Vaenlase tagasilöömise päeva puhul

Vahepeal on sündmused meile lähemale nihkunud iseenesest ülimalt traagilise juhuse tõttu, nimelt hukkus Põhja-Siinailt koju puhkusele sõites korraga tervelt 25 noort politseinikku, kes peaaegu kõik olid ka meie maakonnast – Menufejast. Ühe kandi rahvas saadetakse ju ikka ühe bussiga. Poisid käsutati bussist välja ja pikali ning mõrvati lasuga pähe. Mitte ilmaasjata siis pole Põhja-Siinai brittide reisihoiatuskaardil terve Egiptuse kõige punasem koht – ülejäänud Egiptus on hoiatavalt kollane, aga Punase Mere äärsed kuurordid leebelt rohelised. Britid teatavasti okupeerisid Egiptust kuni 1950ndateni, ehk et küllap nad juba tunnevad nii maastikku kui kohalikke olusid päris hästi. Trip.ee oli sellise asjaliku, kaardiga illustreeritud ülevaate eile üles pannud, mis sealsete (ütleme nii et) kergelt elitaristlike reisisellide poolt on ju üpris sõbralik zhest.

Ohutsoonid Egiptuses ja kokkuvõte hoiatustest

Meil siin läks siis ka veidi ärevamaks, st meie ise pole ärevad, kuid kohalikud moslemivennaskondlased vist küll. Kohe samal ööl nimelt, kui kirstud saabusid koduküladesse, aga üks poistest oligi me oma külast pärit, oli üle põldude kuulda laske, ja kui Teispool järgmisel päeval naases linnast asju ajamast, siis terves linnas oli pisteliselt süüdatud vennaskondlastega seotud ärisid, seejuures meile kõige kurvemalt ka meie igakuise peamise kultuuriürituse sihtpunkt – Pizza House! kuhu just olime lubanud lapsed viia.

Pizza House nimelt on ühe katuse all egiptuse stiilis burgerirestoraniga MO’OMEN, mida üldiselt peetakse vennaskonna ühe liidri õe mehe äriks. Sellise täpsusega siis! Too vaene mehike, kes toda Moomenit siin meil frantsiisib, ei ole seejuures teadaolevalt üldse vennaskonnaga seotud. Lihtsalt valis vale kaubamärgi! Seejuures on ainult pool tema restoranist Mo’omen. Egiptuse turul läbi löömiseks nimelt on kõige olulisem valida võimalikult väike pakend – kuna nii jaksavad enamad inimesed toodet osta. Nii ka too mees on oma restorani klaasseinaga kenasti pooleks jaganud – ühel pool on Mo’omeni mööbel, müügiedendusmaterjalid ja võileivad, ja teisel pool Pizza House’i mööbel jm kraam. Mõlemal pool aga on suured lameekraantelerid, milledest vahetpidamata jookseb multifilme! Igati eeskujulik turu tundmine, sh võileivapoolel on enamasti alati palju rohkem rahvast.

MO’OMEN

Egiptlased aga on tõesti külma kõhuga inimesed isegi minu meelest veel :), nimelt Ühe koolist üks õpetaja elab tollesama Mo’omeni maja ülemistel korrustel kusagil. Küsisin, kas majarahvas oli siis löödud ja vihane, et nende all ärisid põletatakse ja nende elu häiritakse? Kuid tundub, et alt korruselt kõrgemale leegid ei ulatunud ega kellegi muu vara hävitanud. Siiski olevat majarahvas veetnud öö (igaks juhuks) asja tänavalt jälgides ning (khm!) süüdatud ärist laenatud külma pepsit peale rüübates, ise seejuures vähemalt meeleoluliselt 100% süütajate poolt olles. Või nii nad siin räägivad (mehed ju ei pea pärast koristama ega pesema, nii et mis neil viga kilgata.)

