Mida veel teha Sharmis peale joomise?(*)

(*)Inspiratsiooni käesolevaks teemaks andis küsimus ühes tuntud reisifoorumis.

Alustuseks: kõik lapsevanemad või muud puhkajad, kes arvavad, et soovivad külastada delfinaariumi – teile võib huvi pakkuda järgmine mereloomade kaitse organisatsiooni hinnang delfiinide jm loomade vangistamisele:

http://marineconnection.org/captivity/

***

Meie oma puhkusest Sharmis (lapseperena) on juttu siin:

https://innovatsioon.wordpress.com/2010/11/21/sharm-el-sheikh-2010-sugisel/

Lugusid on kokku kolm, nr 2 räägib peamiselt veepargist ja nr 3 erinevatest kõhutantsulavadest. Loe ja liigu noolega edasi.

***

Mõned kellaajad ja hinnad 2010 novembri seisuga on toodud kõige lõpus.

***

Lasteklubid on igas korralikus ***** hotellis, ning kuigi mitte hotellid, siis väljaspool neid asuv Egiptuse lasteaed võtab täiesti heal meelel vastu ka mitte veel käivaid ja mähkmeealisi lapsukesi. Nt Delta Sharmi tuttuues, eraldatud aiakese ja lastebasseiniga lasteaed-lasteklubis kihutas viimati tutvumas käies ringi üsna mitu kaheksarattalise käimistooli ealist.

Kardirajad on Hadabas ja Naama Bay külje all (lennuvälja poole väljudes), viimases on õieti miski ekstreemspordikeskus vms, kus on ka kiikingu või bendzhi vms võimalused, igatahes mingid ridvad seal püsti on (umbes Hyatti sissesõidutee juures)

Naamas on lisaks tänavakohvikutele pubisid, minge sumisege seal, vennastuge brittidega, kui veab on parasjagu jalkaõhtu :P. Briti pubisid on ka Hadabas, enamasti tunnebki need ära suurest telekast ja jalgpallireklaamist akendel. Natuke soliidsemale vanusele (30-40) soovitaks Camel sukeldumiskeskust-hotelli-restorani-ja pubi Naamas, promenaadist järgmises rannaga paralleelses tänavas. Kiidetud kuigi lihtne india köök ja katuseterrass, kust head vaated ümber sumisevale Naamale. Kontingent: residendid ja sukeldumisklubide külalised. Muud miilustajad.

Rannast tulles kui veel välja minna ei viitsi avage mõni kohalik telekanal (nt Rotana), vaadake sealt jooksvaid Egipti komöödiaid. Täiesti nauditavad ka keelt mõistmata ja jooksevad ööpäevaringselt. Või vaadake muusikaklippe mõnelt muusikakanalilt. Viige end olustikuga kurssi!

Võtke takso ja sõitke linnarajooni nimega Rowaysat (hääldus umbes: rouaisat). Küsige „beduin rouaisat’i“. Jalutage ringi, vaadake elu. Ostke beduiinide küpsetuskojast värsket leiba (st saia) õlle kõrvale kaasa. Las takso ootab, seal neid pole, ja see ei maksa palju (hind leppige kokku ENNE).

Sõitke hommikul lennukiga Kairosse, tulge õhtul tagasi. Lennukid u iga 2 tunni tagant. Hind varieeruv, aga u 30-50e üks ots. Piletid (elektrooniliselt) http://www.egyptair.com või nende kontoris vana Sharmi külje all (Metro supermarketist üle tee). Mena Toursi piletikontor Naama Bays teisel pool põhimaanteed asuvas Marriottis müüb ka kõiki pileteid.

