Suhtleme!

Eestlasi (loomulikult) on Egiptuses rohkemgi, seejuures isegi teise(!) põlvkonna eestlasi juba. Sestap mõtlesingi, et võiks olla üks lehekülg, kust kõik kõiki leida saavad, kes suhelda soovivad.

Kui tahad endast märku anda, siis jäta allolevasse kommentaarikasti just nii palju teavet, kui soovid – meiliaadress või telefon, nimi või varjunimi, ja tore oleks ka, kui kirjutaksid enda kohta lühidalt – kus umbes elad, millega tegeled, kas pereinimene või noor ja lõbus alles ;), et oleks vastastikku kergem “hingekaaslasi” või ka lihtsalt “naabrinaisi” üles leida.

Just nii täpselt, kui soovid.

Natuke kohmakas ehk on, aga alustuseks – midagi ikka! 🙂 Minule meilimiseks on kõige kiirem võimalus saata mulle sõnum kommentaarikasti kaudu, kuid käibib ka aadress egiptusegaabielus@hot.ee. Elan Menoufeya kubermangus, Shebin el Komis, aga käin vahel ka Kairos, vahel Aleksandrias ja parematel päevadel on juhtunud et isegi Punase Mere kandis kuurordielu kaemas. Olen selline pereelu ja pesaehitamist külakeskkonnas nautiv keskmist sorti kõbus eestlanna ning minul ja Teispoolel on kaks lasteaiaeas last.

Facebooki kasutajatel on veel üks võimalus – võite sealt üles otsida nt sellised rühmad nagu Eestlased Egiptuses ja Egiptuse Eesti Selts ja saata liitumissoovi.

Suhtlemiseni!

Advertisements

64 thoughts on “Suhtleme!

 1. tere,elan Alexandrias 4 aastat,praegu,aga ajutiselt eestis koos abikaasa ja lapsega.tore,kui saaks rohkem infot eestlastest kes elavad Egiptuses.Elan Alexandrias ja oleks tore,kui leiaks teisi eestlasi sellest linnast.

  honest_yara777@hotmail.com

 2. Tere! Ma elan ka Aleksandrias, 8 kuud praeguseks 🙂 Kui Kairos on eestlasi küll, siis Aleksandrias ma ausalt öelda poleks küll lootnud mõnda eestlast leida, sest juttude järgi meid siin pole, aga näed siis, kohe esimene kommentaar aleksandriakalt:)

  • Tere! 🙂 Tegelikult elab Aleksandrias lausa II põlve eestlannasid, juba siin sündinud noori, nii umbes 30ndates naisterahvaid. Kahjuks pole mul nende ega nende eestlannadest emade kontakte, kuid äkki nad kunagi satuvad siia :).

 3. Milba, kahju et sa siia oma meili aadressi ei jätnud. Alexandrias elab kolm daami, kes seal juba ligi 30 aastat ja neil kõigil on täisealised lapsed ning nad kõik räägivad perfektselt eesti keelt. Nendega oli kokkupuude kunagi aukonsul Talaat Zekri vastuvõtul, kui Kairot ja Alexandariat külastas tollane välisminister Kristiina Ojuland. Olen nende prouadega suhelnud ka telefoni teel.

  sirjuhha@hotmail.com

 4. Mina olen Cairost, siin olnud u. pool aastat. abielus ja kodune. 🙂

  Seda lehekülge alles avastan enda jaoks aga siiani tundub väga lahe. Kes on selle lehekülje taga? ma surfan veel tiba, ehk leian 🙂

  • Tere Tasneem ja kõiki muudki! Kui te soovite ka kontaktandmed jätta, siis jätke need palun kommentaarikasti, muidu ei paista need välja :). Mina küll näen teie meiliaadressi, kuid ülejäänud mitte! 🙂

 5. Ma küll ei ela egiptis aga käin umbes paar korda aastas, kuna mees egiptlane 🙂
  e-mailiks:
  siiri4 at msn . com

  Järgmine giptikäik ees juuni alguses ja plaani võetud ka Aleksandriasse minek mingiks ajaperioodiks (täpsemaid plaane pole veel tehtud). Nii et kui keegi tahab häid soovitusi jagada selle kohta, mida huvitavat teha või kuhu minna Aleksandrias 2 lapsega (vanuses 3 ja 6), siis kuulan hea meelega.. 🙂

  • Tere!

   Esiteks sooviksin tänada sellise super kasuliku kodulehekülje eest tegijat.Suur tänu tõesti.

   Mina samuti hetkel Egiptuses ei ela, aga lähitulevikus on plaanis minna sinna elama.ISA
   Nii et tore oleks kellegiga suhelda, kes juba elab Egiptuses ja teab rohkem sealsest elust täpsemalt.

