Abiellujale

NB! Info on nüüd uuendatud 2012 märtsi seisuga.

Panen siia kõigepealt ülevaatlikult kirja rahvusvaheliselt tunnustatud ametlikuks abiellumiseks vajalikud peamised sammud, ja edasi juba vabamas vormis “hea sõbranna” soovitusi, abiks otsust langetama. See kõik on mõeldud peamiselt protsessi kestusest ja maksumusest aimduse saamiseks, nõuded ise võivad reaalajas iga hetk muutuda. Kõige kindlam seetõttu on alustuseks saata oma Egiptuse partner konkreetselt abielukontorisse Lazoughly väljakule viimaseid nõudmisi kõige täpsemalt üle küsima.

Egiptlase ja välismaalase abielu vormistamiseks Egiptuses nii nagu see viimati oli, tuleb mõlemal soovijal kõigepealt omas riigis võtta tõend abielu takistuste puudumise kohta, ehk et kumbki on vallaline, tõend perekonnaseisu kohta (et te pole kunagi abielus olnudki või olete lahutatud või lesk, vt selle selgitust allpool) ja sünnitunnistus või selle väljatrükk rahvastikuregistrist. Teie saate kõik need paberid oma kohalikust perekonnaseisuametist ja need kehtivad kuu aega. Ka konsulaat Kairos saab neid väljastada.

Täiendavad reeglid (teatav igal puhul erinev “ooteaeg”) kehtivad juhul, kui paberilt peaks selguma, et olete lahutatud või lesk, või olete lapseootel (sel juhul ei saa abielluda enne sünnitamist). Täpsemalt selle kohta vt nt USA Egiptuse konsulaadi veebilehelt (link järgneb).

Islamiusulised mehed võivad abielluma minna enamiku kinnitusel kõigest IDga näpus.

NB! Eesti konsulaat väidetavalt ei soovi enam kinnitada teie religioosset kuuluvust ega taha küsimusele kuidagi lahendust leida. Hetkel (2012) on minu jaoks müstika, kuidas siis abiellutakse, kui usku astuda ei soovi.

Uus nõue umbes alates 2011. aastast on vajaduse kummalgi abiellujal hankida arstitõend Egiptuse riiklikust haiglast, tegemist on standardprotseduuriga “abiellumiseks” ja selle sisu kohalikele arstidele täpselt teada. Teadaolevalt hõlmab üldist tervislikku seisundit ja vereproove pärilike haiguste ja viiruste kontrollimiseks.

Seejärel tuleb hankida ajutine elamisluba (“for non-touristic purposes”), Mugammast või muust lähmast viisakontorist. Teadmata põhjustel ei saa turistiviisaga täiesti legaalselt riigis viibijad sama viisaga abielluda. Elamisloa väljastamise tingimused eri riikide kodanikele võivad erineda, nn idabloki riikidele võib asi olla raskem kui lääneeurooplastele või ameeriklastele.

Varem aitas abiellumiseks elamisloa hankimise protsessile oluliselt kaasa nn “orfi” leping, mis on too põhimõtteliselt ainult Punase Mere kuurortides tunnustatav, notariaalselt vormistatud paberike, mis võimaldab mitte-abielus olevatel islamiriikide kodanikel vastassoost partneri vm isikuga koos korterit üürida, ainult neile teada olevatel eesmärkidel. Selle paberi alusel elavad koos nii tõsiselt partnerlust kaalujad kui ka nädalakeseks või üheks ööks ühist voodit vajajad (kuna abieluväline seksuaalsuhe iseenesest on Egiptuses seadusega keelatud ja karistatav). Orfi legaalse abiellumise kontekstis aitas seetõttu, et kuna riik tõrjub fiktiivseid abielusid, siis mõnda aega juba kestnud “orfi” on siiski mingigi tõend suhte püsivusest ja tõsidusest. Hetkel 2012 ei ole täpselt teada, kas orfit nõutakse või seda arvesse võetakse, kuid kellel see niigi olemas, võib muidugi ette näidata.

Viisa passis, ongi ainult veel vaja hankida 2 (NB!) samausulist tunnistajat ja minna Kairos vastavate toimingute kontorisse Lazoughly väljakul (ametliku nimega: Justiitsministeeriumi välismaalastega abielude sõlmimise büroo) elavas järjekorras abielluma. Valge kleit ja loor pole kohustuslikud, kuna protseduur on eranditult ja täielikult byrokraatlik. Keegi (peale teie) ei naerata, ja õnne ei soovita. Kuigi, kuna ootajatel on igav ka, siis kindlasti võiks yks täisehteis pruut vahelduseks elevust tekitada.

Korras seegi? Kuna abielutunnistuse saate kätte alles umbes nädala kuni 10 päeva pärast (nii on see ka egiptlaste enestega), siis juhul kui olete otsustanud samast päevast ühe katuse alla kolida või Egiptuses mesinädalatele sõita, saate abiellumise kohast küsida spetsiaalse tõend, et teie “dokumendid on töötluses” – see asendab abielutunnistust kuni selle kättesaamiseni ja sel juhul lastakse teil nt hotellis ühes numbris siiski ööbida. 😀

Abielutunnistuse nädala pärast lõpuks õnnelikult kätte saanud, olete Egiptuse mõistes nüüd ametlikult abielus – palju õnne! Soovitan kohe minna ja taotleda ka egiptlase abikaasale võimaldatava residendi elamisloa 5 aastaks, kuna selle olemasolul on hinnad hotellides jms kohtades, kus omal ja võõral vahet tehakse, teile egiptlastega võrdsed.

Välismaalasest naist muuseas ei kanta meesegiptlase reisipassi, nii nagu seda tehakse egiptlasest abikaasa puhul. Kandke passi ja abielutunnistust igal pool kaasas.

Et abielu tunnistataks ka Eestis jm väljaspool islami seaduste mõjualasid, tuleb see registreerida Eesti rahvastikuregistris. Selleks on mõtet abielutunnistusele järgi minnes kohe lasta endale juhatada üks vähestest ametlikult tunnustatud “tõlkebüroodest”, justiitsministeeriumi tõlgete osakond, mis asub lähistel ja kust paari päeva kuni nädala pärast saate oma abielutunnistuse tõlke inglise keelde. Abielutunnistuse originaali (mida on kummalegi üks) legaliseerite mõnes Egiptuse VM umbes kolmest legaliseerimisbüroost Kairos ja seejärel veel Eesti saatkonnas. Ilma nende legaliseerimistempliteta ei võta vandetõlk Eestis teie välisriigis välja antud dokumenti muidu töösse!

Eestis tellitegi siis veel ainult abielutunnistuse tõlke inglise keelest eesti keelde ja lippate kogu pakiga rõõmsalt oma kohalikku per.büroosse (voi volitate kellegi seda tegema teie eest), kus teie abielu ka Eesti rahvastikuregistrisse kantakse ja nüüd olete ka kõikide Eesti ja Euroopaga seotud asjaajamiste puhuks abielus. Enne seda – mitte!

Kordame kogu protserduuri üle koos kõigi vajalike aadressidega:

Tegevus või dokument Asutuse nimi ja aadress Kui palju kulub aega Hind (viimane teadaolev)
Abiellumise takistuste puudumise tõendi hankimine (väljastatakse inglise keeles); perekonnaseisu väljatrüki hankimine; sünnitunnistuse väljatrüki hankimine Kohalik perekonnaseisuamet; rahvastikuregister (rahvastikuregistrit esindab samuti per. büroo)Vt ka: http://www.tallinn.ee/Toend-abiellumiseks-valismaal kohe Takistuste puudumise tõend 1.59 eurot, väljatrükid tasuta
Dokumentide õigsuse kinnituse hankimine Eesti saatkonnas Kairos Konsul Marje Pihlak
Eesti Saatkond Egiptuses
8th Floor, Abou El Feda Building
3, Abou El Feda St, Zamalek
Cairo 11211
Egypt
Tel: (20) 227 384 190
Fax: (20) 227 384 189P-R 8.30-17.00E-mail: embassy.cairo@mfa.ee 
kohe kuni paar päeva, soovitav ette helistada 15 eurot/dokument
Dokumentide legaliseerimine Egiptuse VM legaliseerimiskontoris 5 Ahmed Orabi Street, Mohandessin; Ahmed Said Street, Abbassia; Sabak Street next to the Maryland Gardens in Heliopolis. L-N 9.00-15.00 Väljasp. Kairot vt http://www.mfa.gov.eg elavas järjekorras, kohe 11LE
Abiellumisluba Egiptuse koptile (moslemi puhul harilikult piisab IDst, kui sellel on märge: vallaline) kirik, mille “hingekirjas” abielluja on kohe
Nn “orfi” abieluleping. Vajalik on kummagi foto, koopia välismaalase passist ja egiptlase IDst, 2 tunnistajat. Pruudi isiklik kohalviibimine ei pruugi olla vajalik! suvaline notar eeskätt Sharmis või Hurghadas (kuna paber on veidi halva maiguga, siis prestiizhsemad notarid ja sageli just Kairos ei taha sellisega tegeleda) kohe Eri andmetel 50-200 EGP 1-2 eksemplari,võib ka rohkem voi vähem olla, olenevalt notarist
Abiellumiseks vajaliku 6kuulise viisa (“for non-touristic purposes”) taotlemine, kui see on parasjagu nõutav Nn Mugamma* kompleks, Tahriri väljak, Kairo 10-11 päeva 83.10LE
Abielluja arstitõendi hankimine Egiptuse riigihaigla, standardprotseduur ja -tõend, L-N 9.00-14.00 samal päeval
Abiellumine Egyptian Ministry of Justice Annex (Office of Marriage of Foreigners), 4th floor, Lazoughly Square,  Cairo elav järjekord 50LE riigilõivumark (postkontorist) + 0.02% abielulepingus märgitavast pruudilunast (nn mahr) moslemite puhul voi min. 35LE nii moslemite kui kristlaste puhul  (kellel mahri kommet pole) + tasu ametlike ärakirjade eest, kui neid soovite. 5 passipilti.
Abielutunnistuse kättesaamine 7 – 10 päeva
Egiptuse 5a elamisloa taotlemine (soovi korral) Nn Mugamma kompleks, Tahriri väljak, Kairo 203.10LE
Abielutunnistuse tõlkimine inglise keelde Ministry of Justice’s Translation Office,  Lazoughly väljaku hoone 13. korrus; või Notary Public Authority, 57 Ramses Street, Cairo 2 päeva kuni nädal 40LE/dokument Lazouglys; 15 LE/A4 Ramsese tänaval
Abielutunnistuse legaliseerimine mõnes Egiptuse VM legaliseerimiskontoris vt eespool elav järjekord, kohe 11LE
Abielutunnistusse legaliseerimine Eesti esinduses Kairos vt eespool vt eespool 15 eurot kohalikus valuutas
Abielutunnistuse tõlkimine inglise keelest eesti keelde Ei ole enam vajalik, aktsepteeritakse ingliskeelset dokumenti
Abielu kandmine Eesti registrisse kohalik per. büroo

* Loe lähemalt: http://www.touregypt.net/featurestories/mugamma.htm

Vt ka USA Egiptuse saatkonna kirjeldust protseduuri kohta (Egiptuse ja mitte USA nõuete osa):

http://egypt.usembassy.gov/consular/acs12.html

Minu isiklikud Mugamma kogemused on siiski pigem meeldivad, alati imestan, kui kiiresti ja täpselt tohututest paberilasudest õiged dokumendid leitakse ja kui vähe kõik siiski aega nõuab, hoolimata sellest, et koridorid on mitmesuguseid taotlejaid pungil.

Abiellumise kadalipu juurde tagasi pöördudes – nädalast niisiis kindlasti ei piisa, enamikul on kulunud kuni kuu. Muidugi on võimalik toimingud osadeks jaotada – sõlmida orfi leping juba varem ja taotleda kohe ka pikk viisa, seejärel järgmise etapina abielluda ning viimaseks saada kätte tunnistus ja asuda seda tõlkima, legaliseerima ja Eestis registreerima.

**

Eraldi kirjeldamist väärib tõlkimise protseduur.  Ministeeriumi tõlkijalt saate käsitsi (!)  kirjutatud paberi, mille peate ise laskma masinakirjas ümber vorpida, selleks tuleb tänaval uurida, kus asub lähim “computer office” ehk kaasaegne versioon kunagisest masinakirjabüroost, kus teie käsikiri arvuti abil ringi trükitakse ja välja prinditakse. Sellega lippate ministeeriumisse tagasi vajalikke kinnitustempleid ja allkirju saama. Enne veel kontrollitakse tekst üle ja kui esineb trükivigu vm vajakajäämisi, saate veel vajalik arv kordi tagasi lipata, vigu parandama. 😛

Arvutikirjakontoris ei istu trükkija toolil muide mitte miskid neiukesed, vaid rivi soliidses eas meesterahvaid-pereisasid. Ilmselt siis on tegemist (piisavalt) tasuva ja prestiižse tööga.

Soovitav on igasuguseks asjaajamiseks kohale jõuda hommikul enne kella 10.00, siis on järjekorrad jm ooteajad tunduvalt lühemad.

***

Sellega on ametlik osa lõppenud. 🙂 Järgnevad subjektiivsed soovitused partneri sobivuse hindamiseks. ;P

…kuigi Punase mere sihtkohtades vast avaneb pigem selline pilt:

http://www.pachasharm.com/gallery/05-04-07/pages/05-04-07_73.html

Kuidas siis ikkagi õigele otsusele jõuda, ei ole ju igaühel aega või vara kuude viisi 5000 km kaugusel kurameerimas ehk siis käest kinni kuu poole õhkamas käia. Sellist nõu anda, mis igaühe puhul kindlasti täppi läheks, on ilmselt võimatu, aga mis siis, kiusatus on ikkagi suur :D. Ja mingid reeglid siiski kehtivad, kuigi Temake võib ju ka erand olla.

Näiteks Teispool on minust üle 10 aasta noorem ja töötas Sharmis väikesepalgalise (kuigi siiski suuretipilise 😉 ) kelnerina populaarses hotellis, milline kombinatsioon juba iseenesest eksib mitmete no-no-de vastu, aga näe meie puhul toimib. Minul aitas otsusele jõuda, et esiteks paar generatsiooni varem juba toimus meie suguvõsas selline “ratsukäik”, et üks minu esiemasid järgnes oma armastusele Eestisse ligi 1000 km kauguselt. Ja midagi pole öelda – selline vere segamine mõjub ikka vaimu värskendavalt ja aitab edukalt vältida kuuevarbaliste vohamist lähisugukonnas. Ning teiseks abiellus üks minu vanaonusid endast kümmekond aastat vanema norralannaga, mis oli üks harmoonilisemaid abielusid mulle teadaolevatest. Kolmandaks aga on Teispool lihtsalt Haruldaselt Tõsine meesterahvas ilma (Eestis sageli) kaasneva suurelisuseta. Ning ka haridusele ega peretaustale pole midagi ette heita. Egiptlaste õnnetus on, et sageli saadetakse lapsed õppima mitte niivõrd tulutoovaid, kui prestiižseid või siis mingist perekondlikust traditsioonist tingitud eralasid. Seetõttu harilikult on meestel elus kaks karjääri ja töökohta – algul abiellumiseks raha tegemise töö, mis sageli on mingi taksojuhi või kelneri vms amet, ning seejärel perekonnainimesena madalamapalgaline, kuid stabiilne amet õpitud erialal või kuskil valitsuskontoris, kui tutvused võimaldavad, vm suurettevõttes, mis tagab tervisekindlustuse ja pensioni. Seetõttu kohtab Sharmis ja Hurghadas väga erineva taustaga noormehi, alates noortest Ülem-Egiptuse ullikestest, kes pole isegi võõra naisterahva katmata käelaba näinud (tõsimoslemi naised varjavad ka jäsemed sõrmikute ja sokkidega), kuni kõrgharidusega poisteni Kairost jm arenenud Egiptusest, kes siin lihtsalt endale raha teevad. Ja tegelikult kohtab mõlemal pool aga eriti Sharmis ka avarama silmaringiga jõukat puhkavat egiptlast – pankureid, ärimehi ja noori yuppie’sid. Ei pea tutvust piirama ainult reisiesindajate ja sukeldumisinstruktoritega ;).

Anyway, tõsidus oli, mis mulle kaalukiviks sai, kuid eks igaüks otsi ju oma ja omasugust. Kuidas ka ei oleks, igal juhul tuleb geograafilise valikuala laiendamine ainult kasuks nii võimaluste avardamise kui niisiis (hiljem) geneetilises mõttes. Kaotada pole ka eriti midagi, ja mis ei tapa teeb tugevamaks. Nii et – kui iseloom välja mängib, siis haara härjal sarvist ja naudi kuni kestab. Muidugi mehed on mehed igal pool, seetõttu nagu ei lõpe positiivselt kõik suhted kodumaise meesterahvaga, ei lõpe nad loomulikult ka välismaise meesterahvaga garanteeritult positiivselt. Natuke rohkem vanust ja kogemust tuleb kindlasti kasuks (iga juhtumiga ei hakkagi siis ju enam tegelema), aga kui oled nooremat sorti kahekümnendates eluaastates, siis pead küll peamiselt heale õnnele ja kõrgele enesehinnangule lootma, et iga reha otsa ei komistaks. 🙂

Kuid mehel ja mehel on siiski ikkagi ka vahe, eks. Kui sa ei suhtleks mõne Pärnu ranna “lõviga” tõsistel eesmärkidel, siis miks peaksid tegema sama Sharmis või Hurghadas, kus selliseid on veel eriti arvukalt, kuigi ma ei julgeks öelda, et enamus.

Üldiselt muutub Egiptuse mees tõsiseks siis, kui ta on nö. abieluvalmis, ehk ta on konkreetselt jõudnud sellisele majanduslikule positsioonile, et tal on tulevasele pruudile ette näidata nende tulevase kodu karp või vähemalt selle valmimine on juba suhteliselt reaalne. Siis hakkab egiptlane endale naist otsima, ja tegelikult kulgeb siis kõik juba suhteliselt pühendunult ja kiiresti, kuude või isegi nädalatega. Kuid – stopp! – suure tõenäosusega otsib ta endale eeskätt ikkagi egiptlannat naiseks. Kuna eksisteerib pikk tava, mille kohaselt elukaaslaseks otsitakse eeskätt võimalikult sarnase peretaustaga inimest. Siin tulevad klassivahed veidi mängu, kuid peamiselt siiski usk, et sarnane taust tekitab sarnaseid harjumusi ja ootusi, mis koos kindlustavad parema abieluharmoonia. Ja see on tegelikult üpris tark põhimõte, mida sinagi peaksid tõsiselt kaaluma. Sest sinu ja sinu egiptlase taustad ja harjumused on suure tõenäosusega nagu öö ja päev.