Üks veidi enam vennaskondlaste meeleolusid jagav eestlanna ütles selle arutelu peale, et näe kui ebaõiglane – süüdatakse ja röövitakse vaat et veel süütuidki inimesi, aga keegi midagi ei ütle. Ja põhimõtteliselt on tal ju õigus. Kuid ka Robin Hood oli ju tegelikult röövel, kuid oli siiski rahva lemmik… Ehk et kuidagi inimeste sisemise õiglustundega see kõik seotud on ja sellelt pinnalt ka asja hinnatakse.

See oli aga esimesel ööl. Teisel ööl oli selgunud, et äri omanikud olid lükanud kojuviimisteenuse motikad ööseks restorani ruumidesse hoiule, et nagu turvalisem või nii. Lükati siis serva alt bensiinipudel sisse, ja pandi terve krempel uuesti põlema. Või toimus see kõik ühel ja samal ööl? No ütleme et kõik see jutt on umbes “tädid turul rääkisid, ja siis edasi rääkisid” täpsusega. Kuid mitte ka välja mõeldud. 🙂

Teispool arvas siiski, et küllap see restoranike üpris kiiresti uuesti taastatakse, kuigi vaevalt enam MO’OMENit sinna tuleb. 😉 Loodame aga siiski, et tuleb Pizza House! 🙂

Kuigi meie ümber siis nüüd ka vahelduseks midagi toimub, ei tunne me end siis sellegipoolest eriliselt ohustatult, kuna (nagu ehk eelnevast selge) kogu action on peaaegu et nimeliselt suunatud ja ülejäänuid ei puuduta. Kuigi muidugi ootame ikka ka elu täielikku rahunemist ja normaliseerumist, nagu kõik, et uuesti ka riigis laiemalt vabalt ja turvaliselt ringi liikuda. Ega ei toimugi midagi enneolematut ega erakordset ka, vaid moslemivennaskonna vastaseid suuremaid operatsioone mäletavad ainuüksi Teispoole vanemad päris mitut nii Nasseri kui Sadati kui Mubaraki aegadest. Ja kuigi see mitmepealine hüdra ikka veel alla ei anna (vist kommunismiõpetusest või sõjaajaloost vms on meeles, et inimestega võitlemine ei aita mitte kuidagi hävitada ideesid), siis ikkagi on tegevus iga korra järel mõnevõrra mahedamaks muutunud. Küllap ka muutuv sentiment ümbritsevas keskkonnas aitab sellele kaasa – mingil müstilisel põhjusel on moslemivennaskond Egiptuses pigem populaarsust kaotanud kui võitnud, ükskõik kui palju balloonigaasi või vett janustele või tasuta palverännakuid Mekasse vms vms nad ka välja ei jagaks. Pärast läinud aasta rida totakaid seadusalgatusi, mis päädisid 12aastaste tütarlaste abielukõlblikuks kuulutamise katsega (kuupuhastus on ju alanud ehk et milles küsimus), on nad nüüd muidugi eriti ebapopulaarsed. Juhuslikult leidsin Al-Ahramist intervjuu ühe Kairo ajalooprofessoriga, kes leiab umbes sedasama:

Moslemivennaskond esmakordselt ajaloos nii ebapopulaarne

Ehk et ootame muidugi pikisilmi uut Egiptuse täieliku ja rahuliku nautimise aega. Õnneks on Üks ja Kaks veel nii väikesed, et kohaliku kultuuri ja ajalooga tutvumist ei ole ma nagunii planeerinud varasemaks, kui selleks eaks, mil neil ka endil asja vastu hakkab huvi tekkima.  Eile näiteks rääkisime natuke vaalaluudest Valges kõrbes (=kerge, aga mitte kuigi kestev elevus), nimelt oli mingis lastesaates neile räägitud dinosaurustest ja kuidas need välja surid, mille peale oligi hea juttu teha muudest välja surnud olenditest, keda oleks võimalik lausa siiasamasse vaatama minna.

Kuid, nagu ütlesin, elevus tekkis vaid hetkeks, ja siis pöördus tähelepanu tagasi selle juurde, mida Barbie peaks täna selga panema. Üks nõudis, et tema tahab Barbie’le sokke kududa ja mina näidaku, kuidas see käib (mul polnud sellist tüüpi tegeluseks kuueaastasega tol hetkel hingejõudu, kuid ehk millalgi edaspidi ikka).

