Õnnelik!

Mina või? Lugege edasi…

vogue-usa-1996-september-00

Teadsin, et see foto peab mul kuskil alles olema. II korruse kola hulgas, mis jäi sinna maha, kui esmavajalike asjadega üles kolisime, uue puhtama elu juurde? Kuid sealt ma seda ei leidnud. Küllap kusagil raamatute kastis, lohutasin end, ja ideest (see sealt välja tuhnida ja seinale riputada) kaugemale päriselt ei jõudnudki. Kuni sel suvel Eesti-vanaema juurde maha jäänud raamatukastides tuhnides leidsin otsitu hoopis sealt – see polnudki mul tegelikult Egiptuses kaasas. Kuid mälus, näe, oli…

Tegelikult on see “pilt” hoopis ajakirja Vogue esikaas, kaugest aastast… 1996. Esimene kümme aastat “uut” Eestit, me kõik olimevärskelt ülikooli lõpetanud, pidasime oma esimest või teist või mitmendat just alustavat ametit (neid algusaegade firmasid ikka tekkis ja kadus kiirelt), ja aspiratsioonid olid muidugi ülikõrged, sobisid selle pildiga. 😉 Mõned ongi need vist saavutanud ka.

Moeajakirju olen ma ikka ostnud laupäeva hommikuks kohvi kõrvale. Seisev info (nagu ilukirjandus) ei veetle mind eriti enam pärast teismeiga, kuid kogu aeg ei viitsi ju ka lugeda midagi “arendavat”? Tipp-moeajakiri on küll tegelikult arendavam lugemiskraam kui, ütleme et, keskmine Eesti nädalaleht. ELLEs nt on harilikult ikka mõni lugu ka poliitikast, või vähemalt mõnest Suurest Naisisikust vms. Ning kes ei vajaks näpunäiteid, kuidas kiiresti maitsvalt ja efektselt lauda katta? Ütleme siis, et moelehed on minu versioon krimilugudest või päkapikujuttudest või mida iganes keegi teine kasutab selleks, et reaalsusest põgusalt pageda unelmate maailma. Ja nagu ma Teispoolele alati ütlen, kui järjekordne ajakirjaarve ta tummaks lööb (Egiptuses need on kõik topelthinnaga müügil): vaadata on igal juhul odavam, kui osta. 😛

Ajakirjakioskile lähemal elades ostsin alati kindlasti septembrikuu ja märtsikuu numbri, sest sama raha eest olid need kaks alati harilikust numbrist umbes poole paksemad – oma 2-3 kg (6-700 lk) läikivat ja lõhnavat lehitsemisvara (jah, tasuta lõhnaproovid ju ka veel)! Septembris nimelt ilmub talvemoe ja märtsis suvemoe ülevaade kõikidelt maailma lavadelt. Hooaja uued trendid.

Amber Valletta oli/on ka üks mu lemmikmodelle, selline mitte liiga kättesaamatute joonte või mõõtudega (forget Giselle Bündchen või, ütleme, Carmen Kass), ja keskmisest mõnevõrra intelligentsem tüüp. 😉 Kuid mis eelkõige silma jäi, oli muidugi see naeratus sellel kaanel. Vaadake seda naeratust…

Nii särab inimene, kellel (arvatavasti) ei ole mitte raasugi siin maamuna peal, mille pärast muretseda, kelle elu on puhas rõõm ja nauding. Just nii tahaksin minagi kunagi naeratada, otsustasin juba tookord, ja näe, pilt on siiani silme ees ja meeles, kuigi teoks veel pole saanud. Tegelikult, oleks meil Teispoolega tutvumise aegu olnud rohkem huvi fotosid klõpsida, võib-olla olekski selle võtte kätte saanud. Kuid siis tulid Üks ja Kaks ja mähkmed ja koolirahad ja pesemata põrandad, nõudest rääkimata… ideaalile ei olegi nagu lähemale jõudnud ja kas ma üldse liigun õiges suunas?

Mis üldse teeb inimese nii õnnelikuks, et kõik muu maailm ununeb; kas tolle sametise Versace’i (tegelikult Donna Karani) kleidi siidjas puudutus ja teadmine, mitu nulli on hinnanumbris? Või vaade sellele pargile, mis on lihtsalt oma maja tagaaed? Või piisab ehk sellest, et hoida süles kahte sooja kutsikat?

Ma veel ei tea, kuid kunagi kindlasti just nii naeratan. Sest, tegelikult, milleks üldse elada, kui isegi päriselt, päriselt õnnelik olla ei suuda?

***

P.S. Kas teie tundsite ära, et too teine tüdruk pildil on Kate Moss? Ma päris tükk aega tuhnisin võtte kirjeldust taga, et kontrollida – jah, tõesti on! Kas pole seegi anne, kui teed modelli- vm lavatööd ja oled suuteline iga lavastuse tarbeks välja nägema täpselt nagu peab, ja iga kord tundmatuseni teine?

Advertisements

One thought on “Õnnelik!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s