Sharmist tagasi!

Jah, tegime lastele väikese kopti-jõulu-kingituse, sest neid ootab ees veel ligi kuu vaheaega keset meilgi siin ju külmimat aastaaega. Viisime nad siis korraks sooja, ja endid ka. Andke veidi aega, kuni lõpetan lahtipakkimise, pesupesemise jne jne :D, aga seniks mõned fotod.

IMGP2494x

IMGP2481x

IMGP2482x

IMGP2457x

IMGP2500x

IMGP2514x

IMGP2898x

IMGP2562x

IMGP2670x

IMGP2944x

IMGP2943x

IMGP2957x

IMGP2980x

IMGP3008x

 

 

 

 

 

 

Advertisements

6 thoughts on “Sharmist tagasi!

 1. Toredad pildid, kus hotellis peatusite? Ma ise käisin nov.2013 Dahabis ja hotell oli pooltühi, selle tõttu ka melu-elu ja muud asjad võrreldes eelmise aastaga nigelamad.

  • Aitäh! Olime Novotel Palmis, päris Naama Bays. Rannapildid on osaliselt ka Nabqist, Laguna Vista hotelli rannast, aga eks ta ole seal kõikjal selline. Valisime eeskätt lasteklubi tõttu + asukoht + arhitektuur. Randa ja Naamasse saab kõndida, kuid hotell ise on väga vaikne+rahulik ja melu sinna ei kosta. Isegi romantiline, samas lapsed jäid väga-väga rahule – dushi all käies lausa laul läks lahti! 🙂 Hinnad praegu sinna väga head! kui broneerida otse nendega või veebist.
   http://www.novotel.com/gb/hotel-1715-novotel-sharm-el-sheikh/index.shtml

 2. Väga lahe! 🙂 Ma juba nii igatsen Sharmi! Sõbranna käis just oma mehega nädal tagasi. Samas hotellis kus meiegi aastaid juba peatunud oleme ja nad jäid väga rahule oma puhkusega. Ma ei jõua märtsi ära oodata. JA nüüd ma ootan sinu juttu teie puhkuse kohta, et veel rohkem end siin piinata 😛
  (Avastasin end üks päev mõttelt, et sa oled mulle kui aken/uks, mis Egiptuse päikese ja soojuse minuni toob! :D)

 3. Tere,

  Me plaanime perega just Sharmi puhkust ja vaatame ka Novoteli. Kas oleksid nõus oma kogemustest mulle nõu andma?
  Me oleme 2 lapse (3,5a ja 1,5a) ja laste vanaemaga. Oluline oleks laste koha pealt: lastebassein, õues mingi liivane vms mänguala ning lastel võimalus kalda ääres meres vees sulberdada (ehk siis ei tohiks olla liiga järsk kallas ja võiks vähemalt ranna ääres vesi olla liivane, klibune vms). Enda koha pealt tahaks siiski veidi ka ringi liikuda peale laste uneaega (vanaema valvaks lapsi), aga samas mitte liiga kaugele minnes, et saaks vajadusel kiirelt tagasi. Korralikumat sorti toad ja söök oleks ka oluline ( just laste vanaemale mõeldes). Nii et mu valikusse palju pole jäänudki – Novotel Palm siis põhiliselt, sest on see ikkagi Naama Bays. Samas võiks ka Vana Sharmi ligidal olla mõni rannahotell vast… Soho square’i ligidal oleks vist igavam? Kas sul on mõni hea mõte veel meie vajadusi vaadates või on Novotel täitsa sobiv?
  Ahjaa – kas aprilli algus oleks sobiv aeg või on siis juba liiga palav? Mulle endale veebis leitud temperatuuride kohta tunduks nagu ok.

  Tervitades ja ette tänades,
  Anneli

  • Tere Anneli, tore plaan ju! 🙂
   Meie Novoteli kogemusest on pikalt ja piltidega juttu siin: http://sharmadvice.wordpress.com/2014/01/20/novotel-sharm-el-sheikh-beach-and-palm/

   Muidugi ma soovitan Novoteli, kui isegi endale ei osanud midagi paremat valida! 🙂 St kindlasti on hotelle, kus konkreetselt teie vanustele on parem mänguplats, või kus ehk toit on parem vms, kuid Novoteli puhul ongi oluline, et ta rahuldab korraga mitu nõudmist: lapsed on õnnelikud; vanematele sobib hotell, sest ta pole sama kärarikas kui tavalised suured AI-perehotellid (mina tundsin ennast nagu spahotellis pigem, nii vaikne ja ilus oli, samas lapsed lustisid kõrval nagu jaksasid); ja liivane rand on ja Naama Baysse on 5 min jalutada. Vanale turule noppige hotelli eest taksobuss u 1 egp/in. või takso, max 10-15 egp. Korra ehk käite ja palju siis ikka. Vana turu lähedal sellist väikelastele huvitavad hotelli ei ole, ega üldse eesti firmade valikus minu arust seal midagi head pole. Iberotel Palace täpselt vanast turust üle tee on muidu vanaldane aga hubane, lopsakas ja väga kvaliteetne, briti vanapaarid nt armastavad seda üsnagi.