Siinsete (või: tänapäevaste? kuna enamasti lihtsalt ostetakse sisse kõikjalt maailmast sealset parimat) lastesaadete valikust mitmel-setmel kanalil on mul muuseas  tõeliselt hea meel. Catch-match multikaid ning Dorat ja Käsna-Kallet näidatakse muidugi ka, kuid sinna vahele veel lausa pool-teaduslikke saateid, kus korraldatakse peaaegu et laborikatseid pisikestele arusaadavas vormis jne.  Nt Kaks (5a3k) tuli eile minu juurde, vaatas mulle väga tõsiselt otsa ja ütles: emme, tead, ära söö suhkrut! See rikub hambad ära. (Säherdusi teraseid õpetussõnu on rohkemgi ette tulnud.)

Nii, et ma ei tea, kas mul just on roosad prillid peas, nagu eile Trip.ee-s süüdistati, või on asi lihtsalt selles, et inimene harjub kõigega, või siiski ka selles, et kohapeal elades omad täpsemat infot ja kui ikka sündmused pole suunatud sinu ega üldse rahulike elanike vastu, siis ju ei ole midagi karta? Või vähemalt karta rohkem kui igapäevaselt, kui arvestada nt liiklusolukorda siinsetel teedel ja tänavatel või et ka juhuslikult võib kivi pähe kukkuda vms. Eesti meediast nt lugesin mehe kohta, kes läks pahaaimamatult metsa koristama või põldu harima vms ja vajus traktoriga karstiauku, ja hukkus. Sellega võrreldes tundub Niiluse Delta isegi väga turvaline koht – ei ole meil tornaadosid, üleujutusi ega arvestatavaid maavärinaid, rusikakangelasi ega narkomaane, isegi roolijoodikuid mitte, kuigi teadaolevalt siiski on kerge probleem oopiumidoosi all sõitvate autojuhtidega. Seesama kutt, kes ühe käega parasjagu süütab vennaskondlasega seotud äri, on valmis sirutama teist kätt toeks väikesele tüdrukutirtsule, et see kõrgelt kõnnitee servalt alla astudes ei komistaks. Või umbes nii.

Üritasin niisiis seal Trip.ee-s seda kõike selgitada, heast ja puhtast südamest, inimestele, kes oma info ainult ajalehtedest ja telest saavad. Kus on ohtlik, kus ei ole ohtlik, ja millal või kui kaua harilikult võiks või ei võiks olla ohtlik (kui kaua sellised sündmused harilikult kestavad, kuna need ju pole lõputud). Harilikult on Trip.ee üsnagi normaalne auditoorium, pealegi vaatavad Egiptuse teema alla harva need, kes on liiga peened isegi selleks, et klõpsata sõnale “Egiptus” (siia reisimisest rääkimata). Sest kuigi Egiptusesse sõitmine on poole muu maailma jaoks elu unistus, kuigi inimesed nagu Jacques Costeau on pikalt-laialt seilanud ning suure vaimustusega filminud Punase Mere rikkusi allpool veepinda… siis eestlane on selle kõige jaoks ikkagi liiga peen ja (olete ehk kuulnud) liiga kõrgelt haritud. Mis pole muidugi enam uudis.

Kuid eile oli seal Tripis nagu hundikari koos. Ilusasti kõike riburada selgitades sain kuulda küll seda, et töötan kindlasti mõne reisimüüja heaks, või isegi, et mu mesinikust mees mõnda sellist kindlasti omab (I wish!) ja veel olen ma kurjuse kehastus ja KGB agent vms ja Mubaraki kaitseingel, kes aga (peaaegu et) sööb hommikusöögiks väikesi lapsi, üks naisterahva nime all kommenteerija tuli välja umbes sellise uudiskilluga. Võib-olla nad tegid nalja (kuna tõsimeelselt oli raske seda kõike võtta), kuid naljakalt see paraku eriti ei mõjunud. Rohkem nagu täiesti arusaamatutel ajenditel tekkinud rühmaviisiline kallaletung. Mis on ikkagi eestlastel Egiptuse vastu, või selle vastu, et siinne olukord võiks kogemata olla veidi positiivsem, kui meedia oma kirjutuslaua taguste teadmiste põhjal seda kajastab?