Kus ja kuidas te hakkate elama, on seetõttu head küsimused esitada, mis aitavad kaaslase kavatsustest märku anda. (Kuigi muidugi sa võisid talle “juhtuda” enne õiget aega, ehk enne kui ta abiellumiseks tegelikult materiaalselt valmis on.) Abielu sõlmimine kahe egiptlase vahel on väga täpne ja peen protseduur, kus mitte midagi ei jäeta juhuse hooleks ja mitte miski ei põhine usul või usaldusel. Tulevase peiu/pruudi ja tema pere tausta uuritakse hoolega kõikvõimalike tuttavate ja sugulaste kaudu. Oma väidetava hariduse kohta tuuakse dokumentaalsed tõendid. Tervise kohta tuuakse eraldi arstitõendid. Põhjalikult ristküsitletakse, miks eelnevad (võimalikud) kihlused on untsu läinud. Tulevane kodu minnakse ja vaadatakse konkreetselt üle. Ja pered õdede ja vendadeni kohtuvad enne omavahel. Kuupaistel sosistamistele ei rajata ühtki abielu.

Moslemid muidugi abielluvad ja lahutavad korduvalt ja, ma võin eksida aga, minu meelest on ka tunda, et seetõttu nende abiellumised juhtuvad rohkem ülekäe ja mitte nii läbimõeldult. Alati saab ju hiljem lahutada? Pole sugugi harv nähtus, et vaevalt paar kuud tagasi abiellunud noormees sõlmib juba usinasti uusi paralleelseid orfi-abielusid mõne kena naiivse või siis seiklushimulise eurooplannaga Sharmis või Hurghadas. Koptid aga näiteks (keda nt Sharmis töötavate egiptlaste hulgas on päris suur osakaal) abielluvad kord ja kogu eluks, nende kirik lahutust praktiliselt ei tunnista. Sellest tulenevalt koptid on oma suhetes veidi tõsisemad, kuigi mitte ka garanteeritult – ka nende puhul ei välista hilisem abielu ju võimalikke eelnevaid seiklusi.

Tema perega tutvumine (kui vähegi võimalik, st pere pole otseselt sinu vastu nagu sageli) on juba sellepärast oluline, et see annab sulle väga palju infot su kaaslase kohta. Milline on naiste ja meeste roll selles peres, kuidas nt su kaaslane kohtleb oma õdesid ja ema oma isaga võrreldes, annab sulle aimu, kuidas ta üldiselt on harjunud naisi kohtlema ja neid nägema. Nagu ka pere edumeelsusest või kasvõi harjumuspärasest olmest ja elukorraldusest üldse. Kuigi sina võid olla erand, siis ikkagi – harjumus on harjumus. Noormees, kes Punase mere vabaduses võis käituda täiesti normaalselt, isegi euroopalikult, võib tundmatuseni muutuda, kui peaksite elama kolima tema vanematekoju või mujale sugulaste mõjuruumi. Kombed ja traditsioonid hakkavad siin mängima märksa suuremat rolli, ehk et sinu kaaslasele rakendub tohutu kollektiivne surve käituda täpselt nii edasi nagu kõik ülejäänud tema ümber. Et mitte olla “valge elevant” või abielus “valge elevandiga”. Loe juttu “Kuidas mul polnud midagi musta selga panna”…

Ning kas sa füüsiliselt suudaksid elada seal, kus te kavatsete elada, mis võib muidugi ka Eesti või Euroopa olla. Esialgu võib kõik tunduda eksootiline ja põnev, kuid kas sa ka tegelikult kujutada ette, et (elades külas või väikelinnas) majast ei ole väljuda mitte kuhugile mujale kui turule või kaubatänavale või pingile kitsukesel tänavaribal välisukse ees. Et pole aeda maja ümber (kuigi võib olla katus, kui seda kasutatakse ja seal ei peeta kanu vm loomi), pole ühtki parki ega muruplatsi, kus jalutada ise või tulevaste lastega. Et lähim rand on mitmesaja kilomeetri kaugusel, ja seal saab ujuda ainult täisriideis, kuigi pere nagunii pole üldse rannapuhkusega harjunud, nii et seda tuleb eraldi nuruda, juhul kui selleks üldse raha on. Et lähim alkoholipood on samuti mitmesaja kilomeetri kaugusel, kaunitest päikeseloojangutest klaasi veini saatel võid ainult und näha. Et tänavail sörkida või jalgrattaga sõita väljaspool nn rikkurite eksklusiivrajoone on mõeldamatu, ja ka ühtki spordisaali ega aeroobikarühma pole. Et pole ühtki raamatukogu (või raamatupoodi), teatrit, kino ega kontserdisaali, väljaspool Kairot ja Aleksandriat, ega harjumust selliseid külastada. Et on meeste teemad ja naiste teemad ning üldjuhul istuvad ja naised ja mehed üritustel eraldi, ja peab olema tegemist äärmiselt laia silmaringi ja/või rikka (muid maid näinud) perekonnaga, et nende jututeemadeks üldse ulatukski maailm väljaspool omaenda kodu või (sagedamini lihtsalt) et mida homme süüa teha. Jne. Olmelised pisiasjad, aga kui neid on kokku palju, siis – millest muust elu tegelikult koosnebki ju kui olmest?

Egiptlase ja egiptlase abielus ei jäeta ühtki pisiasja tähelepanuta, seetõttu ei peaks sinagi ühtki küsimust ega probleemi tõstatada häbenema.

Mis puutub teiselt poolt sinu kui välismaalasest naisterahva olukorda, siis see on üpris ambivalentne. Ühelt poolt ihkavad kõik niisiis ikkagi abielluda egiptlannaga, kuid need, eriti kõrgemast ja rikkamast soost, on pirtsakad ja nende nõudmised abiellumisele on kulukad – eurooplanna on paljudel juhtudel lihtsalt odavam ja kergem variant, kuna meie ju oleme harjunud lemmik-kohvitass näpus kodunt lahkuma ja ise oma elule aluse rajama. Teiselt poolt on välismaalane siiski midagi enamat kui lihtne külatüdruk, kasvõi sellepärast, et on heledama nahaga ja (sageli) siniste silmadega. Naha heledus on oluline klassivahe atribuut! seetõttu kõik pruudid keda mina olen näinud, on pulmapäevaks mingitud peaaegu kriitvalgeks nagu geishad. Egiptuse iluideaal ongi tumedate juuste, heleda naha ja siniste silmadega tüdruk. Siis Lumivalgeke! 🙂 Blondiinidega on lihtsalt nii nagu igal pool mujalgi, et – blonds have more fun! 😛

Ehk siis sa nagu oleksid ühelt poolt kergemalt läbi ajamise tee, aga teiselt poolt ikkagi ka midagi, mida kõikidel pole! (St väljaspool Punase mere kuurorte, kus kõikidel siiski pigem on, soovitavalt veel on igas Euroopa pealinnas või riigis.)

Sina kui võti välisviisani oled samuti ebamäärane väärtus. Suure tõenäosusega, kui su peiu perel on vähegi sotsiaalset seisundit, siis nad ei soovigi, et poeg kuskile kaugele ära kaoks. Egiptlased on üldse tuntud selle poolest, et ei soovi oma kodumaalt lahkuda, ühes loetud uuringus üritati seda seletada sellega, et Vahemerel puhuvad tuuled peamiselt ainult läänest itta, mistõttu ajalooliselt on olnud kerge Egiptusse jõuda, kuid peaaegu võimatu siit lahkuda. Noh-jah… 🙂

Kuidas ka poleks, traditsiooniliselt elavad pojad edasi vanematekodus või igatahes lasub neil vanemate ja muu pere eest hoolitsemise kohustus, nt kui õed peaksid lahutama või lesestuma ja neil pole oma sissetulekut või veel ka lapsi, siis tõenäoliselt elavad nad edasi mõne venna peres. Naised üksinda Egiptuses ei ela, kuigi võivad elada lastega naised, keda käsitletakse pigem emade kui naistena. Ka Eesti elatustase ja palgad tõenäoliselt pole teab mis ahvatlevad, v.a kõige noorematele suuresti seiklushimust, ja vaesematele, kes Egiptuses edasi elades tõenäoliselt valiksid miski madalalt tasustatud palgatöö (200-500LE kuus) või pere põllulapil edasi vireleksid, või ka mingi spetsiifilise tehnilise kutse valdajale, kes siis aga suure tõenäosusega võiks leida vähemalt sama hästi tasustatavat tööd ka mõnes siinses välisfirmas või suurfirmas. Ettevõtja natuuriga egiptlasele pole Eestil midagi pakkuda, mida nad ka kodus ei saavutaks, ja isegi hõlpsamini, kuna siinkandis ju siiski on tegemist kasvava majandusega.

Häiresignaaliks kindlasti on, kui noormees endale Euroopast mitmesuguseid kingitusi tellib. Esiteks on Egiptuses siiski enamasti kõike saada mida mujalgi ja teiseks õige mees, olgu tema tulud millised tahes, niiviisi lihtsalt ei tee, olgu siis Egiptuses või mujal. Pigem peaks ta kogemata toodud kingituste peale valjusti protesteerima, ja igal juhul üritama, kui te väljas käite, maksta teie mõlemi eest, kuigi karta on, et Sharmi või Hurghada keskmist sorti restoranis võib sellele hõlpsasti kuluda tema kuupalk, seetõttu ei saa ka otseselt ette heita, kui maksjaks kujuned sina, kuigi sel juhul ilmselt oli ka sellisesse kohta minek su oma idee. Korralik egiptlane ms ei käi ööklubides, kuna kuigi need eurooplase jaoks on lihtsalt nõrkemiseni tantsimise kohad, siis egiptlase jaoks veidi halvamaigulised kohad, mida kuuldavasti külastavad prostituudid jm kahtlased olevused. Tantsimise harjumust ja vajadust neil ei ole, ja kuigi esineb jõukamaid sotsiaalseid kihte, kus seda sama normaalselt ette tuleb nagu Euroopas, siis vaevalt küll sinu reisisaatjast egiptlane sellisesse kuulub. Pigem on see üks osa tema Sharmi või Hurghada erandlikust eluviisist, mis hiljem poissmeheaastatega koos unustusse vajub.

Kõige lihtsamalt aga on naine Egiptuses väärt täpselt sedasama, mida ta on mujalgi maailmas – unikaalset kordumatut naudingut, mida egiptlane, kui ta ei koge seda sinuga, tõenäoliselt kuni pulmadeni kogeda ei saagi. Sest seksuaalelu väljaspool registreeritud abielu on Egiptuses kuigi mitte surmanuhtlusega karistatav, siis ikkagi karistatav, ning alles abiellumata noorte käimised ja tulemised on nii rangelt kontrollitavad, et kui leidubki mõni lahke noor egiptlanna (ma ei kujuta küll ette, millisest perest see neiu siis pärineb, aga neid muidugi on), siis suhteliselt raske on leida sellist kohta või olukorda, kus seksuaalsuhe noorte vahel toimuda saaks. Kus naisterahvast üldse kuidagi puudutada saaks. Ja kuigi aeg-ajalt ikka asju toimub siingi, siis võtta orfi paberike Sharmis ja minna mõnda apartemendikesse on märksa lihtsam ja neiutki kergem leida. Kergus, millega meie Euroopas oleme harjunud suhteid sõlmima, egiptlastele just sellena paistabki – kerglusena. Ja keegi ju ei taha abielluda kerglase naisega, kuigi miks mitte sellisega mõnusalt aega veeta.

See ei ole nüüd muidugi üleskutse elada egiptlaste või üldse meeste reeglite järgi maailmas. See on lihtsalt nende kirjeldus. 🙂

Advertisements

136 thoughts on “Abiellujale

 1. Tere!

  Täidan hetkel Eestis abiellumist takistavate asjaolude puudumise tõendit ja küsitud on millisele asutusele see Egiptuses on suunatud. Kas oskate aidata? Tänan!

 2. Tere,

  selline küsimus, et see abiellumiseks vajalik 6kuuline viisa, kas see on see mida nad ka multible enrty viisaks kutsuvad? Uurisin Egiptuse saatkonnast Sooms ja nemad pakkusid mulle seda lahkelt. Samas aga öeldi, et see on kehtiv vaid 3 kuud.

  • See mida vaja, vist ei olegi tegelikult viisa, vaid elamisluba, mis iseenesest annab õiguse nii palju sisse-välja käia kui tahad. Nimetus on konkreetselt “Temporary Residence For Non-Touristic” ja allpool on veel et “Work is not Permitted” :). Entry kohta pole niisiis sõnagi.
   Pärast abiellumist saad peaaegu samasuguse “Temporary Residence Permit For 5 years”.

  • Neil nõuetel pole asjaga midagi pistmist. Küsida tuleb konkreetselt viisat/elamisluba abiellumiseks. Mis punkti alt nad selle annavad, on nende oma asi, võib-olla annavadki juba ette egiptlase abikaasa punkti alt.
   Kas saatkonnast sellist saab, ma ei tea, aga küsida ikka võib. 🙂

   Ei tea küll et selle viisa tõttu oleks kellelgi abiellumata jäänud.

   • Ma käisin soome saatkonnas selle 3 kuu viisa järgi mida nad mulle ka pakkusid, kuid abielludes ei olnud sellega seal midagi teha:S Saadeti mugammasse non- tourist viisat taotlema. Mille sain kätte alles 1 kuu pärast.Samas kui teistelt eestlastelt seda seal ei nõutud.Nii et kõige targem oleks varuda aega seal viibimiseks ja kõigepealt sinna kohale ise minna ja tähtsalt hallipeaga härralt küsida mida ta nõuab just sinult.Eesti oli selle mehe jaoks ikka veel venemaa all=/

 3. Tere, avastasin selle lehe siin(tripi kaudu) ja loen huviga, kuna ise ka Egiptuse kodanik.

  Kes Hurghadasse tuleb,kolib jne v6iks yhendust v6tta. Tahaks emakeelt praktiseerida:)

  Tevitused paikese alt!

 4. Tere ja ilusat uut aastat,

  soov oleks küsida ühte teist orfi abielu kohta, kas selle puhul tuleb ka passi mingisugune märge?
  kui “jõhker” on abielluda egiptlasega?
  Oodatud on igasugused vastused mis puudutab elu egiptuses 🙂

  Ette tänades,

  • Tere ja aitäh, head uut Sullegi! Orfi puhul passi märget ei tule. On 2 sorti orfit — kohtus registreeritud ja kohtus registreerimata (lihtsalt juristi “paberike”). Esimene kuulu järgi on Egiptuses legaalne abielu, kuid pole rahvusvaheliselt tunnistatav. Koheldakse nagu abieluinimesi ikka, sh saab hotellides vabalt ööbida jne, saab taotleda pikaajalist elamisluba Egiptuses jne, kuid NB! nõuab ka kohtulikku lahutust siis! Tunnuseks on suur kohtukulliga tempel paberil. Lihtsalt juristi vormistatud paberike võimaldab koos elada Punase mere kuurortides ja korterites ainult, hotellides mitte ja ka mujal Egitpuses mitte, kuid ei tekita ka probleeme, kui suhe katkema peaks.

   Kui “jõhker” on abielluda??? :-O Pakun et nii jõhker, kui jõhker on mees :P. Egiptuse kultuur on küll veidi agressiivsem kui Euroopas, ehk et sõnelused on valjemad ja, haridustasemest ja elukeskkonnast olenevalt, kuid siiski, ka käed tulevad appi lihtsamalt. Kuid egiptlane on ka (keskmisest) palju hoolitsevam abikaasa ja isa. Nii et kuidas võtta…

   Soovitaks võimalusel mitte abielluda liiga noore, liiga vaese ja liiga harimatuga :), kuna suhteliselt raske on oma elulisi soove harmoneerida kui teisel (kes liiatigi peaks olema see pakkuja pool) lihtsalt pole aimugi.
   Ning võimalik kohtumine läänemaailmaga ilmselt lööb “peast segi”, neid juhtumeid siin on näha. Alkohol, ööklubid jne… nad ju ei tea, et intelligentne inimene piirab end mõistlikult ise, ka siis kui nähtavaid piiranguid polegi..
   Anyway, kui moslemiga tegu, siis alati saab ju lahutada.
   Esialgu siiski kõike paremat soovides! 🙂

 5. Tere taas!

  Aitähh vastuse eest,

  Kui noort meest loetakse egiptuses nooreks, tegu on 24 aastase mehega, töötab kliinikus med. vennana ja elamine on 175m2 … Oskate äkki öelda kas ja kui tõsiselt egiptuse mees oma armastust väljendab ja kui tõsiselt ta seda mõelda võiks? ma tean et küsimused on nõmedad aga ma olen hetkel segaduses ega tea mida arvata 😉

  tervitades,

 6. Ma v6iks seda kyll 6elda, et moslemist mees ja kristlasest naine ei pysi kaua koos. V@hemalt olen seda oma tuttavate pealt n@inud. Varem v6i hiljem hakkavad usulised erinevused liiga suurt probleemi tekitama, eriti kui j@relkasv tuleb.

  Ja kui noorena mees ei p66ra oma usule eriti t@helepanu, siis v6ib see aastatega kardinaalselt muutuda.

 7. Tere murelikuke, keeruline küsimus, sest ühe teooria järgi mehed jäävadki lasteks ja tundub tõesti, et väga paljud jäävadki ka :-D. Tuleb üritada leida eksemplar, keda kogemus natukegi küpsetanud on. 🙂
  Alla 30nene oleks nagu noor, abiellutakse viimasel ajal siinkandis tegelikult üpris hilja, ikka üle 30sena, lihtsalt kuna alles selleks ajaks on suudetud abiellumiseks vajalikud rahasummad koguda. Kuid maal abiellutakse ka 20ndates, kuna vanemad toetavad ja nö. pole ka midagi muud elus teha, kuna koolis eriti pikalt ei käida ja karjääri ei tehta. Liiatigi meenus mulle just, et Teispool oligi meie tutvumise ajal just 24, kuigi noh, tema on muidugi Suur Erand. 😉

  Kelle elamine on 175m2? Poisi, või tema vanemate, või on tegemist 3korruselise majaga, iga korrus u 55 m2, esimesel vanemad, teisel vanem vend ja kolmas kavandatud temale??? 🙂 Kui see on tema enda elamine, mis on tõesti juba valmis, siis võib ta tõesti pruudiotsinguil juba ollagi.

  On ta pärit linnast või külast, see on isegi olulisem selle asja juures. Kairos on 175m2 väikesepoolne elamine, samas kui keskmine külaelamine on u 50 m2. Ka on linlaste silmaring veidikegi laiem ja mõtlemine moodsam, kuigi mitte alati ja tingimata.

  Mis armastusse puutub, siis isiklikult arvan, et enamus mehi ei tea, mis on armastus. 🙂 Seda teame ainult meie, lapsesünnitajad naised. Nii et – kui ta teeb abieluettepaneku, siis on tal tõsi taga, kuigi see veel ei tõenda, et ta tõesti armastab, võimalikke motiive on ju muidki. Ettepaneku võib seejuures tõesti teha üpris kiiresti, isegi paari-kolme kokkusaamise järel, kuna lihtsalt siinkandis eeldatakse, et kogu sügavam tutvumine leiab aset kas peale abiellumist, või siis kihlumist, mis samuti pole ilma abieluettepanekuta võimalik. Kui tema ei tee, siis tee ise… ja vaata, mis juhtub :). Kuigi on väike oht, et ta võtab selle vastu – alati saab ju hiljem lahutada!?

