Naerutuvi minu akna taga

Umbes üleeile märkasin, et läbi rõduukse piilub mind üks lind. Selline muidu nagu hariliku turteltui või rahutuvi vms nägu, aga kauni türkissinise sädelusega muidu pruunis sulestikus. Kuid linde lendab meist siin ikka üle, mh üks suuremat kasvu rongapaar, kes siin elas vist juba enne meid ja pani südame tugevamini põksuma, kui Üks ja Kaks alles beebimõõtu olid ja katusel ringi sibasid. Eesti muinasjuttudes ju ei või iial rongast teada, mis tal mõttes on… Ja mingid kakud või kullid, mis lendavad üle vastu ööd ja teevad uhuu-uhuu täpselt nagu Eestiski. Ega hiirtepuudust meil siin viljapõllu servas ju pole. Jne.

Aga see lind rõduukse taga tuli uuesti. Ma vist meeldin talle, mõtlesin, ja enesetunne kerkis kohe mitu pügalat – ikka lapsed, kassid, linnud ja muud kodutud on need, kes hea inimese ära tunnevad, on ju? 😎 Kuid siis märkasin linnu noka vahel oksaraokest tilpnemas. Hoopis pesa ehitab! Huvitav, kuhu siis? Läksin rõdule asja uurima…. no näe, kuhu:

Mis ma nüüd siis peale hakkan? Ära ajada on kah ebamugav, kui teine end nii hästi siin tunneb, aga kuidas ma lille kastan? Või lepin sel suvel sellise pildiga akna taga:

Küsisin Teispoolelt, mis selle linnu nimi on ja esiotsa, kirjelduse järgi ta väitis, et nimi ongi “lind” ehk lihtsalt – asfura. Kuid pärast vaatas linnu üle ja ütles hoopis, et see on jämämäh [jä’mää’mähh] ja et pidi olema väga hõrgu lihaga lind (nagu põldpüü või sinnapoole), seetõttu on tõenäoline, et see püütakse varsti kinni. :-(, kuid et nad on ka väga seltskondlikud ja kui ära harjuvad, siis hoiavadki niiviisi hubaselt lähedale, et umbes nagu vanad sõbrad või nii.

Tegin veel põhjaliku uuringu siit:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_birds_of_Egypt

ja leidsin et tõenäoliselt on tegu ikkagi tuvilisega, võimalik et naerutuviga :D. Vaadake ise:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Stigmatopelia_senegalensis_-Gaborone_Game_Reserve,_Botswana-8.jpg

ja

http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id=8556981&size=l

kuigi minule ta praegu veel naernud pole, võimalik, et pakilisemate asjatoimetuste tõttu:

Advertisements

3 thoughts on “Naerutuvi minu akna taga

  1. Ära luba jämämäh´i ära süüa 😦 Hoia meid parem kursis arengutega – kuidas te omavahel harjute ja mitu muna pessa tekib? Ja kui kaua võtab aega, kuni te vastastikku naeratama hakkate? Ja kui palju väikeseid naeratajaid lõpuks tuleb 😀 (te ju ikka lubate neil oma katusel sirguda?)

    • Kahjuks see pesaromantika jäi meil üürikeseks – muna oli kadunud kohe järgmisel hommikul ja ka ema pole rohkem näole andnud. Kas röövlinnud või mis, ei tea, aga nii ta jah läks, ei olnud maja ega inimeste lähedusest rohkem kaitset.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s