Raamat

Tere! Raamatu saab nüüd alla laadida Digarist:

Egiptusega abielus

***

Veebiraamat “Egiptusega abielus” on kirjutatud eesmärgiga veidi kirjeldada eestlasele seda poolt Egiptusest, mida turist harilikult näeb ainult bussiaknast, ning seda osa ajaloost, mis leidis aset peale vaaraosid, kuid enne, kui eestlased Egiptusse jõudsid. Miks argine Egiptus näeb välja just selline nagu ta näeb (kergelt postsovjeetlik), ja mis tunne ikkagi on päevast päeva elada täiesti teistsuguses elukeskkonnas, kaaslasteks ja naabriteks peaaegu ainult araabia keelt kõnelevad inimesed.

Selles on vähem seiklusi ja rohkem olmedetaile, sest see on pere ja kodu ehitajate lugu. Selles on ka vähem juttu islamist, eeskätt kuna autori arvates ei kuulugi Egiptus päriselt islamiriikide hulka – siinsed elanikud näivad määratlevat end egiptlasteks pigem kui moslemiteks. Küll aga on tasakaalu mõttes veidi juttu Eestis vähem tuntud kopti kristlastest, kelle keel ja võimalik et vereliin on tänapäeva Egiptuse ainsamaid elusaid sidemeid kuulsusrikka vaaraode ajastuga.

Igatahes, kui te pole kohanud  lendavat  tarakani, ei tea, mis on lendavad kirstud, või (kui soovite)  korduskasutatavad  kirstud, miks ei tohi omaenese kodus pimedas paljajalu käia või mis on parim rottide püüdmise taktika, aga ka kuidas kutsutakse ilusat tüdrukut kohalikus kõnepruugis, missugust Niiluse kruiisi või suvepuhkust Egiptuses autor soovitab või kuidas lugeda ja mõista numbreid Egiptuses, peaks lugu üht-teist huvitavat ju pakkuma küll.

Oled teretulnud jätma arvamusi siia kommentaarikasti või autoriga ühendust võtma järgmisel aadressil:

egiptusegaabielus@hot.ee

Aitäh! 🙂

Autor alias Janne Viidik-Farid

Advertisements

18 thoughts on “Raamat

 1. Vaatamata sellele, et raamatu lugemine alles algusjärgus, teen ülekande ära. Maksta soovin juba selle päras, et see on vabatahtlik 🙂 ja loomulikult väga mõnusalt kirjutatud.

  Ps. Ootan juba järge!

  Tervitades,
  M

 2. Hästi vahva raamat 🙂
  Tegelikult oleks hästi põnev nüüd lugeda ka üht peatükki Teispoole esmasest Eesti külaskäigust- mis enam šokeeris näiteks jne.
  Ülekanne sai ka loomulikult teele pandud.

 3. Suurim tänu, peaasi kui huvitav oli/on. Järjega hetkel ei hirmuta – ehk nii 5 aasta pärast? 🙂

  Teispoole Eesti-reisidega oli nii, et tulime suvel – oli külm ja sadas, tulime talvel – oli veel külmem ja ikka sadas (vihma).
  Aga võtan mõelda :).
  Parimat!

 4. Raamatust 100 lk loetud, väga mõnus lugemine. Sai ise ka nädal tagasi Sharmist tuldud, olime perega 2 nädalat puhkamas ( seekord juba 5 korda.)Ülekanne samuti tehtud, palju edu!

 5. Raamat on väga põnev lugemine eriti just koptide-moslemite suhete poole pealt. Aitäh.

  Tüüpilise tudengina lükkub minu maksmine küll määramatutesse aegadesse, aga suur aitäh huvitava materjali kättesaadavaks tegemise eest:)

 6. Tulin tänama ja raamatu, mis mul reaalselt olemas on nüüd, eest tasuma, aga võta näpust – kui kohe ei tee, siis pärast ei leia viitenumbrit 😦

 7. Lõpuks sain raamatu loetud ja mul on väga hea meel, et see olemas on. Väga mõnus, õpetlik ja julgust andev lugemine 🙂

  Üldse, see lehekülg on mulle suureks toeks olnud, seega aitäh!

  Mõnusat nädala jätku pilvisest Eestist!

 8. Tere, olen Kristiina ja tahaksin kah seda raamatut. Kuhu pean maksma või kust saab osta? Kas ka paberil poest?

  • Tere Kristiina! Raamatut ei ole poes ega paberil, klõpsa blogi pealkirja all sakki RAAMAT, sealt saad tasuta alla laadida faili ja soovi korral leida andmed, kuhu ülekanne teha.