  Kuid kas sina teda armastad ja miks? on kah nagu oluline. Mehi on maailmas miljardeid ja väga paljud neist võib-olla sooviksid sinuga koos elada või vähemalt sulle armastusest rääkida jne… ja mis siis??
  Kuid mida sina temast leiad, miks võiksid armastada ja MIKS sooviksid koos elada? Armastada võib seejuures paljusid, kui oled ema Teresa tüüpi, siis on võimalik armastada tervet maailma – iga mutukat selles. Koos elatakse harilikult ühe või äärmisel juhul kahega.

  Edu Sulle Sinu huvitavas selgusele jõudmise protsessis! 🙂

  Somaia, võib-olla kooselude püsivuse juures on oluline pigem religioossusaste kui eri religioonid? Või kes meil need kristlased praegu 21. sajandil enam ongi, eestlane on ju üldiselt pigem ikka uhkelt paganarahvas?? 😀 Paberil ja fiktiivselt, et asjatoimetused toimetatud saaks, seda küll. Aga tegelikult?
  Muus osas, on küll raske elada koos sügavalt religioosse inimesega, minul nt on väga tihti valus seda kõike vaadata, kuidas elatakse oma pimedates uskumustes ja pole lootustki neist välja pääseda, sest pole mingit kokkupuudet mingigi muu vaatevinkli või teadmusega. Kuigi väga sageli ka on see pealtnäha religioosus tegelikult lihtsalt pikaajaline kultuuriharjumus, ei enamat kui hingele oluline komme. Mulle küll tundub siin, et nt ramadani side usuga on juba peaaegu sama lõtv kui jõuludel.

  Vist on peaaegu iga partneri puhul midagi, mida tema puhul tuleb ignoreerida ja millega leppida, sest kust siis täpselt seda omanäolist vastassoost inimest ikka võtta. Või mis?

  Et lapsed soovitakse oma usku kasvatada, ja et see kõik algab talumatult vara, on ka õige, kuid tegelikult, vähemasti kui siin keskkonnas elada, siis nad peavadki religioosset kasvatust saama samamoodi nagu kõik nende eakaaslased, vastasel juhul saaksid neist valged elevandid ning nende elu koolis ja mujal omavanuste hulgas poleks sugugi kerge. Küll see valgus nendeni ka veidi hiljem jõuab, kui jõuab filosoofilise maailmaavastamise vanus.

  Üldiselt aga arvan et – miks egiptlane ja eurooplane koos ei pruugi püsida… sest vabatahtlik soov on otsa saanud ja puudub ka tungiv vajadus koos püsida! Eurooplannad harilikult on majanduslikult iseseisvad ja ise tuluvõimelised, ning lahutamine ja uue partneri leidmine käib meie kultuuris nii muuseas. Ehk et moodne kooselu üldse on suhteliselt ebapüsivam. Egiptlase ja egiptlase või, kui soovite, moslemi ja moslemi kooselu aga NÄIB olema püsivam seetõttu, et esiteks ei olda nii kapriissed – eksisteerib kultuuriline uskumus, et abielu ongi üks kannatuste rada :), ja naised sageli hoiavad suhtest kümne küünega kinni, kuna neid pole kasvatatud iseseisvalt elama ja töötama, ja see on sageli ka kultuuriliselt mõeldamatu. Ning kuna lahutust peetakse naisele häbistavaks ja uut partnerit leida polegi nii lihtne – sest kes siis läheb kosja juba lahutatud naisele, kui kõrvalt on võtta neitseid?

  Et vanem inimene on jändrikum ja põikpäisem kui noor, on õige – vana koer ei viitsi enam igaühele sitsida, eks ju. Ja kui töine edu juba saavutatud, siis harilikult jah hakatakse ringi vaatama millegi ülevama ja enama järele elus. Mis võiks seletada, miks vanemas eas religioosne tagasipõrge tekkib. Vähe haritud ja lugenud inimene (sh kõrgharitud inimene) harilikult ka ei oska nn ülevat ja enamat otsida mujalt kui religioonist. Muid võimalusi pole talle lihtsalt tutvustatud ja ta ise pole ka vist eriti pikalt ega laialt mõelnud. :-O

  Parimat! 🙂

 8. tervitus!

  Kas keegi oskab öelda, kas peab eestis selle dokumendi ennem ära legaliseerima Välisministeeriumis, mis tõendab, et oled vaba abielluma. Või lähengi selle tõendiga Kairosse Eesti asjuri juurde jne.

 9. Äkki keegi oskab öelda, kust leiaks kairos soodsa hinnaga korteri 2 nädalaks? Plaanin sinna sõita 29. jaanuaril

 10. Tere Küsiks selle orfi lepingu kohta: kui see on põhimõtteliselt legaalne ainult Egiptuses, kas egiptlasest abikaasal on õigus eestlasest kaasa varadele, pangaarvetele? Kas siis oleks vahet kohtus registreeritud ja registreerimata variandil?

 11. Orfi ei kehti kuskil peale Egiptuse ja siingi ainult kohtus registreeritud variant. Ja Egiptuses polegi sellist asja, et mehel 6igus naise rahale.

  • Aitähh, UmmAli! Vist pigem jah oleneb lepingust, et kuivõrd naisel on õigus mehe rahale, hoopis :). Kohtus registreerimata variant siiski kehtib veidi ka, abieluks ei loeta aga koos elada saab ilma et politsei tüli teeks vms. Kui rikkalikult ringi reisida Egiptuses pole plaanis, ja hotellides ööbida, siis sobib ka registreeriamta variant. Ametlikuks abieluks vajaliku elamisloa saab registreerimata versiooniga samuti.

   Kui see nüüd muutunud pole! 😀

 12. Aitäh info eest. Eesti saatkond kirjutas, et orfi on 2009. aasta sügisest ebaseaduslik, see on küll uudis.

  • Eks ta üks veidi laveeriv variant on vist alati olnud, ilmselt tasub igaks otstarbeks (nt ametliku rahvusvaheliselt kehtiva abielu sõlmimiseks) nõudmisi ja kehtimisi vahetult enne üle täpsustada.

 13. Minuteada enam lihtsalt orfiga viisat ei saa…peab olema ikka ametlik ja registreeritud abielu. V6ibolla k2is see ainult Ida-Eurooplaste kohta.

  • Heh 🙂 no konks on selles, et ametlikku ja registreeritud abielu jällegi ei saa ilma orfita, st ei saanud umbes 2007. aastal ja seejärel. Algul orfi, siis selle abil abiellumiseks vajalik elamisluba, siis selle abil rahvusvaheliselt tunnustatud abielu, siis selle alusel juba pikk elamisluba.
   Kuidas siis hetkel võiks olla, hei, värskelt abiellujad?

   Võib arvata, et Egitus üritab igati piirata illegaalselt siin töötamiseks fiktiivsetel alustel viisade pikendamist. Milline riik siis nii ei teeks.. Kuigi võib-olla tuleks neil lihtsalt korrastada turismivaldkonnas töötamise tööviisade väljastamine – sest vaevalt nad leiaksid nt kohalikke neiukesi, kes nõus basseini veerel bikiinides või shortsides “animatsiooni” läbi viima :).

 14. Tegelikult on asi lihtne. Kas armastad tõesti niipalju et oled nõus ebielu ette võtma, teades et sa kunagi ei lahuta.

  See soovitus et abiellu aga ikka, lahutada saad alati :S Mis see on siis? Abielu on sügav soov veeta kogu ma elu just selle isikuga, muretseda pere just selle iskikuga ja jagada temaga kõike.

  Minu oma kogemus ütleb et tõsisel moslemil ei ole mõtet abielluda eesti mõistes kristlsega. Kui soovid abielluda moslemiga siis peaksid ka seda meest mõistma, tema maailmavaadet jagama jne. nagu siit artiklistki välja tuleb siis kristlane ei näe ramadani ilu. pagan ei saa üldse aru millega siin tegeletakse ja mille poole püüeldakse…

  Ühesõnaga… peab olema ääretult suur ja sügav armastus + valmidus väga suureks elumuutuseks + ühine religioon koos sügava sooviga muuta iseend paremaks moslemiks ja õppida islamit.

  • Kuid vist keegi ei abiellu ju tegelikult selleks, et lahutada? Algul on ikka “sügav soov” muretseda, jagada, armastada jne :). Ometi enamik abielusid siiski lahutatakse, sest mingil hetkel lihtsalt on suhe liiga palju muutunud…

   Pidasin silmas kõhklejate puhul, et mina pigem abielluksin kui jääksin igavesti mõtlema, et “mis siis oleks saanud, kui oleks…” jne 🙂

   Armastus, eriti aga üksteisemõistmine kannab ka religioonidest üle. Oleneb muidugi, kumb endale olulisemaks mõelda. Targem mõistab alati, see on targema saatus – kõiki ja kõike mõista, ise paraku sageli ja paljudele mõistetamatuks jäädes. 😦
   Nt kristlik pühakiri ei soosi abiellumist (kuigi sallib) vist just sellepärast, et kõigekõrgemale tekib tugev konkurent – keegi teine, kellele pühendutakse. 😀

   Kopti kristlased kindlasti mõistavad ramadani, peaksid nad ju ise paastuma täpselt samuti – päikesetõusust päikeseloojanguni, kõikidel paastupäevadel, mida neil on aastas üle 200.. :-O Lihtsalt, et nii ei tee päris kõik – ainult kõige “karmimad” :). Kuid koptide õnnetuseks on nad tugevas religioosses vähemuses, mis muudab nad veidi paranoilikeks igasuguste islamiilmingute suhtes, umbes nagu on eestlased kõige veneliku suhtes. Tunnevad end pidevalt ohustatutena, mis paraku samuti rikub kahe religiooni suhteid, kuna tekitab tõrjuvust. Kuid kui tähele panna, siis kõige “valgustatumad” kristlased ja moslemid respekteerivad üksteist vastastikku täpselt sama tõsiselt kui omaenda religiooni esindajaid. Tegelikult maailma võrdluses ollakse ju äärmiselt sarnased.
   Kuigi mida mina agnostik – siis üks sabaga ja karvane pagan! – siin ikka nii väga sõna võtan religioonide asjus.. 🙂

 15. Tere
  Mul selline küsimus, on soov abielluda aga mul on olemas 4aastane laps.Kuidas siis asjad käivad ja kas üldse ongi võimalik lapsele eraldi viisat saada. Hetkel tundub kuidagi liiga segane kõik… lausa hirm ,et kõik on hoopiski võimatu.
  Ja küsimus ka teine, kui mees (pole veel abielus) soovib tulla siia, Eestisse kuuks ajaks ja peale seda meid lapsega kaasa võtta. Kuidas see käib ja mida tegema peab?
  Südamest suured tänud ette )
  Päikest!
  Aure

  • Lapse olemasolu ei peaks küll takistuseks olema riigivõimudele, kui pole teile endile :). Lapsele ostad piirilt 30 päeva viisa nagu endalegi, “abiellumisviisat” tema ei vaja :). Kuidas edasi, on mullegi veidi segane – kuna sina saad abiellumise järel elamisloa, aga lapsega kuidas? Meile seletati ministeeriumist, et alla 16aastastele eraldi luba passi vaja pole, kuid Eestist tagasi tulles oleme neile siis ikkagi pidanud piirilt viisa ostma, 😦 siis kui neil veel Egiptuse dokumente polnud (meie omadel on kummagi vanema kodakondsus).

   Kas veel-mitte-abikaasale Eestisse tulekuks viisa võimaldatakse… tõesti ei tea, aga las ta uurib seda ise – Eesti viisat saab nüüd ka Egiptusest juba taotleda:
   http://www.kairo.vm.ee/est/konsulaarinfo

   Jõudu ja edu!

  • Kas pead silmas, et Eesti viisat saada keeruline, UmmAli? (kuna kumbagi riiki on viisat vaja ja ka Egiptuse viisat “saada”, st pikendada, on ilma abieluta keeruline :))

   Mõned siiski sõidavad, tundub et oleneb mehe rahakoti paksusest ja muust reisumusest. Kelle passis juba näha et ennegi välismaal käinud ja sinna pole jäänud 🙂 või muidu äriline või töine tegevus, või pangaarve, sellise mastaabiga, et Eestisse katlakütjaks tõenäoliselt ei ihka, need võivad saada viisa ka abieluta. Vist. Kuulduste põhjal :).

 16. Tere,
  loen , et strelkal just oli abielu dokumentide ajamine. Kas Eestist võetud tõendid võib saata otse saatkonda legaliseerimiseks? Või tuleb ka enne saatkonda saatmist need inglise keelde tõlkida? Saatkonna kodulehel on kirjas selliselt. Huvitav oleks teada kuidas Strelka toimis.
  Kahjuks ei saa siit kontakti edasi. Kas “innovatsioon” saad aidata?

  • Kui soovid, saadan su aadressi Strelkale, rohkem vist ei saa minagi diskreetsust rikkumata 😉 teha. Pakun siiski, et miks sa ümber pudru tiirutad ja ajad asju kolmandate inimeste kaudu – küsi otse saatkonnast järgi.

 17. saatkonna poole pöördusin kõige esimesena. Sealt ootan kaua juba vastust. Ja täna helistasin ning vastati, et alles järgmine nädal tuleb konsul ja helista siis tagasi. Rohkem infot öelda ei osatud. Selle ajaga jõuaksid dokumendid juba siia paberkandjal saata. Selline asi teeb kannatamatuks ja seepärast siia poole pöördusin. Kui tüli ei tee, ole palun hea.

 18. Mnjah, Välisministeerium paraku ei kuulu meie eeskujuministeeriumide hulka.
  Läks teele märgukiri strelkale ja loodame et ta selle peatselt kätte saab. Tegelikult, kui hästi moosida, siis on vististi Eesti asjuril õigus ka ise need dokumendid tõlkida, ta nimelt paberitega professionaal ;). Kuid iseasi, kas ta aega leiab.

 19. Selle abiellumise kadalipu sain lõpuks läbitud, aega võttis mis ta võttis, kuid tehtud sai:) Kadr Jõgi põhimõtteliselt saab need dokumendid kohapeal ära legaliseerida, kuid soovitav on kohtumine kindlaks määrata ja kohapeal pidin ka veel mingid paberid täitma. kui kellelgi on veel küsimusi, vüib julgelt küsida või minu poole küsimustega suunata. Ikka aitan kui saan

  • Ja palju õnne, strelka! 🙂 Kuid küsimus oli vist tegelikult seotud mitte niivõrd legaliseerimisega, vaid tõlkimisega. Saatkonnal on jah õigus legaliseerida VMga võrdselt, see on seadusega nii määratud. Kuid segane on, kas (ja miks?) peab Eesti Kairo saatkonna jaoks abiellumise takistuste puudumise paberid tõlkima? Või võib viia eestikeelsed? Ahoi, värsked mõrsjad!? 🙂

 20. minul olid kõik eesti keelsed paberid saatkonna jaoks, ei tõlkinud eelnevalt midagi ära. kadri jõgi tegi sellest araabia keelse dokumendi ja oligi kõik. Pärast abielu tuli abieludokumendid tõlkida inglise keelde.

 21. Tere!

  Palju õnne Strelkale! 🙂
  Minul endal ka sama asjaajamine ees. Kas oleks võimalik ka minu kontaktid edastada Strelkale? 🙂
  Suur-suur tänu! 🙂

  • Ja palun! 🙂

   Tundub et peatselt oleks meil siia vaja mitte Eesti Maja, aga Eesti Naiste Maja – kust abiellujad saaksid nõu, ja lahutajad lohutust ja peavarju :P.
   Kuid endiselt (vist) on täitmata Egiptuse naisega esimesena abielluja koht…

 22. Tere, nii palju kui foorumist on kuskilt meelde jäänud. Oled innovatsioon oma abikaasale viisat taodelnud eestisse sõiduks. Oskad ehk aidata paari küsimusega?
  Kas võin küsida e.maili aadressi?

 23. Kui tohib, topin ka oma nina siia, kuigi pole ise enam ammu abiellumiseeas. Tahtsin lihtsalt teavitada, et tuttav egiptlane läks Läti saatkonda , andis sisse paberid sooviga sõita Eestisse ja kahe nädala pärast oli viisa käes. Eesti saatkond asub küll samas majas, aga viisasid ei väljasta.

  See on õige, et orfit läheb kindlasti vaja ,et üldse abielluda: sest orfi alusel saab üldse taotleda 6 kuu viisat, mis on vajalik seaduslikuks abieluks. Naine ise seda sisse anda ei saa, selleks peab peig ise kirjutama avalduse sooviga abielluda just antud naisega. Välisministeeriumi koduleht räägib jah muud, aga õige on see, mis siin tegelikult toimub ja kuidas asjad käivad. Mind on aga alati hämmastanud see, et kui egiptuse mees tahab abielluda eesti naisega, miks naised peavad seda asjaajamist siin uurima, see oleks nagu rohkem kohaliku probleem ja samas ka abi oma tulevasele kallile naisele. Mõelge selle üle, palun.

  Rumal jutt suhu tagasi, et moslemi ja kristlase abielu ei õnnestu. Ega iga eesti naine ei hakka end “maha müüma”võõrale usule, kui abiellub. Abielu põhineb armastusel, mitte religioonil. Kas keegi vaidleb vastu?

 24. Tore uudis!

  Alates 01.09.2010 hakkab Eesti Suursaatkond Kairos menetlema viisataotlusi. Seni esindas Eestit Schengeni viisade väljastamisel Egiptuses Läti Suursaatkond Kairos.
  http://www.vm.ee/?q=et/node/9797

  Ja üks küsimus – kas Strelka väljareklaamitud aadress ikka toimib? Ei ole temalt vastust saanud…

 25. Teade Tallinnas elavast egiptlasest, kes annab hea meelega araabia keele tunde, peaks eelkõige rõõmustama neid naisi, kes on juba abielus egiptlasega aga pesitsevad Eestis ning ka neid, kes alles jõudmas abielu randa. Hetkel on huvilisi Pärnus. Palun jätke siia oma meili aadressid, kes asjast huvitatud.

 26. Tere!
  Kuna siin on koos inimesed, kes asjast mdagi jagavad, siis küsin ühe rumala olukorrra kohta targematelt nõu. Sai kunagi tehtud “orfi” leping ühe egiptuse mehega, kellest nüüdseks on saanud mees, kellega tahame abielluda. Kas Eesti viisat taodeldes aitaks see halvamaiguline (ja mitteseaduslik???) paber asjale kaasa? Või oleks targem jätta siiski see taotlust tehes üldse mainimata, arvestades, et Eesti riigis see paber ju ei kehti ja võib tekitada probleemegi, kui tuleb välja, et ikkagi nagu natuke kehtib ka, aga Eestis olen ma veel ametlikult vallaline? Loodan, et keegi sai probleemist aru ning oskab nõu anda…

  • Võib-olla keegi veel täiendab, kellel kogemust lähemast minevikust, kuid varasemast võin öelda, et kui te ametlikult abielus pole, siis tõenäoliselt see mees nö. peresuhte alusel küll viisat ei saa. Võib saada, kui on ennegi välismaal reisinud ja varasemad viisad passis või muidu “tegija” – kopsakas pangaarve, firma või tõsine töökoht siinmail. Raha maksab igal pool, Eestis ka! Ehk et – pangast saavad laenu need, kes seda ei vaja , ja viisa saavad samuti peamiselt need, kes seda ei vaja :).

