Fineland

Selle postitusega tervitame kõiki, kes juba elavad või töötavad Finelandis, või kes tahaksid seal elada ja töötada. 😎

IMGP1956x vodka fineland

Tegelikult, selleks ajaks, kui see pudel meieni jõudis, oli tal hoopis muu sisu, kui see, mida teie arvate. 😉

Jõudis nimelt kergelt vahuse ja ülekuumenenuna ühel +40C juunipäeval, Teispoole õe ja õemehe käe läbi. Nood tulid meile külla ja, näe, tõid pudeli! Õemehe suguvõsas nimelt olevat kombeks teha koduveini, puhtast kohalikust viinamarjast. Kui teid ei üllata, kui pealtnäha ontliku rootsi peres teile pühima kraamina pakutakse mitte riigimonopoli kraami, aga hoopis baarikapist kougitud kenast karahvinist lonksukese kodust puskarit vm kodust napsi, siis ei üllata teid ehk ka, et sellises pool-ontikus moslemiriigis nagu Egiptus (ehk sügiseks selgub, kui ontlikus täpselt) kääritatakse kolkakülades niisiis, jah, toanurgas väikest veinikest. Eks see olegi ainus võimalus meestel suu seks saada, kuna igas külas veinipoodi avada pole teps mitte võimalik ja tekitaks ontlikumas rahvapooles suurt pahameelt.

Esimese proovilonksu sooja veini peale arvasin, et … juu jääb!  Kuid õhtupoole proovisime külmikus selitatud veini uuesti ja, ära sa märgi, kes Egiptuse veini veidi eriomase maitsega harjunud, siis see kodune kraam polnud poe omast põrmugi halvem. Selline kena värskemapoolne rosé, täiesti puhta maitsega ja isegi setteta põhjas.

Pudeli originaalsisu oleme ka kunagi proovinud, ühel ekslikul hetkel, kui mõtlesime alkoholi pealt veidi kokku hoida. Kuna selline pudel maksab umbes poole vähem kui kvaliteetne litsentsiviin. Ega maitsel ei olnudki väga viga. Kuid kui pudeli sügavkülma asetasin, siis välja võttes valada ei olnudki midagi, sest sisu oli ära jäätunud.

***

Tervitused Finelandi! 😀

***

Tarbi mõõdutundega!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s