Emadepäeva kontsert Ühe koolis

Emadepäeval, mis Egiptuses saabub 21. märtsil,  peetakse ka siinsetes koolides ja lasteaedades ikka emasid meeles. Kutse Ühe koolist laekus juba paar nädalat varem ning et tegemist on meie jaoks uue ja iseenesest nagu hästi korraldatud kooliga, siis jäime huviga ootama.

Samas on tegemist ikkagi ka Egiptuse kooliga. 😉 Üritus pidi algama kell 11 ja kestma “pool tundi”. Algas aga muidugi pool tundi hiljem (iseenesest tubli!) ja kui me 2 tundi hiljem lahkusime, et vältida pärastlõunaseid liiklusummikuid, siis olid Minni ja Miki just saabunud ja hakkas tantsuks kiskuma…

Kuid muidu oli kõik tore ja mastaapne, st klassikomplekte on mitmeid ja lapsi oli kaasatud tõesti palju. Üks ise kaasa ei teinud, esimese klassi omi tundus et poldud veel kaasatud, millest oli kahju, sest väike kogemus varasematest aastatest tal ju juba on. Kuid ise ta sellest numbrit ei teinud ja, sõbranna käekõrval, lippas rõõmsalt ringi üritust nautides.

Kahe kooli järgmisel päeval jätsime aga minemata. Näe, kuidas küllus küllastab! 😛 Neljapäev ehk nädalalõpp, mis kattub emadepäevaga, lisaks jääb täpselt kooliteele bensiinijaam, kuhu kestva kütusedefitsiidi tõttu igal pärastlõunal moodustub topeltjärjekord, mis selle sõidusuuna efektiivselt ummistab. Teispoolel oli ka eriti kiire päev, aga ämmale tulid tütred külla. Ja ma juba teadsin, kuidas asjade korraldamatus tolles koolis mul pigem tuju rikub kui tuju tõstab – ei tahtnud minna pikemaks ajaks päikese käes ringi tolknema, teadmata, millal täpselt koju tagasi saame. Õnneks ka Kaks, kui noorem lasteaiarühm, esinema ei pidanud, ja leppis rõõmsalt teadmisega, et “peo” asemel hoopis väikese täditütrega mängida saab. Et, sel aastal siis nii. 🙂

(Kui kuuese Ühe suhe kooliga on lasteaiast saati üsna kirglik, ehk et sealt ärajaamine tekitab pikema emotsioonipuhangu, siis peatselt viieseks saava Kahe suhtumineon täiesti zen – kui on kool, siis on tore, ja kui ei ole, siis on sama tore!)

See-eest oli mäletamisväärsetest kõige kingi- ja lillederohkem emadepäev. Isegi Teispool ilmus tervelt kahe “vihaga” – üks oma emale ja teine oma laste emale. Ja muuseas, mina nimelt olen “maailma kõige ilusam ema”. Mina see olengi! 😛 Mul on selle kohta Ühe enda käega kirjutatud tunnistus ka.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

PiltPilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

***

Pilt

***

Mul oli väike vastukingitus ka – tüdrukud on juba nii suureks kasvanud, et mikihiired ei sobinud tuppa enam kuidagi. Aeg oli astuda maasikavahu-printsesside maailma! (Märts mõõdus siis peamiselt satse krookides. 😀 😀 )

IMGP0576

Advertisements

2 thoughts on “Emadepäeva kontsert Ühe koolis

  1. Vau!!!! Ilma sinu kirjutiseta, elaksin teadmises, et tegu on III-nda maailmaga ja seal käivad asjad nagu keskajal 😛 Aga võta näpust! Koolipeolt tehtud pildid – vägev elamus! Isegi minu jaoks 😀 Ja väga seff tsikituba! 😉 Sinu kirjutised on ikka päris suur uks mõistmaks selle kandi rahvast! Tänud Sulle seda jagamast! 🙂

  2. Vota heaks! 🙂 Paris keskaja ja III maailma tunnet minul siin tegelikult pole, kuigi omad “kolkad” on siin ju ikka ka, aga samas – kus neid pole. Kuid paljasjalgeste ja harimatutena lausa siiski ringi ei joosta. 🙂 Pigem selliseid sovjeediajastu mojusid oleks nagu igal pool, k.a see koolikontsert, kus ju poisid tegid traditsioonilisi katekoverdusi ja puramiide, ja tudrukud ikka lintidega tantsisid. 🙂 Mubarak oli ju Noukogude lennukooli poiss ja muud insenerid-asjamehed tihtipeale ka. See betoonehituse trend siin…. jms koledat masstootmist, mis nagu otse NSVLi pealt maha kirjutatud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s