Piltpostitus ehk uudiste hapuhooaeg

Tere! Uudiste hapuhooaeg hakkab uuesti võimust võtma vaatamata sellele, et Kairos ikka midagi toimub, värskeimalt on seal nüüd lahti rullitud punane vaip mitmesuguste diplomaatide külastusteks – just lahkus ELi Catherine Ashton ja kohe jõudis asemele Saksamaa välisminister.  Kuid isegi meid tublilt asjadega kursis hoidev Facebooki lehekülg Egyptian Streets pidi eile hommikul ohkama, et “uudiseid nagu polegi” ja kleepima lohutuseks hoopis ühe kena (ja täiesti rahuliku nagu ju enamasti ongi) foto päikeseloojangust Niiluse kohal:

Egyptian Streets: slow news day today

Sobib ju siis minulgi ehk näidata ka lihtsalt pilte, kuna vahepeal oli pildipulk kadunud ja fotoka trummel on pilgeni täis. Kõike ei näita ka! 😛 kuid üht-teist siiski.

Erutavamast otsast alustades: kolm päeva ja ööd elas meie korrusel pesuehtne rott! Magas garderoobitoas suletekkide vahel – just sealt leidsin sedasamust, mida rotid jm loomad ikka jätavad – ja öösel krabistas ringi köögi poolel. Köögist me ta lõpuks tabasimegi ja siis läks ajujahiks piki elamist, rott ees ja Teispool (minu kangelane!) kaikaga järgi. Mina, Üks ja Kaks diivani kõige kõrgema serva pealt kaasa elamas. Ma endiselt imestan, kuidas egiptlased suudavad nii vilgast looma kaigastega jahtida. Aga eks see ole vilumuse värk.

Ja kuidas ta sisse sai, rõduuksi hoiame ju (just sel põhjusel) öösel kiivalt kinni?  Aga siit sai:

IMGP1761x

Tüdrukute toa rõduukse päikeseribid (pluss sääsevõrk) jäävad just maja varjulisemale poolele, suurte puude varju. Eks ta sealt kusagilt siis ligines, enne aga näris täpselt samasuguse augu Teispoole tubakakapi sisse oma eelmises pesitsuskohas katusel – ka ikka läbi kahesendise lauajupi! Pole siis ime, et mulle paaril ööl tundus, et keegi nagu tahab rõduuksest sisse tulla. Tuligi!

Selline eriti terashambuline rändurrott, kuna muidu meil närilisi ega muid ronilisi majas enam üldiselt pole.

***
Kas olete näinud Egiptuse kõnekaarte? Need on meil (näiteks) sellised:

IMGP1763x

Kõnekaardi abil käib enamus suhtlemisteenust siin, k.a. internetiühendus. Kui olen oma allalaadimislimiidi ära kulutanud, kuvab teenuseosutaja järgmise ekraani, ja sealt saab siis valikuliselt kõnekaardi abil veebiaega juurde laadida või hoopis valida uue – suurema või väiksema mahuga paketi.

IMGP1816x

Revolutsioon on ka siin pisikesi uuendusi loonud – kui varem oli väikseim võimalik pakett 25 egp ja 1,2 GB, siis nüüd algavad võimalused juba 10 egp-st (400 MB). Nii see levi laieneb, ka vähem kindlustatud peredesse!

***

IMGP1766x

Meie ajaloolised 3D kinoprillid! Et iga prill maksis 15 egp, siis jätsime hoolega alles – äkki läheme kunagi veel!? 😀 Teispool tõi nüüd aga hoopis teised prillid, millega saab 3D filme vaadata ka päris harilikult ekraanilt. Üks klaas on sinine ja teine punane, kõrgemat tehnoloogiat asjas polegi. Lapsed siiski väga vaimustusse ei sattunud, kuna filmid on veebist tõmmatud piraatkoopiad, nagu siin meie kandis harilikult, ehk et pildi- ja värvikvaliteet on suht niru. Tegelikult ju räägitigi kinno “Kosmos” nn stereokino rajamisest juba millalgi… kaugetel 1970ndatel? 1990ndatel?

3D ajaloost sh Eestis

Tehnoloogia ise niisiis olevat üle 100 aasta vana ja olgu kuidas on, aga see eespoolses lingis nimetatud ajalooline “Avatar” on meil nüüd kodus olemas ning prillid selle vaatamiseks ka. Ning üks eriti kehv venekeelne koopia Shrekist. 🙂 Minust jäävad küll vist vaatamata, kuid ehk jõuab kunagi ka “Great Gatsby” vm silmailu?

***
Kas Egiptuses kohvi on või pole? Oleneb maitsest, eks ju, ja veel hiljuti oleksin ehk vastanud, et – ei, ei ole! Ei ole seda “õiget”, Pauligi kohvi. 😎 Kuni Teispool, minu kohvijoomise tempost ja pisikeste pakikeste vedimisest tüdinud, linnast tulles ükspäev heitis mulle lauale sellise võimsa koguse – terve kilo kõige paremat sorti kohviuba! Kenasti õhukindlasse kilesse keevitatud ja puha.