   Annaksin ka oma maili : julija.2607@gmail.com

   Terv.Julija 🙂

 6. Tere Siiri, mina ka tulemas Kairosse juuni algul st. 4.juuni ja olen ilmselt sealkandis, ka Mahallas ja Tantas nädalakese enne kui Siinaile suundun. Kui suudame pr. innovatsiooniga plaani maha panna, siis võiksime ehk isegi pisukese eestlase õhtu sealkandis maha pidada ???
  Kirjuta mulle, millal lendad, äkki on täiesti juhuslikult sama aeg ???
  Terv. Ave
  e-mail: avekoortaavik@gmail.com

 7. Ave, teil Siiriga vist eri alguspunktid, ja lõpp-punktid ka, aga keskpunkti võib meil siin teha küll. Eks me Teispoolega lükkame tantsupõranda puhtaks ja.. andke aga tulla, kes Shebiini kanti juhtub!
  Kuivanud jõulupuu jätsin kah ettenägelikult alles – et ikka jaaniku materjali oleks. 😀

 8. Tere!

  Soovisin uurida, kuidas reiside Egiptusesse suvel?
  Kuidas saaks kõige soodsamalt sinna kohale, milliste lennuliinidega. Oskate äkki soovitada.

  Ette tänades, Julija

  e-mail:julija.2607@gmail.com

 9. Tere,

  Mina elan ka hetkel Kairos ja samuti sooviksin küsida, et millist lennuliini kasutate Egiptuse ja Eesti vahet sõitmisel?
  Plaan koju külla sõita kaalun siin erinevaid variante. Ise vaatan KLM Kairo-Amsterdam-Helsingi, Turkis Airlines Kairo-Istanbul-Riia ja siis muidugi kalleim neist Tšehhid Kairo-Praha-Tallinn.

  ellyke18@hotmail.com

  • No ei tea, mina olen küll alati Tšehhi Õhuga lõpetanud, sest puhtalt piletid võivad ju mujal odavamad olla, aga sinna juurde veel ümberistumised, vaat et veel ööbimised… kokku tuleb võibolla kallimgi. Praha lennujaam on ka suhteliselt normaalne koht ümberistumiseks, eriti kui linna peale korraks minna. Kord lendasin uudishimust läbi Pariisi, maksin kõvasti rohkem ja oli mu elu kõige kohutavam lennujaamaelamus. 😦

   Läbi Moskva, Aeroflotiga, oli läinud aastal vist reise 5000ga edasi-tagasi, aga seda peaks reisibüroost küsima. Viisat pole ümberistumiseks vaja, kui terminaalist ei välju.
   Easyjet lendab suht värskelt Sharmist regulaarliine Londonisse ja goredsea.com on ka odav reguaarliin, v.a. et suvel lendvad britid Egipti vahet isegi rohkem kui talvel ja seetõttu piletid ikkagi eriti soodsad pole, pluss ümberistumine Londonis ajaliselt ja rahaliselt jälle täiesti ebamugav, ja Sharmi ju ka vaja siis jõuda.

 10. Mina pärit Kuressaarest ja eelmisel aastal sai lennatud KLMiga Kairo-Amsterdam-Stockholm ja Estonian Airiga Stockholm-Kuressaare, edasi-tagasi. Kuna olid sooduspakkumised, tuli pere peale paar tuhat odavam, kui oleks läinud läbi Praha ja Tallinnast autoga Kuressaarde.

 11. brittide lennupiletihinnad sõltuvad otseselt laste koolivaheaegadest. Selleks ajaks tõstetakse hinnad lakke ja lennud UK-sse ning sealt välja on jubedad. Muul ajal võib easyga üsna soodsaid pileteid saada.
  Vaheajad on juuli lõpust alates 6 nädalat kuni sept alguseni, okt viimane nädal umbes, 2 nädalat dets lõpus-jaan algul, 1 nädal veebruari teisel poolel, 2 nädalat aprillis (algusest keskpaigani) ja mai lõpp-juuni algus 1 nädal kokku.
  Nagu näha päris tihti neid vaheaegu. 🙂

 12. Tere, olen ise keskealine kodueestlane (veidi egiptuse sõltlane), aga meie noored sõbrad on Egiptuses, Hurghadas. Kohalik noormees(moslem, pärit Kairost), tema ukrainlannast abikaasa ja 5-kuune imearmas tütreke.
  Loen tihti Egiptuse uudiseid ja muud infot. Naudin tõeliselt käesolevat blogi ning ka teisi lähedasi blogisid. Suured tänud kirjutajatele! Mul on selle kirjaga ka väike praktiline mõte.
  Proua Inovatsioon näeb minu adressi, mul oleks vaja väikesi nõuandeid teemal et kuidas ja millega aidata meie noori sõpru. Ootan kirja kui on huvi ja võimalust, siis küsin lähemalt.

