Parim päikesepuhkus ootab Sind!

Parim või vähem parim, aga kaua tehtud-kaunikene, eks ju? 🙂 Nile Delta Sharmi puhkusekorter on lõpuks möbleeritud ja valmis külalisi vastu võtma! Loe kohe lähemalt…

Siin blogis on viimase aasta jooksul vaiksem olnud, ühelt poolt kuna ka turisminduses oli vaiksem ja kohalikud uudised üksluisemad. Teiselt poolt, kuna egiptlane on endiselt maksujõuline ja mahemesi maitseb talle väga, olime Teispoolega rakkes, et nõudlust rahuldada ja väheste jõududega nii tootmine kui müük siiski ohjes hoida. Eriti muidugi Teispool-tubli tööinime, kes rabas üksi igal rindel ja siis veel ka perekonna heaks. Kuid nii muu hulgas ja vähehaaval saime lõpuks toimima ka Sharmi korteri, ja sinna saab nüüd eelolevaks hooajaks juba puhkust planeerida!

Holidaylettings

Esialgu oleme üleval FBs, Tripadvisori/Holidaylettings leheküljel, ja ehk peatselt ka Booking.com-s. Ning alati tepsib vana hea otsesuhtlus – meili, või saada sõnum FB kaudu. 🙂

Võimalustest lähemalt fotoreportaazhi vormis, sekka natuke muljeid pikalt mööbli transportimise teekonnalt:

IMGP7159x

Teele pidime asuma kell kaks öösel, et jõuda päikesetõusuks Suessi tunneli juurde. Öösel sealt kaubatransporti läbi ei lasta. Kuid kaks tundi kulus meestel, et kogu Manoufias hoolega valmistatud ja kokku otsitud mööbel pakkida imepisikese JUMPO kasti, nagu neid poolekoorma autosid siin nimetatakse. Tegelikult ma ei uskunud, et kõik ära mahub, või et see siis püsti püsib. Kuid mahtus, ja püsis! 🙂

Kella kaheksaks olime Suessist läbi, seal on nüüd püsti moodsad sõidukite pommiotsinguväravad – viis autot rivvi ja suure rööbastel värav sõidab kõikidest üle. Ongi kontrollitud! Nii tore kui lõpuks Siinaile jõudes paremalt poolt hakkas sinist paistma ja oli palju värskem tunne kohe! Ega ma polegi kunagi Siinaid päevavalges läbinud, bussid ju sõidavad alati öösel pigem, ja ega lennukis nii väga alla ei passi. Küll Suessi laht on sinine!

IMGP7173x

Ja küll tee on kurviline! 🙂

IMGP7178x

trip to SinaiSellel kaardil ongi me teekond punasega tähistatud. Oranzhiga ülal paremal on igaks juhuks ka tähistatud see osa Vahemere-äärsest Põhja-Siinaist, mis jääb vastu Iisraeli ja Gaza piire. Kui meedias on juttu mingitest konfliktidest “Siinail”, siis 99,9% nad peavad silmas just seda piirkonda, ning see on seal kestnud juba hulgem aastaid. Põhja- ja Lõuna-Siinaid administratiivselt, aga ka geograafiliselt eristav joon ehk maantee kulgeb Suessist otse üle Siinai Tabasse.

Meie kulgesime ikka oma joont pidi lõunasse. Tee oli kvaliteetne, heas korras ja suhteliselt tühi. Eespool ehitati üht lõiku turvalisemalt kahesuunaliseks nagu muud Egiptuse maanteed on. Kõige huvitavam oli teekond Ras Sudrist umbes Abu Zenimani ehk Siinai esimene pool. Ras Sudr või Sidr on samuti kuurortrajoon ja kuigi mitte nii kena ega arendatud kui Sharm, siis ka päris popp, kuna autoga Kairost sinna on lähem nädalavahetuseks lipsata. Ja edasi tulid mäed ja kurvid, mäed ja kurvid… Teispool oli valinud autojuhi, kelle sõidustiili ta usaldab, nii et isegi minul kui liikluses kergesti kilkama kippuval isendil oli täiesti turvaline. Kõige igavam oli viimane ots Abu Rudeisist El Tori ja sealt edasi Sharmi. Pärast Abu Rudeisi oli tee lihtsalt sirge… Nagu joonlaud, ja lõputu! Vasakul liiv, paremal liiv, ja kõik. Ei merd. Ei mägesid muuks kui silmapiiriks.