   Kui ja kuni E-raamatukogu toimib, siis sealt reisikirjade alt leiab ta ka.

 9. Suur tänu jagamast Egiptust! Paber-raamat oleks küll mugavam voodikaaslane õhtutundideks, aga sain hakkama ka tahvelarvuti ja pdf.formaadiga. Raamatus oli tunda soojust ja lugupidamist selle võõra maa, tavade ja rahva vastu.Väga mõnus ja huvitav lugemine! Ülekande tegin ära, aga viitenumbrist ei tea midagi – ehk oli selleks raamatu pealkiri? Jõudu ja ootan uusi kirjatükke.

  • Suur tänu, Kai! Mul on hea meel, kui jäi selline mulje, sest just nii soovisingi – jääda lugupidavaks, samas ikkagi ka rääkida kõigest sellest, mis on vastukarva, võõras ja “teistmoodi” :), seeläbi ehk just kõige huvitavam. Kahte tasakaalustada on teinekord keeruline.
   Järgmises ajakirjas “Mari”, kui tuuled soodsalt puhuvad, peaks ilmuma minu kirjutis Kairost – linn, mida tahaks isegi rohkem külastada ja kuhu eestlased võiksid jõuda tihedamini ja pikemaks kui ainult püramiide vaatama. St kui siin muretuks poodlemiseks jms taas piisavalt rahuneb. 🙂

 10. Tere ka minu poolt!
  Leidsin teie blogi mingi kuukese tagasi googlit kasutades. Otsisin söögikohti vanas Sharmis.;) Sharm ei ole minu jaoks võõras – juba 5 aastat seal suvitamas käidud… kuid väljaspool hotelli ei ole julgust olnud veel söömas käia 😀 Ja siis olles läbi lugenud kõik teie lähimineviku seigad jäi mulle silma teie raamat siin. Kuna tööl olles on praegu hapud ajad, siis ma lihtsalt lugesin ja lugesin ja lugesin 😀 See kõik on huvitav. Kõik on nii teistmoodi… Samas olete te selle nii toredasti humoorikalt kirja pannud, et lausa kutsus edasi lugema. Ootan juba järgmist üllitist. Nii janunen sellise mõnusa lugemise järele. Tekkis isegi vahepeal mõte, et kuidas ma ärin abikaasale mõtte maha suvel kuuks ajaks Nuweibasse elama tulla. No nii väga tahaks oma silmaga seda elu lähedalt näha… 😀 Soovin teile ja teie perele kordaminekuid seal paradiisis! Ja ootan innukalt uusi seiku, mida jagada maldate!

  Päikest!
  Krista

  • Suur tänu! Kui mu kribamised selliseid inimesi leiavad, kellele see kõik ka huvitav on, siis võib ju asja korda läinuks lugeda. Tänan ka ülekande eest, kas tõesti nii meeldis? 🙂

   Nuweiba vist tegelikult veidi erineb meie sisemaakohast siin – seal on ühelt poolt palju beduiine, kelle traditsioonid ja tavad on veidi teistsugused kui n-ö paiksetel egiptlastel, ehk isegi veel värvikamad, aga natuke ikka kattub ka :), teisalt on ta ikka ka kuurort, kus palju eurooplasi elab. Kuid igal juhul kuu aega puhata on hoopis teine tunne kui puhata nädal aega – hoopis teine rütm! Ise majandada nagu kohalik, käia turul asja pärast… 🙂 Kui võimalik, siis kindlasti proovige järgi. 🙂

 11. Ei, mul ei läinud ülekannet tehes midagi sassi! 😀 Tõesti meeldis mulle see kohe nii väga! Nii, et olen üks hing listis, kes vaikselt teie tegemisi jälgib 😉 Tegelt nii palju on veel küsida ja uurida… Aga sellest arvatavasti kunagi hiljem kui nüüd Sharmi reis nädala pärast jälle läbi saab 😉

 12. Nii tore lugemine, aitäh vahva elamuse eest! Mõnusalt ja muhedalt kirja pandud, natuke kriitikat ja samas aupaklik suhtumine… väga meeldis, et ei olnud sellist pisut õigustavat-õpetavat-manitsevat tooni, nagu sageli võõrsile abiellunud eestlannade kirjatükkides võib märgata 🙂
  Tõesti see oleks väärt paberil väljaandmist, jään ootama järge 🙂
  Ülekanne läheb teele kohe, kui olen paremates tehnilistes tingimustes.
  Edu edaspidiseks ja kõike head!

  • Aitäh! 🙂 Ülekannet pole siiski vaja, see projekt polnud eriti tulemuslik ja need andmed enam ei toimi. Pole hullu! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s