 13. See ilmselt parim paik teate jätmiseks. kas on kedagi tulemas Cairosse lähiajal või ka pisut kaugemas tulevikus?

  Mure on hiiglama suur. Tahaks eesti leiba ja eesti võid ja killuke eesti juustu. Magada ka enam ei saa, unistan EESTI VÕILEIVAST 😦

  Palun kirjutage kui keegi on tulemas Cairosse ja saaks natuke lisapagasit kaasa võtta: mahmoudmari@yahoo.com

 14. Tere!

  Mina elan aprilli löpust alates Kairos. Meil on kaks väikest last, kellest vanem siin sügisel esimesse klassi läheb. Ise olen poole kohaga tööinimene. Väga tore on siit nii palju eestlannasid eest leida ja ma oleksin väga röömus kui önnestuks möned kontaktid luua!
  Elame New Cairos.
  saalefischer@yahoo.com

 15. Olgu tervitatud innovatsiooni EMA , kes täna öösel saabus pikemaks ajaks külla oma tütre perele. Saagu teil olema palju rõõmu sellest algavast koosveedetud ajast.

  • Aitäh!! Innovatsiooni ema – see on vist leidlikkus? Antud juhul seisnes leidlikkus selles, kuidas võtta Eestist kaasa 15 kg üle lubatud pagasimäära. Hakkama sai! 🙂

 16. Ei oska kusagile mujale postitada, kui siia eestlaste kontaktlehele. Kuna siin juba mõnda aega elatud, siis ka kogemusi natuke igas vallas. Olen kindel, et eestlastel on Egiptuses kergem kohaneda kui egiptlastel Eestis. Kui mu hea tuttav siirdus ajutiselt elama Tallinnasse ja minult uuris eesti elu kohta, rääkisin talle kõike nii nagu see elu seal momendil on. Kokkuvõttes pidi ta aru saama ,et ega tal seal elu meelakkumine ei saa olema. Külm kliima, keelt ei oska, tööd seega võimatu leida. Jätsin siiski mainimata talle, üsna paljude eestimaalaste halva suhtumise araablastesse. Ega võtnudki palju aega ,kui temalt juba tulid esimesed teated , et eestlased suhtuvad halvasti, isegi tänaval teevad inetuid märkusi ja näitavad kohe välja oma vihkamist. Mees õppis usinalt eesti keelt ja sai ka töökoha, aga ega see temasse suhtumist paremaks pole muutnud. Egiptlasi lisandub kogu aeg Eestisse elama, seoses abiellumisega.
  Tallinnas elab Marokost pärit mees Samir Bounia, kes on abielus eestlannaga ja ta on väga ettevõtlik inimene. Sel aastal asutas ta mittetulundusühingu Afro-Est Inimõiguste Assotsiatsiooni, mis põhikirja järgi peab andma abi Afro-Est päritoluga isikutele. Ühingus on juba liikmeid 106.

  Samiri telefon Eestis 56381644, meili aadress sam@africans.ee ja kodulehekülg http://www.africans.ee

  Kellel abikaasa või sõber Aafrika mandrilt, siis saavad võtta ühendust. Samuti plaanib Samir suurejoonelist Aafrika kultuuri festivali Eestis, mis kestaks koguni nädala jagu.

 17. Perekond on püha ja privaatne paigake, kuhu teistel pole asja oma nina toppida. Aga mis siis, kui peres elab alaealine puberteedi eas tütarlaps, veel õrnake ja kergesti solvuv ning raskesti läbi elava mõttelaadiga. : mis siis ,kui ta ei oska midagi ette võtta tema jaoks väga halvas situatsioonis? Olen mures ühe sellise piiga pärast,kelle ema abiellus moslemiga ning mees läks elama Eestise nende koju. Saan aru emast ja tal on õigus oma isiklikku elu korraldada nii ,kuidas õigeks peab. Tütar aga lahkus kodunt elamast ega lähe sinna tagasi selle ema uue mehe pärast. See oli ammu teada fakt ,et nii saab see juhtuma. Kirjutan aga sellepärast, et need naised ,kellel on ka plaan abielluda moslemiga(usun ,et probleem ongi just ainult selles) ja omavad eelmisest suhtest last või lapsi, siis palun ajage oma kallite lastega kõik probleemid joonde, enne kui selle sammu teete. Kui kellegil on mõni hea ettepanek,kuidas aga minu poolt räägitud loos saaks seda tütarlast koju tagasi tuua, siis palun andke nõu.

 18. Polnud ammu seda lehte lugenud ja nüüd siin uued teemad püsti:)

  Mina elan Hurghadas ja olen väikse lapsega kodune. Kes ühendust soovivad: janeu_va@hotmail.com

  Töö leidmise jne ma ei oska aidata kahjuks:)

 19. Tere. oi kui lahe lehekülg. Olen üsna tihti Egiptuses käiv puhkaja,ja seekord minemas Hurgaadasse 27.02 Kui kellegil sealt mingi vöike soov võin aidata.Stella

 20. Tere Kadri!
  Kas oled veel siin Alexandrias.
  Nimelt olen ise nuud Alexandrias ja pikemalt.
  Ole pai anna endast marku.
  Jatan oma nr.01512005139…palun vota uhendust…
  Merle

 21. Tere!
  Leidsin selle lehekylje juhuslikult ja mulle meeldib see adekvaatsus ja lihtsus, millega Egyptuse olukorda kirjeldad!
  Elame mehega (eestlane) Hurghadas oktoobrist saadik. Mees on siin juba kolmandat talve, mina esimest. Meil on siin paras eestlaste “kogukond”, kellega suhtleme:) Kui on huvi, võib yhendust võtta e-mail Waterbaby3@windowslive.com🙂
  Palju edu selle lehekylje värske ja tõesena hoidmisex!!!