No vot siis, olin õhtul igatahes päris pikalt shokeeritud, sest Delfi.ee-d ei loe ma tõesti kunagi ja seetõttu pole sellise stiiliga harjunud. Päevalehtede kommentaariumid on siiski viisakamad kohad ja enda arust on mul päris paks nahk. Kuid eile tuli küll väga valusalt meelde, miks meile Eestis ei meeldi, kes me sealt lahkume (kuna peaaegu kõigile ju sümpatiseerib Eesti loodus, toit jne, isegi meie riigikorraldus ja muud hüved). Kuid ei meeldi õelad inimesed.

Nagu sinivetikad üritad endalt maha pühkida ja kiiresti kohta vahetada, nii ka mina niisiis tegin eile sealt lihtsalt vehkat.  Istusin pikalt rõdul troopilise tähistaeva all ja vaatasin datlipalmide varje kuuvalgel. Hakkas parem küll. 🙂 Tegelikult pole see tõesti minu asi, kas eestlased Egiptuse võludest osa saavad või ei saa. Kes väga tahab ja nutti omab, leiab ju vajaliku info niigi.

Kuid tagasi olukorra juurde, eile linnast tagasi jõudes jäi Teispool ühe meie tänava mehega uudiseid vahetama, too nimelt on abielus ameeriklannaga. (Kes teab, see teab seda tänava aset täitvat mudaauku, mis meieni toob – kes oleks võinud arvata, et just siin elab Menufeia kõrgeim arv välismaalasi ühe jooksva kilomeetri kohta – tervelt 2 tükki! :))

Elab too neiu koos oma mehe ja selle perega välimuselt täiesti ilmetus majalobudikus, no meie oma on ikka üksjagu sirgem ja sihvakam! 😉 Alati mööda sõites ohime, et kuidas ta suudab seal elada ja millisest Ameerikast ikka on, et võib ju ka Boliiviast olla? Kuid majad on siin petliku välisilmega, kui ehk teate, ja võib-olla on too tüdruk maadeavastaja hingega vms. Nagu ju minagi. 😉

Anyway, meie mehed on teretuttavad ja eile oli tolle ameeriklanna mees niisiis rääkinud, et USA saatkond (ikkagi USAst on ta siis) oli kuulutanud välja miski peaaegu kohustusliku mobilisatsiooni või evakuatsiooni ehk käskinud koheselt ilmuda määratud kogunemispunkti Kairos, ja kui nad keeldusid, siis neile oli tahetud järgi saata merejalaväe sõdurid! Inglise keeles see ju kõlab “marines”, mille peale minul igatahes tekib kujutluspilt sellistest kahemeetristest kappidest, lõug nagu kirvega tahutud, miskis soomustatud sõidukis.

Marine!

Ühesõnaga selle saatkonna see meie tänava ameeriklanna oli (väga vabandan) sinnasamusele saatnud, aga kohapeal muidugi nüüd nalja kui palju! 😀

UK Navy, samuti teel oma kodanikke päästma!

Verejanulised Menufejalased ekspluaterimas USA kodanikku tasustamata kodutöödel. (Pilt on illustratiivne! Tekst on nali. )

Verejanulised menufejalased ekspluateerimas USA kodanikku tasustamata kodutöödel. (Pilt on illustratiivne. Tekst on nali! )

Daily Mail samal teemal (navy foto siit)

***

Vahepeal siin keset juulisündmusi siiski jõudsime lapsed ujuma viia Kairo külje alla, ühte neist 4*hotellidest, mille kohta Trip.ee-s teati, üks enda sõnul kümme korda Egiptuses viibinu (kui halb valijakäsi võib ühel inimesel olla?), et need ei kannata siin mingit kriitikat. Midagi polnud parata, ega meil väga valida pole, ehk et pigistasime silmad kinni ja kannatasime ära. Kui kõlbab rikaste naftariikide golfaritele, ju peab ka meiekestele kõlbama? Üks ja Kaks on nagunii vähenõudlikud – vesi on vesi ja nende meelest peaasi, et seda on palju! 😉