   Kuid iga juhtum on individuaalne, ning muutuvad ajad – muutvad ka kombed ja suhtumised, sh ehk vähehaaval Eestis egiptlastesse. Soovitaksin tollel mehel saatkonda ise ligi astuda, pabereid viima vast läheb ta ju nagunii, ja siis olukord ära rääkida – kõige parem on ikka läbipaistvus iga asja juures. Sel juhul igatahes näitab see orfi paber ju, et tegemist pikaajalise, veidikegi tõsisema suhtega. Kui sellel mingi kuupäev nüüd ikka on.

   Parandage või vaielge vastu! 🙂

 27. Tere!

  See mees on varasemalt välismaale reisinud. Ta lähebki homme saatkonda. Ma muretsen muidugi ka seetõttu, et kui ta näitab seda paberit, kas minul Eestis probleeme ei tule, et justkui olen abielus nii pikka aega, kuid pole Eesti riigile sellest teada andnud 😦 Kuupäev on dokumendil täiesti olemas. Rumal olukord, uid loodan, natukenegi julgustust saada ühe või teise tee valimiseks 🙂

  • Mina olen ametlikult Egiptuses abielus, kuid eestis ei ole. Olen ametnikuga sel teemal rääkinud ja ei mingit probleemi. See egiptuse abieludokument(mitte orfi) aitas lapse sünnitunnistusele isa nime panna.

 28. Ei, Eesti mõistes te pole abielus. Olete vabasuhtes.

  Ma pakuks küll, et ei näe sellest dokumendist mingit võimalikku tüli, küll aga abi. Ise taotlesime sellisega omal ajal kaks korda ja viisat ei saanud. Kuid siis olid teised ajad ja (Praha saatkonnas) ka võib-olla ka noored kogenematud inimesed asju ajamas. Mingit tüli küll ei tulnud.
  Viisa saime peale abiellumist.
  Samas on viisasid vististi saanud ka mitte abielus olijad küll, puhtalt turismiks, nii et – iga juhtum eelkõige personaalne.

  Jõudu ja pean pöialt!

 29. Tänan! 🙂
  Tegelikult tahame abielluda Eestis. Üks tagasihoidlikum registreerimine Eestis ja üks korralik Egiptuse pulmapidu sealmail 🙂
  Ilmselt siiski soovitan oma tulevasel viisat taodeldes ka see näiliselt tühine paber ette näidata 🙂
  Loodan parimat! 🙂

 30. Minu meelest te ei saa Eestis abielluda. Egiptlaste, üldse islamiriikide kodanike abiellumine välismaalastega on üsna rangelt reglementeeritud ja saab toimuda ainult nii, nagu ülevalpool kirjeldatud.

  Leidsin hetkel ühe lehekülje, araabia keeles, egiptlaste välismaal abiellumise kohta, Egiptuse USA ühe saatkonna kodulehelt siin:

  http://www.egyptembassy.net/showservices.cfm?id=3

  Su elukaaslane vast saab sellest aru.

 31. Abielu egiptlasega on legaalne mehe jaoks ainult islami riigis, s.t. antud juhul Egiptuses. Nii on see olnud siiani, kui pole vastu võetud uut seadust. Võite ju siin abielluda ja keegi ei keela hiljem Eestis ka seda sündmust kuidagi tähistada. Mina ei soovita näidata orfi lepingut saatkonnas, sest Välisministeeriumi lehelt olen kunagi lugenud, et seda peetakse halvaks tooniks. Kas Teie meesterahvas teab, et ainult kolmapäeviti toimub vastuvõtt saatkonnas ja eelnev kokkulepe on nõutav telefoni või meili teel.

 32. Tere!
  Ta leppiski kokku telefoni teel….Kummaline siis, et just reedel toimub kokkusaamine, isegi lugesin saatkonna lehelt, et vastuvõtt on kolmapäeviti…

 33. No see on ehk hea enne Teile mõlemale. Kuigi tõesti huvitav, reede on ju siin riigis puhkepäev. Igatahes kena vastutulek saatkonna poolt. Edu.

 34. Konsuli vastuvõtuajad ja saatkonna/konsulaadi tööajad on oletan et kaks ise asja. Pabereid saab sisse anda sekretärile küllap kõikidel tööaegadel, mis Euroopa riikide saatkondadel sageli on ka oma koduriigi järgi, või kuidas kunagi.

  Konsuliga lobisemise aeg vastastikku huvitavatel teemadel – nö. vastuvõtuaeg avalikkuse jaoks – on siis see kolmapäev.

  Kuid mida ei tea, peaks vist küsima? Saatkonnast vastati nii:

  “Eesti Suursaatkond Kairos töötab nagu kõike Eesti riigiasutused tööpäeviti 08.30-17.00, kuid kuna meie mehitatud on piiratud, siis on eelistatud konkreetseks kohtumiseks eelnevalt kokkuleppida kohtumisaeg.”

  Selge siis vist? 🙂

 35. Kuna nn orfi leping on vältimatu ka ametlikuks abiellumiseks (selleta ei saa abiellumiseks vajalikku elamisluba), siis ei saa ta kuidagi olla halva maiguga. Ainult suhe selle alusel saab olla hea või halva “maiguga” – see sõltub juba konkreetsest paarist ja nende ajenditest siis ;).

  Samasugune leping nimelt on ka neil, kes on oma mehele mitmendaks naiseks, mis on siinsete seaduste alusel täiesti kombekas kooselutava (kuigi ei tunnistata väljaspool) ja sellisele mitmendale ja “orfi” lepinguga naisele laienevad siin kohapeal kõik abikaasa õigused, sh õigus taotleda abikaasana pikaajalist elamisluba Egiptuses. Kui “orfi” on kohtus registreeritud (kohtu templiga).

  Saatkond ei puugi olla kursis nende kohalike tavade või reeglitega, millega nad ise otseselt kokku ei puutu, kuna neid on siin mustmiljon muidugi ja need võivad muutuda kuidas jumal juhatab.

 36. Täpselt õige innovatsioonil, et siin riigis abielludes on orfi väga vajalik, kuna aga J. soovib abielluda Eestis, siis peab seda ka silmas pidama, et Eesti Saatkonnas pole selle paberiga midagi peale hakata, seda enam, et see on Välisiministeeriumi poolt hukka mõistetud abieluline vorm.

 37. Selline mure, et Justiitsministeeriumis tahetakse t6endit, et mis usku ma olen, konsul sellist asja v2ljastada ei saa, see oleks illegaalne. Kuidas ma peaksin selle sellele mehel Justiitsis selgeks tegema ?

  • Tere! Kas tõendit sooviti konsuli vormistatud dokumentidele lisaks või te pole nii kaugele veel jõudnud ja käisite lihtsalt infot hankimas? Sest teadaolevalt peaks lause “kodaniku kinnitusel on ta seda ja seda usku” (umbes sellises sõnastuses) olema loomulik osa abielu takistuste puudumise tõendist, mille konsul väljastab. Nii lahendavad seda probleemi minu teada kõik demokraatlikud riigid, kus usuline kuuluvus on rangelt inimese eraasi. Eesti riik/konsul ei saa väljastada usulise kuuluvuse tõendit, kuid kui soovite ise kinnitada, et olete kristlane, siis see on ainult teie ja Kõigekõrgema 😉 vaheline asi, et kas olete või pole.

   Kas konsul seda ei selgitanud, või on siin tõesti midagi muutunud?

   Suhteliselt täpne info on harilikult väljas USA saatkonna lehel siin:

   http://cairo.usembassy.gov/consular/acs12.htm

 38. Kasutan juhust küsda, kas kõik, mis siin kirjas on, kehtib täpselt samamoodi kui hetkel, mil see kirja pandi? Samas ootan ka vastust kasutaja MURE esitatud küsimusele…

  • Egiptuse riigis tõuseb igal hommikul uus päike ja võivad olla uued “seadused” või tõlgendused neist. Ikka nõuded personaalselt enne üle kontrollida ja tore oleks, kui olulistest muutustest siiagi märku anda :).

  • Tere, Margit!
   Mina hakkasin ka asju sellises järjekorras ajama nagu siin kirjas. Aga kui sul on Orfi olemas, soovitan kohe 6 kuulist viisat ajama hakata, sest sellega läks kõige rohkem aega ja muid pabereid selleks vaja ei ole, kui ainult Orfit. Sellel ajal, kui viisat ootad, saad teised paberid korda ajada. Jõudu ja kannatlikkust!

 39. Konsul ytles, et Eestis sellist nimekirja ei ole mis usku keegi on ja tema sellist asja ei saa kirjutada. Kirjutasin t2na uuesti konsulile, loodetavasti ta ka vastab.

  • Ma ei saa siit ikkagi aru, lgp Mure, kas konsul juba väljastas selle paberi, mille ta abiellujatele harilikult väljastab, ja see ootamatult ei kõlvanud, või te ei olegi veel konsulilt mingeid pabereid saanud?

   Kuna see, mida ta väljastab, on siiani kõlvanud, te ei ole ju esimene abielluja, ja usu deklareerimise nõue on kogu aeg olnud, kuna siin on see oluline tegur, mis usku abiellujad on. Kõigil meil on vastav lauseke meie dokumendil olnud, mis egiptlastele on kõlvanud, tegemist on ju rutiinsõnastusega. Egiptuse riik on alati nõudnud, et abiellujate usulise kuuluvuse kohta oleks märge.

   Ja kõik riigid tulevad oma kodanikele ses osas ka vastu, on ju riik oma kodanike abistamiseks ja mitte nendega (või teiste riikidega) jonnimiseks, muidugi kokku lepitud ja vastu võetud seaduste piires.

   Iseasi, kui egiptlased ootamatult oleksid leidnud, et neil on veel eraldi paberit kinnituseks vaja, selle kohta kehtib siis, et nõuded muutuvad vastavalt nõudjate tujule ja selle vastu ei aita siis küll keegi :-/.

   Kahju, et konsul ise seda teile selgitada ei osanud. Võib-olla isiklik kohtumine või helistamine aitaks paremini edasi, kuna olen märganud et suuline suhtlemine sobib talle paremini kui kirjalik.

  • Tere!
   Minu käest küsiti lihtsalt abielu registreerides, et olge hea ja kirjutage mis usku te olete ja kinnitage oma allkirjaga ja see oli ka kõik. Mingit eraldi paberit küll ei nõutud.

 40. Tere kõigile 🙂

  Mina olen järjekordne eestlanna, kes on armunud egiptlasesse, täpsemalt beduiini 🙂 Jõudsin Sharmist tagasi eile hilisõhtul, nii et alles nüüd saan kasutada internetti ja teha taustauuringut. Otsest mure ega mõtet mu sissekandel vist ei olegi, peale selle, et aitäh! See lehekülg on viimane, milleni jõudsin ja ainuke, mille üldmulje on positiivne.

  Eks suhetega on igal pool maailmas lood samasugused – kui puudub usaldus, siis ei saagi asi püsiv olla. Kõik on individuaalne ja ei tohi keskenduda negatiivsele.

  Seega, aitäh lehekülje loojale ja kõigile siin sõnavõtjatele 🙂

 41. Tere! väga kasulik lehelkülg siin, jäin täitsa lugema töö ajal, mis pole üldse hea, sest töö jääb tegemata…õhtul kodus igatahes jätkan 😉
  Mul tekkis üks küsimus orfi kohta. Lugesin kuskilt netiavarustest, et kristlasest egiptlasele see ikkagi ei kehti, kui ta peaks soovima seda teha….siit lugedes aga järeldan, et ikkagi on see täiesti võimalik ja nö ka “seaduslik” kuurorti piirkondades. Kuidas sellega on? Enda plaan oli minna Hurgadasse hotellipaketiga ja kohtuda seal oma kaaslasega, kes on kristlane. Kuna lugesin kuskilt, et orfi pole võimalik, siis olime otsustanud riskida ja salaja koos olla, nii et tema võtab samasse hotelli toa, kus ma peatun. Kas on see väga rumal tegu ja liig suur risk? Loomulikult tean, et käest kinni käia ja muid mitte nii “sündsaid” asju pole seal keskkonnas niikuinii võimalik teha, siis olen sellega arvestanud, hotellis plaanisime ikkagi salaja üksteise tubades käia/olla 🙂
  Ja kõik see osutub võimalikuks juhul, kui meie reisibürood taastavad reisid Hurgadasse….:(

  • Aitäh! Seda dokumenti ainult nimetatakse “orfi”, tegelik religioosne tähendus tal puudub, kuigi põhimõttelt matkib ühes osas islamis lubatud ajutise iseloomuga kooselu, mida aga ka jällegi kõik moslemid ei tunnista. Nii et ühevõrra kahtlane on ta nii moslemitele kui kristlastele :), kuid ühevõrra ka kehtiv, eespool loetletud otstaveteks. Ehk et jah, koos üürimiseks kõlbab ka kristlastele küll. Nüüd mis hotellidesse puutub, siis hotellid seda üldjuhul ei aktsepteeri, kallimad ja paremad kohe kindlasti mitte ning odavamate “nurgataguste” puhul tuleb eelnevalt üle küsida, millistes see kõlbab või ei. See on tõsine teema ja muidu jääte tänavale ka kasvõi vastu ööd. Enamasti üüritakse selle abil hoopis korter, mis ongi ju odavam ka.
   Kas eraldi tubade vahet joosta annab on ka küsimus, kuna inimtööjõud on odav ja enamasti on hotellides turvamehed, kelle ülesanne on enam-vähem toauksi silmas pidada, kas siis varguste või ka muude vallatuste vältimiseks. Kus Hurghadas kortereid viisakalt üürida saab, ma kahjuks ei tea, kuid kontaktlehele on mitmed eestlastest hurghaadakad aadresse jätnud, ehk saate nendelt abi.

   • Tänud innovatsioon vastuse eest. Rääkisime ka korteri üürimisest ilma orfita. Kas see on samuti liiga riskantne? Ja kas põhimõtteliselt siiski võimalik? Kuigi jah, siis on ka koos väljas käimised kahtlased…liiga palju tuleb oma käitumist jälgida 😀 Kui muud üle ei jää, eks tuleb see orfi teha, teatavasti see aega ei tohiks võtta, aga siiski mingi ettevalmistus või info peab ju olema? Ja sellel nö kergema variandi orfil peab ka ikka 2 tunnistajat olema ju? Tundub, et ise küsin ja ise vastan 🙂 Mul on vaja lihtsalt kellegi toetavat sõna 🙂

 42. Orfi on lihtsalt väike rahaline väljaminek, ja kuidas siis ühel Egiptuse noormehel pole võtta 2 tunnistajat? Need võetakse vajadusel tänavalt, kui muidu ei saa. Ikka tehke orfi, kardan küll et ilma selleta on korteri üürimine ka paras jama, ja milleks?

  Et koos väljas viibijaid nüüd keegi lausa kontrolliks või jälitaks… kardan praeguseks hetkeks ei jaksa seda keegi enam. Ei mäleta et meilt oleks paberit nõutud iial enam kui jah üürilepingute sõlmimisel, kuigi see oli alati kaasas muidugi, sest egiptlasi põhimõtteliselt ätnaval konrolitakse üpris tihti, vähemalt Sharmis, eelkõige selleks et avastada põhjuseta Sharmis viibijaid, kes võivad ju ka vargapoisid siis olla.
  Muidugi tehke orfi, milleks veeta puhkus iga krõpsu kartes.

  • Minul on hoopis vastupidine huvitav küsimus. Mi u abielu sai sõlmitud 13 aastat tagasi Alexandrias, paar aastat hiljem läksime lahku, kuid abielu jäi Egiptuses lahutamata. Kuna ma just väga paljut sellest protseduurist ei mäleta, siis lugude põhjal tundub et sai sõlmitud seesama kurikuulus Orfi abielu. Tahaksin väga selle abielu lahutada, kuid vastavalt saatkonna infole ei saa seda ilma abielulepinguta teha, aga seda mul alles ei ole (ei mäletagi tegelikult kas ta mul oligi käes). Mees ise vaidleb mulle vastu et piisab täiesti suulisest “lahutamisest”, aga ma mikski seda eriti ei usu. Kas keegi targem oskab mingit nõu anda või on sarnast kogemust?

   • Tere 🙂 põhimõtteliselt Sul ei olegi midagi “lahutada”, kuna ei olegi olnud abielu. On olnud lihtsalt kooselu, juriidilise tähenduseta, pigem dekoratiivse iseloomuga dokumendi alusel. “Lahutamist” Egiptuse mõistes vajaksid, kui teie paber olnuks kohtus registreeritud (st notari juures sõlmitud ja siis veel eraldi protseduurina kohtus registreeritud, mida märgistanuks suur kohtukull keset paberit), kuid pakun, et ta seda polnud. Ja rahvusvahelises mõistes abielus polnud te nagunii, selleks pidanuks te mitte ainult et nagu kord ja kohus Kairos abielluma, vaid Sa pidanuks selle abielu ka Eesti ametivõimude juures (siis: per.büroo vastavas toakeses) registreerima.

    Järelikult ei olegi midagi lahutada ja (peamine ilmselt) ei ole mingeid takistusi uutele abieludele ükskõik kus.

 43. Suur tänu! Olin päris mures, sest meie saatkonnast Kairos öeldi et see on ikkagi ametlik ja võib tulla probleeme. Aga see on küll suur kergendus 🙂 Aitäh! Jube põnev on peale 13 aastat teada saada et polegi abielus olnud :):):)

  • Parandus: pole riigivõimu silmis abielus olnud. 🙂 Ega see siis olnud suhet olematuks muuda, mis ju minu arust peamine.

   Pisike võimalus on, et paber oli kohtus registreeritud, kuid sellele annaks vastuse tõesti vaid paber ise, või kui registreerimise jälgi kohtutest otsida, millise töö ulatust ei oska ette kujutada. See tähendaks siis põhimõtteliselt, et Sinul on õigus pärida oma “abikaasa” vara jms, samas kui “abikaasal” sinu Eestis asuvale varale õigust ei peaks olema, kuna Eesti ju teie kooselu pole tunnistanud järelikult mingeid nõudeid toetada ei saa. Samuti, kui kooselust sündinuks laps, võiks see teda mõjutada, jällegi ilmselt ainult Egiptuse piires.
   Samuti pakuksin, et lahutamata “abielu” oleks palju tülikam mehele endale, kes ju samas ruumis edasi elama peab, tõenäoliselt soovib abielluda jne. Sest perekonnaseis on siin mh igaühe ID-kaardil kirjas ja kui seadus lubabki (moslemil) korduvalt abielluda, siis pruudi pere harilikult uurib peiu tausta vägagi põhjalikult ja tal tuleks tublisti selgitada olukorda, et kes ja kus on siis too eelmine abkaasa. Ainult äärmiselt konservatiivses peres või kolkakülas võib tulla kõne alla anda tütar mitmendaks naiseks ja ma ei tea ka moodsaid egiptlannasid, kes ise seda sooviks, v.a. kui vaesus vms sunnib.