 22. Tere
  Mul on üks mure .
  Soovin saata e-maili sõbrale Egiptuses.
  Ta andis mulle enda e-maili . Shosh_garib@yahoo.com
  Aga kui ma üritan talle kirja saata , tuleb tagasi kiri et ei läinud kohale .
  Et ei ole turvaline vms .

  Kuidas ma saaksin ikkagi seda kirja saata ? :/

  Suur tänu abi eest .

 23. Kaidi, aga kas ise oled saanud sellelt aadressilt meili? Kui jah, siis vaata hoolega ehk oled ise teinud mõne apsu sisse, kui just pole saatnud replayga. Kui aadress on Sulle õige antud, siis peaks kohale minema, pole mingit takistust.

 24. Tere!
  Selline küsimus elan tütrega Alexandrias(tütar 3.a.).
  Kas keegi oskab soovitada v suunata millisesse kooli v lasteada?Soov mitte,et oleks ainult araabiakeelne..soov inglise k kallakuga.Sest meil on kodunekeel eestikeel ja õppimises saan aidata teda ka inglise k,mitte aga araabia k!!!Minu e-mail honest_melorty777@hotmail.com

 25. Tere.

  Sain selle super laheda lehekülje tuttavalt, on endalgi plaanis minna Sharmi 12.veebruar hotelli Sunrise Diamond Beach, oskate öelda,kas on hea hotell ja kuidas ilmad sellel ajal on?

  • Tere ja õnnitlen peatse puhkuse puhul, meil endil kipub sel talvel vahele jääma ja olen kergelt kade :-P.

   Aga asja juurde. Alustan ise tavaliselt ikka hotelier’ide taustast – et kas on asjatundjad või mingi juhuslik investeering, nagu nt üks Sharmi hotelle kuulub keraamilisi plaate tootvale firmale Cleopatra, esimesed optimistid on juba oma kogemuse sealt saanud :).

   Sunrise Hotels niisiis on egiptlaste ühisettevõtmine sellise firmaga nagu Thomas Cook. Eestastele ei pruugi väga öelda, kuid Egiptuses on üsna võimsalt esindatud kõikvõimaliku rahavahetuse, piletimüügi ja muidugi turistide toomise kaudu, eelkõige Ühendkuningriigist, kuid ka Saksamaalt. Luxori kruiisilaevad on firmal ka ja et Sunseti kett on üsna uus, max 5 aastat Sharmis kohal olnud, siis oletan, et ongi Egiptuse kruiiisifirma ja sakslaste uus samm hotellindusse. Nemad arendavad ka suht kaasaegsete kontseptsioonidega Sentido hotelle, mis minu maitse jaoks on liiga minimalistlikud (kõik see nurgeline funktsionalism ja talitsetud värvitoonid ikka ja jälle) aga brittidele nt läheb kohutavalt hästi peale.

   Meil endil on päevane kogemus Sunrise Tirana Aqua Park’ist, selle põhjal võib öelda, et puhas, korralik ja püüdlik, kui ehk et suht massturismile orienteeritud ja eriti toitlustus võib selle all kannatada, et noh üritatakse odavalt läbi saada. 🙂 Kas see ka Select Diamond Beachi kohta kehtib, ei tea, kuna kodulehel ütlevad nad nt nii: As an added bonus to our guests, we offer as well a “Select-Concept”. In all our Select Resorts & Cruises, guests who wish for something special and high quality in their holiday, receive extra services like 24 hours beverage service, unlimited visits in at least two specialties/a-la-Carte Restaurants free of charge Coffee & Tea making facilities in the room and various extra activities. ”
   http://www.sunrisehotels-egypt.com/CSP/Default.aspx?A=1&P=16

   Ehk et AI piires vähemalt joogid voolavad ööpäev läbi ja kohvi saab ka toas teha, see on ikka tore. Ning rootsi lauale vahelduseks siis 2 a la carte restoreani, neisse tuleb harilikult aegsasti bookida. Sunrise Tiranas nt oli kohvinurgake fuajee nurgas tasuta olemas tundus et läbi päeva. Värsketele saabujatele pakkus kelner pokaalidest tundmata koostisega jooki (nali – küllap see mahl oli), jne. Ehk et igatahes püüavad vägagi muljet jätta! 🙂 Kuid pehmejäätis hoovi peal oli maailma vesiseim ja maitetuim ja basseinibaaris tehti cappuccinot nescafega, pidin ekstra fuajeebaaris paluma, et teeksid ikka oakohviga – ohkasid aga tegid! 🙂

   Sunrise on päris popp venelaste hulgas, või milline hotell polekski, eks nad tea, et sealt need kandvad mahud tulevad. Kuna need jällegi külastajatena pole eriti armastatud, siis on mõnevõrra oluline teenindajatele kohe selgeks teha, et te pole venelased, minugipoolest võib kohe öelda, et “me muuseas pole venelased, me oleme rohkem sakslaste moodi”. 😛 Ning üritada eristuda eeskätt viisakusega nii teiste külastajate kui ka töötajate suhtes, nagu britid.