Kell 1 päeval lõpuks Sharmi jõudes olime otsatult tüdinud, kuid mehed laadisid koorma maha ja keerasid kohe otsa ringi. Kuna auto oli järgmiseks hommikuks juba uuele reisile tellitud. Kell üks järgmisel öösel jõudsid siis koju… juht käis dushi all ja põrutas edasi Aleksandriasse. Ei, ta ei tee avariisid, kuigi mis imega, ma ei tea.

Mina jäin üksinda maha, “paradiisi”, käisin esimese rõõmuga tiiru ujumas, ja hakkasin sättima…

IMGP5032

Lähenemas oli ramadani lõpetamise püha ja pool personalist oli saadetud puhkusele, eks neid ole praegusel madalajal niigi ju vähe tööl. Siiski leiti keegi, kes (muidugi asjakohase tasu eest) tuli appi kokku panema magamistuba – et mul oleks öösel kusagil magada! Seejärel magasin veel kaks ööd ja sulasin… sest ka elektrik oli puhkusel ja toateeninduse rühm arvas, et nemad siiski omade teadmiste juures mulle tiivikuid lakke panna ei julge. Abi sain lõpuks kolmandal õhtul vanalt turult, kus üks elektriseadmete paranduspoeke. Kell kümme õhtul tuli meistrimees siiski kohe kaasa ja pani ka tiivikud viksilt üles. 10 aastat kogemust ja luges mulle riike üles, kus tööl on käinud. Kopti kristlane Minya kandist, seekord leidsin veel üsna mitu just kristlaste poekest.

Kuid magamistuba sai siis lõpuks selline:

IMGP7243x bedroom2 IMGP7247x bedroom1

Paremas servas, kui märkate, on ruumi 2 keskmise suurusega reisikohvrile. Et ei peaks neid terve nädala toanurgas märkama, ja meenutama, et varsti peab ju tagasi lendama… 🙂 Vasakus servas on rivi peamiselt Egiptuseteemalisi ingliskeelseid raamatuid ja sinna saaab ööseks mobiili laadima panna või toetada kaasas oleva muu pihuseadme. Madrats on puuvillatäidisega pocket coil, mis vajub just sealt kus vaja, ja ei vaju sealt, kus pole vaja, ja sel viisil toetab magavat keha parimal moel. Voodipesu on hooajale vastavast naturaalsest materjalidest – linane, puuvillane, vill ja/või sulg.

IMGP7251x bedroom3IMGP7258x bathroom

Magamistoale annab viimase lihvi täispikkuses 190 cm peegel. Vannituba on kaheosaline, dushiruum jääb pildil oleva klaasukse taha.

IMGP7242xIMGP7345x

Köögist leiab vajalikud lauanõud, potid-pannid, pliidiplaadi, veekeetja, tösteri, espresso-cappuccinomasina, küpsetusahju, tolmuimeja, mopid-lapid, harjad ja kühvlid, triikraua ja -laua. Külmiku ja pesumasina. Kui ise vahepeal koristada ei viitsi, ja võib-olla polegi vaja ka, aga 75LE eest tulevad kohale toateeninduse poisid ja teevad selle töö ära. Kui paluda, siis pesevad ka nõud.

Süüa võib teha ise, võib Sharmi erinevatest restoranidest koju tellida, ja muidugi võib vastava tasu eest süüa hotelli rootsi lauas. Näiteks jääb kohe rannatee veerde väike kohalik grillrestoran, mis pakub mitmeid kohalikke roogi nagu mahshi ja molokhia, ja oskab hästi grillida, nt pildil olev pool kana koos lisanditega u 32LE, koos koju toomisega. Rannast tulles võib tellimuse sisse anda ja umbes selleks ajaks kui dushi all käidud ja riidesse pandud, on toit kohal!

IMGP7261x

Kuhu serveerida? Hommikusöögi miks mitte näiteks terrassile? See on hommikupoole süvenevalt varjus, seega seal pole palav viibida ühelgi aastaajal.

IMGP7330x breakfast1

Õhtusöögi võib aga katta ka lausa aeda, takoomapuu alla. Kui juttu jätkub kauemaks, siis pole ka hullu, sest aeda valgustavad paar lampi aiapostide otsas ja küünlalaternad on selleks puhuks ka. Laud on kokkupandav, et ta muul ajal ei segaks, kuid tema jaoks on igapäevaselt ruumi ka köögis.

