Millal on sünnipäev?

Üks sai hiljuti viieaastaseks ja ühtlasi seisab homme ees  eelkooli minek, millega (Kahe mitmekordseks meelehärmiks) kaasnes läinud nädalal kenake kingitustesadu: tädilt kõrvarõngad ja sel puhul (eriti põnev et) käidi ka arsti juures nende jaoks auke tegemas – pole ju võimalik, et viieaastane tüdruk läheb kooli ilma kõrvarõngasteta, vaata veel, et hakatakse naerma?! Pelgalt aastane täditütar on pea sama kaua ka juba kõrvarõngakandja ja naissugulased, nagu selgus, muretsesid juba pikemat aega, et… kas mina ikka luban?

No teadagi, isad on selleks et mitte lubada (kui vahel vaja), aga emad on ikka selleks, et lubada ;-). Tegelikult oleks isegi heameelega kaasa läinud – koolieas mulle küll kõrvarõngad ei meeldinud, aga vanemal naisterahval peab ju ikka rohkem ehteid küljes olema, et  vaadet mittevajalikule veidi hajutada? 😛

Kingiks sadas veel igasugu vidinaid, sealhulgas ühena tähtsamatest – vanaisalt kirjutuslaud.

Kaks vajus sellisest ebavõrdsusest kohe kössi ja vaat et nutuvõrugi tekkis suu ümber. Ometigi imeliselt ühtlasi ka leppis asjaga vähehaaval, pikkade veenmiste peale, et kui sinu sünnipäev tuleb, siis sina ka, ja kui sina kooli lähed, siis sulle ka…

Sünnipäevapeo hommikul tulid mõlemad nagu ikka riburada vaatama, kas ema ja isa on hommikul ikka alles? Alles! Ja ronisid meie vahele  hommikut ootama, ühtlasi läks sünnipäevajutuks (kuna Üks oli juba märganud, et elutoas diivani peal ootab mi-da-gi kenas kirevas pakendis…)

“Mina olen sündinud septembris ja minu sünnipäev on septembris,” seletab siis Üks Kahele, vanema ja targema õe hästi lohutaval hääletoonil. “Aga sina oled sündinud mais ja sinu sünnipäev on mais!”

Mille peale Kaks hetke mõtleb ja teatab siis: “Kui ma suureks kasvan, siis minu sünnipäev on ka septembris!”

***

Advertisements

8 thoughts on “Millal on sünnipäev?

  1. Palju palju õnne number Ühele sünnipäeva puhul ja ka koolimineku puhul. Mina olen juba suureks saanud ja minul ongi septembris sünnipäev 🙂 🙂 :). Lapsesuu ei valeta,
    armas.

  2. Kuumad õnnitlused Donnale tagantjärele Suzy Anett-i poolt, kes sai just 26.sept.kolmteist. Sinna vanuseni tundub sul olevat kohutavalt palju aega, aga paraku saabub see aeg ruttu ja kõrvarõngaid saab sul selleks ajaks olema kilodega. Kallid tädi Avelt.

    • Aitäh, Kristiina, on väga rahul :). Kuna õpetajad pidid olema “ilusad”, “mitte nagu lasteaias”, ja neile ei öelda mitte kasvataja vms, aga öeldakse “miss”! Kuid praegu ei käi nad hommikuti üldse õues mängimas, see teeb muret. Eelkool veel võiks ikka päris palju värskes õhus olla, selle mõttega mh sai ju rohelises keskkonnas kool valitud. Ootame lapsevanemate tundi, et süsteemi kohta pärida :). Ja kui koolivorm saabub (saabus lõpuks eile) siis panen esimese päeva muljeid ja fotosid ka.

  3. Miskipärast WordPress ei andnud kõikidest kommentaaridest siin märku, aga nüüd lugesin ja korjasin soojad meeleolud üles – aitäh kõikidele ettepoole ka! 🙂 Eva, Oudekki – hehee :D, Ave – ära hirmuta :-O.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s