14. november 2011 – aasta tumedaim päev Egiptuses

On ju tume?

Ega see pilv taeva ei jäänudki ka – sain vaevalt pildi ära klõpsutada, kui pidin kaamera põues esimeste vihmapiiskade eest tuppa varjule jooksma. Ei kulunud kümmet minutitki, kui vett juba kallas nagu pangest ja puuladvad tormituules poolde masti kooldusid.

Teispool oli just koju jõudnud, vahtis jahmunult läbi lahtise rõduukse, ise elevil nagu laps esimest lund nähes, ja raputas pead: oleks hommikul teadnud, poleks lapsi ju kooli saatnud. Kuidas neile nüüd järgi minna? Autot ei julge välja ajada, motikas viskab esimeses veeaugus külje ette ja takso ka sellise ilmaga meile ei tule – teavad, mis tee siin ees ootab.


Võttis Teispool järelikult koti väheke veekindlamate jalatsitega lastele näppu, andis õele telefoni teel juhised kätte – kes kust kuhu taksoga tuua, ja kõndis kand ja varvas 2 km meie tee otsa lastele vastu. Ja pärast riburada kõik see mees läbi lompide koju.

Järgmine oli siis kodupäev, enne kui vihmavesi päikese käes nii ära tahenes, et tee jälle läbitavaks muutus. Ja sellel päeval läks elekter ära… Temperatuur oli kukkunud umbes +17C kraadi peale ja kella 4 paiku pilvisel päeval oli toas juba üsna hämar… ehk et õhtupooliku veetsime aja viiteks katusel tuld tehes ning lõkke peal suupisteks popkorni ja juustuvõileibu küpsetades. Tüdrukud mängisid tagaajamist terrassi taganurgas päikeselampide valgel. Need kumavad seal nagu jaaniussikesed pimedas. Ning kui elekter õnneks enne ööd siiski tagasi tuli ja me ülejäänud kolisime tuppa une-eelseid multikaid vaatama (kütmata tuba tundus nüüd nii soe! :)), tõi Teispool kapist vesipiibu välja ja mõnules veel omaette jupikese.

Hommikupoole veel sai tüdrukute toa põhjapoolne uks tuule vastu põhjalikult tihendatud ja kleebitud, kilet sel aastal siis vist ei pane. Enda omaga oleme veel äraootaval seisukohal. Ning villased ja vateeritud riided tulid kapist välja, põlvpüksid ja suvekleidid rändasid kohvrisse. Sellega oleme siis nüüd avanud siitkandi talvehooaja. Tere tulemast! 😛

Advertisements

One thought on “14. november 2011 – aasta tumedaim päev Egiptuses

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s