IMGP7324x dinner3 IMGP7305

Mida peale õhtusööki teha? Kui taevakanalite valik (u 500 tk) ei paku pinget, siis leiab riiulist midagi ka eestlase hingele… 😛  Samuti saab juhtmevabas internetiühenduses olevat telerit kasutada brauserina – nt uuendada Facebooki staatust või uurida järgmise päeva ilmaennustust või ka striimida päeval mobiiliga võetud fotosid suurele ekraanile, et neid paremini näha (need ei jää teleri mällu vaid teler toimib siis lihtsalt pihuseadme lisaekraanina).

IMGP7200 IMGP7222

Samuti võib muusikakeskusel mängitada karaokeplaate, kuid need tuleb siis ise kaasa võtta. Mikrofon on kohapeal olemas. Või usb-mälult mp3 muusikat või filme. Et mugavam vaadata oleks, või kui teid ongi kolm või neli inimest, siis elutoa diivan käib lahti kaheks madratsiks. Neid võib asetada kõrvuti või eraldi, kuidas just soovi on.

IMGP7351xxx

Muul ajal näeb elutuba välja selline, laes pöörlev tiivik muudab lämbemal päeval olemise mõnusamaks. Õhukonditsioneer on muidugi ka.

IMGP7279xIMGP7233x living room1

***

Millised võimalused avanevad väljaspool korterit? Basseinist juba oli juttu. Selles on eraldi väikelaste osa 30 cm; täiskasvanute poolel on sügavused trepist alates 110, 130 ja 160 cm. Korralikud astmed – vanem inimene saab sisse-välja astuda, ei pea redelist ronima. Laste ujukeid, täispuhutavaid madratseid, krokodille, delfiine jm sellist kraami, sh snorgeldamisvarustust saab mitmest lähedal asuvast poekesest. Ujukid kuni 30LE, mänguasjad 50-150LE, madratsid 100-200LE ja snorgeldamisvarustus u 100-250LE vahemikus.

IMGP5034 w text

IMGP5036x

Residentsi värav. See foto ongi võetud lähima toidupoe eest, ja siit algab u viieminutiline teekond hotelli ja randa.

Kõigepealt lõiguke meeldivalt soodsate kohalike teenindusettevõtetega: pesumaja, apteek, juba mainitud grillrestoran, pitsarestoran, meeste juuksur, veel üks toidupoeke. Korraliku valiku ja heade hindadega voodipesu- ja käterätipood, kus ka villaseid vaipu müügil alla 200LE tk. Tänavat kasutavad residentidele lisaks ka mitme hotelli töötajad, kelle ühikad jäävad kusagile tahapoole, ja tänu neile on poekestel korralik käive ja müügil olev kraam suhteliselt värske ja soodsahinnaline

IMGP5039x

Veel 50 m ja ongi Laguna Vista Garden hotelli tagakülg ja väravake, kust pääseb El Khan nimelisele turule, kah umbes sadakond meetrit. Siin on kaks päris head alabastertoodete poekest ja nt itaalia moepood Denny Rose (guugelda), juhul kui õhtuks või randa pole midagi selga panna.

IMGP5041x

Kui oled tururiba mõnede “posmorite pazhaluista” saatel edukalt läbinud, oledki jõudnud Sharmi ühest otsast teise läbivale peateele ja ühtlasi Laguna Vista Beachi väravate ette. Kohe kõrval asub Starbucks, veidi edasi McDonalds, teisel pool La Strada nimeline äriasum, kus (pildil punase kaare all) mh Bacchus alkoholipood, paar apteeki, 9D kino, india restoran, Nabqi tax-free ehk see koht, kust saabumispäeval ja veel järgmisel päeval saab osta importalkoholi soodsate hindadega, kui selleks on soovi. Sh päris hea veinivalik. Burger King ja Bus Stop’i nimeline baar. Laste mänguväljak ja Dolphinella show.

IMGP5043x

IMGP5048x

Burger Kingi vastast üle tee leiab pangakontori, mõned automaadid, Nabqi suurima METRO toidupoe, ja selle kõrvalt veel rida poekesi. Metro Markets Egypt FB leht

Tagasi pöörates jõuadki Laguna Vista väravasse, kust sinist klubikaarti viibutades võid rahulikult sisse marssida, kuigi enamasti euroopanäolistelt inimestelt kaarti ei küsitagi.