   Minule meeldib küll Naama rannapromenaadi romantiline olustik õhtu veetmiseks märksa enam kui vana turu sagin, kuigi korraks on muidugi tore igal pool tiir ära teha.

   Hea hotell väikelastele on muidu ka Mövenpick Jolie Ville Golf, kuid ta on võib-olla isegi tiba liiga suur laste ja vanaemaga ringi liikumiseks (väsitab, eriti kui kogu aeg peab sööma jalutama ja tagasi), ta asub “ei kuskil” ehk et välja saab ainult transfeeri või nn väravamaffia taksoga, ja randa seal üldse pole, st riff algab kohe kalda äärest, ranna asemel on puidust sillakesed vee kohal, ja ühest kohast saab ja sisse jalutada aga kohe järsult sügavnevasse vette siis.

   Ja Hadabas on hotell nimega Reef Oasis Beach Resort (mitte segi ajada Reef Oasis Blue Bayga), mis on ka kvaliteetsema poole tipus ja on veepark suurematele ja väiksematele, kuid ka rahulikud spa-loomuga basseinid, ja rand on enam-vähem, kuid sinna tuleb laskuda-tõusta üpris pikki treppe pidi ja rand on kuigi algul (laste solberdamise mõttes) piisavalt madal-liivane, siis ikkagi üks sügavamaid korallirandu tagapool, u 50 meetrise sügaviku ääres.

   Soho juures läheb vesi üsna järsult sügavaks ning rand on pigem klibune kui liivane. Savoy on küll igati soovitusväärne, aga MITTE lastega, Sierra nii ja naa, aga siis juba pigem mõni väikelaste veepargiga Nabqi perehotell, minu arust. Nt Nubian Village vist oli Teztouri pakkumistes või alati ja kõigile enamasti meeldib LTI Tropicana Grand Azure.

   Lihtsalt teadmiseks, et valida oleks loomulikult veel üht kui teist, aga kõik need on aga-dega. 🙂 Eeskätt Nabqis on ju häid perehotelle kümnete kaupa, kuid ikka sama asi, et need ka ole eesti firmade valikutes või pole lähedal õhtuks päris samal määral tegevust kui Naama Bays. Ja ega Novoteli need põhimõtteliselt nagu ületagi ka, nii et minu arust valik üsna lihtne. 😀 Me ise tahaks küll järgmine kord vist proovida Jolie Ville Golfi muidu, aga u sama hinna eest on ta kõigest BB paketiga ja asukoht siis ka sügaval põhimaanteest eemal. Ning kooliealistega on väga head ka Coral Sea keti hotellid Nabqis, aga need ka on üsna suured ja lärmakad, ning kallivõitu – eestlastele ei tea et müüdaks.

   Aga Sinu soovide kommentaariks:
   Novotel Palm + Beachis on kokku 4 lastebasseini, üks neist liutorudega, ja aprillis on just väga hea minna, sest see liutorudega on neil muidu kütmata, aga selleks ajaks ka parajalt soe. Vt fotosid sealt eespoolse lingi tagant. Lisaks on Palmi üks kolmest suurte basseinist sellise avara madala osaga, u 3-4 m lai, mis on mitte lastebassein, aga rohkem nagu madala veega kaetud “riiuli” moodi asjandus. Minu omadele meeldis just seal sulistada, ujukid olid muidugi küljes. Lastebasseinis minu omad pole kunagi püsinud sest need on ausalt öelda üsna igavad, kui ju kõrval on suur ja lai veeväli ;). 7ne sulistas mul juba vabalt 1.4 meetrises põhibasseinis, ujukitega mulistas ringi ja üldse ei kartnud, kuigi ujuda iseenesest ei oska ja vesi oli üle pea. 5ne on meil “papist plika” ja püsis seal “riiuli” peal. 🙂 Kuid kui vanaema nt on nõus lasteklubi poole peal päikest võtma, siis too aastane peaks saama seal liumägede basseinis edukalt sulistatud, kus vett on ehk 20 cm põhja peal, ja samas suurte bassein baari jm mõnudega on sealt kohe üle madalukese tara, u 10 m vahet, ehk et vajadusel saab ka üksteist kasvõi hõikuda. Perede jaoks äärmiselt mugav tegevuste paigutus!

