Fineland

Selle postitusega tervitame kõiki, kes juba elavad või töötavad Finelandis, või kes tahaksid seal elada ja töötada. 😎

IMGP1956x vodka fineland

Tegelikult, selleks ajaks, kui see pudel meieni jõudis, oli tal hoopis muu sisu, kui see, mida teie arvate. 😉

Jõudis nimelt kergelt vahuse ja ülekuumenenuna ühel +40C juunipäeval, Teispoole õe ja õemehe käe läbi. Nood tulid meile külla ja, näe, tõid pudeli! Õemehe suguvõsas nimelt olevat kombeks teha koduveini, puhtast kohalikust viinamarjast. Kui teid ei üllata, kui pealtnäha ontliku rootsi peres teile pühima kraamina pakutakse mitte riigimonopoli kraami, aga hoopis baarikapist kougitud kenast karahvinist lonksukese kodust puskarit vm kodust napsi, siis ei üllata teid ehk ka, et sellises pool-ontikus moslemiriigis nagu Egiptus (ehk sügiseks selgub, kui ontlikus täpselt) kääritatakse kolkakülades niisiis, jah, toanurgas väikest veinikest. Eks see olegi ainus võimalus meestel suu seks saada, kuna igas külas veinipoodi avada pole teps mitte võimalik ja tekitaks ontlikumas rahvapooles suurt pahameelt.

Esimese proovilonksu sooja veini peale arvasin, et … juu jääb!  Kuid õhtupoole proovisime külmikus selitatud veini uuesti ja, ära sa märgi, kes Egiptuse veini veidi eriomase maitsega harjunud, siis see kodune kraam polnud poe omast põrmugi halvem. Selline kena värskemapoolne rosé, täiesti puhta maitsega ja isegi setteta põhjas.

Pudeli originaalsisu oleme ka kunagi proovinud, ühel ekslikul hetkel, kui mõtlesime alkoholi pealt veidi kokku hoida. Kuna selline pudel maksab umbes poole vähem kui kvaliteetne litsentsiviin. Ega maitsel ei olnudki väga viga. Kuid kui pudeli sügavkülma asetasin, siis välja võttes valada ei olnudki midagi, sest sisu oli ära jäätunud.

***

Tervitused Finelandi! 😀

***

Tarbi mõõdutundega!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s