IMGP1946x

Advertisements

12 thoughts on “Vaenlase tagasilöömise päeva puhul

 1. Tere taas, tänud kirjatüki eest ja ära võta üldse hinge neid sotsiaalseid debiilikuid, kes kõike ja kõiki maha teevad, ise asjast väga vähe midagi teades. Lähevad kaasa massipaanikaga ja see ongi nende vaimse võimekuse tase!!!
  Ise loodan ja ootan samuti, et olukord ja elu Egiptis läheb oma vanadesse headesse rööbastesse tagasi ja saab jällegi puhkama sõita. Seekordne puhkus jääb suure kahjutundega ära.
  Teile soovin vaatamata praegusele olukorrale ikka rahulikku ja kannatlikku meelt.

 2. Kuna minu interneti kasutust dikteerivad minu kahekuused kaksikud, siis jõudsin trip.ee-s lugeda ainult Sinu esimesi postitusi. Kahjuks jäid nägemata/lugemata ülejäänud postitused ja seetõttu ei tea täpselt millest tekkis selline sõnavahetus. Igal juhul ei saa ma aru miks peavad inimesed nii kurjad olema? Igal inimesel on oma arvamus ja teist inimest seepärast materdada, et tema arvamus enda omaga ei ühti, on minu meelest tobe. Eriti häirisid mind kommentaarid – me teame küll kes Nile Delta tegelikult on ja millega ta tegeleb. Milleks minna nii isiklikuks?
  Mina olen käinud Sharmis mitmete rahutuste ajal ja tundnud ennast igati turvaliselt kuna rahutused ei jõudnud kuurortisse. Keegi meist ei tea mis toimub novembris, seega kas Egiptuse reis ette võtta või mitte on lõpuks ikkagi igaühe enda otsustada. Poliitika ei ole minu teema ja ma ei oska sel teemal sõna võtta aga ma arvan, et kõik soovivad lõpuks elada rahus, et oleks tööd ja saaks rahulikult pereelu elada.
  Kõike paremat ja kaunist Sulle!

 3. Huvitav lugemine. Oled sa midagi kuulnud juttudest, et islamistid on juba pool aastat egiptuses peatselt initsieeritava kodusõja jaoks mehi ja relvi kogunud? Mäletan uudisnuppu Liibanonis vahistatud al-qaida ninamehest, kes just sellega vahele jäigi. Kas on oodata verevalamist a la Süüria ja Liibüa?

  • Aitäh! Aga… Jutud ühtpidi ja jutud teistpidi. See meeste ja relvade kogumine ei tundu loogiline, sest pool aastat tagasi olid islamistid kenasti võimu juures ja sõjapidamine ei anna sellele nagu enam midagi juurde, pigem ohustab. Edasi, Egiptusel on maailma suuruselt 11. armee… või sinnapoole. Milline teadlik element hakkab sellisega avalikult rinda pistma, kui just pole hädavajadust?

   Islamistid olevat küll aktiviseerunud Põhja-Siinail, selles Egiptuse “punaohtlikus” piirkonnas, kuid kas see pole pigem seotud Iisraeli ja Gaza kui Egiptuse endaga? Eesti suursaadik Egiptuses, kes on varasemalt kogemuselt julgeolekuspets vms, tegi sellest kuskil juttu, aga ma hetkel ei leia. Kohalikes telekanalites väitis üks ekspert, et väljastpoolt Egiptust, nagu see vanasti käis, enam hops-hops võitlejaid Egiptusesse ei saadeta, st see liin on kontrolli all või umbes nii. Kohapeal nende väljaõpetamist teadaolevalt ei toimu, nii Afganistan siin pole. Sellised põlveotsatarkuse-isetegevuslased iseasi.