IMGP1905x

Café Najjar on siinses kohvimaailmas täiesti tuntud kaubamärk ning poodidest on saada ka nende pakendatud kohvi, mis aga on (nagu ikka) jahvatatud türgi kohvi tüüpi peeneks tolmuks ja pole ei aroomilt ega maitseomadustelt eriti imponeerinud. Kuid tellimuse järgi jahvatatud kohvi on Teispoole pere vürtspoest ikka aeg-ajalt toonud ja see mulle üsnagi meeldis, kui muu kraam otsas oli. Uba on muidugi veel parem – nüüd saan ise jahvatada just nii peeneks (st jätta nii jämedaks) kui soovin.

Meie ostukohaks on harilik kesklinna toidupood, kuigi päris igas sellises ka jahvatusmasinat pole ja siis ka sellist lahtist uba ei müüda.

***

IMGP1910x

Facebookis juba tegin pikalt juttu toidukraamist, mis meie sellesuvise koolivaheaja päästab – jäätisepulbrist! Jäätis on meil siin kas maitsev kuid kallis värskest piimast kohvikujäätis või siis poes müüdav pulgakraam, mis on minu maitsele veidi liiga magus ja rammus. Nestlé vanilje- jms jäätise ostmise oleme praktiliselt lõpetanud, kuna see nende pütike ei-tea-millest kokku keeratud valget vahtu, no kuidas nüüd öeldagi – lihtsalt ei paku mingit maitseelamust. Ning Kairo valikuteni ulatume harva. 😦 Maasika-koorejuustu – kellele ei?

Mingi eksperimendi käigus aga sai seda piinlikult labast (khm!) pulbrit üks pakike ostetud, ja ära sa märgi, koos tassitäie piimaga vahuks vuristatud ja üleöö sügavkülmas hoitud ollus on täitsa jäätise moodi. Shokolaadi- ja vaniljejäätised ka lisaks täiesti meeldiva maitsega, eriti kui veel ka shokolaadilaaste või maasikaid sisse segada.  Meie peres kulub harilikult kaks pakikest korraga + kaks tassi piima – nii valmib korraga kaks liitrit külma kreemjat kraami, et ehk üle päeva on muretu. Üks ja Kaks jooksevad hommikul ärgates kohe külmkapi juurde, ja kui sahtlike end õhtul ilusasti täitnud on, saan mina tunnikese kauem magada, sest esimene eine näljasele kerisele võetakse oma käega ja nauditakse multikaid vaadates meid segamata. 😛

***
Edasi, kui te ehk ei tea, kuidas jasmiin välja näeb, siis meie kahest taimekesest üks on õhtupäikese paistel päris hästi kosunud ja kostitab meid järjest enamate õitega:

Harilik ehk hispaania jasmiin

Harilik ehk hispaania jasmiin

Jasminum officinale grandiflorum ehk hispaania jasmiin on aga vaid üks paljudest jasmiinisortidest. Ka järgmine teil juba nähtud taim – õis, mida araablased fulla’ks kutsuvad – on ametlikult jasmiin, Jasmine sambac ehk araabia jasmiin.

Araabia jasmiin ehk fulla

Araabia jasmiin ehk fulla

Kuid üks jasmiin on meil veel – huele de noche ehk night blooming jassemine – ööõieline jasmiin.

Ööõieline jasmiin kartulite suguvõsast

Ööõieline jasmiin kartulite suguvõsast

Mõelda, et tood puukoolist kolme liiki lõhnavaid taimi ja siis need kõik, tuleb välja, on lihtsalt jasmiinid?? 😀

Ametlikult on Cestrum nocturnum siiski hoopis kartuliga ühest suguvõsast (no miski temas meid igatahes võlus). Too kauge kartuliline on eriti pirts puu, mis õisi ajab ainult teatud vanuses okste otsa, ja ainult väga lühikeseks ajaks (lugesin kurtmisi, et vaevalt 3-4 ööks) ja ka siis avanevad ja lõhnavad need ainult pimedas ehk öösel!

Siiski ka taim ilma õiteta on meie kivisele katusele rõõmsat rohelust lisav, ja me pole veel kaotanud lootust et ka kolm lõhnavad ööd meile kunagi lõpuks saabuvad. Liiatigi on Üks kastmistöö täielikult enda peale võtnud – mul polegi teha rohkemat, kui imetlemas käia. “Oi, lilled polegi täna veel juua saanud,” kostab teine kord hommikulauas ehmunud hüüatus, ja Üks kappab võileiba pooleli jättes katusele. Lilled on ju janus… 😉

***

Kõik! Olge terved! 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s