   Lasteklubis on ka suur-suur mängumuru, no selline Milla-Miia mõõtmetes küll, ning kuigi kiikesid ega liumägesid pole, siis ju nendega te saate Eestis piisavalt mängitud? ja liiva ka otseselt pole, v.a kiikede all ja jalgpalliväljakukesel, ja muidugi rannas .:) Meie omad basseini ja klubitegevuste kõrval küll muust puudust ei tundnud, lasteklubis on küll muidugi igasugu palle jm väiksemaid mänguasju. Klubi organiseeritud tegevused jäävad ehk teie jaoks tiba suureks, ja keelebarjäär nii pisikeste puhul ju nagu ka. Kuid isegi DVD ja Bluray võimalus on, eraldi toakeses, võite omad eestikeelsed multikad kaasa võtta, kui tekib unisem moment.

   Rand on Novotel Beachi kõrval ja on lauge-liivane peaaegu nagu Pirital. Beachi poole lastebasseinide juurest randa on u 50 m, kui ühed eelistaks üht ja teised teist. 🙂 Ühtul oli siis kavas vabaõhu-lastemultikas pärast õhtusööki ja seejärel lastedisko, kumbki u pool tunnikest, ja need ka toimuvad kohe promenaadi kõrval oleval lavakesel, kuid kohe kõrval on ka baar, ning vahetult järgneb täiskasvanute meelelahutus, mis oli Novotelis ka üpris meeldiv – araabia tantsu ja muusika ühtu, ingliskeelsed pehmed ballaadid suhteliselt hea häälega solisti esistuses, kõhutantsijanna jne jne nii et jälle kõikidel vanustel ühevõrra tore. Ühel õhtul oli mustkunstnik, kes leidis meie lapse peast suure tuvi ja see hakkas valju häälega tönnima, sest kardab linde! 🙂 aga ikkagi oli kõik tore.

   Toad olid väga ok, kui väga norida, siis mõni vaibake vms hubastavat võinuks ehk olla, kuid 2 lapsega perele nädalaks väga mugavad. Teie vist olete nende lastenaride kasutamiseks veel pisikesed, need oleks muidu nagu üks suuri Novoteli peretubade tõmbekaid. 🙂 Vannitoad on walk-in dushiga ja ka ilus suur käepide on seinal, kui vanem inimene peaks kartma libisemist vms. Accor on ikkagi maailma suurimaid hotelligruppe, nii et infrastruktuur on kõik hästi läbi mõeldud ja standardid on paigas.
   Toas on veekeedukann ja iga päeva tuuakse lahustuvat kohvi, Liptoni teed ja pudel vett inimese kohta, 0,5 l. Võtke ise kohv kaasa, kui kohvisõbrad olete! Saatsin küll selle kohta managemendile pika kirja, aga kas nad nüüd just märkavad või reageerivad, aga kohvi nimelt sai Nescafe automaadist, mis annab küll kas mustalt või cappuccinot või espressot või isegi kakaod, kuid põhimõtteliselt kohvielamust ei tasu jaanuari 2014 seisuga küll oodata. Espresso oli kõige vähem jube. 😛
   Ning mahl oli pulbrist segatud mahlajook, kah nagu natuke häbiasi. Kõik muu oli lihte kuid täiesti maitsev, eriti rikkalik oli salatilaud, sh igasugu koore ja majoneesi või pehme juustuga salatimöksid. 2 suppi igaks lõunaks. Jne. Hommikuks nagu ikka omletid vastavalt soovile või pannkoogid või vahvlid, ja kõik muu. Lausa sinihallitusjuustu ja isetehtud jogurti taset ei maksa oodata, aga need paketid praegu ei ole ka päris Novoteli hariliku hinnaga, on tugevalt alla selle, ja tasub hetke kasutada ja ta ära proovida, kui ka et harilikust natuke lahjema toidu peal. 😉

   Naama Baysse siis soovitan jalutada isegi õhtul Palmist läbi Beachi rananpromenaadile välja ja sisi seda mööda, kuna naama laht on kaarj akujuga ja seetõttu promenaadi pidi pääseb keskusesse ikka tublisti kiiremini kui piki välimist kaart ehk maanteed. Kõnniteed on tüüpiliselt kohutavalt kõrge servaga ehk et käru maantee ääres lükata praktiliselt ei saa, ainult üles-alla tõsta, ning 5- ja 7 aastasega maanteed pidi jalutades nende väsimuspunkt näiteks saabus just umbes siis kui Naama peatänavale välja jõudsime, ehk et pöörasimegi kohe ringi ja jalutasime piki promenaadi tagasi, siiski tax-freest ja paarist poest veel läbi jalutades, mis jäävad ilusti Naama Bay sellesse otsa. 🙂

   Nii et igal juhul soovitan! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s