Septembrikuus taas kõik on uus…

…ehk et hetkel ootame juba väga palavikuliselt pühapäeval algavat uut kooliaastat! Üks ja Kaks on isegi loobunud maiustuste söömisest (ennekuulmatu!). “Ema, kas krõpse võib hoida kuus päeva?” ja: “Ema, aga küpsiseid?”, käib Üks aeg-ajalt pärimas. Et kõik ikka esimeseks koolipäevaks hoida… 😉

Vahepeal aga sai Üks ka seitsmeaastaseks, seda me tähistasime just täna.

IMGP2063 2013xx

Ning just täna tõi issi koolist uue aasta kooliraamatud. Muud koolikaubad ja NB! uued ranitsad oli vanaema juba varem meile üle andnud.

Tegelikult pole ka läinudaastastel Eestist ostetutel muud viga kui et Ühe esimese klassi koolikott osutus nii raskeks, et nagunii läbi päeva lohises tal piki kivipõrandat sabas. Uued koolikotid niisiis on mõlemad ratastel.

Muidugi on meil siin ka põhjamaisele maitsele sobivaid koolikotte – ranitsaid ja seljakotte on üldse palju, hinnaskaalas u 1.50 eurost (tänavaturg) kuni u 150 euroni (Kipling) või sinnapoole. Kuid kingitud hobuse suhu ei vaadata, igatahes Ühele ja Kahele meeldib nende uus koolikott väga. “See on terve kooli kõige ilusam kott!” oli Üks täiesti kindel, ja andis kotile musi. Vot! 😉

IMGP2056x

Koti juurde oli ostetud ka põhivarustus – joonistusvihik, inglise ja araabia keele vihikud, harilikud pliiatsid, värvipliiatsid  (pane tähele: täitesüdamikega harilik pliiats – roheline ja jänkuga – on laste seas väga “in!); Käsna Kalle pliiatsiteritaja!

IMGP2095x

Ka pinal on uus. Läinudaastane Eestist ostetud suur ja uhke pinal, millest kiisupiltide tõttu lootsime suurt hitti ja mis nendesamade kiisupiltide tõttu maksab rohkem kui siin kaks koolikotti kokku, osutus ebapraktiliseks, kuna lapsed lihtsalt ei viitsi pliiatseid ükshaaval nendele ette nähtud pesadesse toppida. 😦

IMGP2098x

Mõned asjad selguvad alles praktikas. Seetõttu oli vanaema nüüd ostnud uued pehmed tasku tüüpi pinalid, kuhu kogu kraami saab ühe liigutusega sisse visata. “Ära mind maha unusta! Minust on sulle palju abi.” manitseb tekst pinalil minu arust väga läbimõeldult. 😀

Kuid siis raamatute juurde. Vahepeal oli meile, vanematele, saadetud mingi uue õpikuseeria reklaamvoldik, kuid õnneks siiski jätkatakse läinud aastast juba tuttavaks saanud Oxfordi Ülikooli raamatuseeriaga, mis igatahes vähemasti kõlab uhkelt; ja ka loodusteaduste ehk Science õpik on varasemast tuntud nägu.

Kahe eelkooli vanema rühma ehk KG-2 õpikud – inglise keele õpik ja töövihik:

IMGP2088x

IMGP2080x  IMGP2079x

Lihtsamate sõnade kirjutamine ja hääldamine; kahekohalised numbrid ja nende kirjutamine; määrused “peal, all, sees” jne. ja väljendid nendega. Kõik harjutused, laulud ja mängud ka interaktiivselt CD-l kaasas.

Loodusteadused ja matemaatika:

IMGP2089x

IMGP2076x  IMGP2078x

IMGP2077xIMGP2075x

Loodusteadused eelkoolis hõlmavad natuke kõike alates iseenda, taimede ja loomade tundma õppimisest kuni alustava materjaliõpetuseni, vahele ka praktilist teavet nagu kuidas tervislikult toituda ja kuidas hoida loodust! 😛 Äkki 20 aasta pärast elamegi puhtamas Egiptuses? 😛 Mine sa tea…

Matas õpitakse ikka ka kahekohalisi numbreid loendama ja kirjutama ning pärastpoole ka liitma ja lahutama. Matemaatikat õpetatakse algusest peale inglise keeles ja need kaks ainet on omavahel kenasti joondatud ehk et sõnavara osaliselt kattub jms.

