Eelkooli lõpupidu nr 2 – Kahe suurpäev!

Sel nädalal saidki otsa laste koolid. Et Kahe eelkool aprillis lõpetab, selleks olime hinges valmis, aga et ka Ühe esimene klass, tuli ikka üllatusena. Teispool muheleb, sest tema pääseb 2 x päevas taksojuhti mängimast ja ei pea töiseid sõite enam puhkepäevadele rihtima. Mina taas mõtlen õudusega, et millega ma neid ometigi 4 kuud nüüd lõbustan.
Eile siis aga käisime Kahe lõpupeol samas koolis, mille vanem õde läinud aastal “lõpetas”. Et Kaks käis alles eelkooli nooremas rühmas, temale diplomit ei antud ning keepi ja kübarat ka ei tellitud. Kuid laval käis ka nende klass ja laulis meile rõõmsa laulu Pinocchiost. Ning lõpetamisele eelnes ka eksamite nädal – kõigepealt mata, inka, araabia keel ja prantsuse keel suuliselt, ja seejärel osad veel ka kirjalikult. Kaks sai hakkama küll, vaidlemegi just, kas on rohkem emasse või siiski isasse. 😎

Math exam English exam
Teadsime juba oodata kooli hinnaklassile vastavat pompöösset pidu. Õnneks saadeti seekord laiali ka ajakava ja saime juba ette ära planeerida, et enne moslemite õhtupalvust kohale ei lähe. Kuidas pidasid vastu need pered, kes saabusidki kella viieks ja kavatsesid jääda lõpuni (22.45) ma ei tea, meie kuuene igatahes oli kontserdi lõpuosaks (u 20.30) nii lootusetult unine, et virguski ainult väiksema õe laulu ajaks. Kui me seejärel üheksa paiku lahkusime, ootas ees veel ligi kahetunnine diplomite väljastamine vanemale klassile ehk kuueaastastele, kellest sügisel saavad algkoolilapsed.

invitation

Korraldus niisiis oli pompöösne nagu läinud korral, kuid vigadest oli ka natuke õpitud. Ajakava oli ja selles isegi üritati püsida (kuigi edutult), ning hoovi tagasoppi kohaliku luksuselemendi ehk basseini veerde oli kaetud piiikkk pulmalauda meenutav buffet. Igale koogitükk ja pudel odavamat sorti mangomahla. Kellele see täpselt oli mõeldud, me aru ei saanudki – kas ehk neile vähestele, kes lõpuni vastu pidasid? kuna eeshoovil oli rahvast kindlasti kordades rohkem. Pisike autoparkla oli lootusetult umbes – pargiti veel ligi kilomeetri pikkuselt piki linna viivat (üpris kiire liiklusega) sõiduteed. Enamik rahvast paistis olevat hoopis naaberlinnast Banhast, mis tuntud mitmete ülikoolide ja rea üpris tasemel ülikoolikliinikute poolest. Sealt siis kõik need jõukad haridusetarbijad? Ning nagu Teispool mornilt märkis, siis kõige odavam auto olnuvat viimase mudeli (st uus!) Hyundai. Eks tema enesehinnang sai sellest kerge löögi, aga mis parata – mis ei tapa, ehk see teeb tugevamaks? 😛
Filmikaameraid oli taas mitu ja seekord sõitis üks lausa pika ridva otsas lava kohal edasi-tagasi nagu filmivõtetel või kuumade uudiste sündmuskohal. Ka rahva seast filmiti, kes millega, aga kiirpilgul hinnates peamiselt mobiilide ja iPadidega. 😛 Puhvetist käisid rahva hulgas ringi kelnerid ja müüsid suurtelt kandikutelt värskelt mikserdatud maasikamahla. Kui midagi parasjagu ei toimunud, siis kõlas taustaks õrnalt “Gangnam Style”. Jne jne. Pidu missugune ja kui Teispool poleks olnud selle kooli peale nii lõppematult pahane, siis oleks ju isegi nautida võinud? Kuid Teispool on printsipiaalne tüüp ja ühe ilusa õhtu eest tervet aastat ei andesta. Nii et siis nii. Sügisest loodetavasti läheb ka Kaks uude kooli, kus vanem õde juba ees ootab, mille nõudlikke Oxfordi süsteemi õpikuid ma siin juba näidanud olen. Kas ta pääseb edasi KG-2 tasemele või peab uuesti alustama KG-1st, eks seda näha ole.  Jama küll muidugi, kui peab umbes neljandat aastat järjest alustama aa-bee-tsee-st, ja kõikidest pikem on ta nagunii ka, kuigi enamusest aasta noorem. Mistõttu ta klassis peab istuma enamasti üksi kõikide taga (sest tema sõbrannad-pinginaabrid ulatuvad talle umbes kaenlasse) ja ka laval oli ta paigutatud ainsa tüdrukuna koos poistega tagaritta – hästi suure papist lille tagant paistis vaevu välja, aga ise oli lõppematult õnnelik. 🙂 Paraku on aga jah nii, et eelkooli esimesse klassi võetakse siin vastu alates u 4,5 eluaastast nii et Kahel jäi läinud aastal just mõni kuu puudu. Ainult see kool oligi nõus teda niiviisi võtma.