Sõitke kohalikust bussijaamast bussiga läbi mägede Dahabisse u 1 tunni tee kaugusel, 80 km, u 20£E. Või leppige kokku takso, u 400-600 £E kamba peale. Buss on muidugi ehedam : -). Väljumised Sharmist paar tk u 9.00-12.00 hommikul ja tagasi pärastlõunal 14/15.00 alates, täpsemalt saad teada piletit ostes. Imetlege mägesid, Dahabis sööge, sumisege ja tehke soodsaid sisseoste sõpradele ja kodustele viimiseks. NB! korallid on ajatu ehe, mis on Vahemerest juba kadunud loodusrikkus, mida ka Punasest Merest enam tootmisotstarbel korjata ei lubata, kuid mis siin siiski veel müügil on (enamasti Indoneesia kandi toormaterjalist), Dahabis veidi odavamalt kui Sharmis.  U 1000 £E eest peaks saama väikese, kaela ligi hoidva pärlikee ning lühema kuldketi koos väikese korallripatsiga.

Sõitke Il Mercato kaubakeskusse Hadabas. Sööge McDonald’sis, jooge Starbucksis, tunnetage tsivilisatsiooni maitset! Ei maitse? Jalutage läbi Timberlandi, Adidase, Reeboki jne poodidest, tutvuge kohalikult toodetud meeste kvaliteetrõivaste valikuga, minu meelest on nt Timberlandi hinnad vähemalt 1/3-1/2 odavamad kui Eestis. Ostke El Ezaby apteegist endale või sõbrannale parfüüm – hind veidi vähem kui Eestis aga kogus kahekordne (ainuke koht Sharmis väljaspool tax-freed kus müüakse ehtsad prantsuse parfüüme) või Cotton House (Cotton Home?) pesupoest 45£E eest seksikas pitsist pesukomplekt. Itaallased ostavad siit! Kui ujumisrõivad jäid koju, siis midagi viisakamat vette ja vabaajaks leiab samuti just Il Mercatost.

Jalutage edasi Hadaba poole kuni taamal paistab tuhat tornikest ja sibulakuplikest – Alf Leila Wa Leila ehk 1001 öö nabatantsu- ja kaubahoov. Showd õhtuti u peale 9t. Tantsivad osaliselt slaavitarid aga kõikide lemmik on harilikult hoopis üks õbluke mees-nabatantsija. Jälgige puusade liikumist! äkki on teiski see anne peidus? Mees küsivat õhtu eest 3000 £E..

Sõitke Reef Beachile, seal Naamas teil nagunii õiget randa ega riffi pole. Tundke kuidas tuul paitab te pohmakas päid, hüpake otse kaldatrepilt peakat riffile, soolane vesi kannab hästi ka alkoholist lõtvunud keha. Need, kes ei julge, näevad kalu ka otse kaldalt – riff algabki siin kohe kalda alt. Turgutage end ülal kohvikus friikartulite või, kui julgete, (kui magu vastu võtab) friteeritud krevettide vm mereandidega. Sharmis üldse tasub kala jm merekraami süüa pigem praetult kui grillitult – vähem meremaitset.

Käige Pacha klubis Naama põhikaubatänaval avatud taeva all vahupeol vm nõrkemiseni ringi tuiamas või Buddha Baris piilumas kohalikke rikkureid ja glamuuritare Kairost lõbutsemas (mitte alati, kuid võib juhtuda).

Kellelgi on intelligentsed huvid?? Genena City allkorrusel on Tutankhamoni koopiamuuseum ja selle kõrval  raamatupood.

Leidke vana turu tagasopist (hoidke kogu aeg otse ja veidi vasemale) alkoholi hulgimüügipood. Nautige mida tee peal muudki näete, ja leidmisrõõmu ja hinnavahet, eriti purgiõlle puhul, kasti kaupa ostes.

Olete generatsiooni jagu vanem kraam? Naljakas, et kuigi elatanud inimesi on palju ka residentide seas, siis oletatakse vist, et vanem inimene pärast õhtusööki läheb kohe magama! Nii et kui mina teeksin Topclubi, ma teeksin seda mitte lastele, aga elatanud inimestele. Seni aga on teie jaoks eelmistele lisaks umbes järgmised võimalused:

Jalutage piki rannapromenaadi Naamas ja astuge läbi Hilton Fayrouzist selle veerel, kas promenaadiäärsest gigantsete murule paigutatud korvtoolidega sigaribaarist või hoone sees asuvast Pirates pubist, viimases pidavat mõnedel õhtutel mängima kitarrist pehmeid ballaade. “Pehmeid ballaade” mängitakse ka nt Savoy Safari baaris kohe fuajee kõrval ja Four Seasonsi itaalia restoranis. Naama Bay Oriental Resort hotelli väravas asuv Passions baar ning Ghazala Gardens rannabaar harilikult korraldavad midagi E-T õhtutel – leia Facebookist.

