Appi – jälle ehitavad!

Jõudsin oma ehitusbuumi jutu just üles panna kui üleeile märkasin, et veel ühe naabri maja kõrval midagi sebitakse. Seal oli tee veeres selline ahervare, naabrinaine hoidis seal oma kahte pühvlit suvel kuumavarjus. Paar poisikest ja meesterahvas toksisid telliseid lahti ja ladusid eemale hunnikusse. Tahtsingi näidata, et – näe kisub vist jälle ehituseks? Või on kellelgi telliseid kusagile mujale vaja.


Kuid täna, kui pilgu aknast välja sain, on vundamendiauk juba mõõdetud ja kaevatudki…

Ei tea, mis siia tuleb? Teispool hirmutas, et pidavat moshee tulema, st moshee jaoks olevat planeeritud kõrvalmaalapp just Ühe ja Kahe toaseina taga, kus naabrinaine praegu oma pühvleid eeslit ja hobust hoiab, aga lapile, kus praegu kaevatakse, pidavat tulema moshee juurde kuuluvad pesuruumid, ei saa ju pesemata päkkadega palvusele tormata, kus need naabrile pea et näkku surada tuleb. Isegi suuremates kaubanduskeskustes on ikka ka palveruum ja tualettruumis siis muule harilikule atribuutikale lisaks pikk rida jalapesuvanne.

Meeste arvu järgi platsil ja kopsakama segutehnika järgi otsustades on igatahes midagi tõsisemat kavas küll. Valimised on just tulekul, meie kandis on kristlasi muudega pea pooleks, äkki on tegemist salafistide viimase meeleheitliku katsega veel poolehoidjaid võita? Naaberkülas ,kus meie taksojuht elab, olevat salafistid läinud nädalal laiali jaganud autotäie gaasiballoone, need ju lähevad hetkel nagu vihm kuivale maale. St jagasid “omadele” muidugi, kristlastele olevat ainult valimisvoldikuid pihku pistetud.

Veel üht mosheed on siia vaja küll nagu… (ma ei ütle midagi). Teisel pool on lähimani nagunii vaevalt 100 m ja täpselt tüdrukute akna taha uusi ruuporeid küll hädasti tarvis poleks, selles suunas jääb järgmise lähima mosheeni nii paar-kolmsada meetrit. On sea tõesti liiga palju? Nii et – pidage meile pöialt! 😀 Ehk tuleb lihtsalt kobedamat sorti eluhoone.

Aga eks ma siis homme näitan, mis ehitati. Või ülehomme. 🙂

***
P.S. Gaasi saime juba ka, kõigest 30 le/balloon eest. Meie linnakeses siin pidavat maksma 70le, muidugi samuti musta turu hind. Tegelik hind on 4le. Teispool käis hommikupoole õel külas, nende kandis pidavat tervelt kolm jaotusladu olema ja kohalikud tunnevad, kellelt osta saab. (Igale ettejuhtuvale ka ei müüda!)

Advertisements

5 thoughts on “Appi – jälle ehitavad!

 1. Kas mošee jaoks pole liiga väike auk??
  Mina olen mõelnud, et kunagi kolite Eestisse.Teispool on ju mesileastega sina peal, sina oskad keeli.Väike metsamaja Eestis.Miks mitte?Kas sa tõesti naudid elu seal, meie kultuurist nii kaugel?Selline haigus nagu “koduigatsus” pole kunagi kummitanud?
  Lihtsalt küsin, seat su kommentaarid ja lood on nii mahlakad ja hästi kirjutatud.Kas sina ei saaks kirjutada raamatut sellest seeriast “Minu Egiptus”?Petrone Print seda vist toimetab?Kes siis veel???