   Hotell paikneb mite Nabqis nagu teised Sunrised, vaid Hadabas, n-ö lähemal Sharmi vanemale ja algsele asustusele. On endine CALIMERA BEACH RESORT, tollelt sharmweb.net kaardilt leiab selle nimega. Hooned seega pole uued, kuid küllap see-eest on aed lopsakamad kui Nabqi kandis ja küllap on miski remont tehtud, kuna kurtjaid ei paista. Tore võlvidega arhitektuur ka. Asukoht ise on väga kompu, Hadaba siiski on see koht, kus siiani paiknevad Sharmi parimad snorgeldamisriffid, mis on seal hästi kalda lähedal – kes kardab, ei peagi vette minema, et kalu näha :). Kuigi soolane vesi kannab hästi, ujumine pole võitlus elu eest. Ühtlasi, kui kaardile välja jõuate, siis kohe hotelli ees (mis on rannas) paikneb hotell nimega Sharm Reef aga teisel pool Sharm Reefi paikneb nt Il Mercato kauba- ja kohvikukeskus, ajaviitekeskuste jaoks on kaardil eraldi “nupp” nii et saate kõik üles leida ja ära tähistada, mis seal teie läheduses on. Nt natuke allapoole kerides paistab selline suur ebakorrapärane ristkülik kuskil Hilton Sharm Waterfallsi vastas – see on tegelikult Alf Leila ehk 1001 öö show-hoov. Hotellist siis u 5 min jalutada ja olete keset Hadaba paremaid pakkumisi. Aqua Park on teisel pool 1001 ööd, Dolphinella oma piinatud venemaa delfiinide ja venelastest meeskonnaga ja krokodillishow, kardirada, kõik sealsamas kvartalis. Vanale turule u 15 min, jalutatav, kui huvi on, aga taksoga 5-10le. Tänavajuppi pidi tuletorni kõrvale kaljuservale välja jalutades on seal El Fanara kaljukohvik, kolmapäeviti võimalik et on seal vabaõhudisko, kui olete nooremat sorti, muul ajal süüa eriti ei soovitaq, ei paku midagi erilist, kuid El Fanari rand (kohvik siis või avalik rand teisel pool tuletorni) on Sharmi kõige järsema riffiga, sügavaima veega (kohe u 50 m) ja pakub siis parimaid snorgeldamiselamusi. Kuigi tõenöoliselt seesama elamus ulatub teie hotellini välja.

   Kokkuvõttes: viisaka püüdliku hotelliketi uus investeering eksklusiivsema otsa pealt – eks nad taha ka mahtuda sinna poppide riffide äärde. Normaalne teenindus, kui ehk veidike massile orienteeritud, värskendatud infra, juurdunud kõrghaljastus ja kaunid vaated kalju tipus asuvalt territooriumilt merele. Suurepärane rajoon õhtute veetmiseks ja lihtne leida taksot elava liiklusega tänavatelt, mujale sõitmiseks. Vapustavad vee-alused elamused.

   Kui nüüd peaks nina norgu vajuma, et te nt Nabqi avaratele laugetele liivarandadele ei pääse või ka muidu nii vahelduseks, kui üldse selel nädala jooksul vahelduse vajadus tekib, võite ju hotellist nõu küsida (Client Relationsi neiut nt natuke moosida) – ehk pääsete tasuta mõne nende Nabqi hotelli randa külastama. Sunrise Island View nt asub kuulsa Savoy hotellli kõrval otse Soho väljakul – väljute rannast õhtupoole, siis näete ka purskkaevude show kohe ära. Kuigi sealkandis pole ka veel see õige lai Nabqi rand – sellise kogemiseks tasub sõita Nabqi avalikku randa Raouf hotelli juurde.