   Ehk et sellised teoreetilised väikesed võimalused on. Kas mees tõesti nii kangekaelne on, et selles küsimuses lõplikku selgust ja meelerahu Sinule anda ei soovi? Alati saab ju sel juhul mainida, et lased tuttavate kaudu ta uue abikaasa perel endil järgi uurida, on ta veel kellegagi abielus või mitte ;).
   P.S. Mina jur. teenuseid kahjuks ei osuta, eks :).

   • No see mees ei ela enam ammu Egiptuses, ta lahkus varsti peale meie lahkuminekut Prantsusmaale ja kavatseb seal nüüd prantslannaga abielluda. Nii et teda ei mõjuta need asjad. Samas ta ütles et võttis 8 aastat tagasi tõendi et ta on vallaline…
    Kummaline on see et ta keeldub mulle selgitamast milline see abieluleping siis oli. Mäletan et käisime Alexandrias phes notaribüroos, seal oli 2 tunnistajat, peale selle läksime kuhugile et ma saaks passi pitsati et võin jääda teatud ajaks. Kairos käisime ennem kõike seda protseduuri mind konverteerimas, muudes ametiasutustes polnud käinud. Sellegipoolest sain ma omalaadsed pulmad, mulle õmmeldi kleit, käisime pildistamas, oli ka tort ja siis olime ühes hotellis kahekesi tähtistamas.

   • Selline küsimus veel, et mees raiub nagu rauda, et oli nn päris abielu ja mazoun registreeris selle notaribüroos. Mina pole 100% selgus asjasse ikka veel saanud. Räägib et see oli religioosne abielu, kuid ilma mingi pitsatita, ma muidugi kusagilt pole leidnud sellise abielu kohta infot. Samas kui ma olin moslem ja tema samuti, kas siis selline asi on niimoodi võimalik?

 44. Ohh, r e l i g i o o s n e… see muidugi muudab asja. NN orfi pole põrmugi religioosne, kuigi on nö. pühakirjast ainest saanud. Ette rutates – nö. riigi jaoks ja väljaspool Egiptust see abielu sellegipoolest ei kehtinud; kuid kehtis islamisüsteemis. Selles mõttes siis sama “päris” abielu nagu näiteks kirikus sõlmitud, kuid per. büroos registreerimata jäetud abielu. Abielu ainult jumala ja temasse uskujate silmis ;).

  Pakun et küsi Eesti moslemitelt, kuidas sellise abielu lahutamine käib, neist mõned elavad teadaolevalt ka Egiptuses. http://www.islam.pri.ee

  Ning igaks juhuks üle veel, et abielu välismaalasega kehtib ka Egiptuses ametlikult ikkagi ainult siis, kui on sõlmitud justiitsministeeriumis Kairos. Soovijad lihtsalt lisavad sellele religioosse tseremoonia. Küll aga kindlasti rahuldas selline ainult religioosne tseremoonia peiu peret ehk asjast informeeritud avalikkust, mis on ju siin kandis kõige olulisem 🙂

 45. Abiellujatele. Sama probleem, et justiitsministeeriumis nõuti, et oleks märgitud Eesti Saatkonna poolt väljastatud dokumendil “kristlane”. Kadri Jõgi tegi dokumendi uuesti ümber. Vaatamata sellele, et kõik kes viimase 1,5 aasta jooksul on abiellunud, on sama probleemiga Kadri Jõgi juurde 2-3 päeva jooksul tagasi pöördunud, väljastab K. Jõgi edasi dokumenti ja kirjutab hiljem uuesti ümber.(uuesti maksate dokumendi eest). Kadri Jõgil on tugevad põhjendused , miks ta ei saa lisada “kristlane”, aga hijem siiski saab:):) Kahju on sellest, et konsul, kes on mõeldud eestlasi abistama,põhjustab lisa jooksmist hoopis. Juhul, kui Egiptlaste seadused a la iga nädal muutuvad, peab meie konsul sellega kursis olema ja meid eelnevalt informeerima. Ma arvan, et Eesti Välisministeerium ei ole kursis millise suhtumisega EestI Saatkonnas eestlaseid “abistatakse” veel.

 46. Mulle jääb siiski arusaamatuks, kas peab olema ka paber selle kohta, et oled leeris käinud ja mis koguduse liige sa Eestis oled või piisab lihtsalt konsuli kinnitusest.

 47. Vaatleks seda kodanik “Tõsi” probleemija pahameelt teise kandi pealt. Väidate, et Egiptuse Justiitsministeerium nõuab Saatonnas antud dokumendil sõna ” kristlane”. Teie suusõnaline kinnitus neile ei sobivat. Olgu siis neil õigus- nüüd aga edasi. Proua Kadri Jõgi on Saatkonda tööle määratud Eesti Vabariigi Välisminsiteeriumi poolt ja on kohustatud täitma temale pandud ülesandeid 100% just nii nagu seda kord ette näeb. Ta ei allkirjasta ega pane pitsatit ühelegi paberile ilma Välisministeeriumi teadmata. Isetegevust selles valdkonnas ei tunta. Egiptuse riigis võib täna olla nii ja homme juba naa seadustega.Seda jälgida on suht keeruline ja puudub ka vajadus. Kui nüüd keegi eestlane läheb konsuli juurde mingi uue seaduse nõudega, pole võimalik seda kohe täita, sest see tuleb kooskõlastada Eestiga. Antud juhul aga on ju tegelikult nii, et Teie, kodanik “Tõsi” allute kohe siinse Justiitsministeeriumi nõudele, aga miks peaks Kadri Jõgi Teie suulise ütlemise järgi kirjutama sõna “kristlane”? Tema ei peaks ka samamoodi seda tegema vaid Te oleks pidanud talle viima kirjaliku paberi Eestist, et olete üldse ristitud. Miks ühe ministeeriumi nõue on tähtsam, kui teise oma? Lisana tahaks öelda, et meie konsul siin on väga korrektne inimene.

  • Konsul on kahtlemata korrektne inimene, kui ehk et… asjaolusid selgitada võiks kodanikele veidi rohkem? Kuidas nii saab et inimene inimese järel käib ja lahkub ikka teadmatuses ning et sisuliselt rutiinsele probleemile, mis kordub inimene inimese järel, ei anta ka saatkonna veebilehel mingit selgitust ega seletust?

   Probleem ise on täpselt vastupidine kui Karima ja Kairo eestlane siin pakuvad – Eestist usulise kuuluvuse paberit mitte ainult et ei pea tooma, vaid isegi konsulil just nimelt PUUDUB ÕIGUS sellist küsida. Ma isegi ei oska öelda, millist Põhiseaduse punkti saab selle vastu tõlgendada, võib-olla seda, mis keelab kodanike usulise kuuluvuse “registreeerimise”? Ja pakun et sel juhul on pööratud suuremat tähelepanu seaduse sõnastusele kui seaduse mõttele, milleks ilmselt on vältida kodanike lahterdamist, tagakiusamist või eeliskohtlemist (või mida soovite) usulise kuuluvuse alusel, ja mitte et sellest peaks kujunema jonnimoment kodaniku abistamisel. Häda tuleneb üldse kahe täiesti erineva seadus- ja moraaliruumi kokkupuutest, kus ühes usuline kuuluvus kodanikuõigusi üldse ei mõjuta ja isegi otseõnu ei tohi mõjutada, samas kui teises (Egiptus) usuline kuuluvus dikteeribki, millised õigused kuskil on. Kuid Eesti riik pole ainus, kes sellises ruumis peab kuidagi välja laveerima ja ma pole kuulnud et teiste Euroopa või Põhja-Ameerika riikide kodanikud nii elementaars punkti pärast edasi-tagasi jookseksid. Kuigi mäletan et u 2006-2008 või sinnapoole “jonnis” USA mõnda aega Egiptusega umbes samas küsimuses – keegi ei saanud abielluda! Nüüd aga jällegi abiellutakse, järelikult leiti mingi seaduslik võimalus egiptlastele vajalikke lauseid paberile väljendada.

   Konsuli kohus siiski on kõike seda selgitada.

 48. Ma mõtlesin, et ma olen ainuke, kellel oli konsuliga probleeme, aga tundub, et siiski mitte. Pidin samuti koguaeg konsuli ja ministeeriumi vahet jooksma. Kuigi teiste Euroopa riikide kodanikel olid kõik paberid kohe korras.
  Käisime konsuli juures sama probleemiga umbes 3 korda, enne kui ta ütles, et mingi paberi siiski usu kinnitamiseks saab teha.

 49. Tundub, et ta teeb meelega nii.Ei ole abivalmis ja laseb kõigil mitmeid kordi edasi-tagasi joosta.
  Annab välja paberi ja teab ise, et inimene tuleb varsti tagasi murega, et nõutakse paberit kus oleks usk kirjas.
  Siis küsib uuesti kopsaka riigilõivu ja teeb näo, et pole kuulnudki uuest nõudest.Kaebusi tema kohta olen kuulnud igaltpoolt aastaid.Kahju, et keegi midagi ette ei võta.

 50. Tere!
  Mul lõpuks abiellutud ja paberid korras! Tahaksin siinjuures täpsustada, et Kadri Jõgi tõlkis abielulepingu araabia keelest eesti keelde. Nii et inglisekeelset tõlget vaja teha ei olegi. See maksis 60 euri, ehk 30 euri lehekülg. Ja legaliseerimine 15 euri. Saatkond arveldab nüüd ainult eurodega. 6 kuu viisa oli 53.10 LE. Abielu vormistamisel tuli lisaks 50 LE margile ka 60 LE sularaha kuskil ametniku juures maksta.
  Ah jaa… minul usulise kuuluvuse kohta oli ette näidata tunnistus, et olen moslem. Seda tunnistust oli vaja nii abiellumisel kui ka pärast Eesti saatkonnas näidata kinnitamaks, et abielulepingus kirjas olnu vastab tõele.
  Ja lõpuks rahulikku närvi saatkonda minekul:)

 51. Tere,

  Siin pole ammu kirjutatud ja mõtlesin, et ehk keegi oskab/viitsib kirjutada, kas nõuded abiallujatele on nüüdseks ka muutunud.
  Samuti tekitab minus küsimusi punkt, kust väidetakse, et PEAB olema enne orfi paber ning siis 6 kuuline viisa. Samal ajal tean päris mitmeid, kes on abiellunud vaid turisti viisaga (kehtivaga). Ka Eesti Saatkonnast sain emaili teel kinnitust, et ei pea olema seda 6 kuulist non-touristic viisat, et peab saama tavalise kehtiva turisti viisaga abielluda. Võta siis näpust, kumb on tõde?
  Samuti küsimus, et mis pabereid nõutakse meespoolelt, kui ta on moslem?

  Aitäh, kui keegi viitsib mind valgustada 🙂

  • Peale “revolutsiooni” on nii palju muutusi nõutes ja suhtumistes, et kui nüüd kellelgi just värsket selle suve kogemust pole, siis tasuks eelkõige saata too “meessoost moslem” 😉 ise Lazoughly väljakule asja uurima.

 52. Mina olen nüüd ka jõudnud sellesse punkti, kus tuleb hakata pabereid abiellumiseks ja edasiseks viisataotluseks kokku korjama. Mees uuris järgi, mis pabereid on vaja, hetkel on nimekiri järgmine:
  1. Tõend vallalisuse kohta
  2. Tõend, et võin abielluda välisriigis
  3. Tervisetõend (kinnitus, et mul pole ühtegi haigust) – perearsti poole selle küsimusega pöördudes tahab arst kindlasti teada, mis haigusi kontrollida, pole ju võimalik KÕIKI haigusi kontrollida. Kas mõeldakse suguhaigusi???
  4. Tõend religiooni kohta – kui ma pole ristitud, kuidas saan tõendi kristlaseks olemise kohta?
  5. Tõend minu töö ja palga kohta
  6. Tõend minu elamispinna kohta
  7. Paberitele tõlge
  8. Paberitele kinnitus Välisministeeriumist
  9. Passikoopia
  10. 6 fotot

  Lisaks küsimus. Kuna mul pole võimalik kogu aeg edasi-tagasi sõita ja korraga pikalt sinna jääda ei saa töö tõttu, siis kaalusime teha volituse, et mees saaks ilma minuta kõik abieluga seotud toimingud ära teha. Nii saaks hoida kokku nii aega kui sõidukulusid. Mina paneks paberipaki kulleriga sinnapoole teele ja tema lippaks ise mööda ametiasutusi.

  Jään huviga ootama värsket infot, mida vähegi on võimalik minuga jagada.

  Mees on moslem, mina õigupoolest pigem usuta inimene, aga seal pean end siiski kristlaseks nimetama, et abielluda saaksin.

  • Palju õnne Kati! 🙂

   Volitus on muidugi hea mõte, kuigi selle vormistamine on omaette kogemus Egipti bürokraatia radadel. 😛

   Et meie jõudsime abielluda veel aukonsuli aegadel, siis tollal lahendati see religiooni küsimus diplomaatiliselt nutikalt niiviisi, et n-ö Eesti riigi poolsele “abiellumisloale” kirjutati “avaldaja kinnituse kohaselt on tema seda-ja-seda usku”. Kuna Eesti riik ei saa otseselt usku kinnitada, kuna see põhiseaduslikult pole ja isegi ei tohi olla riigi asi. Kuid ta saab kinnitada kodaniku enda öeldut. 🙂

   See on nüüd kindlasti teisiti, eriti kuna Eesti dokumendid lähevad otse egiptlaste kätte edasi (varem jäid aukonsulils, kes nende põhjal vormistas mingisuguse araabiakeelse koondtõendi). Nii et siin oleks vaja kas konsulilt küsida või kellegi värskelt abiellunu kogemust.

   Teiseks tunduvad mulle ülimalt kummalised küsimused nr 3, 5 ja 6. Need tunduvad pigem sellised küsimused, mis võiksid huvitada poisi peret, aga mitte kül riiki harilikult. Pered omavahel vahetavad sellist infot tõepoolest, kuna kumbki pool kontrollib teise hooleg üle, et ei oleks mingit petukaupa ja kõik “tasemed” oleksid ikkagi võrdsed. Ehk et kas eluaseme tõend on siis Eesti kohta, põhimõtteliselt siis varandusliku seisu kohta nagu too töö ja tulu tõend, või tähendab see Egiptuses elama asumise koha olemasolu kinnitust?

   Või on riiklik protseduur muutunud perekondlikule sarnasemaks :), või lihtsalt kiuslikumaks?

   Arstitõendi sisu on ka mõtet poisilt küsida, see on traditsiooniline ja selle sisu pere naisliikmed kindlasti teavad. Võin igaks juhuks ka ämmalt uurida. Lastesaamise koha pealt on tervis oluline ja võimalik et muud pärilikud haigused, mis võiksid mõjutada abieluõnne või laste tervist. Vereproovid kindlasti antakse ja uuritakse varjatud viiruste olemasolu või puudumist. Jne. Võib-olla oleks mõttekas see siin kohapeal teha, siis saab kindlasti õige ja ei pea tõlkima ka? Ja millist arsti (kummas riigis) üldse tunnistatakse?

   • Aitäh õnnesoovide eest, Innovatsioon 🙂
    Arstitõendi kohta uurisingi mehelt ka, tema vastas lihtsalt, et lähed haiglasse ja saad selle. Üritasin selgitada, et mul pole õrna aimu, mis haiglasse ma peaks niimoodi sisse sadama selle tõendi saamiseks, oma mõistusega pöörduks ikka perearstile. Lubas uurida ja täpsustada.
    Palga ja elamiskoha tõendid on ilmselt pigem vajalikud tema viisa ajamiseks. Järjest ta igale poole helistas ja küsis, jooksvalt jälle ütles mulle: see ja see paber ka vaja hankida ning kontrillis usinalt nimekirja, mis muudkui venis ja venis. Uuris ta nii saatkonnast kui ka oma sõbralt, kes on abielus sakslannaga, elavad Saksamaal ja on kogu selle kadalipu läbi teinud. Võib muidugi ka olla, et Saksamaal on teised nõuded kui Eestil.
    Notariaalse volituse pean ilmselt tegema Eestis. Kuna see mõte tuli meil alles viimastel minu sealoleku päevadel, jäi aega napiks kohapeal vormistamiseks – tema sõnul seal on see lihtne ja ei maksa palju. Kardan, et Eestis notari juures saab see kallis lõbu olema:S
    Tervise kohta pean tõendi ikka Eestist hankima.
    Ma olen alati paberimajanduses nõrk olnud, loodan, et saame selle kuhja siiski kõik vajalikul määral kokku, sest lahusolek mõjub mõlemale raskelt (mis siis, et ainult paar päeva hetkel teineteisest eemal oldud).
    Hetkel on mul olemas tema passikoopia ja minu passikoopia on tema käes. Eks hakkan uurima ja täpsustama, kui argipäev käes.
    Kunagi tahtsin väikest eeluuringut teha, siis helistasin Eesti Välisministeeriumisse, kus soovitati täieliku paberite nimekirja saamiseks pöörduda Eesti saatkonda Kairos. Kirjutasin sinna üsna konkreetsed küsimused asjade kohta, mida ei suutnud leida kodulehelt (nii ütlesingi, et olen lugenud kodulehte, aga sooviksin ikkagi teada selle ja tolle kohta, sest sealt vastust ei saanud) – vastuseks sain kahjuks (vist) automaatvastuse: külastage meie kodulehte, seal kõik vastused olemas. Korduskirja peale sain täpselt sama kirja :S Ses mõttes olen veidi kurb, et asjaajamine, mis on üsnagi keeruline, tuleb kõik ise teiste inimeste kogemustest kokku korjata ja ametiasutus, mis asjaga konkreetselt tegeleb, ei taha hästi abi anda.
    Olen väga tänulik selle lehe eest, sest paistab, et eestlasena on see mu jaoks ainus pidepunkt, mis aitab mul mingitki aimu saada kõigist vajalikest toimingutest.
    Kaks südant on teineteist leidnud, nüüd vaja need veel kuhja paberitega lõplikult kokku viia 🙂 Perele piisab minu jutust, nad on minu elu ja sissetulekutega kursis. Samas on tegemist täpselt nii jõuka ja lugupeetud perega, et minult ei oota keegi mehe ülalpidamist. Nende jaoks on suurim hirm, et keelan mehel pärast Eestisse kolimist palvetamise, kodu külastamise ja kodustega suhtlemise. Loodetavasti suutsin nad ses suhtes maha rahustada.
    Suured tänud kaasa mõtlemast, lisan siia kõik info, kui ise asjad tehtud saan.

   • Oi, nüüd läks minu jaoks veel segasemaks see asi… See ei olegi siis üldse nimekiri abiellumiseks vajalikest tõenditest, aga abikaasale elamisloa taotlemiseks vajalikest tõenditest, mida Sina pead esitama? See natuke selgitab seda elukoha ja töökoha tõendamise vajadust, mis muidu tundus küll väga kummaline :).

    Mis abiellumisse puutub, siis selles küsimuses pöörduda ikka mitte saatkonda, aga otse tollel Lazoughly väljaku aadressil Kairos, mis siin ülalpool antud on. Kuna saatkond ei esita abiellumisnõudeid, vaid nõudeid esitab ikka see Egiptuse ametkond, kes abiellutab, ja saatkond lihtsalt täidab neid nende nõudeid. Saatkonnal seega ei pruugi viimaseid nõudeid isegi mitte olla, ammugi siis Välisministeeriumil.

