Päikesepuhkus Nuweibas – nagu kodus!

Tere! Täna vajab tegemist üks sõbrapäevategu, nimelt lubasin tuttavale, et kirjutan tema uhiuuest kõikide mugavustega majast Nuweibas Punase Mere kaldal, millest pool seisab täiesti tühi ja ootab heal meelel üürilisi või puhkajaid, olgu siis pikemaks või lühemaks ajaks. Nagu ma isegi kunagi Egiptusse tulin – algul kuuks ajaks, et ühes ja samas ruumis ühe ja sama arvuti taga tööd tehes keskkond natukegi vahetuks, kuid inimesi ja ameteid, kellele või mille puhul samuti võiks sobida selline kaugtöö või ka lihtsalt puhkus, eemalolek mõtete kogumiseks/mõtete koondamiseks (kui mõni pikem kirjatöö käsi), on ju Eestis kindlasti veel? Või inimesi, kellel terve talv on vaba, sest nad ei töötagi! (Meie kuldses eas pensionärid, näiteks. 🙂

Ka harilikul päikesepuhkuse planeerijal võib reis nii üsnagi palju odavam tulla, kui sõita nädalaks või isegi kaheks või ka tulla terve perekonna või sõpruskonnaga – 3+1 magamistuppa mahub inimesi just nii palju, kui paljud on nõus tuba jagama, sh eriti suure seltskonna puhul võiks juttu teha ka terve maja üürimisest, seda siis küll lühemaks nii umbes nädalaseks perioodiks. Ruumi on poole maja kahel korrusel kokku 160 m2, üleval 3 magamistuba ning all avatud elutuba-köök ja kabinet, mille samuti saab magamistoaks teisendada. Ning olemas on kõik eluks elementaarselt vajalik voodipesust söögiriistadeni välja, sh pesumasin.

Maja ümbritseb Nuweibas päris haruldane muru ja puude-põõsastega aed ning siit avanevad võimsad vaated mägedele ja natuke mere suunas ka. Tasuta rand (samuti Siinail haruldus) jääb u 2 minuti kaugusele (põiktänavat pidi rahulikult alla jalutades). Naabriteks on sõbralik saksa perekond ja veel paar sarnast ning üks vanemaealine pensionärist eestlanna on kogukonnas ka.

Nuweiba asub Sharmi lennujaamast u 155 km kaugusel – u 2,5 tundi teekonda läbi piltilusa Siinai mäestiku, soovi korral ka Dahabist läbi põigates. Kairost sõidab siia Suessist kulgevat otseteed pidi East Delta bussiliin.

Nuweibat ümbritsevad kõrged dramaatilised kaljud – kogu asustus on koondunud mägedest otse kui välja valgunud “keelekesele”, ehk mere ja kaljude vahele jäävale tasandikule, mis on siiski piisavalt suur (40 km2), et mahutada ära nii Nuweiba linnakese ja sadama, mõned beduiiniasustused, aga ka imekauni Heduda liivadüüni ja just Tarbinist algava ning veel kilomeetreid jätkuva rannariba, kus ridamisi seljakotireisijate tarvis bambushüttidest moodustatud “hosteleid”.

Just siit, Nuweiba sadamast, väljub praam Jordaaniasse ja selle kaudu on kättesaadavad retked maailma üheksandaks (või mitmendaks) imeks loetavasse Petrasse. Ka Taba ja sealt kaudu Iisrael/Jeruusalemm on siit poole lähemal kui Sharmist, Valge Kanjon on praktiliselt kõrval, ka Värviline Kanjon pole kaugel ja Moosese mäeni pole samuti pikk tee.

“Tsivilisatsiooni” pakuvad Nuweiba Hilton ja veel paar 5*hotelli (hotelle on kokku isegi üle kümne), ning loomulikult on igal pool 3G mobiili- ja internetilevi, kuid muus osas siis sobib Nuweiba peamiselt pikemaks rahulikuks puhkuseks koos eespool kirjeldatud retkedega või siis ka ilma. Beduiinide asustus lisab kohale kindlasti enam omapära ja autentsust kui suuremates rannakeskustes, igatahes tean ma kuurordipõlglikke eestlasi, peeni pensionieas daame Tallinnast ;-), kes ainult Nuweibas puhkama soostuvadki.

Üür ühele inimesele 10 ja kahele kokku 15 eurot/öö, pikemad perioodid nagu kuu jne kokkuleppeliselt u  350 eurot.

Omaniku Avega saad ühendust e-posti teel: ave@multi-projekt.ee

PC061534xkustutatud

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

004

PA290350

019

PC071851

020

PC071852

016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PC071845

road-to-nuweiba

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

nuweiba-scheme

nuweiba-diving-map

Vt ka: http://en.wikipedia.org/wiki/Petra

Advertisements

3 thoughts on “Päikesepuhkus Nuweibas – nagu kodus!

  1. Ega sa juhuslikult oska kommenteerida rohkem neid bambushüttidest moodustatud “hosteleid”? Mis hinnas ja mis tingimused seal t2psemalt on?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s