   Liibüa ja Süüria. Liibüa, kui ma ei eksi, kuulub nende Põhja-Aafrika riikide hulka, mida iseloomustatakse sõnaga “tribal countries”. Ajaloolised rändrahvad, siis ka rändrahva kultuuri ja temperamendiga. Egiptlane sellega võrreldes on ikka rahulik ja kannatlik põllumees, usu või ära usu. 🙂 Harjunud ette mõtlema ja pikalt planeerima.
   Süüria ei ole kunagi olnud rahvus. Süüria, Jordaania, Liibanon on pärast Esimest maailmasõda Suurbritannia ja Prantsusmaa vahel piirkonna jagamiseks kunstlikult moodustatud riigid, mille raames üritati ühe mütsi alal saada täiesti vastandlikke maailmavaateid (religioone).

   Tegelikult, kui saadi kunstlikult moodustatud, kas siis poleks mõtet kogu see piirkond ette võtta ja ümber moodustada, et igaüks saab oma lapi ja nad kuidagi maha rahunevad, mõtlen vahetevahel? 🙂 Tõmmati joonlauaga valed jooned!

   Sellest natuke nt siin (suvaliselt leitud otsisõnadega Syria never was a nation): http://nationalinterest.org/commentary/should-syria-decentralize-8875

   Süürias ühesõnaga on vähemalt viis suurt ja eristuvat rahvus-religioosset rühma, alustades kurdidest, kes suuremat küünarnukitunnet hoiavad ehk pigem vendadega Türgis ja Iraagis… Täielik rahvuste ebakõla riigipiiridega valitseb selles piirkonnas ju! Luik, haug, vähk ja paar tükki veel.

   Egiptus sellega võrreldes on praktiliselt homogeenne. Kõige enam on kristlasi, u 10 %. Neid küll ajuti terroriseeritakse, aga needki on rohkem olmekallakuga tülid, mis leiavad religioosse väljenduse, või et kellegi muu karva pole hakata. Ja kristlased on madalamad kui muru, neist vasturinnet vist ei saaks, sest nad lihtsalt keeraksid ette teise põse, ja rahvusvaheline kristlik-empaatiline üldsus juba mobiliseerukski appi (arvan). Selle piirkonna põhilahknevust shiitide ja sunniitide vahel samuti Egiptuses ei eksisteeri, sest shiitide arv ei küündi isegi sadadesse tuhandetesse mäletamisi, shiitide ja sunniitide arv riigiti on ka kusagil Wikipedias olemas, kuid selles riikide loetelus, mis lõpeb 100 000 isendi per riik juures, Egiptus üldse puudub. Üks enam-vähem ühe shiidi pere vastane traagiline juhtum küll just oli, aga see ka kutsus esile praktiliselt shoki terves riigis.

   Nii et: kodusõjaks minu arust peavad riigis eksisteerima piisavalt arvukad ja vihased opositsioonilised rühmitused. Moslemivennaskond on umbes kõigest poolemiljoniline organisatsioon umbes 80 miljonilises riigis. Neid on ka ajaloos varem korduvalt põhjalikult puistatud, ilma et sellega kodusõda kaasnenuks. Praegu ehk võimendab tänavasündmusi või vähemalt emotsioone riigis veidi, et koos vennaskondlastega on pahased ka kõik Mursi valijad, keda oli veidi rohkem (u 13 miljonit). Kuid need 13 miljonit pole tingimata militaristlikult meelestatud (muidu nad juba oleksid vennaskondlased).

   Ehk et väga selgeid eeldusi kodusõjaks ma küll ei näe. Loodame siis ka, et ajalugu selles suhtes ei üllata. 🙂

   Teie, julgeolekuanalüütik köögist supipoti tagant 😉

  • Njah, kust poisikesed endale eeskujusid hangivad… Mine sa tea. Ometigi olid just varasemad mahasurumised ju need, mis Moslemivennaskonda pigem poliitikasse astuma ajendasid? Eks nad ju näe, kui palju lihtsamini see kõik kõnetoolist õnnestub. Lihtsalt harjutada veel vaja! 🙂

 4. Väga huvitav ja arendav lugemine. Nauditav sõnaseadmisoskus boonuseks;) aitäh. Kas sa Hvostovi lugu Egiptuse kohta tänases Ekspressis oled juba lugenud? Huvitav oleks su kommentaari kuulda.