Vt ka lehelt
http://www.soho-sharm.com/index.php
et uue ööklubi avamise tõttu on Savoy oma Caligula ööklubi ümber modifitseerinud tantsurestoraniks! Kuni argentiina biff uudsel kiviplaadil teie nina ees küpseb, mängitakse tantsupõrandal argentiina tangot jm ümbert kinni hoidmise tantsumuusikat latiinorütmides.. Selline koht oli Sharmis seni vajaka tõesti.

Soho-Sharmi keskne atraktsioon tegelikult on hoopis värviliste purskkaevude vaatemäng:

http://www.youtube.com/watch?v=AXw8PMPS42A&feature=related

Culturamas sealsamas kell 21.00 igal õhtul Egiptuse ajalugu läbi 3 aastatuhande, panoraamshow. Pilet 15 EUR. See Soho on täielikult 2008/09 hooaja uus kraam.

Alf Leila show’st oli juba juttu. Väiksemamastaabiline tantsulava on nüüd tegelikult ka vanal turul – kohe väravast sisse minnes 50 m edasi kulgeb paremale tänavalõiguke ja lõpeb vist miski hotelliga seotud hoovitaolisel moodustisel, kust tihti nabatantsijad, dervishid jms esinevad.

Hyatt. Me kõik ei jaksa seal ööbida, kuid miks mitte süüa ja ühtlasi nautida nabatantsu? Hyatti hubane väike sisehoov ehk Hyatti Souk sisaldab mõned vabaõhurestoranid, sh egiptuse/liibanoni köök ja vist pizza vms vähemnõudlikku, ja nurgas vabaõhulaval tantsitakse ja mängitakse beduiinimuusikat. U alates 8 õhtul. Sõitke taksoga kohale, turvamehele väravas öelge lihtsalt, et soovite seal õhtustada.

***

2010 novembris:

Alf Leila Wa Leila:

21.30 suur Egiptuse-teemaline etendus, 100LE

23.00 kõhutantsuetendus, 25LE

Vana turu kohvik-lava “Old Egypt”:

Etendus õhtuti 22.00 – tantsijad, pöörlevad dervishid, tuleneelajad jms. Kõhutantsija vahel on, vahel pole. Piletit pole, kohviku hinnad on soolased (külmad joogid u 25LE, kuumad 30LE), kuid vaadata saab ka kõrval seistes.

Panorama Zaza kohvik Naama kesksel mäeküljel:

Etendus kell 22.00, alustab tantsijanna u pool tundi, edasi nagu Vanal Turul – tuleneelajad jms. Piletit pole, külmad joogid al 20LE.

Soho-Sharmi väljak:

Värviliste purskkaevude etendus päikeseloojangust alates iga 45 minuti tagant (15 min etendust, pool tundi vahet). Tasuta.

Uisudroom vanadele 90, lastele 45LE, avamisaegu ei mäleta aga põhimõtteliselt hommmikust ööni. Sisaldab uisud ja kaitsmed – kaasa sokid! Uisud al nr 28 (väiksemate kohta ei küsinud).

Lõbustuspark eelkooliealistele: karussellid ja vedrude peal loomad/sõidukid.  10LE/sõit.

Pronkskujudega pildistamine. Tasuta.

Il Mercato kvartal:

Laste mänguväljakuke teisel pool teed – kiik, liumägi, trampliin. Tasuta.

Elektriautodega/mängu-ATVdega sõit Il Mercato kõrval kõnniteel, eelkool-noorem kooliiga, 10 või 20LE 10 min.

Vedrudel autod, rongid, hobused jne Il Mercato vahekäigus, 5 LE u 5 minutit.