   ILmad… pooles veebruaris juba igati kompu, soe on Sharmis tegelikult alati, ainsad vaindlased talvel on tuul ja et basseinid kui pole köetavad siis on üsna külmad kuni märtsini välja. Too Diamondi rand kas on kõrgel kaljul ja eriti tuuline või ka on all kaljusopis, sel juhul vastupidi eriti soe :). Fotodelt tundub, et on natuke mõlemat võimalust. Samuti öised temperatuurid, kuna see äärab, kui soe on hotellis sees ja samuti mida õhtul selga panna, üldjuhul pärast päikeseloojangut (u kl 5 paiku) ikka mingi fliis või kampsik või tuulejakk võiks olla ja võib-olla tiba soojem ööriietus kui arvasite troopikasse võtvat. Sussid/plätud? (kõik põrandand on kaetud külma keraamilise plaadiga). Saab ka ilma hakkama ja 5* hotellis kindlasti konditsioneer midagist sooja tuppa puhub, aga juhuks kui olete harjunud eriti sooja koduga või muidu tundliku nahaga. Rannas võib siis ka juhtuda, et mingi särk või sall või hõlst võiks olla õlgade ümber võtta, kui on lausa tuuline päev. Pajudes välikohvikutes Sharmis kasutatakse nüüd talvel gaasisoojendeid nii et probleemile on mõeldud :).
   Accuweather sait on aastavahetusel täiustunud ja pakub nüüd võimalust näha ilma ette kuni üks kuu, ja sealt edasi aastate keskmist. Üsna mugav! 🙂
   http://www.accuweather.com/en/eg/sharm-el-sheikh/128443/february-weather/128443?monyr=2/1/2012

   Hääd puhkust!

 26. Teretere,
  olen Gustav Adolfi Gümnaasiumi 10.a klassi õpilane Merily. Otsustasin teha oma gümnaasiumi uurimistöö islamist ja kristlusest just põhjusel, et teema on minu jaoks väga huvitav. Minu vähesed kogemused on siiani piirdunud islamimaades reisimisega (nüüdseks käinud Egiptuses juba 12 korda) ja väheste selle teemaliste raamatute lugemisega, kuid uurimistööks sellest loomulikult ei piisa. Olen otsinud ka materjale internetist. Ema leidis teie blogi ning andis koheselt teada. Seega oleks mul küsimus, kas oleks võimalik Teie poolset abi saada oma uurimistöö läbiviimisel.

  vastust ootama jäädes
  Merily Viita

  • Tere Merily, väga huvitav kuulda, millised on gümnaasiumiõpilaste akadeemilised ülesanded tänapäeval :). Võtan Sinuga ühendust ja teen oma parima et Sind aidata seoses kristluse ehk kopti kristlastega Egiptuses, kuigi loodetavasti leiad paremaid allikaid islami kohta, millest minul on ainult välispidine nägemus.
   Üritan sel puhul jääda akadeemiliselt erapooletuks. 😉

   Tervitades

   • Seda on suurepärane kuulda, et olete nõus mind aitama.
    Edaspidi siis suhtleme meili teel 🙂

    Merily

 27. Tere 🙂

  Plaanis juunis egiptlasega abielluda, aga vajan paberit et olen kristlane kes mulle selle kirjutab ? Hetkel ei kuulu kirikusse pole ristitud ega leeritatud. Mida peaksin tegema ?

  • Tere-tere! Abiellumiseks vajalikud tõendid Egiptuse ametivõimudele peaks väljastama Eesti konsul Kairos. Kuidas selle kristlase punktiga hetkel on, ma ei tea. Reaalne võimalus on hakata kopti kristlaseks Egiptuses, seda saab siis teie tulevane vast korraldada. Leitakse inglise keelt kõnelev kirikuisa, kes Sind teemasse pühendab – selline väike mõnekorrane pühapäevakool olenevalt, kui palju sa ette tead – ja siis ristitakse ja antakse vastav tunnistus. See ei võtta tükki küljest, 🙂 tuleb ainult silmas pidada, et kui seejärel ka kiriklikult abiellute, kuna olete juba üheusulised, siis seda abielu ei saa lahutada. Mitte iialgi.
   Need egiptlased, kellel on olnud õnne saada Eesti viisa ilma abiellumata või kellel juba on tööviisa vm Schengeni viisa, on ka abiellunud Eestis ja selle hiljem Egiptuses registreerinud.
   Pean pöialt! 🙂

 28. Oh asi edeneb saan Soomes ristitud ja leeritatud 11 ja 12 mai nii, et paberimajandusele saab varsti joone alla tõmmata paar nädalat puhkust ja siis Egiptuses uuesti otsast peale 🙂 Loodan asjad korda saada kuna puhkust vaid 3 nädalat … Kuidas te oma pulmapäeval riietusite ikka valgesse kleiti 🙂

  • OK, ja Soome legaliseerib sulle need paberid ka, et saaksid need egiptlastele esitada?

   Valge kleidi võid muidugi panna, ootajatel oleks palju lõbusam. 😎 Ise olin teksades ja puhtamat sorti t-särgis, või umbes nii.

 29. Mõtlesin just et kas pean Egiptuse saatkonnas ka selle kiriku paberi legaliseerima või piisab vaid Välisministeeriumis.