  • Võta heaks! 🙂
   Vaatasin Hvostovi alguse üle, ma hetkel ei mäleta, kui tõsiselt võetav ta on, või on lihtsalt nimekas, sest on karismaatiline? 😛 Näiteks Huntington oma tsivilisatsioonide teooriaga pole minule imponeerinud juba sellest Pärnu Konverentsist alates, mil ta Eestis tuntuks sai. Rohkem selline kokku kirjutatud uitmõte. Aga, noh, inimestele meeldivad kõlavad teooriad, ja kirjastajatele ka! 🙂

   Tollal kui tekkisid araabia vanasõnad, muuseas, oli Süüria hoopis teistsugune koht! 🙂 Mesopotaamiat peab Lääne tsivilisatsioon ju siiani enda hälliks, kas jäi Hvostovil see põhikooli klass äkki vahele, kus seda analüüsiti? 🙂 Mesopotaamia jääb just Iraagi ja Süüria aladele.

   Süüria nagu praegu seda tunneme, tekkis, nagu vististi Ricardole eespool ka juba kommenteerisin, umbes I ja II MS vahel. Nii et: lgp ajakirjanik Hvostov – see pole see Süüria!

   Kust on võetud hinnang, et kolmandik rahvast on moslemivennaskonna poolt, kui isegi Mursi poolt hääletama suudeti koguda vaid 13 miljonit, s. o umbes 16% “rahvast” (beebid jm k.a), mis teeb umbes 25% ehk veerand hääleõiguslikest (=enam-vähem täiemõistuslikus vanuses elanikkonnast)?

   Ning Mursi poolt hääletanud pole ju teps mitte kõik kohe ka moslemivennaskonna poolehoidjad. Hääletati häda sunnil, kui teine kandidaat veel vähem meeldis. Siinkohal siis tuleks ehk klõpsata seda linki mu loos, mille taga Kairo Helwani ülikooli õppejõud räägib hoopis, miks moslemivennaskonna populaarsus nii järsult langenud on.

   Nii et ma ei tea, kas seal allpool midagi targemat järgneb, kuid pakun, et Hvostov on nimi, mis müüb, ja Ekspress peab end müüma, ja kogenud ajakirjanik oskab pikalt ja veenvalt jutustada ka suhteliselt vähese ja pealiskaudse info põhjal neile, kel veel vähem infot asja kohta. 😉 Põhimõtteliselt piisab kahest lausest, et artikli “kvaliteeditase” ära määratleda:

   “Sest liikumist, mida toetab hinnanguliselt kolmandik elanikkonnast, ei saa eirata. Sellise ignoreerimise hinnaks oleks kodusõda nagu Süürias.”

   Kust kolmandik ja miks kodusõda, ja kus on omad mõtted ja analüüs, Hvostov??? Copy-paste uudisreporterite hüüatustest lähinädalail.
   ***

   Häirib võõrapärase sõnapildi musliim-muslim pealetung Eestis. Kas peaks siis rääkima ka russidest, svenskuritest ja inglishitest? Suomlastest? Ja kes lätlased oleksid? Google Translate pakub, et latviijased.

   Eestikeeli me ütleme: moslem. Aga see selleks. 🙂

 5. Kle Pia, ajasid mind lausa naerma, nii mõnus lugemine. Olen täielikult Sinu paadis, sest ka minu silmade läbi on olukord selline, ainult mitte iialgi ei oskaks ma seda sinu moodi ladusalt esitleda. Oled kõva sõnasepp ja hulga nauditavam, kui need nn. kuulsad Ekspressi ajakirjanikud ! Kuigi Ekspressi ostsin selleks, et nende kommentaare lootusrikkalt lugeda ja pettusin….!

  • Thx! Sõnasepp või sõnalohe, aga tore, et on kusagile oma sõnalahtisus jäädvustada. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s