IMGP2082x  IMGP2084x

Araabia keele õpikut veel pole, ja usuõpetus on ju muidugi ka.

Ühe algkooli teise klassi ehk P-2 inglise keele õpik, töövihik ja lugemikud:

IMGP2086x

IMGP2085x  IMGP2091x

Loodusteadustes korratakse samu teemasid nagu eelkoolis ja läinud aastal, ilmselt küll igal aastal sammukese sügavamalt, näiteks magneti omadustest räägitakse nii KG-2 kui P-2 loodusteaduste raamatus; ning loomulikult on inimest, taimi ja loomi, elus ja eluta loodust käsitlev osa. Kuid P-2 õpik jõuab juba välja ka astronoomiani ja matas suureneb geomeetria osakaal.

IMGP2092x

IMGP2071x  IMGP2067x

P-2 araabia keele õpik:

IMGP2093x  IMGP2069x

Ongi kõik. Kes siis ei ootaks kooli, kui kõik päevad nii värviliselt kulgevad?? 🙂

Üllatuslikult on juba käes ka koolivormid. Möödunud aastal saabusid joped ja paksud pusad alles siis, kui ilm väljas juba kergelt krõbedaks kippus. Üks jätkab läinudaastases sini-punases värvigammas, aga Kahel eelkoolis on värvideks sinine ja oranzh. Vorm kontseptsioonilt ikka sama – teksad, t-särk, paksem uhutud puuvillane pusa, ja talvekuudeks puuvillase voodriga tuulejope. Väga elegantne ei ole, aga mugav ja praktiline see-eest küll. Jopede asemel võiks ehk vestid olla, kuna talvel on ka klassiruumis jope seljas, neid ju ei köeta. Ja nii on natuke kohmakas, kuigi lapsed ise ei kurda.

IMGP2102x

IMGP2108x

IMGP2103x

Lõpetuseks: teil Eestis võivad ju olla eliitkoolid, aga meil Egiptuses nimelt on ideaalkoolid:

IMGP2106x

;-P  😎

Advertisements

4 thoughts on “Septembrikuus taas kõik on uus…

  1. Väga vinge ülevaade! Poolel jutul jäin mõtlema,e t kõik puha inglise keeles, et kas kohalikku keelt siis ei õpitagi, kui siis mulle jõudis ette see, kus oli kirjas, et kohaliku keele õpikut veel pole 😀 Ja tahtsin öelda, et lapsed väga asjalikud ja suured juba! Rõõm on lugeda teie tegemistest! Edu koolis!
    Kuidas neid kodutöödes aitad? Või aitab keegi teine? Nt. kohaliku keelega jne…

    • Tööjaotus – inglise keel minu peal, araabia keel isa peal, ja matas võidab kas tugevam või kangem. 😛

      Hetkel ei olegi rohkem aineid, aga tulevikus kui neid veel tuleb, siis vist ikka araabia keeles. Peenemates koolides mõnes ongi ainult võõrkeelne õpe, need on siis mingi välisriigi litsentsiga – UK, USA, Saksamaa jne. Kuid need on müstilise hinnasildiga ja meil siin provintsis selliseid pole, ega ka tegelikult tea, milleks selline hea on, kui just päris kindlasti haridust kusagil välismaal ei jätka. 🙂 Ja vast ka tublid egiptlased miskeid stippe edasiõppeks saavad, kui väga vaja. 😉

  2. Ilust kooliaasta algust Teile ja number Ühele palju õnne sünnipäeva puhul. Selliste ilusate printsessiranitsatega lausa lust koolis käia.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s