Shibin el Kom ehk: aga kuidas teil seal välja näeb?

Et pühapäevani on jäänud veel vaid loetud päevad ja homne kulub nagu poolel muul Euroopal kaelu kõõritades suure ekraani ees brittide sajandi suurüritust jälgides, siis on just viimane aeg meenutada, et sidrunikoogid pühapäevaste külaliste jaoks lähevad ahju laupäeva hommikul, ja kes pole selleks ajaks endast märku andnud – jäävad ilma! Samas tahan julgustuseks kinnitada, et siia meie majja on sisse astunud igasuguste denominatsioonide esindajaid ja kõik nad on ka ühes tükis väljunud, kusjuures mulle tundub et isegi suht rõõmsameelsetena (?). Ehk et ärge selle pärast pabistage, kui keegi peaks veel kõhkvel olema.

Kuid põhiküsimuse juurde siis – üks kui teine tuttav küsib aeg-ajalt ikka et: aga kuidas teil seal välja näeb? Missugune see koht on, kus sa elad? Ja : KUIDAS sa seal elada suudad? 🙂

Aga mina elan siin täpselt samamoodi nagu ma elasin Tallinna äärelinnas õunapuude all, kus ju samuti tuleb enamiku ajaveetmisvõimaluste juurde sõita nii tunnike või pool igatahes. Ja pool aastat on samamoodi üsna kole hall pilt akna taga. Kuid Egiptuses me elame unistustes. Peaaegu kõik unistavad – abiellumisest, oma uuest või veel uuemast kodust (muidugi villast!), paremast töökohast, paremast homsest! Ning unistustes ning unistustega elades ei olegi tõsti üldse vahet, kus seda teha või kuidas seal välja näeb. 😉

Aga et noh, ikkagi… siis järgmiseks siia siiski mõned lingid ja pildid.

Menoufia kohta üldiselt, vt ka fotosid meie uuest kenast ülikoolist, mida tolmusel tänaval mööda sõites muidu tähelegi ei pane :P.

http://egyptopia.com/Guide+and+Information+for+Menoufia_30_100_4_49_en.html

Meie olulisima tööstuse – ketrusvabriku – koduleht.

http://www.indorama.com/companies/indo_shebin/profile.htm

Puuvillavabrik hetkel ei tööta, kuna revolutsiooni järellainetuses esitasid siinsedki töötajad mitmeid nõudmisi ja – kui need olid enam-vähem täidetud – siis veel nõudmise, et omanik vabriku riigile tagasi müüks! Mille peale omanik ütles, et kui leitakse ostja, kes tuleb ja hinna maksab, siis palun väga… ja pani nii kauaks (esialgu kuuldavasti kolmeks kuuks) vabriku kinni. Õige ka!

Araabia keeles on tehas “masna” ehk et meie juurde sõitmiseks tulekski öelda taksojuhile “Masna” või küsida: feen masna?

Tehaseid väga palju rohkem ei ole, kuigi on veel üks ja väga oluline, mis Shebinis enam ei tooda, küll aga siit pärineb – vesipiibutubaka tootja ja suureksportija Nakhla Tobacco.

http://www.nakhla.com/showpage.aspx?pid=82

Siiski on veel alles üks teine tubakavabrik, millest kõik Kairo poolt Shebiini sisse sõitjad  ka mööduvad – El Warda ehk lill, mille pakenditel on roosiõiega logo..

Veel on meil siin palju puukoole, eriti Shebiinist Tantasse ja Bagouri kaudu Kairosse suunduvate väiksemate maanteede ääres. Bagouri tee ongi minu lemmikumaid ja – kel aega on, siis – Kairosse naasmiseks märksa põnevam kui suhteliselt üksluine Kairo-Alexi maantee. Bagouri tee veeres majad peaaegu ei lõpegi, ehk et nagu üks pikk küla-äritänav Kaironi välja, täis vilgast elu mõlemal pool sõiduteed. Shebiini sissesõidutee veeres on ka üks päris hea lillepottide ostmise koht – u 0,5 m läbimõõdug asuured glasuurimata potid u 95 le tükk, keskmised põõsapotid 45 le jne. Suured glasuurmosaiigig apotid 250 le, sellised nagu vahel linnatänavail avaliku haljastuse osana näeb. Püramiidkadakad, bugenvillead jne  al 15 LE põlvekõrgused, muud lilled-taimed alates 5 LE… …

Aga edasi kisub küll külaks…

***

Ongi kõik. Kuid mis see siis veel on?

Advertisements

2 thoughts on “Shibin el Kom ehk: aga kuidas teil seal välja näeb?

 1. Kas Sa oled oma ajaveebis juba kuskil kirjutanud oma sidrunikoogi retsepti? 😛 Kindlasti, kui Eestis sama teha, ei tule see nii maitsev, sest Egiptuse puu otsas valminud sidrunid on mõnusama maitsega kui siinsed rohelisest peast korjatud ja ahjudes järelküpsetatud. Jaga retsepti!

  • Tegelikult jäi mulle see kook meelde Pirita Toidutarest veel Lembit Sootsi aegadel, aga retsept on üldtuntud ja saadaval siin:

   http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=1090

   Mina ka ei oleks uskunud, et pealtnäha nii peene koostisega kooki on nii lihtne teha – peaaegu lollikindel :). Miski ei pea kerkima ja munavalge ka ei lähe ju kunagi võiks, näiteks. Lähb ilusti vahule.
   Ma arvan et laim annab peamise maitse – ju neid teil seal vaesel Põhjamaal 😛 ikka ka saada on. Ja kindlasti veidi koort sisse riivida – see annab peamise maitsesüsti. Kindlasti enne söömist maha jahutada – järgmisel päeval on veel kõige parem.

   Rannahooaja eel väga sobiv kook tõesti :D.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s