    Ma pole kindel, kas volitus asjaajamiseks isegi vajalik on, kuna nt Egiptuses peetakse nagunii normaalseks et mees ajab asju ka naise eest, kuna naine ju polegi miski asjandus siin üldse. 😛 Mis Eesti saatkonnaga asjaajamisse puutub, siis nt abielu takistuse puudumise tõendile pannakse ka tolle inimese nimi ja vist sünnidaatum, kellega on kavas abielluda, ehk et saatkonnale on sealt ju otse näha, et nende poole pöördub peig ehk teine osapool asjas. Seda tasub muidugi üle kontrollida. Saatkonnale esitatavat volitust pole igatahes vaja tõlkida ja võib-olla piisab isegi lihtsalt omakäelisest kinnitusest, mis paberipakiga kaasa panna.

    Egiptuse võimudega suheldes ma ei näe ühtki momenti, kus oleks peiul sinu volitust vaja, v.a kui sul on kavas abiellumisele mitte ilmuda ja esindada end sel puhul volitusega. 😛 Nali!

    Too tervisetõend on ikkagi naljakas… Teispool siin pakkus, et moslemid isegi üldse ei kasuta sellist asja ka mitteametlikult mitte, et see on üldse rohkem koptide komme, kes ju abielluvad kogu eluks ja eelistavad üheski aspektis mitte eksida siis. Kuigi see võib ju perekonniti erineda. Egiptuses see võib sellegipoolest olla standardtõend, kuid Eestis loomulikult pole sellisest kuuldudki :D. Nii et kui see tõesti sinu kohta kehtib ja sa asjaga ise ka nõus oled (enda kohta selliseid andmeid avaldama, kuna see on ju siiski üpris intiimne isikuinfo) siis las nad saadavad Sulle konkreetse nimekirja vajalikest uuringutest, või tõendi näitliku sõnastuse vms. Ütle et sellist asja läänemaailmas ei tunta, kuna me abiellume usalduse alusel (naiivsed nagu oleme) :), aga igal juhul kõike mida perekond sinult nõuab, peavad nad ka ise sulle esitama, ka sul on õigus teada, kas kaasa ikka vaimselt ja füüsiliselt terve on ja ega äkki B-hepatiiti ei põe :-O. Kõik olgu tasakaalus ja naine ei pea mitte kergelt kätte tulema, siis on tal natukenegi hinda. 😉

    Tean küll, et elamisloa taotlejalt ehk siis mehelt nõutakse tervisetõendit, seda nõuab harilikult kindlustusfirma, kuna elamisloa taotlemiseks peab tal olema Eestis kehtiv tervisekindlustus, mis katab esimese taotlemise perioodi, ja selle kindlustuse saamiseks võib olla tuleb tal läbida põhjalik arstlik kontroll.

    http://egypt.usembassy.gov/consular/acs12.html

    Sellel lingil igatahes ütlevad ameerikalsed küll, et turistiviisaga riiki sisenenu peab enne abielluma minemist hankima Mugammast residendi elamisloa… Ja siin öeldakse ka tõesti, et “A pre-marriage medical examination at a government hospital is required for both parties. Certificates are issue to the parties for submission to the marriage office.” Siis just nagu Egiptuse riigihaigla tõend oleks nõutav, isegi mitte perearsti või eraarsti oma mitte.

    Tuletan siis veel ka meelde, et abielutõendit ei saa kätte kohe abiellumisel vaid u nädala – 10 päeva pärast, ehk et mesinädalaid ei saagi kohe planeerida. Moslemitele see harilikult sobib, kuna nemad toimetavad nagunii nii, et registreerimise ja abiellunuks lugemise vahele jääb teatav “avalikkuse teavitamise aeg” mis religioosses mõistes on neile isegi olulisem kui abielutõend.

 53. Tegelikult see just ilma naljata ongi plaanis, et abielluda ilma minu kohalolekuta, aga uurime, kas see ikka tõesti võimalik on. Eks tema muudkui helistab igale poole ja küsib kõigi vajalike dokumentide kohta, ma ei ole uurinudki, kuhu siis täpsemalt. Saatkonda on ta kindlasti helistanud, kuid kas Lazoughly väljakule, ei tea – uurin ta käest.
  Miks tahan nö mehe üksi abielluma saata? Hull mõte eks. Ma olen Eestis tööga nii seotud, et hetkel pole võimalik enne poolt aastat tagasi Egiptusesse minna (väikefirma kõik minu kaelas). Samas ei tahaks kõigi asjaajamistega nii kaua oodata, lahusolek on raske. Viisa taotlemine on nii keeruliseks aetud, et ilma abieluta ei hakka sellega üldse jändama. Kunagi üks tuttav egiptlane kirus, et oli ju kõik olemas, raha, väga hea töökoht ja motiiv tagasitulemiseks, esitas kõik-kõik paberid ja ikka viisat ei antud, raha raisus. Egiptlasele on ikka suur asi kulutada umbes 500 euri lennukipiletitele, lisaks veel pangakontol umbes samas suurusjärgus rahasummat näidata ja siis teada saada, et viisat ei antagi :S
  Mesinädalatega seega me otseselt ei kiirustagi, olgu see paberite vormistamise aeg 10 päeva, me ei kohtu ilmselt niikuinii enne, kui Tallinna lennujaamas. Elu näitab, mis päriselt saama hakkab. Hetkel ta muidugi on suremas, sest me ei saa koos olla 🙂
  Eks harutan seda nimekirja vaikselt, sean järjekorda, mida kõigepealt vaja on ja millega kannatab oodata ja mida üldse tegelt vaja pole. Tasa ja targu, kuid siiski nelja tormates 😉

  • He-he-he, no pole võimatu. 🙂 Jõudu ja anna siis ka siia järgmistele “pruutidele” teada, kuidas kulgeb.

   • Minul abiellumisega kogemusi pole, aga üks eestlasest sõbranna tegi läbi sellise protseduuri: poiss tuli turismi viisaga eestisse, pandi aeg perekonnaseisuametis, kuu pärast registreeriti, 3 nädalat peale abielu anti poisile residendiviisa ja kogu muusika. hiljem saab selle eesti paberi ju egiptuses legaliseerida kui plaan seal elama hakata.

   • Huvitav… Ses mõttes, et minu arust pole Eestis sõlmitud abielu Egiptuses kehtiv, Egiptus tunnistab ainult omi protseduure. Kui Eestis selline abielu kehtib ja Eesti seda tunnistab, ja mujal polegi vaja, siis tore muidugi. Turismiviisaga on aga see jama, et olen kuulnud umbes kahest inimesest (see siin k-a) kes on selle saanud nii, et ei ole kellagagi Eestist abielus :). Ehk et üldsobivat retspti sellest siin vist kahjuks ei saa, kuid juhtumina ja juriidilisest seisukohast kahtlemata huvitav. 🙂

    Kuid mis sellesse kavatsusse puutub, et saata poiss üksi Kairos abielluma, siis mainisn seda Teispoolele, ja tema ka nõustus, et see võib õnnestuda küll. Me nimel sarnaselt usume, et naine pole selle sündmuse puhul Egiptuses mingi oluline atribuut. Pulmapeol kahtlemata on, kuid n-ö asjaajamise juures mitte. 😛

   • no ma ei oska kommenteerida seda, et kas eestis sõlmitud abielu on egiptuses legaalne või mitte, aga ma kaldun arvama et on. selle eesti abielutunnistusega tuleb minna kairos saatkonda ja lasta see ära legaliseerida. samamoodi saab egiptlasest isa minna oma eestis sündinud laste sünnitunnistustega kairosse ja lapsed arvele võtta kui egiptlased ja tema seaduslikud lapsed, isegi ema teadmata. samas kui lapsed elavad eestis ja pole elus jalga egiptusesse tõstnud.
    aga pia, miks sa arvad, et see abielu egiptuses ei kehti? huvitav oleks teada, mulle siuksed seadustega seotud teemad pakuvadhuvi 😛

   • Jep. Üks ja Kaks on ka ilusasti oma mõlemal kodumaal “ära legaliseeritud”, aga lapsed on eraldi juhtum – see sündimise business käib nii moslemitel kui kristlastel kui paganatel üsna ühtemoodi. 🙂

    Abieluga seoses pakub minu mälu, et Egiptus tunnistab ainult shariaadi kohaselt sõlmitud abielu, seega egiptlane saab välismaal abielluda oma riigi konsulaadis. Kuid katsun uurida, kas leian tõestust sellele :).

    http://www.egyptianconsulate.co.uk/Consular_Services.php

    siit küll ka paistaks nagu et legaliseerivad jah välismaal sõlmitud abielusid. Võib-olla siis mäletan valesti, või on asjad muutunud. Tore siis.:)

    Ms, tulevased abiellujad palun klõpsige ka seda ülemist linki, seal on päris kenasti ära kirjeldatud selle arstitõendi sisu, mida abiellumiseks küsitakse.

 54. Tere!

  Järjekordne armunu. Minul on keeruline lugu. Olen Eestis(eestlasega) teist korda abielus. Kaks last suured, oma elul. Kaks elavad kodus- 12 ja 7. Lapsevanematena kasvatame lapsi ja elame nagu koos nende pärast.
  Käisin hiljuti Hurgadas puhkamas. Ma olen unistanud leida endale mees, kes oleks sõbralik, armastusväärne ja kõik toredad omadused (eks mõtlen ja unistan, sest oma elus seda ei ole). Samas ei olnud mul mittemingisuguseid mõtteid Egiptuses ja sealsete meeste kohta. Eestlasi ikka pigem hirmutatakse nende rahva ja rahvusega. Siis seal olles oledki skeptiline ja vähem sõbralik. Kuid minu olemus on rõõmsameelne, sõbralik ja särasilmne. Välimus just selline nagu sealsetele meestele meeldib – musta peaga(värvitud juuksed), hallid silmad, hele nahk(seal küll päevitun). Ja ega oma olemust eriti maha ei suru, kui niisama igapäevaselt silm särab, siis säras see ka seal. Ehk siis panin ühe massööri(müügimees) südame kiirelt põksuma. Tema 30, mina 43. Püüdsin teda maha raputada oma vanusega, rääkisin kõik ära ja ütlesin, et ma vana naine. Aga ei midagi. Viiendal päeval ma siis lõpuks peale tema pikki ilusaid jutte söandasin temaga õhtul välja minema. Ennem olin arusaamisele jõudnud, et ta on aus, puhas, armunud ja turvaline. Ahvatles mind muidugi liiklemine tänavatel ilma , et keegi tülitaks.
  Aga see tunne, mida ta tekitas minus koos olles. Meil oli koos väga lõbus ja naljakas vaatamata sellele, et me rääkisime vene ja inglise keelt segamini, mis tekitas vahepeal veelgi mõnusat koosolemist. Niivõrd hea oli olla tema seltskonnas. Tema sai muidugi uhke olla tänavatel euroopa naisega ja kui veel mõni tuttav vastu tuli, seda enam siis. Ma muidu välja näen nagu 33 mitte 40. Aga eks see aastatega ju muutub.
  Egiptlasega abielus blogi avastasin ma eelmisel aastal kui esinemist korda Egiptusesse reisi planeerisin. Otsisin infot selle maa ja vajalike reisiasjade kohta ning siis avastasingi. Tegin kasutajaks ja mulle hakkasid need postkasti potsatama. Lugesin isuga artikleid ja kõike mis INNOVATSIOON kirjutas. Ise mõtlesin, et kuidas ikka on võimalik leida selline õige mees Egiptuses, kes aktsepteerib ka euroopa naist, tema soove, harjumusi, tahtmisi jne. jne. Imetlesin ja imestasin ja nautisin igat artiklit.
  Ja nüüd. Juhtus minuga selline aasi, et sattusin Egiptuse mehega kokku, kellega tunnen mitte seksuaalset tunnet kuivõrd tunnet, et selle inimesega on hea koos olla, nõnda lihtne ja hea. Egiptusest olen ma nii või teisiti lummatud, sest sealsed inimesed on rõõmsameelsed, lihtsad, vahetud. See Euroopalik intelligentsus on inimeste isiksuses ära rikkunud. Eestis on valdav osa inimesi mornid, tujutud, depressioonis, stressis, vihased, elutud. Ma kohe ei tahtnud kellegagi suhelda tagasi saabudes. Asjad pakkisin küll lahti, kuid tagasi jõudsin alles 3 nädalat hiljem.
  Ja arvata ju võib, mis minu sees ja peas toimub. Suur segadus. Siis mõtlesin, et ok, ilmselt selline arutu armumine ja küll hakkab vaikselt üle minema. Siis aga leidsin aja ja saime skypes kokku. Ja jälle tundsin seda tunnet ja mälestused elavnesid kuidas meil oli tore. Tema muidugi tahtsi, et ma kohe tagasi lendaksin. Samas teab ta ja sai aru, et esiteks pole majanduslikult mul seda teha võimalik, lapsed ju siiski väiksed ja abikaasa ka ju olemas. Üritan siiski oktoobris sinna tagasi saada. Lihtsalt tunne, et tahaks minna temaga seal koos olla ja asjadest rohkem aru saada, mis minuga toimub ja mis meiega toimuma saaks kui üldse saaks. Kuid see on minu jaoks nii see, millest ma kaua-kaua mõelnud olen ja unistanud. Oijahh.
  Üks teema on muidugi lapsed. Kas keegi on kokku puutunud teemaga „eesti laps Egiptuses“. Mis seal siis saama hakkaks? Ja üks eesti seadus ei luba ühel lapsevanemal ilma teise vanema nõusolekuta last Euroopa Liidust välja viiagi:( Seda luba ei saa ma oma lasteisalt iialgi. Ehk, oijahh. Ei tea milleks see kõik hea on. Kuid hing on haige ja igatsus suur.
  Avaldage arvamust ja sõbralikud soovitused igas valdkonnas oleks teretulnud:)
  Veel tean, et TEMA palk on 2700 EG ja üürib ta korterit oma sõbraga. Ülikooli lõpetanud füsioterapeut. Tal ema surnud, isa (Kairos)elab…üsna haige…pensionär. Õde 37, elab mehe ja lapsega. Ka vist oli Kairos.
  Nonii.

  • Lugupeetud sinaise!
   Ei teagi kohe, kust alustada, ei taha ju keegi see tujurikkuja olla… : -) aga sellise puhkuseromansi põhjal jah mingeid kaugeleulatuvaid plaane vist küll ei teeks. Minu meelest üldse on igati kindlam, kui suhe ei alga armumisega, vaid tunded tekivad nii vähehaaval, siis on tal ehk natukenegi tugevam põhi all. Ka siin Egiptuses kui ringi vaadata, siis ega ma ei teagi eriti palju abielupaare, kelle suhe oleks puhkuseromansist alguse saanud. Väga paljud on tutvunud üldse väljaspool Egiptust, kas on tegemist kusagil Euroopas töötanud egiptlasega või mõnes kolmandas riigis, kus siis on tutvutud vähemalt majanduslikult ja silmaringi poolest võrdsetena. Või tutvunud internetis ja pikalt suheldes jõudnud arusaamisele et on ühise maailmavaatega, sellised on enamasti abielud, kus ka naine on teadlikult ja omal valikul moslem. Ja siis veel on n-ö. kolleegide abielud, nt reisiesindajaid siin ja hotellitöötajaid jne on abiellunud inimestega, keda nad on töiselt samuti pikalt tundnud. Või siis verinoored ja üheealised, neid vähemalt aitab, et ollakse paindlikumad muutuma ja kokku kasvama. Elukohta vahetama.

   Kas egiptlasest mees aktsepteerib Euroopa naist, tuleneb sellestsamast eelöeldust – mehe haridusest, silmaringist, peretaustast. Ja kui palju sina suudad end maksma panna. ; -) Egiptuses käib enda maksmapanek sageli ikka kõva tüli jm teatriga, siinne naine on päris tõsine tulehark ja kõva kivi, kui ta natukegi tahab enda joont hoida. Mina ja Teispool oleme suhte algusest alates ilmselt “lahutanud”, taldrikuid ja toose lennutanud, eri korrustele kolinud jms nii keskmiselt korra kuus, aga mõtled ju ikka nagu “Siin me oleme filmis” et elada tuleb ju nende vahepealsete helgete hetkede pärast, kasvõi? 😀 Ehk et ma ei tea kas minu suhe Teispoolega on keskmiselt õnnelikum kui keskmine suhe Eestis, aga ta on kuidagi kontrastsem, miinused aga ka plussid on tugevamad ja seeläbi ta on ehk vähem igav. Pluss et erinevused on ju silmnähtavalt igatepidi ületamatud – vanus, kultuur, religioon, sugu – selliselt taustalt tuleb üldse ootustega suht tagasihoidlik olla, hea et niigi on läinud. Vähemalt ühes asjas oleme ühel meelel – lapsed on hästi välja tulnud, järelikult mingi toetav keemia selles asjas ikka on. 😀

   Mina aga niisiis soovitaks küll tolle selle aasta loo rahulikult unustada, või noh skaipige pealegi kuni see kestab, aga küll järgmisel korral leiad mõne uue tuttava, kellega on täpselt sama mõnus olla. Paraku väga paljudel eestlannadel ei ole veel nii palju võimalik välismaal puhkusel käia, et sellise puhkuseaegse tähelepanuga harjuks ja sellesse õpiks õigesti (kergelt) suhtuma. Sest st egiptlasega on “hea kerge” tunne, tuleb vist päris palju sellest, et vaesemas riigis puhates on endal hea kerge ja kindel tunne ; -) ikkagi “valge inimene” ju. See pole ehk üldse temast kinni, see on sinust endast see tunne!? : -) Kuigi egiptlastel pole ka tõesti komplekse naistega suheldes nagu Eestis kipub olema, sellest ei tehta üldse mingit sellist teatrit vabaduse kaotamise ja teab mille ümber veel nagu teeb Eesti mees. Egiptuse mees ei leia kuidagi et abielu tema vabadust piiraks ja seetõttu ta ka ei karda naisega suheldes, et ta võiks kuidagi “võrku sattuda” vms, ei ole tal sellist hirmunud jahilooma tunnet, mis minu arust Eestis meestel pidevalt on : -). Et äkki ikka keegi püüab võrku ja “rõngastab” ära.

   Võib-olla katsu elu kuidagi teisiti muuta, koli Eestis veidi lahku, vaheta elustiili, leia lisateenistus, millest puhkusi finantseerida, otsi õnne mujalt Euroopast, nii vanade lastega peaks ka mees kenasti hakkama saama. Ja kindlasti peaks neid taolisi puhkuseromansse proovima veel mitme erineva mehega, siis ehk tekib mingigi tunnetus, mis on vaht ja mis kannab. Et vajad muutust, on näha, aga vajad sa kindlasti (veel üht) uut meest, vajad sa kindlasti egiptlast ja vajad sa just seda egiptlast? 🙂 Kus see koer täpselt peidus on.