Hotellil on avar, omanäoline, Egiptuse-araabia elementidega ja loomuliku õhujahutusega fuajee, kus nt hõbeda ja kulla poeke, ja basseinide poole väljuval suunal populaarne baarilett, mille veeres üksildasem puhkajahing ehk ka mõne muu üksildase hingega jutule saab, nt britid armastavad väga suhelda ja uusi tutvusi luua. Baarist ostetavat võib muidugi ka tarbida välisterrassil ning nautida mere- ja basseinivaateid.

IMGP2935x

IMGP2754x

Hotellil on täiskasvanute tegelusbassein vesiaeroobika ja veeliumägedega, lastebassein veeliumäega ja mõned kümned meetrid edasi “vaikne bassein”, kus lastel on viibimine keelatud, keda see veidi abistab. 😉 Basseinide taga on spa-hoone, kus saab tarbida iluteenuseid, kasutada jõusaali ja ujuda talvel soojendatavas sisebasseinis. See on paraku ainus soojendatav bassein Laguna Vistas.

IMGP7352 y kid pool

Rannateele jääb lasteklubi ja (jälle!) laste mänguväljak. 🙂

LV hotelli laste ala

Rannas on rannabaar, veel mõned poekesed, ning ühel pool surfikool ja teisel pool populaarne Pataya Beach Club. Meri on pikalt lauge, lastele sulistamiseks ohtralt ruumi. Kas ma ütlesin et väike mänguväljak on siin ka? No, üks pisem ronila ja liumägi.

Riff on kaldast paarisaja meetri kaugusel, parim rand snorgeldamiseks see just pole. Kuid muidu on ilus. 🙂

IMGP2944y

Pataya Beach Clubi territoorium.

IMGP2949x IMGP2957x

Ongi enam-vähem kõik. Sharmis edasi-tagasi liikusin mugavalt minibussidega, Nabqist vanale turule on ametlik taks 3.25LE ehk umbes 38 eurosenti, kuigi kuna 25sendilist praktikas vaevalt veel käibib, siis tegelikkuses 3.50LE, ja võib ka juhtuda et viienaelasest tagasi ei antagi, kui just ei nõua (mina ei nõudnud). Sõit kestab ehk 15-20 minutit, tee veeres on vaadata nii palju, et see kulgeb kiirelt. Uus pompöösne “Rahu” väljak nt ja ilmvõimatult kitsh Hollywoody lõbustuskeskus, kuigi vean kihla et lastele siinsed Disney-teemalised valgustatud skulptuurid (ja dinosaurused) vägagi meeldivad. Sharmi uuendustest pean edaspidi kohe eraldi kirjutama.

Vana turult või Naama Bayst tagasi pöördudes võib ka takso võtta, kui tasku lubab, 50-60LE on mõtet maksta Vana turu väravast residentsi väravani. Seda seetõttu, et Nabqi suunal keerutab minibuss mitmete hotellide eest läbi ja teekond venib üksjagu pikemaks. Kuigi kui kiiret pole, siis mitte eriti palju pikemaks.

Esimene samm neil, kes tõepoolest omal käel puhata soovivad, oleks nüüd otsida soodsaid lennupileteid sobivaks ajaks, nt Turkish Airlinesiga või talveperioodil ka kohalike tsharterlendudega. Kes vajab selleks professionaalse reisimüüja abi, siis küsige – soovitan! 🙂

Kõige lihtsam on meiega ühendust hoida ja uudistega kursis püsida korteri oma lehekülje kaudu, siin:

https://www.facebook.com/sharmelsheikhbeachaccessapartmentinlagunavista?fref=ts

Tere tulemast! 🙂

IMGP7230x

Advertisements
Posted in Määratlemata

2 thoughts on “Parim päikesepuhkus ootab Sind!

  1. Aitäh! Nüüd oleks ainult broneeringuid vaja talvehooajaks ühelt käputäielt Sharmi sõltlastelt, sest kogu aur on läinud sisustamisele, aga arendaja ootab ka osamakseid… 🙂 Oktoobrikuu pakettreisid olla juba sama hästi kui välja müüdud, nii et planeerige, otsige lennupileteid, broneerige! Levitage teistele sõltlastele! Ja nägemiseni peatselt Sharmis! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s