Ta siiski läheb lasteaeda

Kaks on meil viimasel aastal miskipärast tõrges lasteaias käima, mida Ühest küll kunagi ei täheldanud. Kuid kooli tahaks muidugi väga, sinna, kus Üks nüüd käib…

Millalgi läinud nädalal niisiis kõõlusin tüdrukute voodi kõrval ja manitsesin järjekordselt: „Jää nüüd juba magama, homme pead ju lasteaeda minema!”

–          “Aga ma ei taha lasteaeda minna.”

–          “Aga kuidas sa ei taha lasteaeda minna? Kui sa ei lähe lasteaeda, siis sa ei saa ju ka kooli minna, sest koolis sa pead juba oskama alif-bee-tee-d ja one-two-three-d.” Alif-bee-tee on siis araabia tähestiku algus ja matat õpetatakse algusest peale inglise keeles.

–          „Ja ei-bii-sii-d!”, hüüatas Kaks teadjalt. Lesis jupp aega mõtlikult, võttis siis pöidla suust ja teatas: „Tajib, mama (olgu, ema). Ma LÄHEN lasteaeda.”

***

Aga Ühega on meil juba täiesti muud teemad.  Ostsime talle juukseharja, kuna õpetajad palusid, et lapsel oleks kotis kaasas oma kamm või hari, juhuks kui peaks vaja minema. Üks, kellel peegli ees keerutamine juba ammu käpas on, asus seda kohe rõõmsalt proovima ja juukseid harjates, ikka siit poolt natuke ja teiselt poolt natuke, poetas äkki nii muuseas, uneleval toonil: „Koolis on üks poiss… Tema nimi on Tomas…”

Meie Teispoolega tõmbusime valvele, aga rohkem ei suutnud me temalt enam midagi välja pinnida, Ühel hakkas äkki kohutavalt kiire ja mingist Tomasest ei tahtvat tema rohkem midagi kuulda.

😉

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s