Hommikud Manoufias

Ärkan nagu ikka selle peale, et naabrimees sõimab oma lehma, tegelikult pühvlit, kuna enamikul talunikel siin on pühvel, või mõnel nii üks kui teine.

Pühvli piim on rammusam kui lehma oma, ja kui lehma piimast tehtud või on kollane, siis pühvlipiimavõi on valge nagu lumi! Seda seetõttu, et lehmapiim sisaldab rohust toodetud karoteeni, mis on kollakas. Meie organism toodab sellest A-vitamiini. Pühvel aga töötleb oma karoteeni kohe A-vitamiiniks, seega pühvlipiim sisaldab  A-vitamiini valmis kujul, aga karoteeni seal enam pole ja seega pole ka võil kollast värvust.

Naabrimehe laut on kohe meie akna all, teisel pool teekest, ja too pühvel on ainuke naissoost olevus naabrimehe majas, kelle peale ta karjuda tohib. Naabrimees on nimelt kergelt, noh, lollakas. Pooleldi hulluks tembeldatud. Kui ta oma naise peale karjuks või muidu (vahel juhtubki) vägivaldseks muutuks, kutsuks naine kohe tohtri, ja mehele tehtaks rahustav süst.

Pühvli puhul seda ohtu pole. Hommikuti siis istubki mees, lüpsab, ja kirub kohe mõnuga ja südamest. No küll see pühvel on tal nurjatu ja mida kõike selle poole tunni jooksul kuulda saab! (Väga kiiresti see lüpsmise töö neil ei lähe.)

On mulgi siis aeg ärgata – kuulda ju, et päike juba üleval! 😉

IMGP6373x

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s