Lahtiste uste päev Kahe koolis

Elu läheb siiski edasi, vahepeal oli Kahe koolis lahtiste uste päev. Et möödunud aastal Ühega me magasime selle maha, siis nüüd valvas Teispool päeva ja kellaaja saabumist hoolega ning möödund teisipäeval punkt kell  9.45 olime Kahe klassi ukse taga. KG-1D ehk eelkooli esimene rühm, 4-5aastastele.

Tunni aja jooksul anti meile lühiülevaade araabia, inglise ja prantsuse keele õppest, kuigi miskipärast jäid nägemata numbrilised oskused, noh egiptlane paneb ikka rõhku võõrkeeltele ning ega poleks ka oluliselt jõudnud.

Araabia keel oli kõige igavam, nooruke õpetajanna kas pabistas kohutavalt või oli muidu häbeliku olemisega ja päris pikalt said lapsed mustvalgelt ja värvivabalt kirjutada alustuseks tähestikku ja pärast asjaomase tähega algavaid sõnu nimetada ja ära tunda. 80% kaotas tähelepanu esimese paari minuti jooksul.

Inglise keelega oli hoopis teine lugu – õpetaja oli värvilisem ja ka tund oli palju erksam ja värvilisem. Kõik said valju häälega sõnu kaasa kisada, siis õige sõna juurde õige tegevuse ette näidata, siis 50” ekraanilt õppemultikat  vaadata ja lõpuks kõik see mees klassi ette koguneda ja meile mitu laulu laulda. “Inglanna” oli pesueht egiptlanna ja tegi ka paar pisemat viga sisse, kuid kellele see korda läks, kui lapsed nii lustisid ja samal ajal jäi keel külge lausa vuhinal! Algkoolist alates õpetab koolis siiski ka kaks pesueht ameeriklast, mh punase pea ja pika punase habemega täiesti valgenahaline mees-salafi. Jah, te peaks seda nägema.

Vahepeal veel astus korraks sisse prantsuse keele õpetaja Miss Khadiga, lasi mõnel õpilasel näidata kus on le porte ja la fenetre – la fenetre, Monique??? (aga Monical ei tulnud see sel hetkel absoluutselt meelde) ja siis õpiti ka “Ma lähen kooli,”  “Ma söön hommikust” ja: “tooli peal – tooli all; laua peal  – laua all”, õpetaja kuulas kõik hoolega ükshaaval üle. Miss Khadiga ms on Maroko-Prantsuse segapäritolu ja tema prantsuse keel kõlab vähemalt minu kõrvade jaoks nagu päris – nagu muusika!

Oligi kõik. Vanemaid oli vähevõitu, kõigest veel üks isa (Teispool muutus juba rahutuks ja tahtis plagama panna, arvates et tegu on naisteüritusega :P) ja emasidki vaevalt viis. Kõige stiilsem oli üks pruun ema: jah, pealaest jalatallani pruun – maani pruun teksariidest seelik, ebasündsaid kehaosi kattev pikem pruun nahkjakk, ja pruun peasall koos pruuni näolooriga.  Ainult iPhone oli valge ja valgest nahast vutlaris.

Ms, ka mina olin pruun. Hee!

ALS4

ALS1

ALS2

ALS3

Viimase pingi poisid 😉

ALS5

Kes tuleb kirjutab alif-beh-teh?

ALS7

Qu’est-ce que c’est, Monique??Ee..rmm… ää… ööhh… möhh… hmm… (õlakehitus).

C’est la fenêtre, Monique! La fenêtre…?

ALS6

Jump, Monica, jump! … Ometigi üks õpetaja, kes räägib arusaadavat keelt.. 😛

ALS8

What is this? A purple butterfly. Purple!

ALS9

Hee-ad, shoulders, knees and toes, knees and toes. Hee-ad, shoulders… jne.

ALS91

Ja eelkoolil on sel aastal oma mänguhoov, ilmselt kippusid suuremad teises liialt tõuklema:

ALS92

Advertisements

2 thoughts on “Lahtiste uste päev Kahe koolis

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s