Uued eestlased Egiptuses

Egiptuse teema fänne kindlasti rõõmustab, et suleseppadest eestlannasid on lähiaegadel meile siia juurdegi tekkinud. Keegi läheb, keegi tuleb… aga tühjaks, näe, ei jää – pole seda kartustki. 🙂

Tantsijanna Kaidi Udrisest on kindlasti kuskil väike märge juba olnud, kuid Kaidile meeldib tantsimisele lisaks ka kirjutada. Õige ka, sest miks peaksid ainult alajäsemed koormust saama, eks ju? Viite Kaidi blogile niisiis leiad nüüd ka paremast servast teiste blogide hulgast.

http://kaidiudris.blogspot.com/

Mulle meeldib teda lugeda eeskätt seetõttu, et räägib ta just sellest, mida minul siin tugevalt puudu jääb: kuidas elavad-toimetavad Egiptuses noored, lasteta ja – linlased! 🙂

***

Üsna hiljaaegu avastasin, et meil on siin nüüd ka eestlasest ajakirjanik. Lõpuks ometi pääseme meie, koduperenaised, andmast küündimatuid kommentaare mittemidagiütlevate artiklite tarvis ;-), kuna kõiki sündmusi on võimeline professionaalselt kajastama uustulnuk Egiptuses – ajakirjanik Laura Raus. Tundub, et töötas varem Postimehes ja nüüd Linkedin andmeil ajakirjas Egypt Oil & Gas Newspaper. Ära sa märgi! Lugusid juba tulebki ka nagu Vändrast saelaudu, vahel küll mõtlen, et kui palju veel suudavad eestlased suhteliselt sarnaseid tulin-nägin-kirjutan tüüpi muljeid Egiptuse kohta lugeda ja vastu võtta?? (30. juuni sündmuste üsna ulatusliku kajastamise üle huvitavalt eriti ei protesteeritudki – stiilis “mis meil siin sellega asja” vms.)

Kuid kui ei muud, siis siinolijad ja fännid ikka – nõrkemiseni! 🙂

http://www.e24.ee/1248700/tere-tulemast-egiptusesse

Ka Laura 30. juuli sündmuste kajastuse kohta ei saa eriti midagi öelda – jupp maad täpsem jutt igatahes, kui igasuguste Eestis kirjutuslaua taga istuvate “ekspertide” sulest kohati pudenes. Egiptust vist ikka pole võimalik tajuda, kui siin ei viibi või ehk isegi käinud pole?

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/laura-raus-radikaliseeruv-islam-kutusedefitsiit-ja-kriisis-majandus-ehk-argipaev-egiptuses.d?id=66396808

Ja tal on neid mõned veel. Nii et kirjutajaid muudkui lisandub. Hakka või mõtlema, kas peaksin mina hoopis inglise keelele üle minema? Eestlastele kirjutada on ju tore ja kodune – teiega on hea ja soe. Ausõna!  🙂 Kuid just hiljaaegu sattusin kellegi inglanna blogile, tal on neid isegi kaks, ja üks räägib (näiteks) luksusreisimisest ning teine – poodlemisest. Kirjutatud nagu õieti polegi midagi, mis isiklikult kohal käimist väärinuks, ometigi on tegemist  rahvusvahelise konkursi põhjal läinud aasta parima blogiga, ja kirjutaja naudib nüüd tasuta reise ühtede ja teiste võõrustajate kutsel… uutesse sihtkohtadesse kirjutama uusi lugusid.

Siit võib leida, mida Kairo ja Niiluse kruiisi kohta kirjutada oli (kui blogi edasi edeneb, siis otsi 2013 juuni kandist):

http://www.40before30.com/

Ja siin on autori teine blogi ehk poodlejate jm glamuuritaride pool:

http://www.travellingshopaholic.com/at-the-first-residence-four-seasons-cairo/

Täiesti huvitav lugemine muidugi sellegipoolest. Ja kenad fotod. Kuid ka ei midagi enamat kui suvaline trükitud reisijuht. Näiteks kõik, mida on öelda Tallinna kohta:

http://www.40before30.com/2010/06/24/not-after-dark-in-tallinn/

Nii et – pealehakkamine on pool võitu või vahel isegi kõik mis vaja, ja kellel seda pole, lähevad nüüd padja sisse nuuksuma. 🙂 Või ka – eestikeelne sebimine suures maailmas võib ju anda sooja tunde südamesse, kuid elus edasi nii küll ei jõua. Või mis teie asjast arvate? 😉

***

Kuid lõpetaks pommuudisega – AIESEC olevat Kairosse saatnud isegi mõned noored Eesti  m e h e d!Kui Sul on EPL-i päevapilet vms, siis loe täpsemalt ja räägi meilegi!

http://www.epl.ee/news/eesti/eesti-noored-vabatahtlikud-egiptuses-ohtu-ei-pelga.d?id=66431510

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s