  • Kõigepealt selles riigis, kes välja andis ja siis selles riigis, kes vastu võtab. VM ja saatkond on võrdse jõuga – kummas just mugavam on. Üldiselt kui aega on, siis Egiptuses kohapeal (Soome saatkonnas ja seejärel Egiptuse VM-s) on kindlam asja korraldada – vahel on juhtunud, et Egiptusel pole kauge riigi VM allkirjanäidist ja siis peab seda kole kaua ootama. Kohapeal asuva saatkonna puhul on igasugu ootamatuste puhul kergem ja kiirem asju ajada. Vist. 🙂

   Kuid valge kelidi juurde tagasi jõudes – tegemist on sellise hariliku, eriti pika ja bürokraatliku, halli ja tolmuse ministeeriumikoridoriga, kus ootab igat masti harilikes tänavarõivais inimesi. Kui on paanis kuidagi kohe tähistada, siis ikka võid end kergelt üles lüüa, ja teelikult miks ka mitte pulmakleit ja loor, aga lihtsalt et seda ei eelda keegi. 🙂 Ei mäleta, et ametnik oleks kasvõi õnne soovinud, või kasvõi naeratanud, näiteks. 😎

 30. Tere!
  Plaanin ema reisile viia Egiptusesse märtsi keskpaigas, Sharm El-Sheikhi. Tema tahaks minna nii, et ostame lennupiletid ja broneerimine hotelli booking.com järgi, aga mina pooldan paketireisi reisibüroost, kuna kardan, et midagi võib untsu minna. Olen varem vaid paketireisiga läinud ja siis on kõik ette-taha ära korraldatud, aga kui ise lennata ja hotell vaadata, siis kuidas lennujaamast kenasti hotelli kohale jõuda?
  Olen Teie saiti uurinud Sharmi koha pealt ning mõtlesin, et oleks tore minna Dahabi, Tropitel Oasis hotelli, kuid see on lennujaamast 90km. Ma ei kujuta kahjuks ettegi, kuidas oleks see vahemaa läbida Egiptuse tingimustes.
  Kas oskaksite soovitada Sharmis mõnda hotelli? Soovime lihtsalt puhata ja ehk natukenegi linna peal ringi vaadata.
  Reisime kahekesti, emal on liigesed haiged, seega olen mööda vaadanud igasugustest hotellidest, kust tuleb randa või linna ronida mööda mitmeid treppe.
  Kõike head!

  • Väga tarmukas ema teil! 🙂 Puhtalt lennumugavuse mõttes – ikkagi otsereis jne, võiks küll paketti kaaluda. Mingil tasemel need hotellid on kõik üsna ühesugused 🙂 ei ole palju vahet. Kuid et midagi untsu võiks minna seda küll ei pea kartma ka omal käel mitte. Kui olete sellist sorti, et tahaks midagi erilisemat, ja n-ö oma käega vabalt valida.

   Meil tuleb kohe jõul peale 🙂 täna! ja seejärel oleme ise nädalakese Sharmis, aga mõtlen sellele teemale veel ja üritan ka pikemalt vastata, kas enne reisi või kui kannatate siis ehk pärast pigem :). Märtsi keskpaigas peab muidugi kaaluma, millal seal on koolivaheaeg -kui koolilapsi kaasas pole, siis tark oleks pigem veidi varemaks või hiljemaks reis jätta. Võib olla kallim ja hotellid rohkem täis.

  • Väga tarmukas ema teil! 🙂 Puhtalt lennumugavuse mõttes – ikkagi otsereis jne, võiks küll paketti kaaluda. Mingil tasemel need hotellid on kõik üsna ühesugused 🙂 ei ole palju vahet. Kuid et midagi untsu võiks minna seda küll ei pea kartma ka omal käel mitte. Kui olete sellist sorti, et tahaks midagi erilisemat, ja n-ö oma käega vabalt valida.

   Meil tuleb kohe jõul peale 🙂 täna! ja seejärel oleme ise nädalakese Sharmis, aga mõtlen sellele teemale veel ja üritan ka pikemalt vastata, kas enne reisi või kui kannatate siis ehk pärast pigem :). Märtsi keskpaigas peab muidugi kaaluma, millal seal on koolivaheaeg -kui koolilapsi kaasas pole, siis tark oleks pigem veidi varemaks või hiljemaks reis jätta. Võib olla kallim ja hotellid rohkem täis.

 31. Tarmukas muidugi, ta kõigest 47 ka alles ning mina 24 – tulemas selline mõnus ema-tütre reis.
  Teile aga kaunist puhkust ja häid pühi!

 32. Tere.

  Plaan minna Hurghadasse 25 veebruar. Hotelli nimi siis Elysees. Kas oskate öelda midagi selle hotelli kohta ja tahaks teada mis ilm sellel ajal seal võiks olla? Olen lugenud, et kellel veab saab väga soojad ilmad, kellel ei vea, võib ka saada väga jahedad ilmad.

