Gates kahtluse all

Hiljuti leidisid Eesti ajakirjanduses aga veel enam sotsiaalvõrgustikes ulatuslikku kajastamist mõningad Bill Gates’i mõtteterad. Kuid Bill on ju ameeriklane! Iga kogenud kosmopoliitt eab, et mis sobib ühte keskkonda, ei haaku teps mitte teisega, nii ka paraku Billi elutarkused. Ei oleks Eestis temast asja saanud…

Täname vanahärra Gates’i siiski inspiratsiooni ja jututeema avamise eest, Eesti oludesse ringi kirjutatult võiksid need tema mõtted kõlada ehk järgmiselt:

1. Elu on õiglane ja maailm on tasakaalus. Olles seda öelnud – inimene on kadedaim liik looduses. Ära jää talle ette!

2. Maailmal on ükskõik, milline on Sinu enesehinnang. Tõesti – vilista enesehinnangule; kui on võimalik kellegi selga sügada, siis tee seda kõhklematult – nii need saavutused tulevadki.

3. Sa ei hakka ilmselt kunagi teenima 60 000 dollari suurust aastapalka, sellist raha ei makstagi töö ega vaeva eest. Ning ainult vähesed suudavad veenvalt ette kujutada, et ongi tõepoolest nii väärtuslikud. Taoline näitlejameisterlikkus on ju ometi midagi väärt?

4. Su õpetaja oli ehk päris tore tädi, aga su boss on lihtsalt tossike ajukääbik. Paraku, tema kirjutab alla su palgalehele, nii et – tsst! Siba juba…

5. Burgereid võib muidugi müüa, kuid mõtle enne… Suure tõenäosusega sihib seda kohta ka su sõbra vanaema, kes saadava palga eest kavatseb toita ja katta su sõpra, kuna kalkunifirma Iirimaal, kus ta ema seni rabas, läks just pankrotti, ja isa teadagi lasi jalga juba aastaid tagasi. On sul seda tööd tõesti nii hädasti vaja?

6. Kui midagi kihva keerad, või lihtsalt ei saa hakkama, siis ütle, et see käkk ongi uus trend ja looming ning te siin Eestis ei jaga tuhkagi. Toimib 100% tõenäosusega – keegi ei julge kunsti kahtluse alla seada!

7. Palun lõpeta ema sõbrannadele külge löömine, muidugi 20 aastat tantsutunde aeroobikasaalis peabki tulemuslik olema, aga mõned neist on ausalt öelda juba vanaemad. Kas isa midagi ei ütle? Isa pole kodus? Ohh… kuid keegi peab ju arved maksma?

8. Ära pabista hinnete pärast. Koolis võib olla lõputunnistus, aga elus saad alati otsast alustada.

9. Kui leiad töö, siis naudi seda üürikest perioodi oma elus täiega – istu ja raba end ribadeks, seda saad hiljem veel kaua naerda. Jäta eneseotsingud koondamistoetuse kulutamise kuudeks või ühenda sisseelamisega uude elukohta teises riigis.

10. Ära raiska aega pubides või kohvikutes – kontoris on kohv tasuta ja ka kolleeg on kättesaadavam, lobisemiseks siis või muudeks mängudeks; tal on sama tapvalt igav kui sinul.

11. Viis nohikutest jm taibudest. Nad lahkuvad Eestist nagunii, enne või pärast ülikooli, ja kui kunagi naasevadki, siis hästi makstud kõrgepalgaliste spetsialistidena omas sfääris, millest su lähem elu mitte kuidagi ei sõltu. Kuid ole kena kolmeliste jt mahajääjate vastu. Nende ainus võimalus leida tööd on luua oma firma. Ja võib juhtuda, et kunagi nad vajavad sinna sekretäri, või oma lapsele koduõpetajat.

Link originaalini:
http://www.ohtuleht.ee/459665

😉

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s