kaheksa kätt laual juba puhta töö teinud olid – mahshi on kõige maitsvam ikka sõrmedega süües! Kuid riismed siiski pildile jäid. Kaks kollast murumuna esiplaanil on hapendatud sidrunid, mille maitse on… maitseasi :D.

 

Advertisements

2 thoughts on “Mida egiptlane sööb

  1. Mahshi on mõnus! Tegin ka täna, kõikvõimalike aedviljadega (tsukiini, baklazaan – valge ja tume-, tomat, paprika, kapsas ja viinapuulehed). Aga kui neil on paast, siis nad ei tohiks ju süüa lihatooteid, eks? Mahshi keedetakse ju üldiselt puljongis. Kuidas nemad siis – keedavad veega?

  2. Tead, ei teagi täpselt kuidas ämm mahshi jaoks riisi maitsestab, sageli tegelikult pigem salsaga ehk tomatikastmega ja spetsiifilisi egipti maitseaineid hulka. Kuid kui puljongit vaja kasutada, siis kasutatakse paastu ajal köögiviljapuljongit.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s