Lõputu õuduse lõpp ehk – tere kool!

Viis kuud suvevaheaega, eks ole… Huhh! Kuid üleeile see lõppes, pühapäeval algas taas kool. Ärkan igal hommikul 06.30, et teha võileivad, täita veepudelid ning kontrollida üle silmad ja kõrvatagused. Kuid huvitavalt olen erksam kui varem poole päevani põõnanult. Ning mul on viis päeva nädalas pool päeva siin nende seinte vahel täielik vaikus ja rahu!

Enne päeva naela juurde jõudmist väike fotomeenutus suvest. Mille kõigega küll me üritasime aega viita!

Muidugi joonistasime hästi palju! Aitäh tädi Riinale uute guashide eest! Näete – roosa värv on ka! 🙂

IMGP1643x

Siis avastas emme et internetis on palju näpunäiteid käsitööks. Tegime hästi palju lihtsamat origamit, ehk volditud paberesemeid, aga muuhulgas ka näiteks paari juhtmevabu mikrofone ja nende abil kohe kontserdi.

IMGP1639x

Siis kerisime plastvõrudele värvilist lõnga ümber ja saime sellised hoopis uue moega peavõrud!

IMGP1663x

Siis vaatasime televiisorit…. nii palju, et (ausõna!) tüdisime ära ja vaatasime edaspidi palju vähem. V.a Käsna-Kalle lood, mida vaatasime edasi kustumatu andumusega 2 x päevas. Teleka vaatamise puhul on oluline, et seda peab tegema mugavalt…

IMGP1695x  IMGP1698xxx

 

 

 

 

Siis käisime ka 3D kinos, vaatamas filmi Epic! Ühele meeldis väga-väga, ja Kahele meeldis ka sest tema käes oli popcorni tuutu. Film oli ingliskeelne ja kinost ka öeldi et nad kahjuks ei too Egiptusesse araabia keelde dubleeritud lastefilme! Huvitav… Kuid eks paari aasta pärast see mure ongi ka kadunud, kuna inglise keele õpe edeneb hoogsalt eelkoolist peale. See foto on küll läinudaastane, Kristiine Keskuse 5D kinost (Väikest Printsi mäletamisi ründab just rott…), kuid eks need ole sarnased kõik.

00308

Siis mängisime katusemajakeses restorani. Ema oli köök ja ettekandja ühes isikus. Seda mängisime ainult korra, sest siis hakkas köök streikima ja nõudma rohkem palka.

IMGP1879x

Siis muidugi mängisime hästi palju nukkudega.

IMGP1958x

Siis tegime ühe ujumispäeva Kairo peenes hotellis. Sealt jäi kõige enam meelde, et tädi leti taga andis joonistamisvihiku ja kriidid, nii et kui meie läksime lõunaunele, siis Kaks tegi endale tassi teed ja nautis laua taga veidi rahulikku kvaliteetaega iseendaga…

IMGP1924x  IMGP1935x

 

 

 

 

 

 

 

Siis sõitsime päris korduvalt kohe lennukiga. Muidugi suurte raskete kohvritega – nagu peab! Igale poole sõitsime… Setupi järgi otsustades sõitsime korralikult ja mugavalt esimeses klassis (sest kusagil mujal ma ei tea, et lennukis selliseid magamiskookoneid oleks.)

IMGP2013x

IMGP2017x

Pulmi pidasime ka korduvalt suve jooksul – pulmi on ikka tore pidada!

IMGP2009x

Aga nüüd niisiis see õudne igavus lõppes ja üleeile hommikul ma saatsin kodust välja sellised lapsed:

IMGP2115x

Vasakpoolne läks otse algkooli hommikusele rivistusele…

IMGP2122x

…ja parempoolne eelkooli ruumidesse mänguõue kõrvale ootama, millisesse klassi ta täpselt määratakse, kuna teistest koolidest üle tulnute puhul üritatakse algul määrata nende umbkaudne tase.

IMGP2131x

Esimesel päeval erilist õppetööd veel ei toimunud aga eile oli Kaks joonistanud kaelkirjakut, koos ühe teise tüdrukuga, kes ei osanud joonistada kaelkirjaku pead, ja siis Kaks joonistas temale ka. Meie oleme neid päid joonistanud küll – suurem rõngas ja kaks väiksemat silmadeks sisse – ei midagi keerulist ju!? Kaelkirjakud armastavad lilli jm rohelust…

IMGP2146x

Ja Ühel oli teises klassis esimene arvutiõpetuse tund…

IMGP2147x

***

Ja esimese koolipäeva tort oli ka. Natuke-liiga-magusa-sefiiriga tort, mida sai veidi päästetud hapude guaaviviiludega peal.

IMGP2136x

Kõik! 🙂 Kaunist sügist teile ka!

Advertisements

9 thoughts on “Lõputu õuduse lõpp ehk – tere kool!

    • Ega ma ausalt öelda ei teagi. 🙂 Seda lõiku tuleks vaadelda rohkem kirjandusliku loominguna :), igatahes oma klassi said nad järgmiseks päevaks ja see on meil KG-2C.

    • Jah, näe, kui tänavale ei saa lapsi saata, või igatahes pole kombeks, siis mida nendega 5 kuud teha, eks. Ja kõige vähem elus olen ma sündinud käsitööõpetajaks 🙂 aga mis hädaga peale hakata! 😀

    • See geen on meist vist mööda läinud, armas Ave! Võib-olla peaksime järgmine kord külastama teie peret ja uuesti nakatuma? 😉

  1. Ei usu mitte 😉 Olete ju tegelikult Eesti kodanikud ka, ku õieti aru saan? Meie poolt kutse teel igal juhul!

  2. Hilinenud uue kooliaasta õnnitlused ka minu poolt! Suvi oli teil nagu piltidelt näha võib väga vahva 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s