  • On ka toasuurusi mošeesid külades tee veeres, Terje – vastavalt tellija võimetele ja kohalikele vajadustele. Neid ehitavad sageli eraisikud omal algatusel, kuna ehitaja saab osa kõikidest selle mošee palvetajate palvetest, või nii ma olen kuulnud. Nii et tuleb talle kasuks, kui paradiisi hindamiskomisjoni ees seisab… 🙂

   See plats, mis fotol, oleks siis mošee jalapesuruum tegelikult, päris mošee tuleks sinna kõrvale, läinudnädalase pulmaplatsi kanti. Hetkel me ei tea, kas siis tuleb või ei, see info on varasemast ja võibolla on plaanid vahepeal muutunud. 🙂

   Eestisse naasmise suhtes ei oska kosta… Eestis suurt meeäri alustada on üsna kallis, samas turg on pisike, nõudlus on kindlasti väiksem. Egiptuses ostetakse-müüakse ikka sadade kilode ja tonnide viisi, tegijad saavad endale merevaatega villasid lubada, luksusautosid, lastelegi osta. Egiptuses üldse on elukvaliteet väiksema raha eest parem. Eestis lähed enne halliks, kui metsamajake valmis saab :D. Kuigi mesilaste paradiis on Eestis tõesti – kui palju head meematerjali! 🙂 Teispool ei tahaks kindlasti oma kodu jätta, vanem poeg siin traditsiooniliselt hoolitseb vanemate ja muugi pere eest, see on neile väga oluline. Peresuhted on väga tihedad, üksteist igatsetakse rohkem. Eestis me reisime, laagritame ja malevatame juba lapsest peale, oleme üldse iseseisvamad ja individuaalsemad. Egiptlased on ka väga vastutulelik ja abivalmis rahvas, avatud, nendega on kerge suhelda, ses mõttes on egiptlasel Eestis “külm” elada, kindlasti palju võõram tunne, kui minul siin. Seetõttu igatsen minagi Eestisse ainult mõõdukalt. Kui just et suveti elada ja veidi toimetada. Ma ei teagi, kus minu koht maailmas päriselt oleks, kus on ketserite koht? Egiptus on minu jaoks muidugi liiga konservatiivne, mul on siin kitsas, ja siin ei sobigi ka end liialt vahele lükata – omal maal tahab igaüks ikka ise toimetada. Kuid Eestis pole sugugi paremini.

   Petronega meil ei sobi vaated religioonidele ja eesti keelele :-). Mina tahan oma raamatus kirjutada ikka nii nagu mina mõtlen ja mitte nagu kirjastaja mõtleb. Ja kirjutada selles keeles, milles arvan heaks rääkida või kirjutada. Ajalehekeel las jääb ajalehte. Eks neid Egipti raamatuid ole nüüd praeguseks hetkeks üsna piisavalt ka, eestlane ei loegi nii palju, et kõike ära lugeda.

   Aitäh igatahes! 🙂

 2. Muide, sa üllitasid vahepeal e-raamatu ka ja jagasid seda tasuta. Need, kellele meeldis, võisid siis vabatahtlikuse korras väikse ülekande teha. Kuidas sellega lõpuks kujunes? Kas kogunes midagi motiveerivat ka või on enamik lugejatest “unustanud”? See tegelt tuletab mulle meelde, et olen ise samuti päriselt ka unustanud – sinu raamat aitas mul üle saada raseduse kõige jubedamatest kuudest. Lugesin seda läpakast vist lausa kolm korda järjest, ise tol ajal wc poti kõrval elades :). Parandan oma unustatud vea juba täna!

  • Jah Ragne, see raamat on praegugi E-raamatukogus saadaval ja täiesti tasuta. Sellega on nii et… eks Eestis ole praegu rasked ajad ka, ma saan täiesti aru, et iga euro on arvel. Nagunii ei toida ka päris raamatud kirjanikke eriti, või kui ehk kõige populaarsemad. Nii et rohkem eneseväljenduse rõõmuks see jääb nagunii pluss et kui vahel juhtub lugejaid, kes midagi soojendavat ütlevad 🙂 või leiavad, et oli küll väärt väikest lugemistasu ka.

   Aga palju õnne siis jubedate kuude eduka läbimise puhul, kas tulemus juba kõnnib või alles sipleb? 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s