   Muud faktid käiks huvitavate asjaoludena siiski ka üle. Nii vanad lapsed, kes on 100% eesti vanematest, siin kindlasti hakkama ei saa, kui ei käi erakoolis. Kohalikud oma intensiivsusega sõidavad neist lihtsalt üle, pealegi oleks tavakoolis neile pööratav tähelepanu pika aja jooksul äärmiselt väsitav. Teismeline oskab juba ka heaolust lugu pidada, mida ta siinsest “räpasest” riigist arvaks, kus pealegi ükski “trend” ei maksa, millega ta kodus harjunud on? Kas ta siin sõpru leiaks – maailmavaated on ju täiesti erinevad pluss et lapsed siin on ikka väga selgelt usklikud. Mida need sinu omad oskaksid vastuseks öelda küsimusele, mida nad usuvad?

   Siin sündida või väga varases eas kolida on teine lugu.

   Mehest… Mees kes töötab massöörina, st iga päev käib tema käte vahelt läbi veel kui palju paljaid naisi täpselt?? Juba see tekitaks kõhklust, massöörid koos sukeldumisinstruktoritega igatahes kuuluvad sellesse nimekirja, keda ma juba nende ameti pärast tõsiselt ei võtaks. Automaatne häirekell. Kui tõepoolest poisil on füsioterapeudi haridus (mis pole küll tõestatud), siis iseenesest Egiptuses toimub kõrgkoolidesse vastuvõtt erialade kaupa õppetulemuste alusel. Arstiteaduskond on üks neid, koos ajakirjanduse, diplomaatia ja veel paari erialaga, kuhu võetakse ainult parimate õpitulemustega noori. Nii ära märkimise korras. Arstid Egiptuses ei ela just halvasti, kui nad on ravi- ja perearstid jne, füsioterapeudi puhul on raske öelda, kas tema puhul erapraksis toimib või peabki jääma niiviisi Hurghadas naisi masseerima. 2700 egp on ilmselt teenistus koos jootrahadega, odavas kohalikus massaazhisalongis, kuna nimekad spad ja hotellid palkavad peaaegu eranditult kauneid ja käbedaid naisterahvaid Kagu-Aasiast, kellel massaazh on veres.

   Ehk et mis või kus siin tööalane perspektiiv on?

   Edasi, see mees, kui suhe toimikski ja abielluksitegi, tahaks ju loomulikult ka lapsi, kas oled valmis veel kord-paar emaks saama? Ja mis sust pärast seda järgi jääb, minu arust on just laste saamine siiski see, mis naist vanandab ja kurnab, on ju tegelikult väga suur pingutus organismile. Minu kümme aastat noorem olek küll sellest lõppes, kuigi ma pole veel päriselt kaotanud lootust, et ehk millalgi veel naaseb. 😉

   Siis millalgi veel nad lähevad ju ka kooli ja ülejäänute emmed on 20aastased aga nende emme on 50aastane…

   Vanuse kohta ei taha ma rohkem midagi öelda, kes see ikka tahab 10 aastat ette mõelda, ehk et ajale mil mees on 40 aga sina oled 53…. pealegi ka 10 a õnne ja seejärel realistlik lõpp on ju parem kui ei midagi? Pagan, isegi aastake õnne on parem kui mitte midagi! ;D

   Aga üldiselt jah Egiptuses on ligemale 40 miljonit meest ja neid on ka natuke vanemaid ja paremal elujärjel, kui just ellu vaheldust vaja on : -). Suhtle pealegi, kui tahad, aga enne kui asja tõsiselt võtma hakkad, proovi leida veel mõni samasugune suhe, võrdluseks. Ms, mingisugunegi sarnane taust aitab väga palju kaasa – siis on ka järgnevas kooselus millestki veel rääkida. Ja ta oskab sulle pakkuda, mida sa mehelt ootad. Meil tekib suhteliselt palju pingeid nt sellest, et minu ootused mehele nt kurameerimise koha pealt jne on midagi hoopis muud kui tema oskab pakkuda, siin ju tegelikult peaaegu kogu elu toimub koduseinte vahel, vähemalt teatud klassis. Ja tal on ikka väga raske nendest minu ootustest, algus on ju küll kerge, et näe ei pea kaasavara muretsema ega üldse mingeid nõudeid täitma, mis egiptlanna puhul kohe kõrgelt ette tulevad, aga pärast on tegelikult palju raskem, kuna egiptlannad on ikka müstiliselt kokkuhoidlikud ja saavad hakkama suhteliselt palju vähesemaga. Nende elu algus on kallis aga edasine on üsna lihtne ja odav. Süüakse lihtsat toitu, käiakse sugulastel külas, lapsed on riigikoolides või odavates erakoolides, kantakse kohalikult kaubatänavalt ostetud suvalisi rõivaid, mil pole midagi pistmist mujal maailmas kehtiva moejoonega. Nii tavainimese tasemel, kui just pole tegemist vabastavalt jõuka perekonnaga ehk ütleme alates ka kaks eesti keskmist palka kuus pere peale.

   Aga meil, eurooplastel, on nõudmised…

   Tegelikult on väga kurb vaadata, kuidas järjest ja järjest tulevad Eestist nooremad ja vanemad naised ja oleks nagu absoluutne armastusenälg. Midagi meie kasvatuses on vist üldiselt valesti, mitte ainult paljukirutud häda meestega, aga ka naistega, kui juba nii vähene teeb õnnelikuks – lihtsalt hea sõna, kellegagi kõrvuti istuda ilma tead automaatselt hinnanguid andmata ja kategoriseerimata… Tullakse nagu tühjad käsnad ja kus just vesi vastu tuleb, seal imetakse end täis. See ei saa ju üldse olla terve rahvas siis, kelle hulgas valitseb selline tundedefitsiit ja tundekülmus?

   Ei tea kas ma nüüd kaotan ühe lugeja aga, noh-jah… ega ma meelega, ma heameelega! 🙂

 55. Ma siiralt loodan, et tegemist on ehedate tunnetega, kuid soovitan oodata veidi veel enne, kui kogu oma elu ümber planeerid. Lõunamaised mehed vahel oskavad naisterahva südame väga kaunisti ja sulnilt ümber sõrme mässida, kuid ka kõige suurem ja pehmem pilv võib osutuda lõpuks auklikuks. Aeg on me sõber ja vaenlane 🙂
  Mina seisan praegu sama küsimuse ees – kuidas Eestis elanud ja kasvanud lapsega ümber asuda Egipti. Pigem on küll plaan mehega Eestisse end sisse seada, siiski vahel mõtisklen ka ise sinna ümberkolimise variantide üle. 11-aastase tütrega ei tule minu jaoks kõne allagi õpingute jätkamine sealses pisikeses külakoolis, rahvusvahelised koolid jälle kallivõitu, ei tea, kas sissetulekutega saaks kaetud suures linnas elamise, söömise ja kooli kulud. Tütre jaoks tundub see põnev, aga ta pole veel oma jalga Egiptusesse tõstnud.
  Oma kogemusest võin öelda, et ükskord Türgis juhtusin ka kohaliku noormehega suhtlema ja tulist armastust vannuti mulle seal, kutsuti muudkui tagasi ja igatseti mind msnis suheldes palavalt. Kuni ühel päeval ta enam ei tulnud. Juhtumisi sain tuttavaks paar kuud hiljem ühe hollandlannaga, kes oli mehe tollesuvine järjekordne “vallutus”. Ta polnud mees, kes naistelt raha välja pumpaks. Lihtsalt võttis iga nädal tänavalt “rajalt maha” uue ohvri, sest nii oli lõbusam elada. Minu reis sai põnevam küll – ta viis meid (mind, mu sõbrannat ja tütart) väga põnevatesse kohtadesse oma autoga, saime niimoodi tasuta kompleksselt kätte peaaegu kõik ekskursioonid, mida seal muidu oleks kõva raha eest osta saanud 😉 Ma juba sealolles ütlesin talle, et niikuinii on sul järgmisel nädalal juba uus silmarõõm – küll solvus! Siiski oli see kõik nii nagu kahtlustasin.
  Hoian pöialt, et su hing ja süda oleks õige inimese leidnud. Lihtsalt soovitan mitte kiirustada. Tõeline armastus kannatab veidi ja ei torma 😉

 56. Ma tegelt Innovatsiooni blogi ammust ajast ei loe aga need abielluja alla lisandunud teated tulevad kuidagi ise mu postkasti ja pole viitsinud ära kustutada seda mailiteadete tulemist. Aga see selleks. Vahest harva avan siis neid maile nii huvi pärast, et mis mured hetkel kellegil on. ja oh seda üllatust kui lugesin siin seda viimast kirja (minaise oma siis). Ja peale seda käisin ikka vaatamas postkasti et no kas on keegi kes juba vastanud või mitte. hehe… aga lõpuks innovatsioon ise tegi selle vastuse ära ja väga hästi. Nii viisakalt ja ülevaatlikult poleks ma küll osanud asja seletada. Tervitused Piale siitpoolt Taseemult 😀
  Mis aga siis sellesse posti puutub, siis mina olen üks (ilmselt vähestest) kes elabki cairo vaesemas rajoonis, kasvatab lapsi nagu kohalik ja elab üldse niivõrd kohalike moodi kui see võimalik on. Ja öeldes tõtt…kui ma oleks teadnud et mind selline elu ees ootab, oleks ma oma praeguse abikaasa kus see ja teist saatnud juba ammu enne kui miski suhtemoodi asi pihta hakkas. Ma ütlen siis võimalikult lühidalt, siinne elu on ränkraske ühele eesti naisele. Ja mina olen veel moslem, mis siis rääkida mitteusklikust ja kõigist neist asjust, mida innovatsioon juba välja tõi ja sinna otsa veel hulk tugevaid argumente mida ei toodud välja. Ma muidugi ei tea mismoodi on elada kusagil turistikas ja sellise tilu-lilu moslemi/kristlasega, kes ei hinda oma religiooni jne…aga oletan et veelgi raskem. Meie abielu oleks juba ammu lahutatud, kui meil ei oleks ühist religiooni, mis meile annab jõudu edasi tülitseda 😀 Igatahes kui sul see suhe juba läbi pole ja sa pole veel teada saanud mitu teist naist tal juba praeguseks peale sind on olnud ja huvi on, siis võib minuga ka natu suhelda, ma võin rääkida mis petub ühe keskmise egiptlase naerunäo taga 😀

 57. Tere jälle:)

  Ahoi vaprad Eesti naised Egiptuses:) Ei kao ma kusagile ja loen jätkuvalt blogi edasi. Pole ma miski ullike ja sõnadega mind eemale ei peleta. Suudan taluda kriitikat ja tarka juttu väga hästi. Olen tugevalt karastunud elu poolt Eestis ja üle elanud asju nimega „mis ei tapa, teeb tugevaks“.

  Ülesraputamist on tarvis vahest kõigile. Olgu see siis milline tahes. Tänan INNOVATSIOON. Tõesti väga hästi ja reaalselt vastatud kiri. Mu tuju ei saanud rikutud. Aga seda ma ju ootasingi, et keegi kirjutaks seda, mis tegelikult on. Minul on ainult ettekujutused ja fantaseerida oma mõtetemaailmas oskab ju igaüks. Lisaks veidi pilves seisund…uinuv oma unistustes, püüdes jääda reaalseks. Samas on ka ikkagi huvitav kuulda kuidas Eesti naised mujal maailmas elavad ja hakkama saavad. Et mis on tegelikkus.
  Ma olen ise ka üsna temperamente ja on lennanud minugi kodus kõikvõimalike asju ja paukunud uksed, et mees on ukse lausa eest ära tõstnud. Ei, ma ei uhkusta sellega. Selliseid asju on lihtsalt ette tulnud.
  Ja, eks ma teadsin juba kirja kirjutadeski, et ma ei hakka ülepeakaela mitte kui midagi oma elus muutma. Ja olen nõus, et õiged suhted saavad ikka alguse kas koos töötamisest või siis vähemalt tuttavatest seltskondadest või pikemast käehoidmisest. Jälgin, mis hetkel toimub mu oma elus kohapeal ja püüan aru saada mis reaalselt minuga toimub.
  Seda soovitust ma siiski eiraks, et võta järgmine ja siis vaata jälle äkki tuleb veel keegi. Ei ole ma miski voodist voodisse või embusest embusse jooksja. Ma tegelikult läksin siiski Egiptusesse päikest/soojust/puhkust endasse ahmima. Ja pigem püüdsin vältida suhtlemist mingil muul tasandil kui lihtsalt viisakas olla. See mis juhtus, oli hoopis teistmoodi. Ei toimunud sellist „rajalt maha võtmist“ vaid viisakas aupaklikus vormis suhtlemine, naljaviskamine jne. Ilmselgelt sain juhuslikult seda, millest puudust tundsin, ei salga:) Tähelepanuvajadus on selle nimi:) Kusjuures, ta ise ei teinud massaaže, ta ainult hangeldas neid rannas- massaaži tegi ainult minule:P Vähemalt sellel nädalasel rannaperioodil 😛 Alati on ilus mõelda nii nagu tahaksid:)
  Annan endale aru, et loomulikult rutiinseks igapäevaeluks sellest ei piisa. Sellisel juhul on see kõik teistmoodi. Ja palju oleneb ka iseendast ja teisest inimesest. Ja õnneks(vist) ei ole ma „ülepeakaela“ armunud, vaid mõtlen soojuse ja tänutundega seltskonnale mida mulle võimaldati, mis samas välistab hulluste tegemise.
  Ja me suhtleme siiani ja „kõrvale“ ilusate kirjadega. Mina saan harjutada oma keeli ja ilmselt temagi:) Kohtume ka Skypes, kus juttu jätkub ja naljakalt tore ning muhe on. Lapsi ma ei sünnitaks enam isegi paludes mitte. Seda ma väljendasin arusaadavalt. Tean, et nad neid tahavad kooselus. Olemasolevaid kooliealisi ei hakkaks ka solgutama võõrasse keskkonda. Soovisin lihtsalt teada, et kas seal on selliseid juhuseid. Ma ei teeks oma lastele ilmselt seda küll mitte. Nende elu ja harjumused on siiski siin. Ja ega ma ei suuda elada neist eemal kaua, kaua, kaua ja kaugel, kaugel, kaugel….
  Niisiis, sellisel juhul jääbki üle oodata järgmist minemist(minna tahan siiski kindlasti ja ei harrastanud ma seekordki sexturismi siis ka järgmine kord mitte). Ja huviga jälgida, et mis siis edasi saab:) Kas oligi kõik tore või saab seda inimest rohkem tundma õppida. See oleneb muidugi temast. „Ilusasti valetada“ oskavad nad loomulikult, selle õnge mina enam ei lähe (tahaks loota). Midagi on (ehk on) elamisest ka külge jäänud. Kuid seda keele kõrvaajamise juttu meie puhul eriliselt palju ei kõlanud, rohkem sellist niisama toredat juttu jätkus maast ja ilmast. Ja asjad ei pea juhtuma kohe, selleks ongi aeg, mis asjad paika paneb. Kestku see siis kasvõi aastaid.
  Muidugi võiks olla vahva, tore ja ilus ja kõik jutud. Kuid me ei ela muinasjutus. Ja tõsi see on, miks on sammud tegemata jäänud Eestis, siis sama mis ka Egiptuses peredes…lapsed on ju tugev jõud mis peret liidab, olgu mis rahvus või rahvuseesindajad tahes:) Ja kuna ma elan Eesti oludes ka maapiirkonnas ei saa hiilata mingite kardinaalsete lüketega, mis räigelt nõuaksid head töökohta, sissetulekut jne. Mida pole, seda pole.
  Kuid suhelda mulle meeldib väga. Seega kirjutage ja kirjutame. Ikkagi on huvitav ja elu koorub alles mu ees vaatamata mu vanusele:) Isegi see ei ole igakord määrav:)
  Minu e-maili aadress: akiraam@gmail.com .Ma ikka küsiksin, et mis ja kuidas, et täit ettekujutust saada elust-olust:) Ehk ei ole teilgi eestlasega suhtlemise vastu midagi:)
  Tasneem(Mari), loeksin meeleldi, mis peitub ühe egiptlase naeratuse taga:)
  Aitäh veelkord kaasamõtlejatele. Toredad olete:)

 58. Ma täpsustaks oma väljendit: “rajalt maha võtmine”. See ongi viisakas suhtlemine, kui turist kõnnib linnas, vaatab poode. Ega siis kohe vastu seina kedagi suruta – lihtsalt alguses tutvustatakse oma kaupa (minu Türgi kogemus oli turismibüroos) ja sealt siis läheb jutt edasi. Meie algselt läksimegi uurima, kas on võimalik Türgi õhtule minna, sest Novatoursi esindaja ütles, et nende kaudu ei saa. Jutt oli meeldiv, kõik oli kena ja nii me suhtema jäime. Edasi pakkus ta juba võimalust tema autoga (tasuta) sõita paari kohta päeval, siis ka õhtul. Päeval, kui meie jalutuskäik nende (nö austaja ja tema kahe venna) büroost mööda läks, siis paluti meid lõunale – kiiruga joosti poodi ja toodi meile kõike head-paremat. Kõik oli korralik ja viisakas 🙂 Vestlustes tuli meil vahel jutuks üldine sealne suhtumine Euroopa naistesse – kuna paljud tulevadki omale puhkuse suhet looma, siis need noored mehed kasutavad seda usinasti ära. Paljud naised on ju nii seal kui mujal valmis maksma selle eest, et sealveedetud nädala jooksul tõmmu noormehega aega veeta. Sageli maksavad naised korteri eest, kus kahekesi olla, samuti tehakse ostud “kallima” väga hea sõbra poes – nii saab temagi oma väikse vaheltkasu. Samas unistavad nad ise siiski valdavalt kohaliku ja korraliku neiuga abiellumisest. Hilisemad suhtlused msnis või skypes võivad teinekord pikalt kesta, kuid tuleb arvestada, et samal ajal võib ta suhelda veel päris mitmega. Väga hea nipp on tulisele igatsejale öelda – vaatan, et lennukipiletid on praegu soodsad, mis sa arvad, kui ma tulen järgmisel nädalal? Enamus kaob selle peale ära või leiab põhjuseid, miks sa ei peaks veel tulema…
  Lootuses veidi aega eurooplanna läheduses jalutada ja mere ääres koos tähti vaadata, üritasid pea kõik poepidajad seal mesist juttu ajada. Oli lausa naljakas, kuidas isegi postkontorist marki ostes ei pääsenud ma küsimusest: mis sa arvad, kui saaks õhtul kokku, tulen su hotelli juurde ja jalutame veidi 🙂 Viisakalt keeldudes ei käinud nad enam peale, kuid ma pean ausalt tunnistama – tegi tuju heaks küll. Sõbranna mu kõrval lausa mossitas – teda nii aktiivselt ei kutsutud kuhugi.
  Südame teed on keerulised ja vahel ei oskagi teised olukorda õigesti hinnata. Minu tulevane on olnud kahtluse objekt alati nii mu pere kui sõprade seas. 3 aastat internetis suhtlemist ei suutnud mind veel veenda teda 100% uskuma, kuid pärast tema ja ta perega 2 nädala veetmist panid mind mõistma – kõik on õige, ehk isegi veel parem, kui tundus. Hoolimata paljude tuttavate ahastusest (“ta paneb su majja kinni ja ei lase tagasi”, “hakkab sind peksma kindlasti, neil ju see lubatud”, “sunnib sind taluma teisi naisi enda kõrval”, “kindlasti hakkab kõigi naiste vabas jooksma, kui eestisse tuleb” jne jne jne), olen otsuse teinud just selle põhjal, et MINA tunnen teda. Tänaseks on ka minu tütar temaga msnis tihedalt suhtlema asunud ja on veendunud, et selle inimese võib ta oma kasuisaks vastu võtta küll 🙂 Loodan parimat ja sõidame juunis Kairosse 🙂
  Abiellumise teemal väike arengute täpsustus.
  Eestis ei pea Välisministeeriumis pabereid legaliseerima, selle saab kenasti kõik toimetatud Eesti saatkonnas Kairos. Seega mina võtan Eestist kaasa vaid abiellumist takistavate asjaolude tõendi, 6 pilti endast, sünnitunnistuse ja passi. Kõik muu saab teha seal kohapeal. Arstitõendi peab ka seal tegema ja orfi ei ole abiellumiseks hetkeseisuga vajalik. Mis päriselt saama hakkab, kirjutan, kui kõik tehtud on 🙂

 59. Kati, miks Sa võtad Eestist kaasa abielu takistavate asjaolude tõendi? Sel juhul Sa kindlasti abielluda ei saa.

  • Ehhh…suure jutuga jäi lihtsalt üks sõna vahele – abielu takistavate asjaolude puudumise tõend on see ju (abieluvõimetõend, abielutõkendite puudumise tõend)…usun, et teate isegi 🙂 Justnimelt hetke perekonnaseisu saab konsul ise ka vaadata, aga igaks juhuks lasen siiski ka perekonnaseisu hetkeolukorra paberile panna. Seega jah – rahvastikuregistriosakonna perekonnaseisutoimingute osakonnast väljun 2 paberiga.
   Hea on näha, et on tähelepanelikke lugejaid siin 😉

 60. Väga terane, Kurrnäu! 😀 Elagu aprill – naljakuu!

  Ise aga tahtsin lisada (9 korda korda, üks kord aja asju) et kindlasti ka võtta rahvastikuregistrist (ka per. büroo kaudu) see tõend, mis näitab kas abiellutakse esimest korda elus või ollakse lahutatud või lesk. Shariaat teeb abiellumisel vahet ja ametnikud seda ka tahavad näha paberitelt. Usutavasti saab konsul ise või taotleja abiga seda kohapeal veebist vaadata või vajadusel välja trükkida, seda tehakse rahvastikuregistri andmebaasist. Kes paberil selle võtab, siis saab ka per. büroost, aga tegemist siis 2 eri dokumendiga.