Sunrise Tirana Aquapark (Nabq):

mitte-hotellikülalistele. 40 USD päev (u 240 LE), soovi korral sisaldab ka hotelli ranna kasutamise.

Liumägedega basseinide kasutamine Naama Bay hotellides (2011 dets info):

Sonesta Club 100 EGP, eelkooliealised lapsed tasuta

Xperience Kiroseiz Parkland 20 USD  (u 120 EGP), eelkooliealised lapsed tasuta

Vesipiibud osta soodsalt uuest Carrefouri supermarketist Naama Bays. Avatud 10.00 – 02.00 (jah, see on öösel).

Asukohaplaan: http://www.carrefour.com.eg/stores.aspx?SId=9

***

EKSKURSIOONID tänavalt ostes. Näidisloend suvalisest pihku pistetud voldikust (NB! hinnad on palju muutunud!!):

250LE Abu Galum

250LE värviline kanjon

100/120LE 2 tundi ATV-sõitu kõrbes, valida päikesetõus, keskpäev või päikeseloojang

100LE kaamlisõit kõrbes

300LE Kairo bussiga, 1 päev: L, E, N kl 01.30

180LE St. Catherine’i klooster- Dahab

180LE Moosese mägi

120LE õhtusöök beduiinidega kõrbes (sisaldab etenduse)

150/180LE Ras Mohamed bussiga vastavalt pool ja terve päev (terve päev sis. lõuna)

260LE Aquapark Hadabas

280LE Super Safari Moto (ATVd1,5 tundi, kaamlid 45 min, seejärel õhtusöök etendusega kõrbes)

150LE Delfiinide etendus (NB! Vt märkus lehekülje alguses)

900LE Kairo lennukiga, 1 päev

1000LE Luxor lennukiga, 1 päev

235USD Petra bussiga, 1 päev

950LE Jeruusalemm bussiga

Korraldaja: Desert Rose Express, Kanabesh hotel, Naama bay, bahaastarco@yahoo.com, tel. +20 12 77 68 842

NB! Teave on esitatud kohapealsetest hindadest aimduse saamiseks, reiside kvaliteeti ei oska kommenteerida ja ses suhtes vastutust ei võta. 🙂

***

Advertisements

8 thoughts on “Mida veel teha Sharmis peale joomise?(*)

 1. Sa rääkisid purgiõlle hinnavahest kastikaupa ostes aga kas hotellidel pole mitte keeldu alkoholi sisse viia või on näiteks Naama Bays mõned hotellid kuhu annab sisse viia. Kui me sõbrannaga kunagi Nabqis Horizonis olime, siis mind otsiti küll läbi, kuna nad vaatasid et kott oli suur. Mul oli kotis 2l coca ja seega sain ilusti läbi. Sõbrannal oli väike viski käekoti sahtlis aga teda ei otsitud õnneks. Seega läks meil kõik õnneks. Enne eestisse tulekut ostsin küll mehele purgiõllet kaasa, et ta saaks ka proovida, talle täitsa meeldis. Me läksime siis läbi lobi sisse ja pabistasime et äkki turva tuleb järgi aga õnneks ei tulnud. Sest pidin ju tuppa viima kuna asjad oli vaja kokku panna ja teisiti poleks saanud eesti tuua. Kohapeal jõimegi viskit, õllet ja mingit siidrit + tavalisi karastusjooke. Ma mõtlen et väike 0,5 õlle sokutad kasvõi käekoti põhja aga kasti ei pane ju kuhugile. Väljaspool hotelli ju kasti ära ei joo ja ma ei tea kas avalikult ültse tohibki tarbida. Lisaks küsimus, et kas vastab tõele et osadesse hotellidese ei lubata isegi alkoholi vaba jooki ja tavalist toitu kaasa võtta? Huvitavad just Naama Bay hotellid.
  Tänud igasuguse info eest. Aitäh!