IMGP0645xx
Edasi tuleb fotoreportaazh, niivõrd-kuivõrd mu välguta kaamera tagareast jäädvustama ulatus. Alustasid poisid karate, poksi ja maadlusega, siis oli väike moedemm teemaga “Ametid”, mis tegelikkuses kippus egiptlaste stiilinäiteks läbi aegade, siis etendas vististi vanem rühm loomaaeda ja lõpetasid nooremad klassid ingliskeelsete lauludega. Vahele veel üks üksik tüdrukuke, punane aulint üle kõhu, kelle kohta öeldi, et ta on “nii tark, et teda soovime kohe õpetajaks värvata”, kes lausus kena hääldusega pika ingliskeelse tervituse. Kogu programmi tutvustati läbivalt kakskeelselt – kuna koolil on nüüd päris oma ameeriklane, siis tema oli ka laval, aga igaks juhuks jutustati kõik ka araabia keelde ringi.

This slideshow requires JavaScript.


Koduteel käisime veel kohvikust läbi ja ostsime karbitäie kooke (neid, mida mina vihkan, aga lapsed olid sillas – ikkagi “päris” kohvikukoogid!), ning siis veel ka maiustuste poest. 😉 Tagaistmelt kostis sealt edasi ainult rahulolevat nohinat väheldase krabina saatel.
***
Uue kooliaastani on jäänud 147 päeva…

Advertisements

2 thoughts on “Eelkooli lõpupidu nr 2 – Kahe suurpäev!

 1. Huvi pärast küsin, sest olen ise viis aastat karated teinud ja selle otsusega väga rahul – kas teil väiksed tüdrukud ei tahagi seda trenni teha või olid lihtsalt laval ainult poisid?

  Ja see on vist kõrvust mööda läinud, miks su abikaasa kooli peale nii pahane on?

  • Vist ikka tahavad aga võimalik et natuke vanemast east tüdrukute puhul, vist u 7a või nii. Siin õpetatakse tüdrukutele üldiselt meelsasti enesekaitset – ilmselt keskkond ka tingib ;-). Ma arvan see oleneb natsa iseloomust, mina ise eelistan rohkem suuga võidelda, või kiiresti jalga lasta. 😀

   Me oleme kõik selle kooli peale pahased, sest ootasime tast palju, aga reaalsus on see, et tegemist on kõige kallima, kuid võimalik et kõige räpasema ja kõige nõrgema kohaliku erakooliga, mis on lisaks ka kõige tugevama islamikallakuga. Hind ja kvaliteet on väga suures nihkes. Kui ikka tualett on räpane ja seep palutakse 3aastastele individuaalselt kaasa pakkida ning mänguväljakul 8st eelmisel aastal uuena muretsetud atraktsioonist umbes 1,5 on veel kasutuskõlblikud, siis kas ikka on oluline telestuudiost õppematerjale salvestamas käia ja omada igas klassis 50″ lameekraane? Kas see oluliselt tõstab õpetuse kvaliteeti?

   Pikem itk samal teemal ilmus siin: https://innovatsioon.wordpress.com/2012/09/17/ja-saagu-uus-kooliaasta/

   Paraku 4aastasel on ju kodus üksi igav, nii et vedasime ta ikka sinna, hambaid kiristades. Selles vanuses – peaasi et laps ise on õnnelik? 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s