Parim pulmatort Egiptuses

Pulmadest on nüüd juba üksjagu juttu olnud ja ma tegelikult luban, et lähiajal rohkem ehk mitte. 🙂 Kuid et siin pulmatordi üle norida julges :P, siis hakkasin isegi huvi tundma, et kas tõesti Egiptuses paremat polegi, kui see meie viiekordne (mis muuseas oli selle küla esimene viiekorruseline tort, kuna enne seda olnuvat kõik kõigest kolmekorruselised. Nii et ikkagi tegija see meie uus väi – tegi teistele tervelt kahe korrusega ära! :)).

Kuid Egiptuses, nagu ikka, on nii mitte midagi, kui ka kõike kuhjaga. Näiteks siis ka selliseid pulmatorte, mille igaüks võib ise endale kohvikust tellida (ega nad ju ei kontrolli, on teil pulmad või pole!):

http://1.1.1.3/bmi/egypt.monginis.net/images/products/67_Wedding_products_large.jpg

Või sellise, mis nõuab juba meistri kätt:

http://www.egyptchefs.com/images/Sal10WedddingCakeBronze2.JPG

Kui sellest ei piisa, võib oma tordikese samuti tellida mõne naabermaa meistrilt, nt Kuweidist (nad tarnivad kõikjale):

http://www.shock4all.com/2008/11/wedding-cakes-in-kuwait.html

Kuigi muidugi võib pulmad jätta ka lihtsalt mõne tuntud hotelli hooleks – nemad on ju selle ala professionaalid! Järgmistel fotodel figureerivate Egiptuse tuntuima laulja Amr Diabi ja kuulsaima kõhutantsijanna Dina järgi on aru saada, et tollel Four Seasonsi üritusel pidas pulmi selline Egiptuse pere, kellele eelnimetatute palkamine polnud mingi probleem:

http://www.mokaphotographers.com/blog/?p=738

Tort on selle juurde kõigest pisiasi! Tooge meile pilt tordist, mis teile meeldib, ja me teeme teile sellise, lubab nt Sharm el Sheikhis asuv Four Seasons lahkesti.

http://1.1.1.5/bmi/www.fourseasons.com/image_library/DOH/DOH_125_320x400_web-large.jpg

***

Niiviisi torte ja nende juurde kuuluvaid pulmi sirvides hakkas aga silma ka täiesti teistsuguseid, juba moodsamaid “Egiptuse” traditsioone, nt üllatav-koomilise avavalsi traditsioon ning et pruutpaar peab kindlasti tegema “grand entrance’i” ehk suurejooneliselt sisenema. No ka siin külas meil nad sisenevad üsnagi suurejooneliselt, üle poole linna üürgava trash metal loo saatel. Kuid sellistes pulmades, kus on ilusamad tordid, on ju muidugi kõik palju-palju ilusam… 😉

Näiteks see kaunis, siiski küllaltki egiptilik, avavalss siin (alguses jõuate ühe kiire võileiva teha, enne kui actioniks läheb):

http://www.youtube.com/watch?v=NDtKOqcLytU

Või selline nibin-nabin jõudmine isiklikku pulma:

http://www.youtube.com/watch?v=knMvPIyo5mI

(Pange ka tähele moodsat Egiptuse folkloori – videos figureeriv valeauto on pruudile nimega “Marina”…)

Need viimased on aga ehk hoopis kusagilt anglo-ameerika kultuurist üle võetud, kuna sarnaseid klippe leidus ka mujalt maailmast. Taas tõend, et ei lahuta meid mingid riigipiirid, vaid ainsaid piire asetavad, kui, siis ehk, rahakoti rauad. Soovin teile siis selliseid avaramaid ikka!

Kuid tordipiltide jahtimine tegi mind näljaseks.  Järgmise korrani!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s