  • Kotte otsitakse läbi vast eelkõige siiski turvakaalutlustel (et sisse ei viidaks relvi, lõhkeaineid jms). Pean tunnistama et ei tunne odavhotellide poliitikat toidu suhtes ja ei oska öelda, kas seda piiratakse või ei. Tõenäoliselt see erineb hotelliti. Kuid kuna igal turistil on õigus tax-freest osta kuni 4 pudelit importalkoholi kohapeal tarbimiseks, siis ei ole võimalik et samaaegselt oleks keelatud sama vm alkoholi hotelli sisse viia. Või kuhu peaksid turistid hoiustama koju kaasaviimiseks ostetava alkoholi?
   Alkoholi tarbimine turistide jaoks on muudetud suhteliselt mugavaks, nt ei ole paljudel kohalikel restoranidel alkoholilitsentsi, kuid neis on lubatud tarbida kaasas olevat alkoholi.

 2. Tere,
  Tänud põhjalikkude kirjelduste eest! aga tahtsin uurida, et kas hotell Aida Beach on perega olemiseks ok? Lugesin, et olite ise ka seal ööbinud… Saime siit hulga vihjeid, mida Sharmis olles teha ja oleme väga tänulikud.
  Päikest!

 3. Tuhat tänu! Olen Teie blogist saanud põhjaliku ettevalmistuse eelseisvaks reisiks, teinud märkmeid ja jätnud meelde. Ja muidugi tekkis soov külastada Reef Beachi (peatun Xperience Kiroseiz Parklandis). Kas see rand jääb minu hotelli koralliranna lähedusse? Kuidas orienteeruda?

  • Tere Krabi! 🙂 Kui sa avad kaardi http://www.sharmweb.net/ ja sealt vasakult teed linnukese kategooriale Hotels & Resort, siis Kiroseizi rand peaks olema sellise hotelli kõrval nagu Vera Club Queen Sharm, ja Reef Beach on hotelli Shores Aloha kõrval, selle teejupi lõpus mis sealt paistab päris mereni välja minevat. Kui aega on siis võib jalutada, suurele teele ei peagi välja minema – rannast väljudes püürake kohe paremale ja põrutage sealtsamast Club Vera eest edasi, Ritz-Carltonist väikse tiiruga vasakult mööda ja seejärel muudkui hoidke paremale ja vaadake kust mäest alla suundub ja meri paistma hakkab :). Pakun et selline 15-20 min jalutada. Või jalutage suurele teele (s.o siis Alf Leila ette) ja noppige takso, üle 10 egp ei tohiks nad küsida kuigi 5 oleks paras aga 5 eest ei viitsita vist Sharmis eriti peatudagi :).
   Suurt teed st peatänavat mööda siis tuleks jalutada paremale (meri jääb seljataha ja Alf Leila jääb ette) kuni Il Mercato ja Marmara hotellini (jäävad vasakule) ja sealt on maitseasi kas keerata jälle Ritz-Carltoni teeotsast sisse ja hoida kergelt vasakule Ritzizt mööda, kuna seal tkulgeb selline pisike vaiksem teejupp poolviltu ranna suunas. Või veel ka Marmarast otse edasi, kardirajast mööda järgmise hotellitänavani, kus kui näete silti Cleopatra Tsokkos, vasakul, siis on viimane aeg paremale alla pöörata – sealt täpselt see tänav läheb.
   Dreams Beachi hotelli nähes olete juba kaugelt mööda kõndinud – pöörake tagasi ja otsige uuesti :D. Head avastamist! ega seal eksimisvõimalust küll eriti pole, kuna see ongi ainus teejupp mis seal kandis otse randa välja läheb, kõik muu on hotellidega palistatud. Kaunist puhkust ja loodan et Parklandis meeldib!

 4. Suur-suur aitäh! Kõik sai kirja ja kaardi järgi tundub, et üldse mitte keeruline leida.
  Puhkuseks valmis ja igatsus päikese ja sooja järele ülisuur 😀
  Kõike kõige paremat!

 5. Kui palju maksavad piletid umbes Alf Leila Wa Leila showle ja Aqua Parki? Kas neil on mingid ajalised piirangud ka?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s