 61. Kuidas nõutavad non-touristic viisat taodelda, kui orfit pole? Lähen ja küsin, et tahan seda viisat, kuna plaanin abielluda. Usun, et on vaja paberit, kas siis töökohast või orfit.

  • Elen, paraku jah on vaja orfit. Töökohast paber? Ei ole aimugi 🙂 sellisel juhul peaks Sul ju olema tööloaga elamisluba juba olemas? Võid ju proovida. Värskeim info on aga, et abiellumiseks on endiselt vajalik “Temporary Residence For Non-Touristic [purposes]” ja selleks on vaja orfit. Ning isegi kui Mugammas lüüakse suvaline ühekuuline “residence” passi ja öeldakse – minge abielluge sellega, siis Lazoughly saadab teid ikkagi tagasi, ja Mugammas läheb siis aega veel 4+7 päeva umbes – 3-4 päeva esimese, nn julgeolekuvestluseni, mille eesmärgiks on selgitada teie tegelikke varjatud kavatsusi (nt abiellumise sildi all hiilida salaja Egipti tööturult manti võtma, ah??? 8-)) ja seejärel veel u nädal elamisloa väljastamiseni.
   Jõudu ja kannatust!

   • Lubasin oma kogemuse kirja panna, kui ükskord kõik tehtud saab. Tänasega on siis tehtud kõik kuni abiellumiseni, veel on jäänud abielutunnistuse tõlkimine ja legaliseerimine Egiptuse Välisministeeriumis ja Eesti Saatkonnas.
    Alustuseks käisime Mugammas. Seal öeldi, et abiellumiseks on vajalik 6-kuuline residendiviisa. Majast väljudes soovitati meil aga võtta 1-kuuline residendiviisa ja minna sellega Lazoughlysse. Saime ühest aknast mu passi 1-kuulise residendiviisa templi ja läksime Lazoughlysse asja uurima. Teatati, et ikkagi peab olema 6-kuuline viisa, sest Eesti on nende riikide nimistus, mille jaoks nad seda nõuavad (näiteks Saksamaa ja Poola selles nimekirjas pole, Eesti on postsovjetimaa, seega kahtlane seltskond – Eesti saatkond loodetavasti peseb meilt peagi selle maine!). Viisa jaoks on aga vaja orfit, mida vähemalt siin linnas keegi ei taha tunnistada ja lausa põlgavad. Keegi ei taha öelda, kust seda saab. Mees lippas mööda tänavaid ja uuris-küsis, kuni sai lõpuks paberi, mille jurist 200Le eest ära täitis (kuna see on puhtalt käsitsi kirjutamine, siis ei saanud ei mees ega mina lõpuks aru, miks siis ise poleks võinud seda täita – tulevased paarikesed, vaadake, kas saate ise selle paberi täis kirjutada!) – mingeid pitsateid sellel lehel polnud.
    Kindlasti nõutakse arstitõendit. Selleks jalutasime meie ühe haigla juurde, kust meid juba väravalt tagasi saadeti (ainult kohalikele!) ja suunati üle tee seisva meeskodaniku juurde, kes teadis meest, kes teadis haiglat, kus paberit teha 🙂 Sõit läks kuhugi äärelinna väikesesse räpasesse haiglasse, kus tuli anda uriiniproov ja näpuotsaveri. Veidi ootamist, kaalumine, mõõtmine ning küsitlus ja paberid käes.
    Religioonitõend ON vajalik. Lihtsalt kirikutõendist neile ei piisa, see tuleks legaliseerida, aga Eesti Saatkond ei tõenda usku ega kinnita sellekohaseid pabereid. Seega on kaks varianti siin riigis: võtta end arvele moslemina või koptina, pöördudes vastava instantsi poole (Al-Azhar moslemitele, Kopti kirik koptidele).
    Viisa ootamine oli kõige ajakulukam. Alustuseks ootasime 4 päeva viisaintervjuud ja seejärel paluti 10 päeva pärast tulla viisa järele. Hakkasime küsimas käima alates 7. päevast, 9. päeval saime viisa kätte. Viisaintervjuul ei küsitud minult mitte midagi, mehelt küsiti 3 küsimust ja kirjutati paberitele alla. Kõik puha formaalsus 🙂
    Fotosid mina ei soovita küll mitte kellelgi Mugammas teha!!! Seal allkorrusel on jah 3 kohta, kus pilte ja koopiaid teha, aga see on jube, kui palju on seal rahvast, ruum on kitsas ja ega ta pole odavam ka, kui Eestis. 6 fotot maksis 20Le. Pilte läheb kokku 10 tk – arstitõendile, viisale, abielutunnistusele. Tore, kui kõik on ühel ajal tehtud, siis igal pool kenasti ühtemoodi. Abielutunnistusel kohe kindlasti peab olema 5 ühesugust fotot ja arstitõendil 2 fotot, viisa peale 1, usutõendile 2.
    Koopiaid passist ei maksa liiga palju valmis teha, sest alguses on vaja viisa jaoks veidike, aga pärast abiellumiseks on vaja residendiviisaga leheküljest ka koopiat.
    Meil läks hästi – saime abielutunnistuse kätte kohe st pärast umbes 2 tunni veetmist Lazoughlys, mille jooksul kõndisime ühe ametniku juurest teise juurde (enamasti mina seisin koridoris ja mees kõndis). Siiski hoiatus – koridori peal asju ajav onuke teatas, et aitab naljast, edaspidi ootavad abiellujad ikka nädal aega oma pabereid, sest samal päeval nende tegemine võtab ametnikud võhmale. Eriti võhmal paistis üks onuke olevat, kes laua taha lausa magama jäi, hoolimata sellest, et me kuuekesi samas ruumis teise ametniku juures laua ääres seisime.
    Minu soovitused: ärge lootke istumisvõimalusele ametiasutustes. Ärge lootke konditsioneerile ametiasutustes – ainus, mis seal olemist leevendavad, on ventilaatorid. Võtke alati kaasa suur veepudel. Varuge aega ja närve 🙂 Hoidke endaga igal pool käies käepärast pass. Kui teil on keegi veel kaasas, olgu ka temal igaks juhuks dokument kaasas, sest mõnes kohas küsitakse kõigi majja sisenejate dokumente.
    Nendele hurjutajatele, kes siin on öelnud, et las mees ka teeb midagi – kogu toimetamine siin riigis ongi mehe teha. Naise asi on ainult kaasas käia ja ilus olla 🙂 Seega Eesti naisele jääbki ainult igaks juhuks omale emakeeles selgeks teha, mis pabereid vaja on, et lihtsalt valmis olla ja teada 🙂 Kui asjaks läheb, on mees see, kes võitleb igas bürokraatia astmes võimaluse eest olla koos ja kahekesi igavesti õnnelikud 🙂

   • See-eest võib Egiptuse ametiasutuses alati loota klaasikesele kuumale teele topeltsuhkruga! 😀 mugavus mis Eestis veel halvasti toimib 😛 Mugammas on neil lausa miniköök-puhvet seal ühe nurga taga, ja Lazoughlys nagu meie ajal oli ka onuke, kes kandikuga ringi jooksis.

 62. Algus jäi kirjutamata: Eestist võtsin kaasa 2 paberit (väljavõte rahvastikuregistrist ja abielutõkendite puudumise tõend, mõlemad inglise keeles), mille alusel Eesti saatkond väljastas mulle abielutõkendite puudumise tõendi inglise ja araabia keeles.

  • Suurim tänu värskenduse eest, Kati! 😉 Ja palju õnne Sulle ja lähemale pereringile! 16 päevaga – see on küll üli-super-kiire! 😀

 63. Palju on räägitud sellest, et pole mõistlik alla kirjutada paberitele, mille sisu meile tundmatu on. Seetõttu otsustasin siinkohal välja tuua Egiptuse abielulepingu teksti inglise keelde tõlgitud kujul, sest see oli ka minu jaoks esimene kord lõpuks teada saada, kuhu alla kirjutasin 🙂
  In The name of Allah the Most Compassionate and Merciful
  Official Contract of Marriage

  Notarized under no ………… in Civil Status under no …………………..
  Marriage notary shall sign under each photo and both spouses shall seal the photo by their thumb fingerprints.

  On this …………………………..(kuupäev)…..(Islamic Calendar), corresponding to ……….(kuupäev)….A.D. at ……………..(asukoht) notarization office before us notary at the said office and in the attendance of both witnesses.
  1- esimese tunnistaja isikuandmed
  2- teise tunnistaja isikuandmed

  The two witnesses are duly qualified to act as such and to certify the identity of the two contracting parties according to article no 8 of the executive regulation of the authentication law.

  Did Appear

  First: Mr. ……….(mehe nimi), his mother’s name is ………………. he is ……………(rahvus), …………..(religioosne kuuluvus), was born on …………(sünniaeg) in…………(sünnikoht), residing at ………………(aadress), holder of ……………..(isikuttõendava dokumendi liik, välja andnud riik, number, väljaandmisaeg)). The address that the husband wants the notices to be sent is ……………………

  Second: Miss…………..(naise nimi) her mother’s name is…………………..she is (rahvus), …………..(religioosne kuuluvus), was born on …………(sünniaeg) in…………(sünnikoht), residing at ………………(aadress), holder of ……………..(isikuttõendava dokumendi liik, välja andnud riik, number, väljaandmisaeg). The address that the wife wants the notices to be sent is …………………… She has non-touristic residence till …………………(kuupäev).

  The two parties asked me to tie them wiith the bonds of legal marriage after they had declared that there were no impediments, legal or otherwise to prevent them from contracting marriage to which declaration the two witnesses attested.

  After checking up the documents annexed to the contract and becoming certain of the non existence of any legal or other impediment to prevent their marriage I inquired from both spouses whether any of them had previously married and if so with whom to this the husband replied……………………….. and the wife replied…………………………as proved by the agreement of the Estonian Embassy and his declaration.

  After that i asked Miss……..(naise nimi) whether she accepted Mr…………………(mehe nimi)
  present at the sitting as a legitimate husband and she answered (yes, I accept to marry him). Then I asked Mr……………..(mehe nimi) whether he accepted Miss……………..(naise nimi) present at the same time sitting as a legitimate wife and he answered (yes, I accept to marry her).

  This marriage is concluded against a Sadak (Dowry) of …………..(summa), ……………..(osa summast) is paid and received by the wife and the remainder of …………………(ülejäänud summa) is to be paid at the nearest of termination (death or divorce).

  The two spouses agreed on that the marital house will be in ………………(aadress).

  We asked the two spouses if they have chosen a certain financial matrimonial system they have replied ……………(“yes”/”no”)
  The wife has presented the agreement of the Estonian Embassy in Cairo on that marriage notarized from the Egyptian Ministry of foreign affairs + medical examination certificate issued from …………….(haigla nimi, aadress, dokumendi number, väljastamise kuupäev) + certificate ……………..(religioonitõend)

  The husband has presented medical examination certificate from …………….(haigla nimi, aadress, dokumendi number, väljastamise kuupäev)

  The wife declared that ……………………..(info pensionite ja sissetulekute kohta, üldsõnaliselt – kas saab või ei saa)

  In witness whereof this contract of marriage has been drawn up and after its recital all put their hands and signed with me.

  Allkirjastatud järgnevate isikute poolt:
  2 tunnistajat
  Notar
  Mees
  Naine
  —————————————————————–

  Ja ongi kõik, ei midagi koledat 🙂
  Tõepoolest, abiellumises seal pole mitte midagi pidulikku. Oma “jah” sõna andsin ühe kontori nurgas suure (tähtsama ametniku) kirjutuslaua taga nurgas diivanilaua ääres pisikesel pingil istuvale mehele, kes siis paberitele ühtteist jälle kirjutas ja meid järjekordse ametniku juurde suunas. Et asja veidi enda jaoks veidigi pidulikumaks muuta, siis lasin ise meie auks väikese zaghareeti kuuldavale, kui ükskord saime kõik paberid tehtud 🙂
  Meile ei pakkunud teed keegi, kohvikut nägin Lazoughlys, Mugammas nägin pigem karastusjoogi ja veega kauplevaid kodanikke. Teekandikutega tegelasi nägin liikumas ainult kabinettidesse tähtsatele nuppudele teed viimas.
  Meil läks abielulepingu tõlkimisega aega umbes nädal.

  • Kati, kas kopti kirkus küsiti arvelevõtmiseks ka mingit paberit või kuidas see asi seal üldse käis?

   • Siilike, kopti kirik kõigepealt saadab teid kolmeks kuuks piiblikooli ning kui põhitõed on selged ja kristlase vanne pähe õpitud, siis ristib teid – peate suures pütis (ristimisanumas) kolm korda üle pea vee alla sukelduma. Saate ristimistunnistuse ja saate seejärel abielluda.

    Moslemiks saab kohe, see paber antakse Kairos Al Azhari mosheest, on vastava kirjaga uks seal kuskil. Al Azhar asub Khan el Khalili juurest üle tee. Minu arust on ka eestlased selle sealt saanud, kuid vajab täpsustamist. Loe ka allolevat blogi, kus on täpsem kirjeldus nõuetest ja protseduurist:

    http://sinaishieldofegypt.blogspot.com/2010/11/converting-to-islam-at-al-azhar-mosque.html

 64. Kui ma olen seal üldse ainult kuu aega just selleks, et vajalikud paberid korda saada, siis jääb sellest väheks, Seega mind just Kati enese kommentaar huvitaks, et kuidas temal asi oli, sest kui kõigeks kulus 16 päeva, siis peaks see ometi lühem protsess olema. Moslemiks ei plaani hakata, olen ikka kristlane edasi nagu ka seni.

  • Moslemiks hakkamine on paraku hetkel ainus reaalne võimalus. Ma ei usu et Kati siin enam kommenteerib, kuna ta ei soovi rohkem tähelepanu (Eesti on väike jne). Sellepärast ütlen ise nagu asjad on.

   • Tere kõigile!

    Olen samuti üks õnnelik, keda see paberimajandus ees ootab. Hetkel päevakorras orfi. Oskab keegi värskelt abiellunu rääkida orfi maksumusest? Olen lugenud siin teiste kogemustest ning maksimaalne hind, mis siin silma jäi on 200 LE. Kuid minu tulevane teatas, et hinnaks tuleb 1700 LE. Ma olen aru saanud, et hinnad võivad paiguti erineda (tegemist Hurghadaga) teine variant, et ekslikult trükivena üks null juurde tulnud 😀

   • Kullake! See poiss sul on kas ohmu või suli! Punane hoiatustuli peaks väga tugevalt põlema süttima sellise asja peale. Põhimõtteliselt ei maksa selle paberi koostamine midagi, võta blankett paari paundi eest ja täida ise ära. Aga eks ta ole hea teenimisvahend igasugu poole kohaga juristikestele, nii et hind on kauplemise küsimus, teades et ta tegelikult midagi ei maksa. Riigilõive ega ms ju pole asjasse segatud ja vormistamine nõuab nii palju aega kui kiiresti asjaomane kirjutada oskab. Isegi kui on miski ülelinnaline kartellikokkulepe 200 le peale, siis 1700 on ikka nii häbematu, et…
    Pakun et võta väike hingetõmbeaeg poisist. Või leia kohapealt uus, kes adekvaatsemat abi sulle osutab. Austajaid võib ikka rohkem olla, sest ainult konkurentsist selgub tõde! 😉 Ja las ikka huvitatud pool ise kannab asjaajamise kulud. 😉 Kuidas ta teid üleval pidama hakkab, kui sedagi ei suuda? Oleme siiski 40 miljoni mehe maal, valida on siiski paremat ka!! Ei maksa kiirustada.

    Trükiviga? OK, selle võib ju võimaluseks jätta. 😉

 65. Ma tänan vastuse eest. Maksabki tema, mitte mina. Huvi pärast küsisin temalt, mis maksab ja sain vastuseks sellise summa 😀

  • Tore siis, kuigi kummaline siiski – ega ta ikkagi äkki ei oota, et sa selle ulatuses teda siis spondeerid? No eks te ise tea… 😛 Jõudu ja õnne igatahes! 🙂

   • Minu käest ei ole midagi küsitud (raha) ega ka sellest kuidagi märku antud, et seda minult oodatakse. Ma ise küsisin maksumuse kohta ja lihtsalt huvi pärast.

   • Loodame siis, et on lihtsalt naljaninaga tegemist. Vabandust, ma juba väga erutusin, et oled suli otsa sattunud! 🙂 Või siis et on selline kogenematu maapoiss ja keegi teda alt tõmbas.

 66. Elame-näeme. Elus tuleb ju igasuguseid olukordi ette ning mitte kunagi ei tea me ette, millega kõik lõppeda võib. Seepärast ongi rõõm siinse asjaliku lehe olemasolu pärast, kust nõu küsida ja moraalset tuge saada 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s