  • Tere Triinu! Hotelli kohta pead vist küsima trip.ee-st kuna mina Hurghada hotelle eriti hästi ei tunne, ja kui nad ka ühtegi tuntumasse ketti ei kuulu, siis ei oskagi midagi neist arvata. Tripadvisori kommentaarid on küll üsna kiitvad – et peaks nagu hinda väärt olema Hurghada võrdluses.
   Ilmaga on samuti nagu ilmaga ikka et tõepoolest kuidas just veab! 🙂 Üldiselt ei ole veebruari lõpp enam nii külm, kriitilisemad on see muutlikkus eeskätt detsembris ja jaanuaris ning sel talvel erakordselt olid kõige külmemad ilmad juba detsembris ära, sealt edasi on olnud suhteliselt mõnus. Hetkel küll tõesti näitab et just veebruari viimaseks nädalaks temp. veidi langeb +20…22 peale, kuid siiski lauspäikest lubatakse ja pakun et seegi prognoos jõuab veel mitu korda muutuda. 2 nädalat ette ei pane keegi ilma täpselt paika. 🙂

 33. Tere.

  Küsimus siis selline, et kui ma sooviksin Egiptusesse (Hurghadasse) kolida esialgu aastaks, kuidas seal need seadused on kehtestatud välisriigi kodanikele elasmise ja töötamise osas? Milline on see paberimajandus, viisa, elamisluba, töötamisluba?

  Ette tänades,

  • Tere! Sellele küsimusele saab ehk paremini vastuseid mõnest Hurghada Facebooki rühmast, kus samade probleemidega välismaalased koos. Maale tullakse harilikult pass näpus ja ostetakse piirilt kuuajaline turistiviisa, mida siis jõudu mööda pikendatakse, kuid siin sõltub hetke valitsusest ja selle poliitikast, samuti kohalike ametnike selle päeva tujust, kui sujuvalt selline pikendamine läheb. Tööviisa algataja on tööandja, sel juhul peab tegemist olema taganõutud professionaaliga, keda Egiptusest ei leia. Võimalik et on ka mingid musta turu variandid, nende kohta ei tea. Enamik vähemaid asjapulki üritavad lihtsalt pikendada oma turistiviisat ja töötab poollegaalselt, st tööloata. Elamisluba antakse neile, kes egiptlasega abielus, ja vist ka suurema summa investeerinutele, nt mõne kallima kinnisvara ostnutele. Kuid tunnistan et tunnen seda temaatikat halvasti, mõttekam oleks küsida trip.ee-st või siis jah otsida FBst kohalike siin töötavate välismaalaste rühmi. Egiptlasega abielus olles nende probleemidega lihtsalt ei puutu kokku. 😛

  • Egiptusesse ei soovita üldse pakki saata, sest saaja peab selle pealt maksma 40% tollimaksu, väärtus määratakse Egiptuses kohaliku tabeli alusel. Ning kättesaamine oleneb saaja asukohast – väljaspool Kairot oletatavasti läheb pakk küll kohale, sh kuurortites. Kairos kui suurlinnas pole küll kindel, et keegi pakiteate kätte viib. Harilik Eesti Posti pakk on muidu minule küll kätte tulnud, nt kohv ja raamatud. 🙂 või ka on selline vahepealse hinnaga teenus nagu EMS.
   Kuid kaaluge enne, kas saadetis on väärt neid lisamakse, mis võivad lisanduda, ja kas saajal on raha neid maksta – võib juhtuda et teete mitte teene, aga karuteene. B-)

   • Sellega on kole lugu jah. Ma ka mures koguaeg, et kuidas saata. Kättesaamis kulu on kohutav. Eesti post röövib ka metsikult. Ma lausa igatsen ihupakikandjat, kes paar korda aastas Kairo lennuväljale paki kaasa võtaks. Raske on see elu välismaal, kui leiba ja kilu ka ei saa saata. 🙂 Aga jaksu kõigile.

 34. Tere!
  Vajan teie abi. Ma otsin Kairos head eesti-, vene-, saksa vyi inglise keelt kynelavat juuksurit ja make up artisti. Siin ka igaks juhuks minu email:
  Ette tänades,
  Anastasia

 35. It was a great time for me from 2001 till 2007 to serve Republic of Estonia and Estonian people in Egypt as thev first Honorary Consul for Estonia in Egypt and Africa during this years we organized many events , meetings , activities to promote Estonia in Egypt and to improve commercial , culture , tourism relations between Egypt & Estonia .. my wormest regards to all my Estonian friends in Egypt and Estonia .Talaat Zekri , Cairo – Egypt

  • Mr Talaat, welcome! So glad to hear from you. Me and my husband Peter warmly remember you from issuing our marriage documentation back in 2007. We now live in Manoufia, have two lovely kids and keep a bee farm.

   These were lovely days back then, though, and Cairo was very nice.

 36. Hei,

  Kolin paari kuu parast Kairosse ja sooviks seal eestlasi ka kohata. Esialgu rohkem ei kirjuta. 30 a olen, n.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s